آموزش و مشکلات شبیه سازی Play Station

Zelgadis

کاربر سایت
Feb 17, 2010
14
ببخشید من مشکل اجرای بازی Resident Evil 3 ps1 با ePSXe 1.7 روی ویندوز 7 رو دارم.بعد از آمدن آرم capcom دیگه بازی بالا نمیاد . من همه ی پلاگین های جدید و بایوس ها رو دارم . لطفا فقط شما به من بگید چیکار کنم . قبلا با سیستم قدیمیم بیشتر بازی ها رو با ePSXe روی ویندوز xp اجرا میکردم ولی حالا هیچ بازی رو با ePSXe 1.7 روی ویندوز 7 نمیتونم اجرا کنممن با psx کار کردم ولی میخوام با ePSXe کار کنم و از شیدر افکت استفاده کنم.

در ضمن لطفا فایل آموزش ePSXe رو دوباره بزارید .

cpu: intel core i5 750 2.66 ghz

main board : gigabyte P55_ ud3L_TPM

graphic: ati xfx hd 5770 1gb
ram 4gb

windows 7ممنون میشم کمکم کنید.

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
ببخشید من مشکل اجرای بازی Resident Evil 3 ps1 با ePSXe 1.7 روی ویندوز 7 رو دارم.بعد از آمدن آرم capcom دیگه بازی بالا نمیاد . من همه ی پلاگین های جدید و بایوس ها رو دارم . لطفا فقط شما به من بگید چیکار کنم . قبلا با سیستم قدیمیم بیشتر بازی ها رو با ePSXe روی ویندوز xp اجرا میکردم ولی حالا هیچ بازی رو با ePSXe 1.7 روی ویندوز 7 نمیتونم اجرا کنممن با psx کار کردم ولی میخوام با ePSXe کار کنم و از شیدر افکت استفاده کنم.

در ضمن لطفا فایل آموزش ePSXe رو دوباره بزارید .

cpu: intel core i5 750 2.66 ghz

main board : gigabyte P55_ ud3L_TPM

graphic: ati xfx hd 5770 1gb
ram 4gb

windows 7ممنون میشم کمکم کنید.
دوست عزیز
قبلا در بخش بهترین شبیه ساز ps1 هم گفتم که این شبیه ساز اصلا با ویندوز7 مشکل نداره! اگر در اجرا مشکلی می بینی با پلاگینهای مختلفش کار کن تا نتیجه بگیری. در مورد اجرای RE3 هم تو همون بخش اتفاقا با یکی از دوستان بحث داشتیم که این بازی رو رو ویندوز7 به راحتی با Epsxe در کامپیوترم اجرا کردم با تنظیمات زیر:
پلاگین تصویر: OpenGL2 Driver 2.9
پلاگین صدا: 1.7
پلاگین سی دی: P.E.Op.S.CDR Driver 1.4
البته لازم به ذکر هستش که برای اجرای همین بازی با همین تنظیمات در کامپیوتر دیگه به مشکل برخوردم!!!
اما در کل در همه کامپیوترها Epsxe روی ویندوز7 اجرا میشه.

---------- نوشته در 05:34 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:02 PM ارسال شده بود ----------

سلام من امروز بازی vigilante 8 دانلود کردم و بعد با espxe بازش کردم ولی وقتی بازی میاد دموی اولش میاد ولی دیگه جلوتر نمیره نه ارور میده نه هیچی فقط صفحه سیاه اینم لینک دانلود با حجم کم12 مگ که بعد از decompress کردن میشه 684 مگ لطفا دانلود کنید و خبر کنید که چکارکنم http://rapidshare.com/files/31881660/Vigilante_8_-_2nd_Offensive__U_.7z منبع http://snesorama.us/board/showthread.php?t=21560
علیک سلام دوست عزیزتو همون صفحه اصلی از سایت منبع این مشکل مطرح شده و پاسخ هم داده شده!!! مشکل:It freezes after the Activision screen.راه حلش هم گفته شده:. Too late if the screen is black.You need to push start on this screenیعنی باید در اون صفحه استارت رو بزنید. همین! فقط قبل از سیاه شدن صفحه باید این کار رو بکنی. انجام بده و انشاا... که حله.

lovelyboy998

کاربر سایت
Aug 13, 2011
4
یه سوال دلشتم ممنون میشم اگه کمک کنید
من یه چندتا از این فای های image بازی های playstaion 1 رو دانلود کردم.مثله اینکه فقط اونارو میشه با برنامه های شبیه ساز تو کامپیوتر بازی کرد.ولی من میخوام ببینم راهی هست که این فایل ها رو رو سی دی رایت زد و با خود play station بازی کرد؟؟؟؟؟؟

Zelgadis

کاربر سایت
Feb 17, 2010
14
دوستان من بازی dracula 2 رو با خود ps1 اجرا کردم و موقع change disk درست بود . ولی وقتی میخوام با ePSXe 1.7 اجرا کنم ، وقتی مینویسه change disk من اول Esc روی صفحه کلید رو میزنم بعد میرم روی change disk میزنم . و آدرس IMAGE دیسک 2 رو میدم. ( از روی خود cd هم امتحان کردم ) صفحه سیاه میشه و دیگه چیزی نمیاد. از پلاگین P.E.Op.S. CDR Driver v.1.4. هم استفاذه کردم. ایمیج بازی رو با یه برنامه ایمج ریدر مثل کلون بالا آوردم و بعد با شبیه ساز به عنوان سی دی آدرس دهی کردم. بازم نشد. لطفا کمکم کنید . ممنون.

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
دوستان این پلاگین رو لینک دانلودشرو میخواستم:
پلاگین تصویر: OpenGL2 Driver 2.9
ممنون.

lovelyboy998

کاربر سایت
Aug 13, 2011
4
هیشکی نیست مارو کمک کنه؟؟؟؟بازم سوالمو می پرسم شاید یکی جواب داد!!!
من یه چندتا از این فای های image بازی های playstaion 1 رو دانلود کردم.مثله اینکه فقط اونارو میشه با برنامه های شبیه ساز تو کامپیوتر بازی کرد.ولی من میخوام ببینم راهی هست که این فایل ها رو رو سی دی رایت زد و با خود play station بازی کرد؟؟؟؟؟؟

یه بار رایت زدم با سرعت خیلی پایین ولی تو پلی استیشن CD رو نشناخت

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
هیشکی نیست مارو کمک کنه؟؟؟؟بازم سوالمو می پرسم شاید یکی جواب داد!!!

یه بار رایت زدم با سرعت خیلی پایین ولی تو پلی استیشن CD رو نشناخت

دوست عزیز
من که پاسخ شما رو قبلا دادم: در اینجا:
http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=19809&p=1547406&viewfull=1#post1547406
اگر ایمیج هایی که دانلود کردید نسخه کامل باشند (ایزوی کامل) بدون هیچ مشکلی با نرم افزارهایی مثل نرو یا کلون یا الکل به راحتی قابل رایت هستند (بسته به نوع ایمیج از انواع نرم افزار مربوطه باید استفاده کنید: ترجیحا الکل یا اولترا ایزو) در برنامه نرو قبل از رایت باید از منوی data type گزینه Play Station رو انتخاب کنید و بعد رایت کنید. فقط باید با پایین ترین سرعت ممکن (2 یا 4) رایت کنید و برای این مورد حتما باید با سی دی رایتر رایت کنید نه دی وی دی رایتر (چون دی وی دی رایتر سرعت پایین برای رایت روی سی دی رو در اختیار نمی گذاره!!!)
اما اگر بازی های دانلودی شما نسخه ریپ شده باشند می تونید رایتشون کنید اما قابل اجرا روی کنسول نیستند! نسخه های ریپ شده فاقد بعضی از فایلهای دموی تصویر و صدا هستند و اکثرا بصورت فشرده از 1 مگ تا 40 مگ (برخی مواقع قدری بالاتر) هستند (البته در بعضی موارد نسخه ایزوی کامل بازی هم پس از فشرده شدن به حجم هایی پایین می رسند). بعد از اینکه شما این فایلهای فشرده رو باز می کنید ممکنه با حجم بالایی مواجه بشید اما بخش از این حجم فقط به خاطر فایلهای غیر واقعی هستش که در عمل ریپ کردن به جای فایلهای صدا و تصویر برداشته شده قرار می دهند تا ایمیج برای شبیه ساز قابل خواندن باشد. در نتیجه احتمال اجرای این ایمیج برای کنسول واقعی به شدت پایین هستش.
در نهایت ممکنه بفرمایید بازیها رو از کدوم سایت دانلود کردید تا ببینم نسخه کامل بوده یا ریپ شده. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

swanton

کاربر سایت
Apr 13, 2009
400
نام
ALI 7
سلام دوستان. می خواستم یه بازی رو با استفاده از PSX 1.13 اجرا کنم ولی با صفحه ی پایین روبرو میشم. کسی میدونه مشکل از کجاست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
attachment.php

دوستان من هم همین مشکل رو دارم
تمام بایوس ها رو هم دالود کردم
صفحه سیاه پشت psx مینویسه فایلی با پسوند .cue یافت نشد

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
دوست عزیز اپدیت کردم ولی باز همون پیام رو داد؟(باید از طریق device manager اپ کنم دیگه؟ )

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
دوستان من هم همین مشکل رو دارم
تمام بایوس ها رو هم دالود کردم
صفحه سیاه پشت psx مینویسه فایلی با پسوند .cue یافت نشد

فرمت این بازی که می خوای اجرا کنی چیه؟
دقیقا توی این خطا چی می نویسه؟ راستش تو عکس نمیشه خوندش!
:-b
و راستی چرا از Epsxe استفاده نمی کنی؟ اون رو هم یه تستی بکن.

---------- نوشته در 06:45 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:31 AM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز اپدیت کردم ولی باز همون پیام رو داد؟(باید از طریق device manager اپ کنم دیگه؟ )

منظور از آپدیت اینه که آخرین ورژن درایور کارت گرافیکت رو ابتدا از سایت مربوطه دانلود کن و بعد از دانلود نصبش کن. خودش به جای درایور قبلی قرار می گیره. همین.;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر