آموزش استخراج Music و Sound از بازی‌ها

existence

کاربر سایت
Mar 30, 2009
213
پس اگر میشه یه لطفی کن یه لینکی بده که توش برنامه های لازم رو داشته باشه بقیه کارارو خودم انجام میدم
چنین لینکی وجود نداره!
بازی های PS3 هم مانند بازی های PC و Xbox360 ، هرکدوم راه و روش بخصوصی برای استخراج موزیکشون وجود داره که متاسفانه من چون به فایل‌های بازی های PS3 دسترسی ندارم، چندان اشرافی به نحو‌ه ی استخراج موزیک های این بازی ها ندارم.
برای شروع می تونید به اینجا سر بزنید که در مورد فایل های PSARC بازی Uncharted: Drake's Fortune بحث شده.

existence

کاربر سایت
Mar 30, 2009
213
L.A. NOIRE
XBOX 360
250px-LA-Noire-Box-Art.jpg

استخراج موزیک های این بازی در 2 مرحله انجام می گیره.

مرحله ی اول
استخراج فایل audio.big.360 از دیسک 1

ابتدا دیسک شماره ی 1 رو داخل DVD-ROM کامپیوتر قرار بدید.

سپس نرم افزار Xbox Backup Creator رو دانلد کنید.

راهنما

1. بعد از باز کردن نرم افزار، در قسمت Image Tools روی Image Browser کلیک کنید.
2. در پنجره ی جدید، فایل audio.big.360 که در مسیر final > 360 قرار داره رو پیدا کنید.
3. روی فایل audio.big.360 کلیک چپ و گزینه ی Extract رو انتخاب و مسیری رو برای استخراج این فایل تعیین کنید.
> استخراج کمی طول می کشه.

مرحله ی دوم
استخراج فایل های صوتی از فایل audio.big.360

ابتدا نرم افزار Ex_LAnoire رو دانلد کنید.

راهنما

1. فایل audio.big.360 رو به پوشه ی EXTRACTOR انتقال بدید.
2. در پوشه ی EXTRACTOR روی Start.bat کلیک کنید تا استخراج شروع بشه.
> استخراج کمی طول می کشه.

>در پایان، پوشه‌ای به نام output ساخته می‌شه که حاوی فایل‌های صوتی استخراج شده است.
> برای دسترسی سریع‌تر به موزیک‌ها، فایل‌های صوتی استخراج شده رو بر اساس size مرتب کنید. موزیک‌ها معمولا نسبت به بقیه‌ی فایل‌های صوتی حجم بالاتری دارند.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: aliatlas

existence

کاربر سایت
Mar 30, 2009
213
Witcher 2

256px-Witcher_2_cover.jpg

موزیک‌های این بازی در 4 فایل fsb و در مسیر زیر قرار دارند:
CookedPC\sounds\music

برای استخراج موزیک های این بازی، ابتدا نرم افزار Ex_Witcher2 رو دانلد و از حالت فشرده خارج کنید.

راهنما :

1. تمامی 4 فایل fsb موجود در پوشه‌ی music رو به پوشه‌ی EXTRACTOR انتقال بدید.
2. در پوشه‌ی EXTRACTOR روی Start.bat کلیک کنید تا استخراج آغاز بشه.
> استخراج کمی طول می‌کشه.

> بعد از پایان استخراج، در پوشه‌ی EXTRACTOR ، چهار پوشه‌ی هم نام با فایل‌های fsb ایجاد می‌شه که حاوی موزیک اند.

• Like
Reactions: raya2

existence

کاربر سایت
Mar 30, 2009
213
DiRT 3

Dirt_3.jpg

موزیک های این بازی در مسیر audio\dictionaries و در دو پوشه ی زیر قرار دارند:

pc_mu_frontend
pc_mu_replay

برای استخراج موزیک‌های این بازی، ابتدا فایل SOX.zip رو دانلد و از حالت فشرده خارج کنید

راهنما:

1. تمام فایل های WIM موجود در دو پوشه ی بالا رو به پوشه ی EXTRACTOR انتقال بدید.
2. در پوشه ی EXTRACTOR، روی فایل dirt3.bat کلیک کنید تا استخراج شروع بشه.
> کمی صبر کنید تا اسخراج به پایان برسه.

> در پایان، پوشه ای به نام Converted ایجاد می شه که حاوی فایل های wav استخراج شده است.
>برای تبدیل فایل‌های wav به فرمت‌های کم حجم تر مثل mp3 , ogg , FLAC ، می تونید از نرم افزار FairStars Audio Converter که لینک دانلدش در اولین پست صفحه‌ی اول قرار داره، استفاده کنید.

existence

کاربر سایت
Mar 30, 2009
213
FIFA 12

250px-FIFA_12_cover.jpg

موزیک‌های این بازی در پوشه‌ی Game و در فایل data7.big قرار دارند.

استخراج و تبدیل از 2 مرحله تشکیل می‌شه:

مرحله ی اول
استخراج محتویات فایل data7.big بوسیله‌ی FinalBIG

برای آموزش استفاده از FinalBIG ،رجوع کنید به مرحله‌ی سوم آموزش استخراج موزیک‌های FIFA World Cup 2010 South Africa

مرحله ی دوم
تبدیل فایل های sps به mp3 بوسیله ی EA Layer 3 Extractor

برای تبدیل فایل های sps ، ابتدا فایل فشرده ی Ex_FIFA12.zip رو دانلد و از حالت فشرده خارج کنید.

راهنما
1. در محل ذخیره ی محتویات استخراج شده از فایل data7.big، برید به مسیر audiodata\musicdata و
تمام 40 فایل sps موجود در پوشه ی musicdata رو به پوشه ی EXTRACTOR انتقال بدید.
2. در پوشه ی EXTRACTOR روی Start.bat کلیک کنید تا تبدیل آغاز بشه.

• Like
Reactions: HDV 7

HDV 7

Time is the Fire, in which we burn
گرافیست سایت
Jul 24, 2009
2,699
نام
Hadi
FIFA 12

250px-FIFA_12_cover.jpg

موزیک‌های این بازی در پوشه‌ی Game و در فایل data7.big قرار دارند.

استخراج و تبدیل از 2 مرحله تشکیل می‌شه:

مرحله ی اول
استخراج محتویات فایل data7.big بوسیله‌ی FinalBIG

برای آموزش استفاده از FinalBIG ،رجوع کنید به مرحله‌ی سوم آموزش استخراج موزیک‌های FIFA World Cup 2010 South Africa

مرحله ی دوم
تبدیل فایل های sps به mp3 بوسیله ی EA Layer 3 Extractor

برای تبدیل فایل های sps ، ابتدا فایل فشرده ی Ex_FIFA12.zip رو دانلد و از حالت فشرده خارج کنید.

راهنما
1. در محل ذخیره ی محتویات استخراج شده از فایل data7.big، برید به مسیر audiodata\musicdata و
تمام 40 فایل sps موجود در پوشه ی musicdata رو به پوشه ی EXTRACTOR انتقال بدید.
2. در پوشه ی EXTRACTOR روی Start.bat کلیک کنید تا تبدیل آغاز بشه.
من اینو وقتی میزنم تبدیل شروع بشه میگه فایل MSVCR100.dll موجود نیست.

xwpedram

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1
موضوع مهم : جایزه و مسابقه

درود .
دوستان از انجایی که با پرسش سوالاتم درون فروم باعث ازار شما دوستان می شوم برای همین تصمیم گرفتم که برای هر جواب و یا یافتن راهی برای مشکلات من درون کامپیوتر جایزه ای به یابنده بدهم .
جایزه اولین سوال من که الان طرح می کنم مبلغ 100000 تومان پول هست که به شماره حساب برنده ریخته می شود .
البته این را هم بگم که کارهای بعدی هم وجود دارد و امتیاز اول را به برنده مسابقه می دهم
thumbsupsmileyanim.gif

خب مسعله ای که من داخلش موندم و کلی هم گشتم به جایی نرسیدم این هست که :

بازی crash mind of mutant برای پلی استیشن 2 را گرفتم و می خواهم فایلهای صوتی اش را بیرون بکشم و بعد ترجمه کنم و دوباره فایلهای صوتی ترجمه شده را سره جاش قرار بدهم .

راهنمایی ( تجربه های من )

فایلهای صوتی درون فایلهایی هستند با پسوند RCF که جال این جاست که داخل این فایلهای RCF فایلهایی با پسوند RSD وجود دارد که فایلهای صوتی WAV درون انها قرار دارد. من با برنامه هایی مانند scarfaceExplorer درون فایلهای RCF را دیدم و فایلهای RSD و هر فایل دیگر که بود را استخراج کردم ، با برنامه scarfaceExtracter فایلهای RSD درون RCF را بیرون کشیدم خب حالا من فایلهای صوتی دارم ولی نمی خونند ، خب بابرنامه ای به نام PSound فرکانس صوتی فایلهای صوتی را تغییر دادم و تونستم فایلهای صوتی را پخش کنم ( البته تو یه سایت خارجی این را پیدا کردم و نیازی به 2 برنامه قبلی هم نبود ) البته اگر از scarefaceExplorer استفاده نکنین فقط با برنامه PSound می توانید فایلهای صوتی را بیرون بکشید و فایلهای فیلم می مونه داخل .
برنامه های دیگری هم هستند مثل game extractor اما این برنامه ها قابلیت فقط از پک خارج کردن را دارند و فایلهای عوض شده را نمی توانند دوباره پک کنند .

حالا شما دوستان برنامه نویس عزیز لطفا یه راحی برای دوباره پک کردن فایلهای صوتی به RSD و تبدیل RSD ها به RCF بکنید .

راستی فایلهای RCF فایلهای فشرده هستند بنا بر این نمیشه از hexeditor استفاده کرد ( شاید من بلد نیستم ! ) اما روی فایلهای RSD میشود ولی خیلی زمان بر هست چون حدود 5 هزار فایل صوتی وجود دارد .

البته اگر به فایلهای دیگری تبدیل کنید و پلی استیشن 2 بتواند ان را اجرا کند هم قبول هست .

خب فقط این را یادتون باشه که هرکی اول راه را پیدا کند برنده هست و جایزه را برای خودش میکنه پس سریعتر شروع به حرکت زدن روی این فایلها باشید .

درسته 100000تومان پول کمی هست ولی پروژه های بعدی زیادی هست ابتدا به برنده داده می شود و در صورت نتوانستن برنده بر روی نت قرار می گیرد .
18.gif

فقط یادتون باشه که برام مهم این هست که بازی بعد از تغییرات اجرا بشود پس لطفا اول امتحان کنید در صورت اجرای صحیح بازی به من خبر بدهید .

لطفا راه چاره های خود را برام تیکت کرده یا به ادرس میل
xwpedram@yahoo.com ارسال کنید.

اگر سوالی داشتید در همین پست قرار دهید .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر