MEGA SPOILERS: MGS4 Topic

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
این تاپیک رو زدم تا اونایی که میخوان راجع به چیزایی که من نمیخوام بدونم صحبت کنن، بیان و اینجا مطرح کنن. تاکید می کنم باز، خارج از اینجا اسپویلرز بدون اخطار = بن. هرچی میخواید بگید همینجا بگید، باهم هم انسانگونه بحث کنید چون من یکی تا 2 سال آینده این تاپیک رو باز نخواهم کرد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
با تشکر از سیاوش عزیز بابت ساختن این تاپیک برای مظلومهایی مثل من که PS3 ندارن !
پایان بازی رو میتونین اینجا ببینین.
توجه کنین : میتونین , نه اینکه باید
البته احتمالآ خیلی زود ورش میدارن ولی کسانی که مطمئن هستن نمیتونن بازی رو تجربه کنن , یه سر به لینک زیر بزنن تا پایان بازی رو ببینن.
بخش 1 :
http://youtube.com/watch?v=AY2oFjLSXbY
بخش 2 :
http://youtube.com/watch?v=XS_F_Hgih2k
بخش 3 :
http://youtube.com/watch?v=rEciB13jkuM
خودم فقط بخش 1 رو دیدم و فعلآ اون دو تا رو نمیبینم , شاید یه فرجی شد , معجزه ای اتفاق افتاد یه PS3 از آسمون افتاد پایین.

آخرین ویرایش:

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
ايشالله ميخري .....
اقا يه سوال كه فك كنم خنده دار باشه ..... اين اسپويلر يعني چي؟
همون متن پنهانه.
spoiler.gif

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
خب بچه ها من دیشب بازی را تموم کردم .میخوام چند نکته از بازی بگم که مگا اسپویلر هستش بنابراین هر کس دوست نداره نخونه .
بازی در کل دارای 5 act و یک epiloge است که اون اخری فقط دمو هستش.غول های بازی شامل 4 تا beast and beauty هستند که در هر اپیزود با یکی از اونها میجنگید.وقتی شکستشون دادید تبدیل به زنهای زیبا میشند و میمیرند. بعد از مرگشون drebin به شما زنگ می زنه و سرگذشت اونا را و اینکه چطور توسط نیروهای نظامی وادار به مبارزه شدند را برای شما تعریف می کنه .غول بعدی vamp هستش که کشتنش خیلی ساده است .البته raiden ومپ را میکشه .و بالاخره باس نهایی بازی همان طور که از قبل هم حدس زده میشد liquid هستش که در سه قسمت مبارزه میکنید به صورت تن به تن در بالای outer heaven درست مانند متال گیر 1 .در هر قسمت نام لیکوئید تغییر میکنه .اولش لیکوئید است .بعد تبدیل به لیکوئید اسلات میشه و در اخر هم اسلات . جالبه اهنگ مبارزه در هر قسمت عوض میشه و اهنگ هایی از متال های قبلی پخش میشه .vamp بالاخره میمیره .علت نمردن او نانو ماشین هایی بوده که در بدنش به کار رفته و اونا از مرگ نجات میداده اما با سرنگی که در گردنش میزنیم او را می کشیم .naomi نقش مهمی در بازی ایفا میکنه و اخرش هم میمیره .raiden صاحب بچه میشه و با rose زندگی خود را ادامه میدند.البته وقتی raiden در حال انجام ماموریت است rose توسط کمپل نگهداری میشه و کمپل طوری وانمود میکنه که رز زن اونه که این باعث میشه meryl دختر کمپل از پدرش متنفر بشه .قبلا گفته میشد کمپل عموی مریل هستش .در پایان بازی مریل با اکیبا یا همون جانی اردواج میکنه .جالبه بدونید جانی همون سربازی هستش که در ابتدای متال گیر 1 مریل اونو میزنه و لباساشو میپوشه .جانی میگفت از همون ابتدا هم عاشق مریل بوده .جالبه بدونید گروه rat number 1 که مریل و اکیبا به همراه جاناتان و ed عضو اون بودند در واقع یک گروه نظارتی از طرف patriot بودند که بر کارهای اسنیک و اتاکان نظارت کنند.در واقع drebin هم همچین ماموریتی داشت. eva هم در بازی حضور کمی داشت و در اخر هم میمیره .فقط بدونید که eva مادر اسنیک و لیکوئید هست .اون دنبال جسد بیگ باش شوهر خودش است.

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
ادامه از پست قبلی

به طور کلی داستان بازی در مورد تلاش لیکوئید برای دستیابی به ارتش و یا سلاحی است که بتونه با patriot به مبارزه بپردازه و اون به این تکنولوژی دست پیدا میکنه و اسم اونو guns of the patriot میزاره .این تکنولوژی باعث میشه که تمام تجهیزات نظامی به فرمان لیکوئید در بیان و در یک دمو در اروپا می بینیم که چطور لیکوئید تمام ارتش را از پا در میاره.به طور کلی شکل گیری patriot توسط zero بوده که در متال گیر 3 باهاش اشنا شدیم و در دمو پایانی بازی big boss کپسول تنفسی اونو قطع میکنه تا اخرین عضو میهن پرستان هم کشته بشه گروهی که شامل zero,ocelot,eva,sigint ,para medic بوده .جالبه بدونید سیگینت همون پرزیدنت اندرسون بود که در متال گیر 1 در اثر foxdie دچار حمله قلبی میشه و میمیره .در پایان هم خود big boss هم میمیره اما بر خلاف شایعات اسنیک زنده میمونه اما خودش میدونه که تا چند وقت دیگه بیشتر زنده نیست و سعی میکنه بقیه عمر خودش را در اسایش سپری کنه و اتاکان هم بهش میگه که من به عنوان یک شاهد با تو میام تا روزهای پایانی زندگی این افسانه را برای نسل های بعدی تعریف کنم .در کل mgs4 یک بازی خارق العاده بود که میشه اسمشو گذاشت فیلم تا بازی .تنها ایرادی که من از بازی می گیرم اینه که بازی خیلی دمو داشت و بیشتر به نظر من دمو بود تا بازی .که البته این برای طرفداران mgs و از جمله خودم زیاد مهم نیست. خداحافظ اسنیک:love:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
خب بچه ها من دیشب بازی را تموم کردم .میخوام چند نکته از بازی بگم که مگا اسپویلر هستش بنابراین هر کس دوست نداره نخونه .
آقا من این پستتون رو نخوندم به جز خط اولش. فقط یه سوال , این Beauty And Beast ها هرکدومشون کدوم یکی هستن ؟! { اصلآ نمیدونم این عکسا مربوط میشه به قیافه اون چهارتا یا فقط مدلی هستن که از روشون کپچر شدن اون چهار تا ! }

image85_2.jpg

image83_2.jpg

image75_2.jpg

image81_2.jpg

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,183
عالی

بازی در کل دارای 5 act و یک epiloge است که اون اخری فقط دمو هستش.غول های بازی شامل 4 تا beast and beauty هستند که در هر اپیزود با یکی از اونها میجنگید.وقتی شکستشون دادید تبدیل به زنهای زیبا میشند و میمیرند. بعد از مرگشون drebin به شما زنگ می زنه و سرگذشت اونا را و اینکه چطور توسط نیروهای نظامی وادار به مبارزه شدند را برای شما تعریف می کنه .غول بعدی vamp هستش که کشتنش خیلی ساده است .البته raiden ومپ را میکشه .و بالاخره باس نهایی بازی همان طور که از قبل هم حدس زده میشد liquid هستش که در سه قسمت مبارزه میکنید به صورت تن به تن در بالای outer heaven درست مانند متال گیر 1 .در هر قسمت نام لیکوئید تغییر میکنه .اولش لیکوئید است .بعد تبدیل به لیکوئید اسلات میشه و در اخر هم اسلات . جالبه اهنگ مبارزه در هر قسمت عوض میشه و اهنگ هایی از متال های قبلی پخش میشه .vamp بالاخره میمیره .علت نمردن او نانو ماشین هایی بوده که در بدنش به کار رفته و اونا از مرگ نجات میداده اما با سرنگی که در گردنش میزنیم او را می کشیم .naomi نقش مهمی در بازی ایفا میکنه و اخرش هم میمیره .raiden صاحب بچه میشه و با rose زندگی خود را ادامه میدند.البته وقتی raiden در حال انجام ماموریت است rose توسط کمپل نگهداری میشه و کمپل طوری وانمود میکنه که رز زن اونه که این باعث میشه meryl دختر کمپل از پدرش متنفر بشه .قبلا گفته میشد کمپل عموی مریل هستش .در پایان بازی مریل با اکیبا یا همون جانی اردواج میکنه .جالبه بدونید جانی همون سربازی هستش که در ابتدای متال گیر 1 مریل اونو میزنه و لباساشو میپوشه .جانی میگفت از همون ابتدا هم عاشق مریل بوده .جالبه بدونید گروه rat number 1 که مریل و اکیبا به همراه جاناتان و ed عضو اون بودند در واقع یک گروه نظارتی از طرف patriot بودند که بر کارهای اسنیک و اتاکان نظارت کنند.در واقع drebin هم همچین ماموریتی داشت. eva هم در بازی حضور کمی داشت و در اخر هم میمیره .فقط بدونید که eva مادر اسنیک و لیکوئید هست .اون دنبال جسد بیگ باش شوهر خودش است.

ایول دوست من عالی توضیح دادی اما اگه میشه لطفا راجب گیم پلی و مدت زمان پایان هر
قسمت و کل بازی یکم توضیح بده:love:

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
آقا من این پستتون رو نخوندم به جز خط اولش. فقط یه سوال , این Beauty And Beast ها هرکدومشون کدوم یکی هستن ؟! { اصلآ نمیدونم این عکسا مربوط میشه به قیافه اون چهارتا یا فقط مدلی هستن که از روشون کپچر شدن اون چهار تا ! }

image85_2.jpg

image83_2.jpg

image75_2.jpg

image81_2.jpg

البته اریا جان من زیاد متوجه منظورت نشودم.اما اره این عکس ها مربوط به این زنها هستند که هر کدومشون یک سرگذشت جالب داشتند. مثلا crying wolf ماله یه دهکده بوده که در یک یورش توسط نیروهای نظامی تمام خانواده اش را از دست میده . البته به جز برادر کوچکش .اون به صورت مخفی به یکی از کشور های مجاور پناهنده میشه .اون وقتی تو کشتی بوده میبینه که داره برادرش گریه می کنه و از ترس ماموران دستش را روی دهن برادرش میگیره اما وقتی مامورا رد میشن متوجه میشه که دیگه صدایی از برادرش در نمی یاد و اون مرده .

در واقع beast and beauty در زمره انسانهایی قرار می گیرند که هر کدوم از مشکلی نظیر ترس و... رنج می برند و بعد از مرگشون از این عوامل رهایی پیدا می کنند.
اما نکته جالبه اینه که این گروه در واقع توسط pycho mantis اداره می شوند .یکی از اعضای گروه فاکس که در متال گیر 1 با اونا مواجه شدیم .

اما یکی دو تا نکته حاشیه ای هم از بازی بگم .
1) اونجا که اسلات به snake میگه دیسک دوم را بزار دقیقا جایی هست که در متال گیر 1 cd اول بازی تموم میشه .act چهارم بازی در shadow moses است .دقیقا همون جایی که ماجرای اسنیک در شماره اول بازی اتفاق می افتد.
2) برای کشتن mantis جالبه کمپل میگه که دسته را روی پورت دوم بزار ( حتما میدونید برای کشتن mantis در mgs1 باید با دسته دوم بازی می کردید ) که بعد متوجه میشه ps3 دسته هاش بی سیم هستش و نمیشه از این حقه استفاده کرد. نکته دیگه اینکه mantis به اسنیک میگه الان حافظه تو را میخونم اما بازم متوجه میشه که ps3 memory card ندارد.
این نکات علاوه بر ipod و لپ تاب ساخت شرکت apple و همچنین نمایش کنسول ps3 در بازی باعث میشه فکر پورت کردن این بازی برای 360 کمی دور از ذهن به نظر برسه .

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
البته اریا جان من زیاد متوجه منظورت نشودم.
آقا ممنون بابت توضیحات
راستش منظورم اینه که اون چهارتا ( B&B ها ) قیافه شون شبیه این چهارتایی هست که گذاشتم ؟! اگه این طوریه هرکدومشون کدوم یکی از این چهارتا هستن ؟! ( مثلآ Laughing Octopus یا Crying Wolf کدوم یکی از این چهارتا عکس واقعی هستن ! ) :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر