PSP Custom Firmware 5.50 GEN-D3 Released ( نحوه ی نصب ، سوالات ، مشکلات )

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام دوستان عزیز ، بالاخره Firmware نسخه ی 5.50 که دارای امنیت بسیار بالایی بود ، توسط تیم GEN کاملا Decrypt شد و CFW مربوطه ، یعنی 5.50GEN توسط این گروه منتشر شد .

هشدار : اصلا سعی نکنید این نسخه رو روی PSP-2000 v3 و PSP-3000 نصب کنید ، این نسخه برای PSP های قابل هک ( PSP-1000 و PSP-2000 v1&2 ) ساخته شده و عواقب سعی برای نصب آن روی سایر PSP ها به عهده ی خودتون هست .

حد اقل احتیاجات برای نصب

• PSP-1000 یا PSP-2000 v1 یا PSP-2000 v2
  • Custom Firmwre حد اقل 3.52M33-3
  • شارژ بالای 75 درصد
نصب 5.50GEN-D

ابتدا Package نصب رو با حجم 26.5 مگابایت از لینک زیر دانلود کنید :
Code:
http://www.psp-hacks.com/downloads/xgen-v5-5-50gen-d3-release_1260925491.zip
دستگاه رو از طریق USB به کامپیوتر وصل کنید و USB Connection رو فعال کنید .
بعد از دانلود کردن فایل اون رو از حالت فشرده خارج کنید سپس فولدر PSP و 550.PBPرا در روت مموری بندازید (روت مموری = شاخه اصلی مموری)
پوشه ی PSP درون فایل ZIP دانلود شده رو به همراه همه ی محتواش داخل مموری کارد کپی کنید .
از PSP به قسمت Game --> Memory Stick رفته و برنامه آپدیت یعنی PSP Update ver x.xx رو اجرا کنید .
سپس گزینه ی flash install cfw 5050 gen-d3 را انتخاب کنید از انتخاب گزینه flash install ofw 5.50شدیدا خوداری کنید!(پی اس پی شما به فریم ویر رسمی سونی آپدیت می شود
و باقی مراحل را طی کنید!

با زدن دکمه ی X وارد نصب شید و ادامه ی عملیات را دنبال کنید .

در آخر نصب حتما دکمه ی X رو برای Reboot شدن دستگاه بزنید .

به 5.50GEN خوش آمدید !

موفق باشید . :smile:

لینک بالا با نسخه ی 5.50GEN-D عوض شد ، تغییرات این نسخه :
Code:
[LIST]
[*]All features of 5.50 GEN-B2 are available.
[*]Ability to run 5.51+ games without having to patch them (UMD or ISO).
[*]Possibility to launch PSN demos requiring 5.51+ without having to patch them (as MGS for example).
[*]Possibility to connect to the Playstation Store by using MEDIAGO, to retrieve games and goodies without having to install Fake USB or other complicated stuff.
[*]Possibility to use the XGEN Updater to install the official firmware 6.10 (use it only if you have a Pandora XGEN to be able to return later in Custom firmware)
[*]480×272 AVC Videos are supported
[/LIST]
5.50GEN-D2 Quick Updater "
Code:
http://www.psp-hacks.com/downloads/quick-updater-5-50gen-d2_1256347313.zip
Changelog :
Code:
[LIST]
[*]Evangelion anti-CFW patch fix
[*]Fix Wlan TKIP in game loop: pes 2009, fifa, motorstorm, GTA:CW etc.
[*]Fix video output with 5.5X and 6.X games like GTA Chinatowns War
[*]Fixed recovery menu with make Pandora and make battery normal
[*]Removed splash screen http://www.pspgen.com but you have another spash screen in red color for let you know if the decrypter work
[/LIST]

تمامی حقوق این آموزش ، مربوط به sAsAn.K در انجمنهای نخصصی PCNetwork می باشد ، لطفا برای کپی برداری ، منبع رو حتما ذکر کنید .;)

Last edited by a moderator:

scavengeboy

کاربر سایت
May 4, 2008
140
نام
amir
من فکر کنم این psp های جدید میشه 3000 و 2000 v3 همون ها که هک نشدن برای من نوشته بود psp-2004 و موردی نبود و نصب شد
یه ایکون information board تو قسمت playstation network اومده

آخرین ویرایش:

Morteza

Temptation Resisted
گرافیست سایت
Mar 11, 2009
2,939
نام
مرتضی
ساسان عزیز
من یک PSP 2000 FB دارم،ورژن اصلی دستگاه 5.3 بوده.یعنی همون اول 5.3 رو دستگاه قرار داداه شده بود.حالا وقتی این عملیات رو براش انجام میدم ارور زیر رو میده:

This Game Cannot Be Started.
This Data Is Corrupted.
یعنی وقتی روی PSP Update ver x.xx میزنم اینو میگه!

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
سلام
چندتا سوال داشتم
1.pspمن fat هست و ئm33-3 5.00 ایا من با این روش میتونم به 5.5 gen تبدیل کنم یعنی m33-3 با GEN مشکلی ندارد
2. این MAC ADDRESS چیه (من اینو تو WII هم دیدم)
3.شما به من پیشنهاد می کنید از این استفاده کنم یعنی هیچ مشکلی با بازی ها و شبیه ساز ها و از جمله هنگ ندارد(کلا محدودیت هاش کمه یا زیاد یا که رفع شده با این GEN)
از ساسان جان هم برای تایپک های خوبشون ممنونم

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
چندتا سوال داشتم
1.pspمن fat هست و ئm33-3 5.00 ایا من با این روش میتونم به 5.5 gen تبدیل کنم یعنی m33-3 با GEN مشکلی ندارد
2. این MAC ADDRESS چیه (من اینو تو WII هم دیدم)
3.شما به من پیشنهاد می کنید از این استفاده کنم یعنی هیچ مشکلی با بازی ها و شبیه ساز ها و از جمله هنگ ندارد(کلا محدودیت هاش کمه یا زیاد یا که رفع شده با این GEN)
از ساسان جان هم برای تایپک های خوبشون ممنونم
1-هیچ ربطی نداره که gen باشه یا m33 ، فقط cfwیی که رو دستگاه نصبه باید 3.52m33-3 یا بالاتر باشه ، شما براحتی میتونی نصب کنی.;)
2-یعنی Media Access Control یجور آدرس سخت افزاری هستش ، برای شناسایی قطعات و بردها بکار میره ، برای هر قطعه ای ثابت و غیر قابل تغییر هستش.;)
3-به نظر من اگه مشکلی نداری (مخصوصا تو بازی) نیازی به نصبش نیست سرعت و کارایی 5.00m33-6 به مراتب بالاتر هستش.;)
شما فقط به m33-6 آپدیت کن.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
ممنون
به نظر من اگه مشکلی نداری (مخصوصا تو بازی) نیازی به نصبش نیست سرعت و کارایی 5.00m33-6 به مراتب بالاتر هستش.

مشکل که اون روزا که دوستمون hen های اولیه رو کزاشت من با اونکه psp ایم کپی بود اما کرمم گرفت و امتحان کردم یک بار هنگ کرد بعد از اون یکی دو بار وسط بازی هنگ کرد که فکر کنم دلیلش زیاد خاموش روشن کردن بود یک بارم وسط RESISTANCR همینجوری هنگ کرد
ایا با این m33-6 مشکل هل میشه

شما فقط به m33-6 آپدیت کن
چه جوری؟ از کجا؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
Morti-Mer جان مدل Motherboard دستگاهتون چیه ؟
شما اول باید هک کنید و یه CFW نصب کنید ، بعد به این نسخه آپدیت کنید .
اگرم که دستگاهتون باید با HEN هک بشه که اصلا نمی تونید از این آپدیت استفاده کنید ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر