مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام خدمت دوستان سیستمی که میخوام ببندم رو براتون مینویسم ....این سیستم حیف نیست P8P67 بندازی روش ...من با دوستان که صحبت کردم گفتن P8P67 Deluxe بنداز .....اگر نظر دیگری نسبت به سیستم دارین بگین ...با تشکر ...
Procecer Intel Cor i7 2600K
M.B ASUS P8P67 Delux
Corsair Dual 1600 8GB DDR3
Sapphire HD 6870 1GB GDDR5
Seagate 2TB SATA
power Green 635 us
Case Falcon Green
برای فوتوشاپ نیاز به رم بالا هست و مادربرد اثر چندانی در کارایی نداره . گرافیک بالا هم نمی خواد .
برای MAX یه سی پی یو با کش بالا و رم بالا نیاز داری . هم چنین به یه کارت گرافیک کوآدرو نیاز داری . با کارت های گرافیک معمولی فرق داره . برای رندر گیری ساخته شده و به درد بازی نمی خوره . البته قیمتش هم بالاست
مادر برد لوکس نخر . همون P8P67 عالیه . آپولو که نمی خوای هوا کنی !

سلام خدمت دوستان سیستمی که میخوام ببندم رو براتون مینویسم ....این سیستم حیف نیست P8P67 بندازی روش ...من با دوستان که صحبت کردم گفتن P8P67 Deluxe بنداز .....اگر نظر دیگری نسبت به سیستم دارین بگین ...با تشکر ...
M.B ASUS P8P67 Delux
Seagate 2TB SATA
power Green 635 us
Case Falcon Green
نه برادر
p*p67 مادربرد عالی ای هست . فقط امکاناتش کمتر از مدل Deluxe هست . به جای اینکه پول بالای مدل Deluxe بدی برو یه کارت گرافیک بهتر بردار . اون چیزی که اینجا حیفه اینه که رو همچین سیستمی کارت 6870 ببندی . یه مدل ان ویدیا بردار . GTX560ti عالیه . بیشتر هم نگیر که به کارت نمیاد .
رم رو 8 گیگ برداشتی و برای این که سیستم بتونه از این مقدار حافظه استفاده کنه باید حتما سیستم عامل 64 بیتی نصب کنی. نمی دونم 8 گیگ رو برای چه کاری می خوای ولی اگه برای بازی برداشتی زیاده و لی برای رندر و مونتاژ ، خوبه .هارد رو یه SSD بردار با هارد معمولی 1TB . بهتره .
موفق باشی

---------- نوشته در 01:43 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:40 PM ارسال شده بود ----------

سلام...

دوستان طی یه سلسله مراتبی250تومن از پولم خرج شد والان نهایت 300 دارم(یه هزاری هم نمیتونم جور کنم) یه کارت گرافیک و سی پی یو میخواستم که به همین مادربوردم بخوره چون نمیتونم براش هزینه بکنم
مادربوردم اینه:Asus g-surf 365

راستی اینو یادم رفت بگم: اگه میشه CPU رو AMD (به علت علاقه بیش از حد به AMD در CPU) و کارت هم فرقی نمیکنه هر کدوم بهتره...
...........................................
اینم جواب بدید ممنون میشم
میخوام کارت گرافیک و سی پی یو خودم رو بدم به خواهرم نمیدونم به مادربوردش میخوره یا نه،کارتم 9500GT وسی پی یو همAMD Athlon 5400 x2 2.8ghz مدله مادربورد خواهرم: Elitegroup P33t-A

راستی رمش هم یه گیگه میخوام یه 1 یا 2 گیگ اضافه کنم بهش،قیمت رم 1 و 2 (باس800) رو میخواستم (نه خیلی گرون باشه و نه ارزون و آشغال)

مرسی.....
مادر برد تو AMD ساپورت می کنه ولی برای خواهرت Intel هست . در ضمن سیستم شما ارزش ارتقا نداره . پول جور کن یه سیستم درست حسابی بگیر .
کارت گرافیک ات رو می تونی رو سیستم خواهرت سوار کنی و رم هم همین طور ولی سی پی یو رو نمیشه

مرسی از راهنمایی ..... این کارت گرافیکی که میگی از sapphir 6870 بهتره ؟؟؟ شرکت سازندش کیه ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟ یک سوال دیگه این که میگی امکانات P8P67 کمتر از Deluxe یعنی چه امکاناتی ؟؟؟؟ .... باتشکر فراوان
نه برادر
p*p67 مادربرد عالی ای هست . فقط امکاناتش کمتر از مدل Deluxe هست . به جای اینکه پول بالای مدل Deluxe بدی برو یه کارت گرافیک بهتر بردار . اون چیزی که اینجا حیفه اینه که رو همچین سیستمی کارت 6870 ببندی . یه مدل ان ویدیا بردار . GTX560ti عالیه . بیشتر هم نگیر که به کارت نمیاد .
رم رو 8 گیگ برداشتی و برای این که سیستم بتونه از این مقدار حافظه استفاده کنه باید حتما سیستم عامل 64 بیتی نصب کنی. نمی دونم 8 گیگ رو برای چه کاری می خوای ولی اگه برای بازی برداشتی زیاده و لی برای رندر و مونتاژ ، خوبه .هارد رو یه SSD بردار با هارد معمولی 1TB . بهتره .
موفق باشی

با عرض سلام خدمت اساتید ودوستان عزیز لطفا من را در این کار راهنمای کنید .من میخوام یک سیستم بخرم برای تبدیل کردن فایل های تصویری متفاوت به فایل DVD-من میخوام که سرعت سیستم زیاد باشه که این کار رو سریع انجام بده.شما چه سیستمی رو پیشنهاد میکنید.با تشکر

دوست عزیز . الام محتوای زیادی برای سه بعدی وجود نداره . علاوه بر این فناوری سه بعدی هنوز به کمال نرسیده و اشکالاتی داره . سر درد یکی از این مشکلاته . مهلت بده این فاوری کامل شه بعد اقدام به خرید کن

---------- نوشته در 07:35 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:30 PM ارسال شده بود ----------

با عرض سلام خدمت اساتید ودوستان عزیز لطفا من را در این کار راهنمای کنید .من میخوام یک سیستم بخرم برای تبدیل کردن فایل های تصویری متفاوت به فایل DVD-من میخوام که سرعت سیستم زیاد باشه که این کار رو سریع انجام بده.شما چه سیستمی رو پیشنهاد میکنید.با تشکر
اگه می خوای سیستمی سریع باشه مخصوصا در ضمینه تبدیل ، از هارد های SSD استفاده کن .
یه cpu core i5 sandy bright 2500 کفایت می کنه . برای مادربرد مجبوری از سوکت P67 استفاده کنی . 4 گیگ رم هم بسه . بقیه اش هم زیاد مهم نیست .

---------- نوشته در 07:39 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:35 PM ارسال شده بود ----------

میشه یه سیستم واسه بازی در حد خفن تو مایه های 1 تومن بگین ؟
این موارد رو مشخص کن راهنماییت کنم :
1- برای چه کاری می خوای
2- اینتل یا AMD

دوست عزیز . الام محتوای زیادی برای سه بعدی وجود نداره . علاوه بر این فناوری سه بعدی هنوز به کمال نرسیده و اشکالاتی داره . سر درد یکی از این مشکلاته . مهلت بده این فاوری کامل شه بعد اقدام به خرید کن
الان من سه بعدی نمیخوام یه مانیتور LED میخوام که 22 تا 24 اینچ باشه ولی هیچ مدل خوبی تو بازار نیست اعصابم خورد شده
برای گیم و فیلم و وب گردی میخوام
میخوام زاویه دیدش حتما 178 تا 170 درجه باشه نه کمتر
2 میلی ثانیه باشه
فول اچ دی + پورت HDMI
PX23720 میخواستم که پیدا نمیشه
و مدلای دیگه تو بازار هم هیچ کدوم به این نمیرسن و هر کدومشون یه مشکلی دارن
Asus ML238H هم زاویه دیدش پایینه و مشکلاتی هم داره

مجبورم منتظر باشم مدل جدید به بازار بیاد ، کسی نمیدونه مانیتور جدید چی و کی قراره وارد بازار بشه ؟
مانیتور اپل با گارانتی خوب تو بازار چیزی نیست ؟

آخرین ویرایش:
الان من سه بعدی نمیخوام یه مانیتور LED میخوام که 22 تا 24 اینچ باشه ولی هیچ مدل خوبی تو بازار نیست اعصابم خورد شده
برای گیم و فیلم و وب گردی میخوام
میخوام زاویه دیدش حتما 178 تا 170 درجه باشه نه کمتر
2 میلی ثانیه باشه
فول اچ دی + پورت HDMI
PX23720 میخواستم که پیدا نمیشه
و مدلای دیگه تو بازار هم هیچ کدوم به این نمیرسن و هر کدومشون یه مشکلی دارن
Asus ML238H هم زاویه دیدش پایینه و مشکلاتی هم داره

مجبورم منتظر باشم مدل جدید به بازار بیاد ، کسی نمیدونه مانیتور جدید چی و کی قراره وارد بازار بشه ؟
مانیتور اپل با گارانتی خوب تو بازار چیزی نیست ؟
من خودم PX23720 دارم . گیر نمیومد . رفتم نمایندگی پول گذاشتم گفتم اومد خبرم کنید . خدایی مانیتور خوبیه . ولی به عنوان جایگزین مدل های view sonic هم خوبه آواژنگ گارانتی اش می کنه . البته یه چیز دیگه اینکه ممکنه به خاطر بالا رفتن قیمت طلا جنس نفروشن . نگه می دارن گرون که شد می فروشن . یه آدمای ... هستن که نگو .
در مورد آپل . نقش چند ساله اپل رو تو ایران گارانتی می کنه . اینم آدرس سایت
http://www.naghsh.net/shop/computers/apple
یه نگاه بنداز . ولی سعی کن همون PX رو گیر بیاری

سلام
بچه ها نظرتون راجع به این سیستمی که میخوام بگیرم چیه؟ اگه تغییراتی لازمه لطفا بگین(مجموع قیمت بالای 2 میلیون نشه...):
CPU : core i5 2500k
M-Board : P8P67
RAM : Corsair 8 GIG
VGA : GTX 580 1.5 GB
POWER : 700W Thermaltake
CASE : Green Falcon
H.D.D : 1 Tr 64 Western
Monitor : Samsung 2285 LED

بنظرتون سی پی یو ضعیف نیست؟
SSD چی؟حتما باید بگیرم؟

M.B ASUS P8P67 Delux
Seagate 2TB SATA
power Green 635 us
Case Falcon Green
ببخشیداريال دوستاتون روی هوا نظر دادن، اصلا نمی دونن فرقشون چی هست...

برای رندر گیری ساخته شده و به درد بازی نمی خوره . البته قیمتش هم بالاست
به کارت کوادرو نیاز ندارن، فقط اگر باشه توی زمان اجرا و Viewport فریم بیشتری می گیرن، ولی هیچ نقشی در کیفیت و زمان رندر Scene نداره.

مرسی از راهنمایی ..... این کارت گرافیکی که میگی از sapphir 6870 بهتره ؟؟؟ شرکت سازندش کیه ؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟ یک سوال دیگه این که میگی امکانات P8P67 کمتر از Deluxe یعنی چه امکاناتی ؟؟؟؟ .... باتشکر فراوان

برای شما هیچ لزومی به خرید کارت گرونقیمت مثل 560 نیست، این کارتا فقط بدرد بازی می خوره، نمی دونم چرا دوستان اینقدر قضایا رو منحرف می کنن از مسیر اصلی، کسی که گرافیک کار می کنه باید کارت 560 بخره؟؟؟!!

امکانات کمتر یعنی تعداد پورتهای SATA ی کمتر، تعداد USB کمتر، تعداد اسلات گرافیک کمتر و عدم پشتیبانی از SLI...

شما باید یا یه مادربرد X58 بخری و یه پردازنده ی 6 هسته ای مثل 980X بندازی روش یا یه مادربرد Z68 بخری و یه پردازنده 2600K بندازی روش و برای Convert کردن فرمتهای مدیا می تونی از قابلیت داخل پردازنده هم استفاده کنی که قابلیت جدیدیه بنام Quick Sync و فقط توی این نسل پردازنده ها وجود داره و سرعت تبدیل رو خیلی زیاد می کنه.

من گزینه ی دوم رو پیشنهاد می دم.

بنده خدایی پیدا نمیشه به ما کمک کنه؟

فک کنم جواب شما رو دادم، دقت نکردی حتما.

سلام دوستان از بین مدلهای ips کدوم رو پیشنهاد میدید؟
Asus ML229H یا LG Flatron IPS226V

IPS ها بدرد بازی نمی خورن، شما برای چه کاری بهشون نیاز داری؟؟

سلام
بچه ها نظرتون راجع به این سیستمی که میخوام بگیرم چیه؟ اگه تغییراتی لازمه لطفا بگین(مجموع قیمت بالای 2 میلیون نشه...):
CPU : core i5 2500k
M-Board : P8P67
RAM : Corsair 8 GIG
VGA : GTX 580 1.5 GB
POWER : 700W Thermaltake
CASE : Green Falcon
H.D.D : 1 Tr 64 Western
Monitor : Samsung 2285 LED

بنظرتون سی پی یو ضعیف نیست؟
SSD چی؟حتما باید بگیرم؟
فوق العادست سیستم، چیزی هم کم نداره،
فقط کیس Falcon برای کارت 580 مناسب نیست، بهتره INFINITY بخری یا CoolerMaster HAF

برای SSD هم که ضروری هست، مخصوصا با اون هارد سری GREEN بهتره مدل 60 یا 120 گیگی OCZ VERTEX 3 رو بخری.

میشه یه سیستم واسه بازی در حد خفن تو مایه های 1 تومن بگین ؟
مقاله ی من رو مطالعه کنید و سیستم رده متوسط و بالا رو ببینید.

آخرین ویرایش:
IPS ها بدرد بازی نمی خورن، شما برای چه کاری بهشون نیاز داری؟؟
برای فیلم و طراحی. Asus ML229H یا LG Flatron IPS226V کدوم بهتره؟

---------- نوشته در 10:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:57 PM ارسال شده بود ----------

quote_icon.png
نوشته شده توسط sirwan

شما باید یا یه مادربرد X58 بخری و یه پردازنده ی 6 هسته ای مثل 980X بندازی روش یا یه مادربرد Z68 بخری و یه پردازنده 2600K بندازی روش و برای Convert کردن فرمتهای مدیا می تونی از قابلیت داخل پردازنده هم استفاده کنی که قابلیت جدیدیه بنام Quick Sync و فقط توی این نسل پردازنده ها وجود داره و سرعت تبدیل رو خیلی زیاد می کنه.

من گزینه ی دوم رو پیشنهاد می دم.
برای این جور تبدیل ها فکر کنم بشه با برنامه مناسب از کودا هم استفاده کرد که با ۵۸۰۰ تقریبا ۲۵-۲۶ درصد سریع تر از ۲۶۰۰ جواب می ده. اما با ۲۶۰۰ و بک کارت گرافیک معمولی فکر کنم به صرفه تر در بیاد. ابن هم تست پرفورمنس: http://www.youtube.com/watch?v=lz019TuZ5dg اگر محدودیت بودجه نداری بسته به برنامه یان امکان وجود داره که تعداد بیشتری ۵۸۰۰ استفاده کنی که به طور موازی با هم کار می کنند.

آخرین ویرایش:
برای فیلم و طراحی. Asus ML229H یا LG Flatron IPS226V کدوم بهتره؟

---------- نوشته در 10:06 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:57 PM ارسال شده بود ----------

برای این جور تبدیل ها فکر کنم بشه با برنامه مناسب از کودا هم استفاده کرد که با ۵۸۰۰ تقریبا ۲۵-۲۶ درصد سریع تر از ۲۶۰۰ جواب می ده. اما با ۲۶۰۰ و بک کارت گرافیک معمولی فکر کنم به صرفه تر در بیاد. ابن هم تست پرفورمنس: http://www.youtube.com/watch?v=lz019TuZ5dg اگر محدودیت بودجه نداری بسته به برنامه یان امکان وجود داره که تعداد بیشتری ۵۸۰۰ استفاده کنی که به طور موازی با هم کار می کنند.
خب پنلای IPS مخصوص کار شماست، من بررسیهای ML229H رو دیدم، همه مثبت و خوب بودن، راجع به مدل LG چیزی بنظرم نرسیده

راجع به CUDA هم بله، امکانش هست، ولی برنامه هایی که از CUDA پشتیبانی کنن هنوز خیلی کم هستن، در صورتی که فن آوری اینتل هم مصرف خیلی کمتری داره و هم بخاطر تعبیه شدن داخل پردازنده پشتیبانی بیشتری در نرم افزارهای معتبر تبدیل داره،

این لوگویی که من بعنوان عکس کاربری انتخاب کردم هم برمی گرده به دورانی که NVIDIA این فن آوری رو معرفی کرده بود و من از کارایی و راندمانش شگفت زده شده بودم!!
خودم هنوزم از MediaShow Espresso استفاده می کنم، روی کارتم خیلی سریعتر از CPU تبدیل می کنه.

سلام

من یه هارد 500 gb Seagate دارم
میخام بفروشمش 1 ترا بگیرم.
بودجه هم حدود 70 یا 80 تومنه.
فک کنم تا این بودجه فقط همین سه تا مدل هست

1_Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer
2_Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green

3_Samsung f3

motherboard : Gigabyte S52s-s3

به نظرتون Sata 2 توصیه میشه.
چون شاید تا سه چهار ماه دیگه کلن سیستم رو ارتقا بدم و مادربورد Sata 3 بگریم . بعدن دردسر ساز نمیشه ؟

حالا کدوم یکی رو پیشنهاد میدین؟
برای نصب ویندوز و هارد اصلی بودن مناسب هستن ؟
ممنون....

سلام

من یه هارد 500 gb Seagate دارم
میخام بفروشمش 1 ترا بگیرم.
بودجه هم حدود 70 یا 80 تومنه.
فک کنم تا این بودجه فقط همین سه تا مدل هست

1_Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer
2_Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green

3_Samsung f3

motherboard : Gigabyte S52s-s3

به نظرتون Sata 2 توصیه میشه.
چون شاید تا سه چهار ماه دیگه کلن سیستم رو ارتقا بدم و مادربورد Sata 3 بگریم . بعدن دردسر ساز نمیشه ؟

حالا کدوم یکی رو پیشنهاد میدین؟
برای نصب ویندوز و هارد اصلی بودن مناسب هستن ؟
ممنون....
اون سامسونگ اگه گیر بیاد عالیه و بعد از اون همون WD هست من دارم باهاش کار میکنم خوبه مشکلی نداره!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back