مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

خب چقدره قیمتش؟ من بین A Data Gaming series 4gig dual channel 1600 و اینی که شما گفتی موندم... بعد من مینم Gigabyte ma770t-ud3p هستش و نوشته رم تا ولتاژ 1.5 ساپورت می کنه و فرکانس 1666 با oc ..... اینا رو بندازم مشکلی پیش نمیاد؟ ساپورت می کنه؟ یا باید و بهتره که باس 1333 بندازم پول الکی ندم؟

نه عزیز مشکلی پیش نمیاد
تفاوت قیمت 1333 و 1600 هم خیلی ناچیزه
4 گیگ باس 1600 برند corsair هم قیمتش 70-75 ـه
پس یعنی پول اضافه دادم و امکانات و کیفیت کمتر گرفتم؟؟ بایوسش چقدر ضعیف تره؟؟ چی رو اور کردن سخت تره؟ بابا ناراحتم کردی !! اخه 100 تومان گرونتره این مادر برد:((:((:(( (یارو انقدر تعریف کرد و گفت و گفتش که تاچ بایوس است و راحت اور میشه و ... که ما هم ... شدیم و گرفتیم:|)
مارک رم که دیگه بد نیست؟؟

همون asus که فرشید پیشنهاد داده بود خوب بود
بایوس های گیگا گرافیکی نیستن و کار کردن باهاش واسه شما سخت تره
وگرنه از لحاظ توان اور فرقی نداره (رکورد های خیلی خوبی رو با مادربوردت زدن)
ولی کلی بخوای حساب کنی اره الکی پول اضافه تر دادی
مارک رم هم خوب نیس وقتی adata و corssaire به قیمت خوب هست چرا king max ?

پس یعنی پول اضافه دادم و امکانات و کیفیت کمتر گرفتم؟؟ بایوسش چقدر ضعیف تره؟؟ چی رو اور کردن سخت تره؟ بابا ناراحتم کردی !! اخه 100 تومان گرونتره این مادر برد:((:((:(( (یارو انقدر تعریف کرد و گفت و گفتش که تاچ بایوس است و راحت اور میشه و ... که ما هم ... شدیم و گرفتیم:|)
مارک رم که دیگه بد نیست؟؟
ما که پیشنهاداتمون دقیق بود، توی مقاله هم توضیح داده بودم، شما خودت مدل رو عوض کردی و حالا بعد از خرید اومدی می گی چرا، خب الان دیگه فایده نداره که وارد جزییاتش بشیم
اگه هر چی گرونتر بود خریدش بهتر بود که دیگه ما اینجا کاری نداشتیم،
مارک رم هم همونی که خودم پیشنهاد دادم، خیلی جالبه مادربرد رو یه مدل گرونتر داده و رم رو یه مدل بیخود تر! بالا بری پایین بیای فروشنده جماعت کارشناس نیست، خریدار باید عاقل باشه و دقت کنه..

ما که پیشنهاداتمون دقیق بود، توی مقاله هم توضیح داده بودم، شما خودت مدل رو عوض کردی و حالا بعد از خرید اومدی می گی چرا، خب الان دیگه فایده نداره که وارد جزییاتش بشیم
اگه هر چی گرونتر بود خریدش بهتر بود که دیگه ما اینجا کاری نداشتیم،
مارک رم هم همونی که خودم پیشنهاد دادم، خیلی جالبه مادربرد رو یه مدل گرونتر داده و رم رو یه مدل بیخود تر! بالا بری پایین بیای فروشنده جماعت کارشناس نیست، خریدار باید عاقل باشه و دقت کنه..
توی سایت گیگا نوشته در صورت sli بکنید 16x تبدیل میشه به 8x این هم لینکش
مدل Asus چی اونم همین طوره؟؟؟یا اون برای sli هر دو تا گرافیک PCI Express x16 رو پشتیبانی می کنه؟؟؟ من هنوز حتی بازشم نکردم (پلمپه) چند می تونم بفروشمش ؟؟؟ کار خوبیه بفروشمش و مدل asus رو بگیرم؟؟تازه رم هم 75 برام حساب کرده!!! پوله دوتا رم 4 گیگ corsair 1600 چقدر میشه؟؟
یک سوال دیگه که برام خیلی مهمه: چیپ z68(همون مادربرد من) برای بازی از چیپ p67 که ضغیفتر نیست؟ هست؟(به امکاناتش کاری ندارم فقط می خواستم بدونم چیپش ضعیف تر که نیست؟) چون اینجا یچیزی نوشتید . میشه توضیح بدید یعنی چی خروجی مجتمع؟؟

آخرین ویرایش:
توی سایت گیگا نوشته در صورت sli بکنید 16x تبدیل میشه به 8x این هم لینکش
مدل Asus چی اونم همین طوره؟؟؟یا اون برای sli هر دو تا گرافیک PCI Express x16 رو پشتیبانی می کنه؟؟؟ من هنوز حتی بازشم نکردم (پلمپه) چند می تونم بفروشمش ؟؟؟ کار خوبیه بفروشمش و مدل asus رو بگیرم؟؟تازه رم هم 75 برام حساب کرده!!! پوله دوتا رم 4 گیگ corsair 1600 چقدر میشه؟؟
یک سوال دیگه که برام خیلی مهمه: چیپ z68(همون مادربرد من) برای بازی از چیپ p67 که ضغیفتر نیست؟ هست؟(به امکاناتش کاری ندارم فقط می خواستم بدونم چیپش ضعیف تر که نیست؟) چون اینجا یچیزی نوشتید . میشه توضیح بدید یعنی چی خروجی مجتمع؟؟
به لینک احتیاج نبود، مشخصه که وقتی دوتا کارت بزارید میشه 8X ، مدلای ASUS هم بیشترشون همینن، اینا اصلا خاصیت مادربردای P67 و پردازنده هاشون هست، توی تاپیک گرافیک هم همین چند روز پیش گفتم که مهم نیست که 8X بشن، فعلا راندمانشون تفاوت نداره. وقتی بازش نکردی که می بری واست عوض کنه اگه جنس خودش باشه، اگه نباشه که باید توافقی تعویض کنی، اگه واقعا این چیزایی که از مادربرد انتظار داری رو خودت بلد هستی عوض کردنش ضرر نداره، اگر نه که بیخود وقتت رو تلف نکن.

برای رم هم شما همون پول CORSAIR XMS3 1600 رو به فروشنده دادی،

Z68 همون P67 هست با امکانات اضافه مثل خروجی گرافیکی که میشه از گرافیک مجتمع داخل پردازنده هم بدون نیاز به کارت گرافیک اضافی استفاده کرد، اما مشخصه که این امکان به کار گیمرها نمیاد.

به لینک احتیاج نبود، مشخصه که وقتی دوتا کارت بزارید میشه 8X ، مدلای ASUS هم بیشترشون همینن، اینا اصلا خاصیت مادربردای P67 و پردازنده هاشون هست، توی تاپیک گرافیک هم همین چند روز پیش گفتم که مهم نیست که 8X بشن، فعلا راندمانشون تفاوت نداره. وقتی بازش نکردی که می بری واست عوض کنه اگه جنس خودش باشه، اگه نباشه که باید توافقی تعویض کنی، اگه واقعا این چیزایی که از مادربرد انتظار داری رو خودت بلد هستی عوض کردنش ضرر نداره، اگر نه که بیخود وقتت رو تلف نکن.

برای رم هم شما همون پول CORSAIR XMS3 1600 رو به فروشنده دادی،

Z68 همون P67 هست با امکانات اضافه مثل خروجی گرافیکی که میشه از گرافیک مجتمع داخل پردازنده هم بدون نیاز به کارت گرافیک اضافی استفاده کرد، اما مشخصه که این امکان به کار گیمرها نمیاد.
خیلی ممنون اخه من مشکلم اینه که من مادربرد رو از ایران نگرفتم من از golden system در دبی گرفتم(شعبه اصلی و وارد کننده برای اواژنگ) من اونجا 1000 درهم گرفتمش چند می تونم بفروشمش؟؟ گارانتی هم 3 ساله داره فقط باید برن اواژنگ گارانتیشو بگیرن!

سلام
میشه یه کیس تا حدود 1.700 پیشنهاد بدید که 2 گرافیکه باشه؟
مادربورد هم طبعا واسه Dual Gpu مناسب باشه
استفاده هم بیشتر بازیه
مانیتور و .. رو خودم دارم
ممنون

معلومه که ASUS خوبه، همیشه مودمهاشم از بهترین مودمهای بازارن، حرفی درش نیست
منتهی گفتم این مدل برای کاربردی که می خوای کفایت می کنه، اون مدل ASUS خیلی گرونتر باید باشه

مرسی فرشید جان
مدلی ارزونتر از این مدل ASUS نیست که قابلیت دانلود بدون کامپیوتر داشته باشه؟

خیلی ممنون اخه من مشکلم اینه که من مادربرد رو از ایران نگرفتم من از golden system در دبی گرفتم(شعبه اصلی و وارد کننده برای اواژنگ) من اونجا 1000 درهم گرفتمش چند می تونم بفروشمش؟؟ گارانتی هم 3 ساله داره فقط باید برن اواژنگ گارانتیشو بگیرن!

پس دیگه اصلا ارزش تعویض نداره، همینو نصب کن و ازش با خیال راخت استفاده کن، بعد از یه مدت هم امکاناتش رو یاد می گیری و می تونی از تمام قابلیتهاش استفاده کنی،

سلام
میشه یه کیس تا حدود 1.700 پیشنهاد بدید که 2 گرافیکه باشه؟
مادربورد هم طبعا واسه Dual Gpu مناسب باشه
استفاده هم بیشتر بازیه
مانیتور و .. رو خودم دارم
ممنون
با 1700 نمیشه سیستم 2 گرافیکه ی خوب بست، حالا چه اصراری هست که 2 گرافیکه باشه؟؟!
اینجا همچین سیستمی معرفی شده، مادربردش هم 2 تا کارت رو ساپورت می کنه.

مرسی فرشید جان
مدلی ارزونتر از این مدل ASUS نیست که قابلیت دانلود بدون کامپیوتر داشته باشه؟

نه عزیز، بجز این مدل ASUS ، مدل دیگه ای با این قابلیت ندیدم، اگر این قابلیت رو لازم داری باید همین مدل رو بخری، من اما توی بازار ندیدمش.

اقا فرشید این دوست ما هم دیگه تمام سیستم قبلی و موس وکیبورد فروخته میخواد از اول تمام این قطعات بگیره بوجشم 3 تومنه شما به این بنده خدا چه پیشنهاد می کنید (موس وکیبورد و اسپیکر و مانیتور هم می خواد)

سلام فرشید جان
شرمنده زیاد سوال میپرسم. رفتم دنبال کیس پایین که پیشنهاد کرده بودی رو ببندم.
[FONT=&quot]CPU:INTEL Core i3 2100
RAM:CORSAIR 2*2 DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61-M LE
VGA:SAPPHIRE HD5770 1GB DDR5
HDD: Seagate 7200.12 500GB
ODD:SONY 24X SATA
POWER : GP485A-EU GREEN
CASE : GREED MAGNUM
[/FONT]مغازه دار میگفت که یکم قدیمیه، گفتم نمیخوام هزینه کنم زیاد.
[FONT=&quot]یه چند تا قطعه پیشنهاد داد که گفتم ازت بپرسم ببینم چطورین.
M.B : K880 ASUS
CPU : X640 8MB Cash
HDD: Vestern dijitale green 500 64 buffer
RAM : 2*2 zhel hedsing فکر کنم گفت هدسینگ دار
[/FONT][FONT=&quot]HDD: Seagate 7200.12 500GB
ODD:SONY 24X SATA
POWER : GP485A-EU GREEN
CASE : GREED MAGNUM
واسه گرافیک گفت یه گرافیک 4250 ای تی آی- آن برد روی مادر برد هست. خودش همینو داشت گفت واسه بازی کم نیورده. ولی اگه بخوایم یه گرافک واسه سیستم بالا پیشنهاد کنی، به نظرت چی خوبه؟متوسط باشه.

حالا به نظرت قیمت این کیس چقدر در میاد.
خیلی ممنون جواب میدی. بی تجربه ایم دیگه:x

اگه میشه یه لینک بده که تفاوت این چند تا قطعه معلوم باشه یا بی زحمت یه توضیح کوچیک بده.
خیلی ممنون
[/FONT]

سلام ،
می خوام یک سیستم بخرم که مهم ترین چیزش اینکه بهترین گرافیک رو داشته باشه بعد هم قطعات دیگه در سطحی باشن که تا چندسال همه بازی هارو با فریم بالا اجرا کنند.
بودجمم حدود 800 تا 900 است و می خواستم بدونم که این قطعات سیستمم رو چند ور می دارن.
Card name: NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+
Processor: AMD Athlon(tm) 7750 Dual-Core Processor (2 CPUs), ~2.7GHz

با 1700 نمیشه سیستم 2 گرافیکه ی خوب بست، حالا چه اصراری هست که 2 گرافیکه باشه؟؟!
اینجا همچین سیستمی معرفی شده، مادربردش هم 2 تا کارت رو ساپورت می کنه.

چرا نمیشه؟ :d مانیتور و .. نمیخوام ها..
الان این سیستم مشکلش چیه؟ :d
CPU: Intel Core i5 2500K
MB: GA-Z68AP-D3
RAM:4gig adata
VGA: 2*6950
HDD: WD 1TB
ODD: pioneer
Power: Green 1035b
Case: Green infinity

سلام به تمامی دوستان
گرافیک 5770 و پردازنده phenom 4x 955
رو انتخاب کردم و با توجه به بودجه محدودم 120 ت برای مادر بورد قرار شد از برند بایستار که آقا فرشید گفت برای بازدهی پردازنده حداقل چیپ 880 لازم هست من سه مدل از مادربردهای بایستار رو که چیپ 880 دارن توی سایت انفورماتیک گستر پیدا کردم
TA880GB+ 102000
TA880G HD
118000
A880GU3 118000
http://www.infogostar.com/BiostarMainboard-Cat.asp?Cat=SocketAM3

میتونید راهنمایی کنید کدوم رو انتخاب کم؟
یه سوال دیگه هم در مورد رم داشتم با توجه به مشخصات قطعات رم با باس 1333 یا 1600 توی بازدهی تاثیری برای من داره؟
بعدش من رم با برند adata با باس 1333 رو 24 ت قیمت گرفتم.قیمت به نظر شما معقوله؟
ممنون از راهنمایی دوستان

چرا نمیشه؟ :d مانیتور و .. نمیخوام ها..
الان این سیستم مشکلش چیه؟ :d
CPU: Intel Core i5 2500K
MB: GA-Z68AP-D3
RAM:4gig adata
VGA: 2*6950
HDD: WD 1TB
ODD: pioneer
Power: Green 1035b
Case: Green infinity

مادربورد رو asus p67 pro بردار
هارد رو هم سامسونگ یا سیگیت
بقیه قطعات خوب هستن و مشکلی هم ندارن

سلام

بعد از مدت ها هفته دیگه میخواهم سیستممو ارتقا بدم

فقط کیس رو میخواهم ارتقا بدم و بقیه چیزها مثل مانیتور و موس و کیبرد رو نمیخاهم عوض کنم

یه سیستم متوسط رو به قوی میخواهم که سرعت سیستم بالا باشه و موقع کار با نرم افزار ها زیاد سرعت کامپیوتر کم نشه

اصلا واسه بازی کردن هم نمیخاهم یعنی کارت گرافیک متوسطی میخواهم

چه چیزیو یشنهاد میکیند؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back