mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
دوستان این تاپیک رو زدم برای اینکه فروش کنسولها رو ماه به ماه اینجا بزاریم و البته با اومدن ps3 و wiiمقایسه فروش اونها خیلی هیجان داره و میشه فهمید خرید کدام کنسول کم خطرتره
من امار فروش قبلی رو میزارم بعد از این هر چی جدید اومد به مرور اینجا اضافه می کنیم
بحث و پیش گویی برای فروش هم اینجا ازاده و البته یه مرور زمان معلوم میشه کی درست پیشگویی کرده
---------------------------------------------------
این مقایسه فروش کنسولها از تاریخ لانچ تا 7 ماه بعدش در امریکا
16hw70i.jpg

اینم مال ژاپن
16hvtxl.jpg

اینم مال uk
16hvx2w.jpg

اینم جدول فروش کلی کنسولها در کل دنیا از لانچ تا 31/3/2006
16hvleg.jpg

تا اخر مارچ 360 xbox سه میلیونو دویست فروخته و تا نوامبر فرصت داره تا میتونه از ps3 جلو بزنه بعد که ps3 اومد باید دید اختلاف فروششون چطوریه روی هم رفته اگه نظر بدین و پیشگویی کنین تاپیک خوبی میشه

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
آمار بسیار جالبی بود
من داشتم ولی نه به این کاملی
به نظر من PS3 از 360 سبقت می گیره به راحتی فقط کافیه که 50 درصد طرفدارای PS2 بخوان PS3 بخرن . ولی Wii هم نباید دستکم گرفت به نظر من Wii زیر 30 میلیون دستگاه نمی فروشه .

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
مرسی خیلی ممنون محمد جان
احتمال اینکه wii برنده نسل بعد بشه هم هست
قیمتش خیلی خوبه اما خوب گرافیکش ادمو راضی نمیکنه
راستی من نمیدونستم psp بیشتر از dc فروخته پس یعنی پر طرفدار ترین کنسول حاضره

• Like
Reactions: jetalpha

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
اینم ریز فروش کنسولها تو امریکا از وقتی 360 اومده
16j381z.jpg

------------------------------------------
به نظر من PS3 از 360 سبقت می گیره به راحتی فقط کافیه که 50 درصد طرفدارای PS2 بخوان PS3 بخرن
فروش کنسولها به خیلی چیزا بستگی داره اینی که شما میگی فقط یکیشه مثلا اگه ps2 قیمتش بالا بود هیچوقت نمیتونست اینطوری فروش کنه یا خیلی نکات دیگه مثل بازیها و تبلیغات و ....

kinopio

کاربر سایت
Feb 26, 2006
466
نوشته شده توسط Sony:
مرسی خیلی ممنون محمد جان
احتمال اینکه wii برنده نسل بعد بشه هم هست
قیمتش خیلی خوبه اما خوب گرافیکش ادمو راضی نمیکنه
راستی من نمیدونستم psp بیشتر از dc فروخته پس یعنی پر طرفدار ترین کنسول حاضره
یک نکته رو من لازمه که بگم.
اینا به هیچ عنوان آمار فروش نیستند. دو تای اول آمار فروش هستند که البته درست نیست آمارشون. سه تای بعدی که اصلا راجع بهشون نباید حرف زد. آخری هم باز مثلا آمار فروش هستش که منتها اونم درست نیست و آمارش موثق نیست.
کنسول دستی DS هم حداقل چیزی حدود 6 میلیون و 500 هزار دستگاه فروشش از PSP بیشتر بوده.
Xbox 360 هم فروشش هنوز (تا آخر ماه May) به 3 میلیون دستگاه نرسیده
یک میلیون و 900 هزار دستگاه توی آمریکای شمالی
800 هزار تا توی اروپا
100 هزار تا توی ژاپن
بین 100 تا 200 هزار تا هم بقیه جاهای دنیا
که در مجموع میشه 2 میلیون و 900 هزار تا 3 میلیون دستگاه تا آخر ماه May و نه ماه March که 2 ماه زودتره
تا آخر ماه مارچ فروش Xbox 360 حدود 2 میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون و 300 هزار تا بوده نهایتا ،
نه 3 میلیون و 200 هزار تا !!

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
نوشته شده توسط kinopio:
یک نکته رو من لازمه که بگم.
اینا به هیچ عنوان آمار فروش نیستند. دو تای اول آمار فروش هستند که البته درست نیست آمارشون. سه تای بعدی که اصلا راجع بهشون نباید حرف زد. آخری هم باز مثلا آمار فروش هستش که منتها اونم درست نیست و آمارش موثق نیست.
کنسول دستی DS هم حداقل چیزی حدود 6 میلیون و 500 هزار دستگاه فروشش از PSP بیشتر بوده.
Xbox 360 هم فروشش هنوز (تا آخر ماه May) به 3 میلیون دستگاه نرسیده
یک میلیون و 900 هزار دستگاه توی آمریکای شمالی
800 هزار تا توی اروپا
100 هزار تا توی ژاپن
بین 100 تا 200 هزار تا هم بقیه جاهای دنیا
که در مجموع میشه 2 میلیون و 900 هزار تا 3 میلیون دستگاه تا آخر ماه May و نه ماه March که 2 ماه زودتره
تا آخر ماه مارچ فروش Xbox 360 حدود 2 میلیون و 200 هزار تا 2 میلیون و 300 هزار تا بوده نهایتا ،
نه 3 میلیون و 200 هزار تا !!
ممنون کیانوش جان
ادم این امارو بهتر باور میکنه
پس فروش 360 در مارچ به2 ملیون رسید در صورتی که ps3
تا اون موقع 6 ملیون وارد بازار میکنه
کیانوش جان من امار روزانه رو نمیخوام خودت اگه میتونی یه امار کلی بزار از فروش کل کنسول ها در این چند سال اخیر و فروش کل
اخبار فروش روزانه رو توی بازیرایانه صفحه 10 و 11 مال خودت تم عالیه فقط کلیش رو هم بزار
با این اوصاف هم فکر کنم بالاخره psp ازdc جلو بزنه اما هنوزم dc پر طرفدار ترین کنسول بازاره

آخرین ویرایش:

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
نوشته شده توسط Sony:
ممنون کیانوش جان
ادم این امارو بهتر باور میکنه
پس فروش 360 در مارچ به2 ملیون رسید در صورتی که ps3
تا اون موقع 6 ملیون وارد بازار میکنه
میشه بگی این که گفتی یعنی چی؟:confused:
ps3 وفتی بیاد به بازار هنر کنه بتونه مثل xbox360 فروش کنه قیمت رو فراموش نکن هر کسی حاضر نیست همچین پولی برای کنسول بده تازه اگه دقت کنی میبینی که فروش ps2 الان خیلی بالاس و کسانی که الان ps2 میخرن دیگه به این زودی ها ps3 نمیخرن و یه علت فروش ps2 اینه که مردم از ps3 دل کندن و به سمت ps2 رفتن
اون 6 میلیون که گفتی جزئ محالاته فکر کردی برای ساخت این تعداد چقدر زمان لازمه 360 الان نزدیک یه ساله داره تولید میکنه هنوز نصف این که شما میگی تولید نکرده اینقدر رویایی فکر نکن:confused:
--------------------------------------------------------------------------
هنوز امار رسمی برای 360 اعلام نشده ولی امار us دقیقه;)

• Like
Reactions: jetalpha

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
نوشته شده توسط mt3691:
میشه بگی این که گفتی یعنی چی؟:confused:
ps3 وفتی بیاد به بازار هنر کنه بتونه مثل xbox360 فروش کنه قیمت رو فراموش نکن هر کسی حاضر نیست همچین پولی برای کنسول بده تازه اگه دقت کنی میبینی که فروش ps2 الان خیلی بالاس و کسانی که الان ps2 میخرن دیگه به این زودی ها ps3 نمیخرن و یه علت فروش ps2 اینه که مردم از ps3 دل کندن و به سمت ps2 رفتن
اون 6 میلیون که گفتی جزئ محالاته فکر کردی برای ساخت این تعداد چقدر زمان لازمه 360 الان نزدیک یه ساله داره تولید میکنه هنوز نصف این که شما میگی تولید نکرده اینقدر رویایی فکر نکن:confused:
--------------------------------------------------------------------------
هنوز امار رسمی برای 360 اعلام نشده ولی امار us دقیقه;)
محمد جان تورو خدا یه بار اخر کنفرانس سونی رو نگاه کن اون دفعه هم گفتم گفتی سونی دروغ میگه اخه چه سیاستی ایجاب میکنه در این زمینه دروغ بگه

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
نوشته شده توسط Sony:
محمد جان تورو خدا یه بار اخر کنفرانس سونی رو نگاه کن اون دفعه هم گفتم گفتی سونی دروغ میگه اخه چه سیاستی ایجاب میکنه در این زمینه دروغ بگه
همون سیاستی که باعث میشه ms بگه تا نوامبر 10 میلیون 360 میفروشیم;)

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
آقا من یه چیزی در مورد قیمت PS3 بگم.درسته که پول رو جایی مفتی نمیدن،و با پول PS3 میشه دو تا کنسول دیگه رو خرید،ولی 600دلار پول دوهفته کار یه دانشچو هستش که کار نیمه وقت میکنه.
یعنی کسی توی رنج 18-25 حداقل دستمزد دو هفتش میشه 600دلار.پس اگه کسی بخواد PS3 بخره این مسئله قیمت اصلا واسش دردسر ساز نیست.الان میشه گفت تنها مشکل PS3 کمبود Launch title و بازیهایی هستش که به عنوان معروف Sequel نباشن.
شاید شما فکر کنین که کنسولی با قیمت 1 میلیون تو ایران زیاده،که زیادم هست و کسی 1 میلیون پول بالای کنسول نمیده،ولی هیچ جای دنیا کسی فقط اراده کنه PS3 بگیره(نه اینکه لزوما Fanboy باشه)آخرین مسئله ای که بهش فکر میکنه 600دلار قیمتشه.
اونایی هم که میبینین سایتای مختلف مینویسن که قیمت PS3 خیلی زیاده،در واقع Xboy ها هستن.از نظر در آمد حساب کنیم،مثل اینکه شما بتونین PS3 رو با حدود 200تومن بخرین.درسته که دو تا کنسول دیگه ارزونترن،ولی اگه هم یه وقت هوس PS3 بکنین،هیچوقت نمیگین کی 200 تومن پول بالای کنسول میده...

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
یعنی عماد جون شما میگی اینهمه ادمای مختلف تو سایتهای مختلف حتی انالیز کننده ها و خلاصه اینهمه منتقد همه طرفدار 360 هستن که این حرفهارو میزنن پس خوش بحال xbox360 که اینهمه طرفدار داره;)
در ضمن 600 دلار خیلی پوله برای یه کنسول ببین الان با 120 دلار میشه یه ps2 خرید با اون ارشیو بازی چند هزارتایی کی میاد 600 دلار پول کنسول بده اگه دقت کنی میبینی که ps2 هنوز فروشش خیلی بالاس و این بخاطر قیمت پاینشه چون اونایی که الان میخرن مطمئن باش سونی فن نیستن اگه بودن چندین سال قبل میخریدن و مطمئنن نمیگی که ps2 از xbox360 بهتره;)
من که فکر کنم فروش ماهیانه ps2 از ps3 بیشتر بشه(اینو یادت باشه بعدن به حرف من تو همین تاپیک میرسی)

• Like
Reactions: mojtabaghasemi

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من نمی دونم چه اصراری داری که مایکروسافت گفته تا آخر امسال 10 میلیون یونیت می فروشه در حالی که خود پیتر مور وسط کنفرانس مایکروسافت توی E3 گفت ما تا آخر امسال امیدواریم 6 میلیون یونیت بفروشیم
ولی اگه Wii و PS3 بیان مطمئن باشین فروش 360 تو ژاپن صفر می شه چون 360 بازی ای نداره که تو ژاپن ملت براش له له بزنن همین فروشش رو هم مدیون Enchanted Arms هست و البته توی اروپا هم همه می دونن که طرفدارای سونی خیلی بیشترن . در ضمن کی گفته PS2 ارزون بود موقعی که اومد 300 دلار بود که تورم و اینا می شه 410 دلار تقریبا و اون موقع در آمد ها هم کمتر بود شاید الان PS2 ارزون باشه ولی وقتی همه جا حرف از Next-Gen هست هیچ احمقی نمی ره موقعی که PS3 میاد PS2 بخره .
سونی نیاز به اون تبلیغات هنگفت مایکروسافت نداره چون به اندازه کافی همه می دونن سونی کیه و چیه و البته Fanboy های PS انقدر برای سونی تبلیغ می کنن که نیازی به حروم کردن پول زیادی باشه . کاری که مایکروسافت کرد و 4 بیلیون ضرر داد .

پ.ن : Wii are Champions

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر