مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

گل پسر اینجا تاپیک مشاوره س و هر کی که تو این زمینه اطلاعات داشته باشه میتونه پیشنهاد بده من یه سیستم پیشنهاد دادم با توجه به تجربه ی خودم ، شما هم میتونی این کار رو بکنی ولی حق تائید یا رد کردن پیشنهادها رو نداری این که بین سیستما کدوم یکی رو انتخاب کنه فقط و فقط به خودش مربوطه.
در ضمن با اون مدل مین من تا حالا 14 15 تا سیستم جمع کردم تو رنج قیمت خودش رقیبی نداره یه زمون p5q بود که هم قیمتش بود و ارزش داشت ولی الان با این قیمتی که داره به لعنت خدا هم نمیارزه و فک نمیکنم کاربری پیدا شه که مین رو زیر پا بذاره تا بخواد usbهاش رو تست کنه.:-"
مین زیر پا نبود و کیس زیر پا بود!!!!(زیر میز جلوی پام بودو بعضی مواقع پام بهش می خورد)
اگر از نظر شما کیسی که با کوچکترین ضربه usb هاش از کار بیفته ایراد نداره از نظر من ایراد داره:-"
من هم به دوستمون پیشنهاد دادم و نظر شما رو رد نکردم و نظر شخصی خودم رو گفتم!گفتم اگر به من باشه.این کاملا نظر شخصی منه و اصلا رد کردن نظر شما نیست.من هم از تجربم با e8400 گفتم.البته برای بازی این سی پی یو به خاطر کش خوب و فرکانس بالایی که داره انتخاب خوبیه ولی برای کارهای رندرینگ و میکس و مونتاژ و 3dmax و... چنگی به دل نمی زنه
الان p5q se حتی قیمتش سر به فلک می کشه.مخصوصا بعد عید asus قیمتاش فضایی شده
به هر حال از نظر شخصی من شرکتی که هر مادربوردش 2 3 تا rev داره شرکت قابل قبولی نیست.مثلا همین دوستمون که ma770 ud3 داره الان این مادربوردrev 1.0 rev 2.1 rev 2.0 داره که 2.0 فنوم 6 هسته ساپورت می کنه 1.0 نمی کنه.آدم وقتی می خواد گیگابایت بخره گیج می شه:biggrin1:البته ان نظر کاملا شخصیه
راستی supra جان حدودا قیمت این مادربورد الان چقدره

سلام دوستان.
من قصد دارم سیستمم رو تا حدی آپدیت کنم.
سیستمم رو تو امضا نوشتم ،‌ آیا میتونم با قیمته نچندان زیاد سیستمم رو همین Motherboard آپدیت کنم ؟
میخوام تمام بازیها با بهترین فریم روی رزولیشن مانیتورم که ۱۰۲۴*۱۲۸۰ اجرا بشن.
از نظر قیمت هم میتونم تا حدود ۷۰۰ تومان هزینه کنم.
ممنون میشم کمک کنید.

سلام!
M/B:P5Q-SE
POWER:GREEN 535W
VGA:9600GT DDR3
اینجایی که من هستم فعلا 9600 گیر نمیاد، در عوض مدل GigaByte 240 GT تو همین بازه قیمت پیدا میشه. به نظرتون ارزش داره بگیرم یا صبر کنم تا همون 9600 پیدا بشه.

سلام دوستان.
سیستمم رو تو امضا نوشتم ،‌ آیا میتونم با قیمته نچندان زیاد سیستمم رو همین Motherboard آپدیت کنم ؟
ممنون میشم کمک کنید.

واسه اون رزولوشن که همین سیستم فعلی شما هم تا حد زیادی جوابگو هست،تعویض قطعات ضروری نیست

اما اگر میخوای ارتقا بدی اولویت ابتدا با کارت گرافیک و بعد با CPU هست

CPU:INTEL Q9400
VGA:ATI 5850

سلام!

اینجایی که من هستم فعلا 9600 گیر نمیاد، در عوض مدل GigaByte 240 GT تو همین بازه قیمت پیدا میشه. به نظرتون ارزش داره بگیرم یا صبر کنم تا همون 9600 پیدا بشه.

مشکلی نیست،کارت 240 هم همسرعت کارت 9600GT هست(البته یکم کندتر) بشرط اینکه مدل DDR5 رو بگیری

مین زیر پا نبود و کیس زیر پا بود!!!!(زیر میز جلوی پام بودو بعضی مواقع پام بهش می خورد)
اگر از نظر شما کیسی که با کوچکترین ضربه usb هاش از کار بیفته ایراد نداره از نظر من ایراد داره:-"
مشکل اینجاس که واسه شما یه همچین اتفاقی افتاده نه شخص دیگه.:-"
دقت کن اون دوستمون هم گفت واسه بازی میخوام منم میدونم کاراییش در چه وضعیه مطمئن باش واسه بازی نبود مدل دیگه ای بهش پیشنهاد میدادم.
در کل گفتم شما حق داری سیستم پیشنهاد بدی و توضیحاتی رو هم بهش کم یا زیاد کنی ولی حق تائید یا رد کردن پستای دیگران رو نداری. (با توجه به نوع و جایگاه مطلب)
اگه منظورت EP45 هستش الان بین 125 تا 132 متغیره.;)
سلام دوستان.
ممنون میشم کمک کنید.
به نظر من چون سیستم نسبتا بروزی داری با 700 تومن فعلا میتونی یه VGA و POWER مناسب تهیه کنی بعد MAIN , CPU و RAM رو ارتقاء بدی.(CPU رو هم میتونی با یه OC ساده تا حدودی در حد و اندازه VGA جدیدت بکنی)
میتونی VGA رو HD5870 و POWER رو GP685B در نظر بگیری حدودا 600 تومن در میاد.;)

واسه اون رزولوشن که همین سیستم فعلی شما هم تا حد زیادی جوابگو هست،تعویض قطعات ضروری نیست

اما اگر میخوای ارتقا بدی اولویت ابتدا با کارت گرافیک و بعد با CPU هست

CPU:INTEL Q9400
VGA:ATI 5850

به نظر من چون سیستم نسبتا بروزی داری با 700 تومن فعلا میتونی یه VGA و POWER مناسب تهیه کنی بعد MAIN , CPU و RAM رو ارتقاء بدی.(CPU رو هم میتونی با یه OC ساده تا حدودی در حد و اندازه VGA جدیدت بکنی)
میتونی VGA رو HD5870 و POWER رو GP685B در نظر بگیری حدودا 600 تومن در میاد.

با تشکر از هر دو دوست عزیز.
جالبه من تا الان فکر میکردم از نظر کارت گرافیک مشکل چندانی ندارم و مشکلم بیشتر به CPU و RAM برمیگرده.

بنام خدا

سلام

دوستان قیمت یک کیس تا حدود 500 هزار تومان می خوام برا بازی
ممنون میشم راهنماییم کنید .
سلام دوست عزيز
من اين قطعات رو پيشنهاد مي‌دم:
CPU:Athlon II X3 435
MB:
Gigabyte GA-M52L-S 3
RAM:2*2GB PATRIOT
VGA:HD 4770
HDD: Seagate 7200.12 500 GB
POWER:Green GP535
CASE:GREEN Tolip

جمع كل حدود 530 تومن.
اگر كمبود بودجه دارين فعلا يك ماژول 2گيگ حافظه رو در نظر بگيرين و در آينده به راحتي يك ماژول ديگه كنارش بذارين.

بنام خدا

سلام
ممنون از راهنمایی . این کیس رو دوستم ازم خواسته و گفته با 500 تومن بشه کیسی جمع کرد که بشه بازی کرد .

cpu اینتل چی پیشنهاد میکنید ؟
از مادر برد asus چی ؟

دوستان اگه نظرات دیگه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنید .
ممنون.

بنام خدا

سلام
ممنون از راهنمایی . این کیس رو دوستم ازم خواسته و گفته با 500 تومن بشه کیسی جمع کرد که بشه بازی کرد .

cpu اینتل چی پیشنهاد میکنید ؟
از مادر برد asus چی ؟

دوستان اگه نظرات دیگه ای دارن ممنون میشم راهنمایی کنید .
ممنون.
سلام دوست عزيز
با اين كيس هم مطمئن باشين كه مي‌شه بازي كرد.
چه اصراري هست كه اينتل بگيرين؟ اين پلتفرمي كه معرفي كردم بهترين انتخاب در اين رنج قيمت هست.
با اين حال پردازنده از اينتل رو 5300 و مادربورد رو هم ASUS P5QL PRO پيشنهاد مي‌دم.

سلام دوستان
1-من سی پی یو 3600 x2 دارم و vga 4850 و ram 2.5 gig حالا میخوام full hd ببینم کنده مشکل از سی پی یو هست دیگه؟؟؟اور کنم درست میشه؟؟
اگه بخوام یه سی پی یو بخرم واسه دیدن full hd چقدر باید پیاده شم؟؟چه مدلی؟؟
ممنون

سلام دوستان
1-من سی پی یو 3600 x2 دارم و vga 4850 و ram 2.5 gig حالا میخوام full hd ببینم کنده مشکل از سی پی یو هست دیگه؟؟؟اور کنم درست میشه؟؟
اگه بخوام یه سی پی یو بخرم واسه دیدن full hd چقدر باید پیاده شم؟؟چه مدلی؟؟
ممنون
سلام دوست عزيز
براي تماشاي فول اچ دي اين سيستم هيچ مشكلي نداره.
احتمالا با آپديت درايور كارت گرافيكي مشكل حل مي‌شه.

سلام دوست عزيز
من اين قطعات رو پيشنهاد مي‌دم:
CPU:Athlon II X3 435
MB:
Gigabyte GA-M52L-S 3
RAM:2*2GB PATRIOT
VGA:HD 4770
HDD: Seagate 7200.12 500 GB
POWER:Green GP535
CASE:GREEN Tolip

جمع كل حدود 530 تومن.
اگر كمبود بودجه دارين فعلا يك ماژول 2گيگ حافظه رو در نظر بگيرين و در آينده به راحتي يك ماژول ديگه كنارش بذارين.

دوستان منم یه سیستم میخوام با همین 500 تومن یعنی میشه همین که دوستمون بالا اشاره کرده فقط میخواستم بدونم با این سیستم تا چند سال میشه بازیهارو با فریم ریت خوب اجرا کرد؟؟؟

سلام دوست عزيز
با اين كيس هم مطمئن باشين كه مي‌شه بازي كرد.
چه اصراري هست كه اينتل بگيرين؟ اين پلتفرمي كه معرفي كردم بهترين انتخاب در اين رنج قيمت هست.
با اين حال پردازنده از اينتل رو 5300 و مادربورد رو هم ASUS P5QL PRO پيشنهاد مي‌دم.

بنام خدا

سلام

سی پی یو که شما گفتی کدوم این دوتا هست ؟
Intel® Core™2 Duo Processor T5300
Intel® Pentium® Processor E5300

ممنون از راهنمایی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or