تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
اتصالات را کلا چک کردم و درست بودن. پاور را جداگونه رو سیستم خودم تست کردم و هیچ مشکلی نداشت. پاور از این بالاتر هم گیرم نیومد واسه تست مجدد.
اینم مشخصات سیستم خودم:
M.B: Asus P5KPL
CPU: E7400
Ram: 4G
VGA: MSI GTS 250
H.D.D: 500
==
الان یه سوال وقتی پاور را جداگانه به مادربرد وصل می کنیم (یعنی کلیه قطعات را جدا کنیم) و مادربرد را روشن میکنم پاور باید روشن بمونه؟ آخه من واسه تست به مادربرد خودم اینجوری وصل کردم و روشن موند ولی وقتی به این مادربرد وصل میکنم پاور و چراغ ها روی مادربرد روشن میشه ولی پاور بعد از چند ثانیه خاموش میشه. چون مادربرد تا شنبه مهلت تست داره میخوام مطمئن باشم که ببینم مشکل از مادربرد هست یا پاور چون می ترسم یه پاور بالاتر بگیرم باز اینجوری بشه :D

پ.ن: الان یادم اومد پاور سیستم خودم Green 535 هست، البته بیشتر از 2 ساله داره کار میکنه :D میشه واسه تست قطعی از اون استفاده کرد؟

با همین پاور 535 وات خودت سیستم جدید رو تست کن ببین روشن میشه و تصویر میده یا نه، اگر نداد احتمالا مادربرد مشکل داره.

SIMF

کاربر سایت
Sep 2, 2011
7
نام
S.Isaac
سلام. من یه مشکل دارم نمیدونم باید تو این تاپیک مطرح کنم یا نه به هر حال مشکل رو عرض میکنم دوستان هر کدوم تونستن یه جوابی به ما هم بدن.
مشکل از این قراره که هنگام بازی کردنم بازی رو روان و بدون تکه تکه کردن تصویر و افت فریم نشون میده اما بعد از روب الی نیم ساعت بازی به مدت 3 الی 4 دقیقه دچار افت فریم بسیار بسیار شدید میشه طوری شدید که مثلا بخوای اگه تو بازی قدم بزاری باید چند دقیقه ای صبر کنی بعد از اون 4 دقیقه دوباره بازی به حالت روان خودش بر میگرده ولی بازم بعد از روب ساعت دوباره همونطور میشه حلا میخواستم ببینم مشکل من از کجاست؟
این هم از مشخصات سیستمم:
CPU: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4600
RAM:4GB
VGA:nVidia Geforce 9500 GT
MotherBoard:abit AN52V
ضمنا آخرین نسخه درایور کارت گرافیک رو هم نصب کردم. من این مشکل رو فقط روی یک بازی ندارم تا حالا روی Assassin's Creed BrotherHood و CRYSIS 2 و PES 2012 DEMO امتحان کردم ولی بازم همین اتفاق نیفته. مشکل از کجاست؟!!!

poma

کاربر سایت
Oct 3, 2005
638
نام
بهراد
سوال در مورد کارت گرافیک 2G Ram ATI Radeon HD 5570

درود
میخواستم چند تا سوال در مورد این کارت بکنم.

1. من قبلا کارت Nvidia 9500 داشتم فایلهای HD رو وقتی میدیدم کیفیتش بینهایت عالی بود حالا با این کارت کیفیت واقعا مزخرفه و کیفیت بدی داره مشکل چیه؟

2.میشه یک کارت مشابه این بگیرم و در کنارش استفاده کنم؟ یعنی 2 کارت روی یک مادربرد.

3.یک منویی داره تو قسمت Catalyst Control Center در Performance در AMD Overdrive که میشه GPU Clock و Memory Clock رو تغییر داد آیا این همون Overclock هست یا اون فرق داره.

4.در کل چه جور کارتی هست برای Game؟

درایور هم:

Catalyst Software Suite: 11.8
ATI Catalyst Application : 11.8

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
درود
میخواستم چند تا سوال در مورد این کارت بکنم.

1. من قبلا کارت Nvidia 9500 داشتم فایلهای HD رو وقتی میدیدم کیفیتش بینهایت عالی بود حالا با این کارت کیفیت واقعا مزخرفه و کیفیت بدی داره مشکل چیه؟

2.میشه یک کارت مشابه این بگیرم و در کنارش استفاده کنم؟ یعنی 2 کارت روی یک مادربرد.

3.یک منویی داره تو قسمت Catalyst Control Center در Performance در AMD Overdrive که میشه GPU Clock و Memory Clock رو تغییر داد آیا این همون Overclock هست یا اون فرق داره.

4.در کل چه جور کارتی هست برای Game؟

درایور هم:

Catalyst Software Suite: 11.8
ATI Catalyst Application : 11.8

1-ممکنه مدیا پلیر شما برای استفاده از شتابدهنده ی کارت ATI بهینه نشده باشه، با یه برنامه ی دیگه امتحان کنید.
2-بله می تونید،اما ترکیب چند کارتی تاثیری توی کیفیت نداره ، فقط توی بازیها باعث افزایش راندمان میشه، البته با این کارت ضعیف شما دوتا کارت هم باز ضعیفه و فقط مصرف برق زیاد میشه
3-بله، همونه، اما برای کارت شما تاثیر زیادی نداره
4- افتضاح! فقط به درد HD و کار معمولی می خوره.

SIMF

کاربر سایت
Sep 2, 2011
7
نام
S.Isaac
سلام آقا در مورد اون که گفتم سیستمم افت فریم پیدا میکنه. زیادم سیستمم قدیمی نیست و فقط یه خورده سی پی یوم قدیمیه به هرحال با همین سیستم من قبلا تو اجرا کردن همین بازیهایی که گفتم هیچ مشکلی نداشتم یه چند وقتیه که اینطور شده الانم کاملا روان و خوب اجرا میکنه فقط اون سه چهار دقیقه دیوونه میشه چکار کنم؟!
2- یه لطفی کن و چند تا کارت گرافیک که به درد بازی و کارهای گرافیکی میخورن و خیلی توپن بهم معرفی کن اگه قیمتش هم بگی بد نیست!
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
سلام آقا در مورد اون که گفتم سیستمم افت فریم پیدا میکنه. زیادم سیستمم قدیمی نیست و فقط یه خورده سی پی یوم قدیمیه به هرحال با همین سیستم من قبلا تو اجرا کردن همین بازیهایی که گفتم هیچ مشکلی نداشتم یه چند وقتیه که اینطور شده الانم کاملا روان و خوب اجرا میکنه فقط اون سه چهار دقیقه دیوونه میشه چکار کنم؟!
2- یه لطفی کن و چند تا کارت گرافیک که به درد بازی و کارهای گرافیکی میخورن و خیلی توپن بهم معرفی کن اگه قیمتش هم بگی بد نیست!
ممنون
برای کمترین حالت بازی مدل GT 240 یا کارت 5670 توصیه میشه، حدود 120 تومن هستن
برای یه تجربه ی خوب و کیفیت دار هم کارت GTX 460 توصیه میشه،حدود 250 تومن قیمت داره.

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
با تغییر فرکانس رم چیزی اور میشه؟
قطعات:
p8p67
cpu:2500k
ram :corsair venegance 1*4G
کیسم X3 هست اما سرعت فن هارو نمیتونم تغییر بدم ! توی بایوس هم سرعتشون رو نشون نمیده ؟
چه کنم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
با تغییر فرکانس رم چیزی اور میشه؟
قطعات:
p8p67
cpu:2500k
ram :corsair venegance 1*4G
کیسم X3 هست اما سرعت فن هارو نمیتونم تغییر بدم ! توی بایوس هم سرعتشون رو نشون نمیده ؟
چه کنم؟

بله، خود رم اور میشه!
اگه کانکتورهای 3 پین فن ها رو روی مادربرد وصل کرده باشی هم توی بایوس دورشون رو میزنه و هم توی برنامه ی ASUS AI Suite.

• Like
Reactions: saber royal

m_a_q

کاربر سایت
Oct 1, 2010
214
نام
مهدی
سلام فرشید خان
توی مثلا بازی ویچر تو بازی یا داره فیلم نشون میده وسط تصویر یعضی وقتا حالت بریده میشه اما فریم توی بازی بالای مسلا 50هستش
علتش چی میتونه باشه؟
تنظیمات بازی بالا ترین حد هستش
گزینه sync فکر کنم که مربوط به قفل فریم انم نزدم
سیستم
cpu 2500i5
vga 6870
ram 2g
monitor 19

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
سلام فرشید خان
توی مثلا بازی ویچر تو بازی یا داره فیلم نشون میده وسط تصویر یعضی وقتا حالت بریده میشه اما فریم توی بازی بالای مسلا 50هستش
علتش چی میتونه باشه؟
تنظیمات بازی بالا ترین حد هستش
گزینه sync فکر کنم که مربوط به قفل فریم انم نزدم
سیستم
cpu 2500i5
vga 6870
ram 2g
monitor 19
همون که نزدی!
برای قفل فریم نیست، برای همگام کردن Refresh Rate مانیتور شما با گرافیک هست که تصویر بریده نشه.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,882
نام
صابر
آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
ما یه کیبورد داریم که بعضی وقتها قطع و وصل میکنه
مشکل از کیبورد نیست چون روی سیتم های دیگه تست کردم نمیدونم چرا اینطوریه تازه هم خریدم

اینم همون کیبوردی که خریدم مدلش
http://www.acronworld.com/Products/...slim-design-entertainment-wired-keyboard.aspx

اگر مطمئن هستید که از خود کیبورد نیست خب مشکل پروت USB مادربرد هست دیگه ، شاید با مادربرد شما نمی تونه کنار بیاد اصلا.

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
Jun 16, 2009
3,882
نام
صابر
اگر مطمئن هستید که از خود کیبورد نیست خب مشکل پروت USB مادربرد هست دیگه ، شاید با مادربرد شما نمی تونه کنار بیاد اصلا.
اخ قبل از این هم من همین مدل رو داشتم و بسیار راحت کار میکرد بدون هیچ مشکلی تا اینکه یه روز سیمش از داخل خراب شد اما از وقتی که اینو اوردم اینطوریه
درضمن من که فقط کیبورد رو به 1 USB نزدم به همشون زدم با همشون مشکل داشت

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
کمک

من دیگه برنامه Bluetooth suite م که مال بلوتوث مادربوردم هست کار نمیکنه که بتونم باهاش فایل ارسال کنم یا خاموش روشنش کنم
نمیدونم چرا ولی فکر کنم به یکی از این دو دلیل باشه ( شاید هم نباشه ، واسه این میگم چون قبلش درست بود ) :
از وقتی درایور کنترلر ps3 رو رییخنم ( motioninjoy ) _ که باز بعدش پاکش کردم ولی درست نشد
از وقتی startup ویندوز رو از طریق برنامه TuneUP Utilities برنامه های بی موردم رو غیر فعال کردم _ که باز همه رو عین اولش کردم درست نشد

حتی برنامه Bluetooth suite رو هم دوباره پاک کردم و دوباره ریختم ولی باز هم درست نشد

لطفاً کمک کنید

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,784
نام
فرشید
کمک

من دیگه برنامه Bluetooth suite م که مال بلوتوث مادربوردم هست کار نمیکنه که بتونم باهاش فایل ارسال کنم یا خاموش روشنش کنم
نمیدونم چرا ولی فکر کنم به یکی از این دو دلیل باشه ( شاید هم نباشه ، واسه این میگم چون قبلش درست بود ) :
از وقتی درایور کنترلر ps3 رو رییخنم ( motioninjoy ) _ که باز بعدش پاکش کردم ولی درست نشد
از وقتی startup ویندوز رو از طریق برنامه TuneUP Utilities برنامه های بی موردم رو غیر فعال کردم _ که باز همه رو عین اولش کردم درست نشد

حتی برنامه Bluetooth suite رو هم دوباره پاک کردم و دوباره ریختم ولی باز هم درست نشد

لطفاً کمک کنید

ممنون

ممکنه تنظیماتی توی رجیستری داشته اون برنامه که باعث شده دیگه کار نکنه
بهتره یه نسخه ی جدید از درایورش رو بگیری و اونو نصب کنی شاید درست بشه

از اون برنامه ها هم زیاد استفاده نکن، نمیشه 100 درصد بهشون اطمینان کرد که خرابکاری نکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر