Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
حالا من کاری به امتیازای ایشون ندارم ولی کلا خوبه زیادی بالا امتیاز ندیم.
بارها پیش اومده که یکی اومده نوشته مثلا "فیلم A شاهکار تاریخ، باید حتما دید. امتیاز 10 از 10" . بعدش بلافاصله هم نوشته که "فیلم B ، اصلا باهاش حال نکردم، نگاهش نکنید. امتیاز 8 از 10" ! یعنی بین یه فیلم خوب و بد اختلاتف کمی قائل میشن.
در کل باید ارزش نمره ها رو نگه داریم به نظر من.

خاک بر سر هر جایی که رو این حساب به یکی جایزه (اسکار) میده. کسی مخالفه؟
در ضمن هیچکاک هم اسکار نگرفت. کوبریک هم اسکار نگرفت.
کوبریک که قضیه اش فرق می کرد.اصولا هیچکس اونموقع درک نمی کرد فیلم هاشو.که صد البته حقش چند تا اسکار بود!هیچکاکو نمی دونم,ولی در مورد نظری که راجع به اسکورسیزی گفتم تقریبا مطمئنم!یادمه سر موقعی که million dollar baby اسکار برد سر اینکه اسکورسیزی نبرد بحث ها بود!

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
فک کن hurt locker اسکار گرفته بعد اگه eyes wide shut هم اسکار میگرفت سطح کار میومد پایین !
من درست یادم نیست ولی شما بودی همون آقای جذابی که میگفت hurt locker سیاسی و چرته و بنجامین باتن خوبه و اینا؟!

• Like
Reactions: PXG

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
من درست یادم نیست ولی شما بودی همون آقای جذابی که میگفت hurt locker سیاسی و چرته و بنجامین باتن خوبه و اینا؟!

یادم نمیاد اینجا سر hurt locker بحث کرده باشم اما به این معتقدم که فیلم در حد اسکار نیست
فیلم از خیلی لحاظ خوبه اما من نمیتونم قبول کنم که inglourious basterds باشه و اسکار رو hurt locker بگیره
در ضمن اینکه بگیم بردن اسکار هم سیاسی بوده خیلی احمقانس .
با این حال کوبریک را عشق است:d

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
ها پس شما نبودی:D
ولی کلا Hurt Locker یکی از بهترین فیلمهای جنگی قرن بیست و یکه، اگه دو دهه قبل فیلمای جنگیش Private Ryan و Thin Red Line بودن، دهه اول قرن بیست و یک مسلما Hurt Locker بود!
و کلا از نظر ارزش کیفی، مقایسه کردن Hurt Locker که از همه نظر یه موفقیته با Basterds که یه نسبتا Satire ه، خیلی عجیب غریبه!

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
Biutiful - 2010 - Alejandro Gonzalez Inarritu
Biutiful_1.jpg

8 از 10

زیبا چطور نوشته میشه؟
میشه درست بود؟!
چطور میشه زیبا بود!
اصلا چرا باید درست بود؟؟!!

====

Irreversible - 2002 - Gaspar Noe
7 از 10

Revenje is human right when TIME RUINS EVERYTHING

آخرین ویرایش:

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
ها پس شما نبودی:D
ولی کلا Hurt Locker یکی از بهترین فیلمهای جنگی قرن بیست و یکه، اگه دو دهه قبل فیلمای جنگیش Private Ryan و Thin Red Line بودن، دهه اول قرن بیست و یک مسلما Hurt Locker بود!
و کلا از نظر ارزش کیفی، مقایسه کردن Hurt Locker که از همه نظر یه موفقیته با Basterds که یه نسبتا Satire ه، خیلی عجیب غریبه!

شاید تو فیلمای جنگی یکی از بهترین ها باشه اما در برابر فیلم های دیگه جلوشون کم میاره
و به این معتقدم که از همه لحاظ basterds بهتر از hl هست
satire?!!!
نگووووو:d

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
paranormal activity
بسیار قابل پیش بینی !
یعنی کاملا استپ بای استپ جلو میرفت فیلم !
5.5/10

hangover
سرگرم کننده ، مفرح ، سریع ، خلاصه فاکتورهای یه کمدی خوب رو داشت ! تو شخصیت ها ، شخصیت الن خیلی جالب بود برام !
خوشحالم که قسمت دوش داره میاد و امیدوارم بتونه مثل قسمت اولش باشه !
8/10

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,118
نام
آریا
نشستم بعد از سالها (!) همه فیلم های Star Wars رو این بار پشت سر هم و به ترتیب عددی دیدم !
توجه ! فکر نمیکنم نیازی به اسپویلر باشه چون در جهان هستی کسی نیست که به این سری فیلم ها علاقمند باشه و این ها رو ندیده باشه یا 1% طرفدار این ژانر باشه و هنوز چشمش به جمال Star Wars روشن نشده باشه !
ولی اگه ندیدین (؟!!) , نیازی نیست نوشته ها رو بخونین چون ممکنه یه چیزایی براتون لو بره.

Episode I: The Phantom Menace
7.5/10
شروع مجدد حماسه !
شخصیت محشری به نام Darth Maul
شخصیت مزخرفی به نام Jar Jar Binks
بخش اضافه ای مثل مسابقه
یه کمی زیادی بچگانه !

Episode II: Attack of the Clones
6/10
شوی لباس در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها !
بازی فجیع Hayden جان در نقش آناکین که تمشک برای یه ثانیه ـش هست !
بخش های کلونینگ جالب
بهتر شدن بن کنوبی نسبت به Episode I

Episode III: Revenge of the Sith
9.5/10
ارتباط دادن فوق العاده بین وقایع Episode های III و IV
پیشرفت عجیب در بازیگری Hayden جان !
یودا !
سکانس موازی مبارزه یودا و پالپاتین در کنار مبارزه بن و آناکین

Episode IV: A New Hope
10/10
آغاز واقعی حماسه !
انقلابی در زمان خودش و فیلمی فوق العاده در زمان حاضر
دوئل ویدر و بن
طنز جالب

Episode V: The Empire Strikes Back
9/10
لحظه تاریخی برملا شدن حقیقت برای لوک !
نبرد برفی !
جو متفاوت فیلم
یودا !!

Episode VI: Return of the Jedi
9/10
پایان دلنشین ! (Happy Ending !)
مبارزه لوک و ویدر
ادمیرال اکبر !
Jabba the Hutt !!

یه چیز فوق العاده جالب هم در مورد Return of the Jedi فهمیدم ! آخر فیلم که بن و یودا میان برای لوک لبخند میزنن , توی نسخه قدیمی که توی VHS داشتم یکی دیگه هم کنارشون بود که مثلآ آناکین اسکای واکر بود ! ولی امروز که فیلم رو دیدم , توی اون قسمت یهو بازیگر نقش آناکین توی تریلوژی جدید رو دیدم !!! اول یه لحظه کف کردم که چطوری این یارو در زمان سفر کرده و رفته به سال 1983 ! :D بعد تحقیقات به عمل اومد که توی نسخه های ویرایش شده که یه سری تغییرات داشته , اون قسمت رو هم تغییر دادن و بازیگر نقش آناکین رو وارد فیلم کردن ! :D

Ezio da Firenze

کاربر سایت
Jul 2, 2008
1,978
نام
Metti
نشستم بعد از سالها (!) همه فیلم های Star Wars رو این بار پشت سر هم و به ترتیب عددی دیدم !
توجه ! فکر نمیکنم نیازی به اسپویلر باشه چون در جهان هستی کسی نیست که به این سری فیلم ها علاقمند باشه و این ها رو ندیده باشه یا 1% طرفدار این ژانر باشه و هنوز چشمش به جمال Star Wars روشن نشده باشه !
ولی اگه ندیدین (؟!!) , نیازی نیست نوشته ها رو بخونین چون ممکنه یه چیزایی براتون لو بره.

Episode I: The Phantom Menace
7.5/10
شروع مجدد حماسه !
شخصیت محشری به نام Darth Maul
شخصیت مزخرفی به نام Jar Jar Binks
بخش اضافه ای مثل مسابقه
یه کمی زیادی بچگانه !

Episode II: Attack of the Clones
6/10
شوی لباس در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها !
بازی فجیع Hayden جان در نقش آناکین که تمشک برای یه ثانیه ـش هست !
بخش های کلونینگ جالب
بهتر شدن بن کنوبی نسبت به Episode I

Episode III: Revenge of the Sith
9.5/10
ارتباط دادن فوق العاده بین وقایع Episode های III و IV
پیشرفت عجیب در بازیگری Hayden جان !
یودا !
سکانس موازی مبارزه یودا و پالپاتین در کنار مبارزه بن و آناکین

Episode IV: A New Hope
10/10
آغاز واقعی حماسه !
انقلابی در زمان خودش و فیلمی فوق العاده در زمان حاضر
دوئل ویدر و بن
طنز جالب

Episode V: The Empire Strikes Back
9/10
لحظه تاریخی برملا شدن حقیقت برای لوک !
نبرد برفی !
جو متفاوت فیلم
یودا !!

Episode VI: Return of the Jedi
9/10
پایان دلنشین ! (Happy Ending !)
مبارزه لوک و ویدر
ادمیرال اکبر !
Jabba the Hutt !!

یه چیز فوق العاده جالب هم در مورد Return of the Jedi فهمیدم ! آخر فیلم که بن و یودا میان برای لوک لبخند میزنن , توی نسخه قدیمی که توی VHS داشتم یکی دیگه هم کنارشون بود که مثلآ آناکین اسکای واکر بود ! ولی امروز که فیلم رو دیدم , توی اون قسمت یهو بازیگر نقش آناکین توی تریلوژی جدید رو دیدم !!! اول یه لحظه کف کردم که چطوری این یارو در زمان سفر کرده و رفته به سال 1983 ! :D بعد تحقیقات به عمل اومد که توی نسخه های ویرایش شده که یه سری تغییرات داشته , اون قسمت رو هم تغییر دادن و بازیگر نقش آناکین رو وارد فیلم کردن ! :D

منم خیلی دوست دارم همه رو بشینم ببینم ولی قدیمین زورم میاد . به نظر می ارزه ببینیم یا نه ؟

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,118
نام
آریا
منم خیلی دوست دارم همه رو بشینم ببینم ولی قدیمین زورم میاد . به نظر می ارزه ببینیم یا نه ؟
حتمآ ببین ! من آخرین بار که تریلوژی اول رو کامل دیدم توی VHS بود و زیاد یادم نیست کیفیتش رو. ولی این دفعه که دیدم اصلآ قدیمی بودنش به چشمم نیومد. حالا نمیدونم کلآ جلوه های ویژه و این جور چیزا رو توی عرضه جدید فیلم ها دستکاری کردن یا نه , ولی از نظر جلوه های ویژه و کیفیت تصویر و ... اصلآ مشکلی نداره و کاملآ قابل تحمله و بعضی جاها با فیلم های امروزی برابری میکنه ! :D

clockwork orange

کاربر سایت
Aug 17, 2007
793
نام
اردلان
مقایسه کردن Hurt Locker که از همه نظر یه موفقیته با Basterds که یه نسبتا Satire ه، خیلی عجیب غریبه
سلام
من متوجه نشدم satireاش نکته منفیشه؟ همین یه ذره شاید باعث شده با کارای قبلیش متفاوت باشه . البته به هر حال با تارانتینو از قبل آگاهی تا حدی که همه چیز در سطح مضحک برگزار می شه.
کل فیلم تقریبا خلاصه می شه به روانی های نژاد پرست در هر دو طرف که بطور مساوی به هم بدی می کنن. فقط یه طرف از همش فرار می کنه فقط بخاطر اینکه جنگ رو برده برای اتاق پروژکشن(تاریخ؟) و حالا می تونه آلمانیها رو بعنوان شر fetishize کنه. برد پیت ردنک با مدل مو/سبیل هیتلریش برای همیشه جای نازی ها رو در این عنوان محکم می کنه و اثر زخم گذاشتنهای شری(سواستیکا) که برای همیشه باهاشون باقی می مونه.
بعد اون صحنه ای هست که بیننده های آلمانی دارن به یه ورژن آلمانی Saving Private Ryan
قهقهه می زنن در حالیکه بیننده های (غربی) فیلم در حالتی قرار گرفتن که باید به قهرمانهایی که دارن هیتلر رو شکست می دن بخندن. همچین پیامی آدم اصلا از تارانتینو انتظار نداره یا اصلا هیچ پیامی.
اینکه آیا تارانتینو دو رو است با توجه به فیلمای قبلیش یا حتی کانتنت همین فیلم رو نمی دونم. فکر می کنم ارزش فیلم به این بستگی داره که باور داشته باشی تارانتینو چقدر طعنه آمیزه یا صادقه. اکثر کسایی که با فیلم مخالفت می کنن فیلم رو بعنوان فانتزی قتل هیتلر می بینن. من بهش بعنوان فیلمی درباره فیلم نگاه می کنم که درباره پیدا کردن چیزای خوب در هولوکاست یا حتی وارونه کردنش خیالپردازی می کنه.
ولی با این حال: فیلم فوق العاده ای بود ( بهتره بگیم یک فیلم عینا بازسازی شده ی فوق العاده بود
اگه Goodfellas آپدیت شده ی هر چی کلیشه ی گانگستری برای بیننده های اون موقع بود حالا دیپارتد اپدیت شده ی Goodfellas برای بیننده های مدرنه. یعنی ترکیبی از یه ترکیب دیگه. ولی کلا الان تو دنیای پس از The Wire این چیزا بی معنیه بنظرم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر