TeknoGods and Dedicated Servers For MW2

سلام...

دیدم این TeknoGods بدجوری سر و صداش در اومده گفتم بد نباشه که یه تاپیک براش درست کنم.

من قسمت سوال و جوابشو براتون ترجمه می کنم تا هر گونه ابهامی برطرف بشه.

منبع

"
س: کی منتشر میشه ؟
ج: نمی دونیم.

س: اگه بخوام به IP دیگه ای وصل بشم باید بازی رو دوباره اجرا کنم ؟
ج: بله و خیر. بازی با آی پی سرور از پیش ست شده ی Loader اجرا میشه (F9 برای اتصال) اما برای اتصال به جای دیگه می تونین از دستور کنسول (console command) استفاده کنین.
به عنوان مثال:
>> tk_connect_mp 192.168.0.15 28960

س: پس کنسول هم داریم ؟
بله. حتی 3 تا. یکی که بهش می گن WinConsole که یه پنجره ی جداگانه س. دومی DevConsole هستش که تو بازی قابل رویته. سومی هم کنسول اورجینال هستش که فقط با Build 159 باز میشه. تو هر سه تاشون می تونین دستور (command) تایپ کنین.

س: اما تو ویدیوهاتون خبری از کنسول نبود.
ج: جوابش ساده س.. ما برای کپچر از FRAPS استفاده کردیم و ویندوزهای جداگانه مثل WinConsole رو کپچر نمی کنه.

س: Server-browser چطور ؟
ج: آره. به همراه Loader نهایی Server-browser هم هست با دو حال انتخاب: بازی های آنلاین (که نیاز به اینترنت داره) و بازی های شبکه (که نیازی به اینترنت نداره)

س: پس LAN هم با این Loader کار می کنه ؟
ج: آره.

س: آیا لیست Loader تمام آی پی سرور ها رو پینگ می کنه یا Master Server هم هست ؟
ج: سرورهای اینترنتی از طریق Master Server خود TeknoGods چک میشن.

س: می تونیم تمام سرورهایی رو که توسط افراد با استفاده از این Loader در وب اجرا میشه رو ببینیم ؟
ج: خیر. شما لیستی از سرورهای اختصاص داده شده رو می بینین. درست مثل COD4

س: آیا لیست، سرورهای مورد علاقه رو هم ساپورت می کنه ؟
ج: بله.

س: سرورهای اختصاص داده شده چطوری عمل می کنن.
ج: Loader، بازی رو با حداکثر می نیموم مورد نیاز گرافیک اجرا می کنه. WinConsole باز میشه و بعد Loader به طور اتوماتیک فایل cfg. سرور رو اجرا می کنه. Map rotation باید کار کنه.

س: Remote administration چطور ؟
ج: در حال حاظر هیچگونه حالت ارتباطی Remote administration وجود نخواهد داشت. شاید در release های بعدی.

س: میشه بازی رو برای بیشتر از 18 نفر هاست کرد ؟
ج: maxplayer میتونه تا 32 نفر هم باشه اما باید تستش کنم ببینم که پایدار هست یا نه. اگه پایدار باشه تو ورژن نهایی قرار میدم.

س: چطور میزبان (host) بازی ها میشیم ؟ از طریق Loader یا Private Match ؟
ج: هم از طریق سرورهای اختصاص داده شده و هم از طریق Private match.

س: چرا بدون استیمه ؟ این یعنی اینکه کاربران غیر مجاز هم بتونن بازی رو اجرا کنن ؟
ج: خب. دو تا دلیل داره. اول اینکه شبیه سازی استیم یه شاخصه ی کلیدی برای اجرای تمام این مراحل به حساب میاد. انتخابی و اختیاری هم نیست. و دوم اینکه اگه از استیم اصلی استفاده کنیم، Loader ما به عنوان چیت شناخته میشه و ممکنه که اکانتتون بن شه.

س: پس نیاز نیست که استیم رو نصب کنم ؟
ج: استیم باید نصب باشه.

س: این Loader چک می کنه تا ببینه بازی نصب شده قانونیه ؟
ج: بله. با کپی های غیر مجاز نمی تونین بازی کنین.

س: چطور عمل می کنه ؟
ج: ابتدا Loader اطمینان حاصل می کنه که بازی در اکانت استیم کاربر نصب شده. فریب دادن Loader از طریق Zero Gear برای شناسایی MW2 دیگه امکان پذیر نیست. به همین خاطره که استیم باید نصب باشه. از طرف دیگه سرورهای اختصاص داده شده نیازی به استیم یا نصب قانونی ندارن. فقط برای کسب اجازه از استیم استفاده میشه.

س: می تونم میانبر بزنم ؟
ج: البته. اما دیگه نمی تونین تو سرورهای اختصاص داده شده و IWNet بازی کنین. فقط می تونین با کاربران غیر مجاز دیگه بازی کنین.

س: خب این به این معنیه که به اینترنت نیاز داریم درسته ؟
ج: نه. اما نیازه که استیم نصب باشه. استیم می تونه تو حالت Offline هم قرار بگیره و اجرا نشه.
اگه دسترسی به اینترنت ندارین می تونین کل Directory استیم و کلید های مربوط به استیم رو کپی کنین.

س: اگه کپی غیر مجاز رو بدون استیم نصب کنم می تونم Private match رو از طریق LAN بازی کنم ؟
ج:آره.

س: منو دوستم می تونیم از یه اکانت استفاده کنیم ؟
ج: بله. اما نمی تونین با هم بازی کنین. فقط رو سرورهای مختلف.

س: اگه اکانتم از VAC بن بشه بازم می تونم تو سرورهای اختصاص داده شده بازی کنم ؟

س: وضعیت اکانتامون چی میشه ؟ Nickname و ... ؟
Loader ابتدا ID NAME رو ازتون می پرسه که در قسمت وضعیت کاربر و اضافه شونده ها و غیره ثبت میشه. Nickname توسط نوار ویرایشکر دیگری تنظیم خواهد شد. (فعلا این کار توسط کنسول انجام میشه)

س: از Level 1 شروع می کنیم یا ادامه می دیم ؟
ج: ادامه میدین.

س: اگه تو سرورهای اختصاص داده شده Level بگیرم بعدش به IWNet Matchmaking کانکت شم می تونم تو IWNet باز Level بگیرم ؟

س: می تونم از وضعیت کاربریم تو کامپیوتر دیگه هم استفاده کنم ؟
ج: بله. فقط کافیه که بازی رو رو کامپیوتر دیگه نصب کنید.

س: قضیه ی آپدیت ها چی میشه ؟ تاثیری رو Loader داره یا باید خودمون دستی آپدیت کنیم ؟
ج: آپدیت های بازی از طریق استیم تاثیری رو Loader نداره. با هر ورژنی از بازی می تونی اجراش کنی.

س: پس منحصر به این نیست که حتما ورژن خود سرور رو داشته باشیم ؟
ج: به سرور های با ورژن متفاوت نمی تونید متصل شید. client و server شماره ی پروتکل رد و بدل می کنند. اگه شماره ها همخونی نداشته باشن ارتباط به سرور منتفی میشه. این یعنی اینکه سرور و کلاینت باید شماره هاشون یکی باشه.

س: زمانی که تو بازی هستیم میشه از طریق استیم و با استفاده از Shift+tab با دوستامون ارتباط برقرار کنیم ؟
ج: نه.

س: chat و Voice chat خود بازی چطور ؟
بله. مثل خود استیم کار می کنه. ما امکانات چت اضافه نکردیم.

س: چرا اینقدر طول کشیده ؟ یه Fix ساده س..
ج: نه اینطور نیست. به این خاطر طول کشیده که کدهای زیادی به استیم اضافه شده. همینطور داریم کاری می کنیم که بشه با آپدیت های بعدی هم سازگار و بدون مشکل باشه.

س: می تونین سورس رو منتشر کنین تا بتونیم بهتون کمک کنیم ؟
ج: نه. به خاطر 3 دلیل.
1. بعضی کدهایی که می نویسیم وابسته به وجه اشتراک های درونی بازی هستش. بنابراین اگه بازی ساز بدونه که ما داریم چیکار می کنیم خیلی راحت می تونه این وجه اشتراکها رو تغییر بده و ما مجبوریم کد ها رو بازنویسی کنیم.
2. کدهای Open Source باید تحت لیسانس قرار بگیرن. ما کد مالکیت داریم که نمی خوایم شر کنیم و حتی بعضی از کد هامون نمی تونن تحت لیسانس قرار بگیرن.
3. open source کردن همچنین ممکنه باعث استفاده ی غیر مجاز از بازی MW2 و بازی های دیگه بشه.

یه سری چیزای دیگه هستش که فردا ادامه شو می گم. خیلی خسته شدم.

آخرین ویرایش:
اینم یه عکس از برنامه ی TeknoGods:
24zj94z.png

درود
اخه عزیزه من این عکس ها و اخباری که گذاشتی حداقل ماله 1 ماه پیش هست لطفا اگه از سایت تکنوگاد برمیداری یهیکم دقت کن یا اینکه میباست اینارو زودتر میذاشتی

این صفحه رو ببین....ببین تاریخش مال کی هستش. مدام دارن سوال می پرسن. بعد از جواب دادن هر سوال اونو تو صفحه اول ضمیمه می کنن..
از طرف دیگه خیلی ها اینجا نمی دونستن که تکنوگاد دقیقا چیه. شاید یکی از اونا هم تو بوده باشی.
حالا تو چرا ناراحتی ؟

اینجا رو هم نگاه کن.. این خبرشم اونقدرام قدیمی نیستا...
اینو یکی از ادمیناشون نوشته که مال دو هفته پیشه:
MW2 stuff seems pretty ready after reading smurfette/keb/durkka google wave :) So I think it will come soon.

و در آخر اینکه مگه من گفتم تکنوگاد تازه صداش در اومده ؟ گفتم دیدم تو فورومای خارجی و ایرانی زیاد در موردش بحث میشه بد نباشه یه تاپیکی براش درست کنم. اینم عوض دستت درد نکنه هستش ؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or