شایعه DVD 2.0!!!

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
گفته میشود توشیبا , پاناسونیک و مایکروسافت در یک پروژه مخفی در حال کار بر روی یک DVD جدید هستند که توانایی ضبط داده ها تا 30 گیگابایت را بر روی دیسکهای DVD مخصوصی دارد که توسط DVD پلیر ها و درایوهای معمولی DVD قابل خواندن هستند.
خصوصیات فرمت DVD 2.0:
DVD 2.0 Format Specification

1. Video encoded in MPEG2 SD
2. HD available via Super Upconversion to 960p
3. HDi interactivity
4. Networking
5. Managed Copy
6. Fully backward compatible with existing DVD players.​

منبع:
http://www.maxconsole.net/?mode=news&newsid=26033

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
خیلی بعیده ! اونم با فراگیر شدن Blu-Ray و کنار رفتن کامل HD-DVD !
یعنی این همه کمپانی بزرگ هالیوودی اومدن از Blu-Ray پشتیبانی کردن و این همه هزینه کردن و تازه جا انداختنش , بعد میان ولش کنن دوباره بچسبن به DVD ؟! الآن قیمت فیلمهای Blu-Ray هم که فرق خاصی با DVD معمولی (حالا نه این DVD 2 !) نداره و برای مثال فیلم The Dark Knight تفاوت قیمتش بین این دو نسخه 3 دلار هست.
بعد این وسط فقط کمیت هم مهم نیست. کیفیت مهمه که فکر نمیکنم DVD توانایی ساپورت 1080p رو داشته باشه (البته در این زمینه اطلاع چندانی ندارم ولی توی مطلب هم گفته شده حداکثر رزولوشن 960p هست)

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
HD DVD که تقریبا از نظر کیفیت هم رده BD بود شکست خورد دیگه این DVD2 فکر نمیکنم پاشو از حد یه شایعه فراتر بگذاره.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
نکته مهمی که تو DVD2 وجود داره ، خوانده شدن توسط درایو های معمولی هست
یعنی XBOX , XBOX360 , PS2 , PC DVD-ROM , DVD-PLAYER و ...
پس ملت فقط پول دیسک رو میدن ، در حالی برای HD-DVD , BLUE-RAY باید سخت افزارش رو هم تهیه میکردن

از نظر من موفقیتش تضمین شدست ، یه چیزی تو مایه های DVD-9
مشکل ظرفیت XBOX360 با این DVD حل میشه ( حداقل KOJIMA دیگه صداش در نمیاد :laughing: )

آخرین ویرایش:

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
بعد این وسط فقط کمیت هم مهم نیست. کیفیت مهمه که فکر نمیکنم DVD توانایی ساپورت 1080p رو داشته باشه (البته در این زمینه اطلاع چندانی ندارم ولی توی مطلب هم گفته شده حداکثر رزولوشن 960p هست)

تنها مشکلی که DVD برای پخش فیلمهای 1080p داره مشکل حجمه ولی از نظر بیت ریت مشکلی برای پخش نداره و یه درایو DVD 10X به راحتی میتونه فیلمهای 1080p رو پخش میکنه من خودم همین الان یه ویدئوی سمپل 4K دارم که رزولوشنش 4 برابر 1080p هست ولی بدون مشکل و لگ از روی DVD معمولی پخش میشه اون جریان 960p هم چون اطلاعات دقیقی از جزئیات نیست نمدونم دقیقا چه چیزی هست.

GOOD DEMON

کاربر سایت
Mar 2, 2008
233
نام
مهدی
اگه دقت کنین نقطه اصلی این نسخه اینه که با پلیر های معمولی خوانده می شه یعنی مثلDVD9 که اومد حالا DVD با حجم 30GB می یاد و همون جور که شرکت های فیلم سازی یک نسخه 720P از فیلمهاشون رو DVD 9 می زنند بجاش می یان روی این نسخه می زنند و درواقع تنها تفاوتش همین افزایش حجم می تونه باشه
احتمالا دلیل انجام این کار اینه که نمی خوان DVD از رده خارج بشه.
بالاخره با فراگیر شدن Blu-ray کم کم DVD هم کنار خواهد رفت.
دقیقا ماکروسافت و توشیبا که در جنگ فرمت ها شکست خوردند بار دیگه می خوان با احیای یک فرمت قدیمی و افزودن چند تا تکنولوژی جدید بهش بدون این که دویاره بخوان با سونی در بیفتند سود ببرند

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
احتمالا دلیل انجام این کار اینه که نمی خوان DVD از رده خارج بشه.
بالاخره با فراگیر شدن Blu-ray کم کم DVD هم کنار خواهد رفت.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
از مایکرو بعیده رو حدس و گمان رو پروژه ای سرمایه گذاری کنه!
اینم حساب بکنید که فقط حجم مهم نیست و read speed تو بلورری خیلی بیشتر از dvd ـه!

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
هر چی باشه واسه ایرانی های Pirate خور عالیه :D

جالبه ، من یه ویدئو سمپل 10 ثانیه ای QuadHd داشتم این سیستم ما نتونست بکشونه 5 فریم هم نمیداد ، در حالی که QuadHd دارای رز 3840x2160 .
بعد DVDplayer معمولی شما 4k پخش میکنه :confused: رز 4d 4094*3072 هست ؟!!!

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
جالبه ، من یه ویدئو سمپل 10 ثانیه ای QuadHd داشتم این سیستم ما نتونست بکشونه 5 فریم هم نمیداد ، در حالی که QuadHd دارای رز 3840x2160 .
بعد DVDplayer معمولی شما 4k پخش میکنه :confused: رز 4d 4094*3072 هست ؟!!!
دوست عزیز منظور من از DVD معمولی درایو DVD کامپیوترم هست نه دستگاه DVD player مشکل فریم ریتی که شما داشتی ممکنه مربوط به ضعف VGA یا CPU سیستم شما باشه.

ویدئویی با رزولوشن 1080p با کدک Mpeg به حداقل ترنسفر ریت 54Mbps احتیاج داره که یه بلوری پلیر با سرعت 2X براش زیاد هم هست چون:
1x speed is defined as 36Mbps =>2x=72Mbps
توی DVD معمولی :
1x speed is defined as about 11Mbps => 10X=111Mbps for single layer & 56Mbps for Dual Layer

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اگه واقعیت داشته باشه دلیل همکاری مایکروسافت احتمالا برای حمایت از xbox 360 در رقابت بین کنسول های نسل جدید هستش !
هیچ آدم عاقلی سر کنسول نمیاد یه دیسک جدید بسازه! مهمترین فروششون تو قسمت فیلم هست که الان دستbluray هست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر