همکاريه موازی کارت گرافيک NVIDIA و ATI

• Thread starter Thread starter {ehsan}
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

{ehsan}

کاربر سایت
نام
ehsan
اول از همه چيزی بگم که مسئوليت اين کار 100% با خود شماست
من اين روش را امتحان کردم جواب داد. بماند که خيلی وقتم را گرفت

اين روش را هم به مبتديان گرامی پيشنهاد نميکنم چون آزمون و خطا زياد داره

1-يک عدد کارت گرافيک
ATI سريه 3000 به بالا
=========================
2-يک عدد کارت گرافيک Nvidia سريه 8000 به بالا(8800GTX)
3-winows 7
====================
4-پچ190.xx
PhysX-mod-x86-1.01.rar (32 bit
PhysX-mod-x64-1.01.rar(64 bit

اين پچ گزينه ی فيزيک را در درايور های جديد NVIDIA باز ميکنه

v1.02 released with support of 195.xx and 196.xx drivers: here.
Attached FilesPhysX-mod-x86-1.01-lite.rar PhysX-mod-x64-1.01-lite.rar
======================
5-Nvidia Driver
که گزينه ی فعال کردن فيزيک را داشته باشه
البته در درايور های جديد (190) گزينه فيزيک غير فعال شده که با پچ بالا باز ميشه
==================
6-مادر بردی که 2 عدد اسلات PCI-E داشته باشه

================================

روش کار به اين صورت هست که
1-شما بايد اول از همه کارت ATI را روی سيستم نصب کرده باشيد
2-درايور مربوط به کارت NVIDIA را کاملا پاک کرده
3-درايور کارت ATI بايد نصب باشه
4-کارت NVIDIA را به پورت دوم مادر بورد نسب کرده
5-درايور NVIDIA را نسب کنيد
6-سيستم را Restart کرده و با SAFE MODE بالا اومده
7-در حالت SAFE MODE پچی را که دانلود کردين را باز کرده و اجرا کنيد( البته آنتی ويروس به اين فايل
گير ميده که بايد قبل از هر چيز disable کنيد
8-مجددا سيستم را RESTART کنيد
9-در حال معمولی ويندوز که بالا امد روی desktop راست کليک کرده و screen resolution
انتخاب کنيد
10-Detect را زده و مشاهده می کنيد که 1 عدد عکس مانيتور خاکستری رنگ خالی کنار
عکس مانيتور اولی اضافه شده
11-روی عکس مونيتوره جديد کليک کرده و در قسمت available display output کارت گرافيک NVIDIA را
انتخاب کنيد
و در قسمت Multi Displays گزينه ی Try connect anyway on vga را انتخاب کرده و apply را بزنيد
12-در desktop راست کليک کرده سپس NVIDIA control panel فيزيک را فعال کرده

يک نکته را بگم که سعی کنيد از کارت های هم رده ی خودتون استفاده کنيد
چون من از 4890 ati و 9500 استفاده کردم که به هيچ عنوان هم رده نبودند و نتيجه زياد تغيير نکرد
در واقع شما قسمت پردازش فيزيک را به کار nvidia واگذار ميکنيد
همرده ی کارت 4890 کار 280 NVIDIA ميشه البته من اگر از 9800gt هم استفاده ميکردم جواب ميداد

سلام دوست عزيز
تاپيك جالبي هست؛ اما براي فيزيكس هيچ احتياجي كه نيس كه كارتي همرده كارت ديگه نصب كنيم و براي اجراي فيزيك هم به راحتي كارت 8600 جوابگو هست.

اين رو هم اضافه بكنم كه براي اجراي فيزيك به كارتهاي سري 8000 و بالاتر انويديا نياز هست.

تاپيك جالبي هست؛
ممنون
اما براي فيزيكس هيچ احتياجي كه نيس كه كارتي همرده كارت ديگه نصب كنيم

2-يک عدد کارت گرافيک Nvidia سريه 8000 به بالا(8800GTX)

=================
براي اجراي فيزيك هم به راحتي كارت 8600 جوابگو هست.

من از 4890 ati و 9500 استفاده کردم که به هيچ عنوان هم رده نبودند و نتيجه زياد تغيير نکرد

===============
اين رو هم اضافه بكنم كه براي اجراي فيزيك به كارتهاي سري 8000 و بالاتر انويديا نياز هست
2-يک عدد کارت گرافيک Nvidia سريه 8000 به بالا

تقريبا تمام نکاتی را که گفته بوديد را قبلا گفته بودم ولی کم دقتی کردين
قبلا هم گفتم برای نتيجه ی ايده آل بايد از سريه بالا تر NVIDIA استفاده کنيد

==================​

تقريبا تمام نکاتی را که گفته بوديد را قبلا گفته بودم ولی کم دقتی کردين
قبلا هم گفتم برای نتيجه ی ايده آل بايد از سريه بالا تر NVIDIA استفاده کنيد
آخه خيلي درهم و مبهم گفتين.
مثلا سريه 8000 به بالا(8800GTX)
خب اينجا طرف فكر مي‌كنه كه حداقل كارت گرافيكي 8800GTX هست در حالي كه بهتر بود مي‌گفتين:
"سري 8000 و بالاتر ترجيحا كارت 8800"

يا اينكه:
من از 4890 ati و 9500 استفاده کردم که به هيچ عنوان هم رده نبودند و نتيجه زياد تغيير نکرد
نتيجه چه چيز تغيير نكرد؟
راندمان كلي يا اينكه كارت 9500 يا 4890 رو مورد استفاده قرار دادين؟ يا اينكه كارتي ديگر(حالا قوي‌تر يا ضعيف‌تر) رو تست كردين و در مقايسه با اين نتيجه تغييري نكرد؟

در هر حال ممنون از تاپيك خوبي كه احداث كردين.

سلام دوستان
من همین قبل از عید یک کارت گرافیک 5770 گرفتم اما همش ناراحت بودم که physx رو ساپورت نمیکنه مخصوصا که تو خبر ها خوندم بازی مافیا 2 از این مضوع پشتیبانی میکنه و تو gamespot از این قابلیتش کلی تعریف کرده بود اما چه کنم که عاشق ATI هستم...
یه چیزایی هم راجع به این حالت دو کارته شنیده بودم:

1-این کار واقعا عملی هست؟
2-رو چه گیم هایی تست کردید و واقعا کارایی داشت؟
3-روی بازی Crazy Machine 2 هم تست کردید؟ در این بازی در یکسری از مراحل اگر موتور physx نداشته باشید اصلا نمیتونید مرحله رو بازی کنید.(البته از مراحل دانلودی و اضافی هستش و نه مراحل اصلی بازی)

لطفا بهم جواب بدید چون اگه چنین موضوعی صحت داشته باشه و بدون مشکل کار کنه (وسط بازی گیر نکنه، بیرون نپره و ...) مسلما با دانلود بازی مافیا 2 یک کارت گرافیک انویدیا هم میگیرم (به خرید از شرکتهای ایرانی اعتقادی ندارم از بس که بازی reloaded کردن تو پاچمون و بازی update نشد و هی کرش کرد!!!)

ممنون از شما

سلام دوستان
من همین قبل از عید یک کارت گرافیک 5770 گرفتم اما همش ناراحت بودم که physx رو ساپورت نمیکنه مخصوصا که تو خبر ها خوندم بازی مافیا 2 از این مضوع پشتیبانی میکنه و تو gamespot از این قابلیتش کلی تعریف کرده بود اما چه کنم که عاشق ATI هستم...
یه چیزایی هم راجع به این حالت دو کارته شنیده بودم:

1-این کار واقعا عملی هست؟
2-رو چه گیم هایی تست کردید و واقعا کارایی داشت؟
3-روی بازی Crazy Machine 2 هم تست کردید؟ در این بازی در یکسری از مراحل اگر موتور physx نداشته باشید اصلا نمیتونید مرحله رو بازی کنید.(البته از مراحل دانلودی و اضافی هستش و نه مراحل اصلی بازی)

لطفا بهم جواب بدید چون اگه چنین موضوعی صحت داشته باشه و بدون مشکل کار کنه (وسط بازی گیر نکنه، بیرون نپره و ...) مسلما با دانلود بازی مافیا 2 یک کارت گرافیک انویدیا هم میگیرم (به خرید از شرکتهای ایرانی اعتقادی ندارم از بس که بازی reloaded کردن تو پاچمون و بازی update نشد و هی کرش کرد!!!)

ممنون از شما

به نظر من فایده ای نداره این کارا
چون فقط واسه درایورهای قدیمی کار میکنه
و توی بعضی از بازیها

قید ati رو بزن:cool:

به نظر من فایده ای نداره این کارا
چون فقط واسه درایورهای قدیمی کار میکنه
و توی بعضی از بازیها

قید ati رو بزن:cool:

با جدیدترین درایور 257.15 کار میکنه من امروز امتحان کردم! بدون هرگونه پچ!

سلام
دیشب با کلی ترس و لرز کارت قدیدمیمو یعنی 9800GT رو ورداشتم و روی اون یکی اسلات PCI مادربوردم قرار دادم .
ویندوز بالا اومد (ویندوز 7 آلتیمیت)و بعد درایور 196.21 رو نصب کردم . بعد از نصب به اینترنت وصل شدم و آخرین نسخه مود فیزیک رو با ورژن 1.0.3 رو دانلود کرده و بدون هیچ دردسری نصب شد (نه احتیاجی به ریست کردن داشت و نه احتیاجی به Safe mode ).
بازی بتمن و 3DMark Vantage و Star Tales Tech demo رو اجرا کردم و دیدم بدون هیچ مشکلی کار کرد !!!!
این روش کار میکنه و اصلا جای هیچ نگرانی نیست ...
My PC Specifications
AMD Phenom II 945
ATI Radeon HD5850
4 Gig Kingmax Memory 1066
Nvidia Geforce 9800GT
Power Green 535 WATT v2.3
Mainboard MSI 790XCF

سلام
دوستان این سایتی رو که اینجا گزاشتم ،میتونه خیلی مفید باشه و به همه دوستانی که میخواهند به صورت ترکیبی از دو کارت رادئون به عنوان لید گرافیک و جیفورس به عنوان فیزیک استفاده کنند رو راهنمایی کنه ...

توی سایت بالایی که تشریف ببرین چند ورژن از برنامه Physx mod رو میبینید.
اگر از درایور ورژن 257.21 انویدیا استفاده میکنید باید از مد فیزیک 1.0.4ff استفاده کنید . اگر از درایور های قدیمی تر استفاده میکنید میتونید از ورژن 1.0.3 استفاده شود.
Download v.1.03
Download v.1.04ff
صد در صد کار میکنه !!!
من خودم بارها استفاده کردم .
البته قبل از استفاده مطمئن بشوید که مادربورد شما دارای 2 اسلات گرافیک هست یا نه! در ضمن از میزان توان پاور خود نیز اطمینان حاصل فرمایید.:d

Back