چرا سیستم‌های کامپیوتر شخصی همچنان در بازار بازی‌های ویدئویی باقی می‌مانند

Aria_P

عضو تحریریه
Jul 17, 2017
153
بازی‌های ویدئویی حتی با حضور کنسول‌های بازی و موبایل، هم‌چنان در سیطره کامپیوترهای شخصی است. قابلیت‌های فراوان و امکان بالای شخصی‌سازی این سیستم‌ها باعث می‌شود تا گزینه شماره یک برای گیمرها به خصوص گیمرهای حرفه‌ای باشند. در این مطلب به دلایلی اشاره می‌کنیم که باعث برتری سیستم‌های کامپیوتری نسبت به کنسول‌ها است.

دقت و سرعت عمل بالا حین بازی

هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین ماوس و صفحه‌کلید شود حتی بهترین پدهای بازی کنسول‌های مطرح دنیا نیز نمی‌توانند به پای دقت و سرعت عمل این دو دستگاه برسند. در بازی‌های جنگی و شخص اول به هدف‌گیری و حرکت با ماوس و صفحه‌کلید سریع‌تر است و نیازی به قابلیت هدف‌گیری خودکار که روی پدهای بازی طراحی شده است وجود ندارد. این دقت و سرعت عمل سبب شده است تا شاهد یک ژانر بازی به خصوص روی کامپیوترهای شخصی باشیم که آن‌ها را با نام استراتژیک می‌شناسیم که در سبک استراتژی بلادرنگ (Real-Time Strategy) قرار می‌گیرند.

بازی‌های اختصاصی

بازی‌های خاص و کیک‌استارتری برای پلتفرم کامپیوترهای خانگی ارائه می‌شوند. کنار این عناوین بازی‌های مستقل را هم قرار دهید که برای این پلتفرم عرضه می‌شوند. به علاوه اینکه می‌توانید بازی‌های قدیمی و نوستالژیک و حتی بازی‌های کنسول‌هایی نظیر سگا را با استفاده از برنامه شبیه‌ساز روی کامپیوتر اجرا کنید در صورتی که در مورد کنسول‌های چنین چیزی صدق نمی‌کند.

بازی‌های آنلاین و آفلاین استراتژیک محبوب دنیا همگی برای پلتفرم کامپیوتر خانگی ارائه می‌شوند. به عنوان مثال فقط روی کامپیوتر می‌توانید بازی‌های استراتژی نظیر لیگ‌ آو لجندز (League of Legendes) و دوتا۲ (DOTA2) را بازی کنید و یک چالش آنلاین چندنفره لذت ببرید.

کیفیت در کنار سلیقه

اگر می‌خواهید بازی‌های ویدئویی را با بالاترین کیفیت تجربه کنید باید به سراغ کامپیوترهای شخصی بروید. کیفیت بالای بازی‌های به سبب امکانات سخت‌افزاری به مراتب قوی‌تر کامپیوترهای شخصی است. علاوه‌بر این می‌توانید تمام جزئیات مربوط به سیستم و چیدمان محیطی محل بازی‌تان را با سلیقه خود طراحی کنید و بچینید. از انتخاب ماوس و صفحه‌کلید گرفته تا اندازه و نوع مانیتور و محل قرارگیری میز و رنگ‌بندی وسایل به شما بستگی دارد. اتفاقی که کمتر در میان کنسول‌ داران رواج دارد.

قیمت پایین‌تر

بازی‌های کامیپوتری بسیار ارزان‌تر از بازی‌های کنسول هستند.

قابلیت به‌روزرسانی

برای به‌روزرسانی کامپیوترها تنها کافی است سری به بازارهای فروش قطعات این محصولات بزنید و سیستم خود را به‌روز کنید. این موضوع درباره کنسول‌ها صدق نمی‌کند و برای خرید نسخه جدید این دستگاه‌ها باید منتظر بمانید تا شرکت سازنده محصول جدیدی را روانه بازار کند. به این ترتیب با به‌روزرسانی بازی‌های کامپیوتری به راحتی می‌توانید از تمام بازی‌ها کامپیوتری با بالاترین کیفیت ممکن لذت ببرید.

مزیت اصلی سیستم‌های کامپیوتر سخت‌افزار قدرتمند و امکان اجرای بازی‌ها با بالاترین تعداد فریم در ثانیه است. گیمرهای کنسول در واقع همیشه با تعداد فریم‌های کمتری بازی‌ها را انجام می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود که لذت کافی را از بازی‌های خود نبرند.

Read the whole post here.

Maximus V2

کاربر سایت
May 24, 2014
25
از تحریریه BC بعید بود همچین مطلب چیپی بده بیرون
من کلا فکر میکنم تاپیک جوک هست برای اینکه یکم بخندیم دور همی :)):)):)):)):))
زارت!!
فقط همین مونده بود این دقت کنید این:Arrowu: استاد همه چی دون بییاد در مورد مطالب تحریریه نظر کارشناسی بده و مطلبو به سخره بگیره!حالا خوبه یکی 2 سال تو 4 تا سایت گشته باشه این بابا رو از صد فرسخی می شناسه .جوک خودتی عمو

Mehdi-TH

کاربر سایت
Sep 12, 2016
88
نهایتا تا یک نسل بعد یعنی منظورم حدود 8 سال دیگست، این بحث ها کلا از بین میرن و شرکت ها شروع به ارائه ی بازی بصورت اینترنتی و براساس سرویس ابری میکنن، الان هم این بحث فایده ای ندازه چون افراد نیازهای گوناگونی دارند و براساس اون دستگاه مورد نظرشون رو تهیه میکنند، مثلا خود من از بازی dota 2 خوشم نمیاد ولی یکی هم هست زندگیش این بازیه یا من عاشق بازی god of war هستم ولی ممکنه کسی از این بازی خوشش نیاد و pc گرافیک بهتر رو میخواد

Destro

Gold User
Apr 18, 2010
3,476
نام
Nightwing
قطعا بازی ای که شما رو PC تجربش کنی تقریبا همه چیش یه سر و گردن از نسخه کنسولی بالاتره اصلا نمیشه منکر این قضیه شد . یکی بحث هزینس یکی هم بازی های انحصاری که تو این زمینه PC خیلی حرفی واسه گفتن نداشته

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
قطعا بازی ای که شما رو PC تجربش کنی تقریبا همه چیش یه سر و گردن از نسخه کنسولی بالاتره اصلا نمیشه منکر این قضیه شد . یکی بحث هزینس یکی هم بازی های انحصاری که تو این زمینه PC خیلی حرفی واسه گفتن نداشته

این حرف شما فقط وقتی درست هست که یه سیستم با بروزترین و قوی ترین قطعات داشته باشی!

در غیر اینصورت یه تجربه ضعیف از بازی گیرتون میاد که اونم باید بین رزولیشن و فریم و جزئیات تصمیم بگیری که کدوم برات مهم تره...

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,879
نام
malek
دوستانی که میگن رو pc گرافیک بهتری میشه تجربه کرد انگار بهتون بگن بیا کنسول زمینی رو با کنسول مریخی مقایسه کن.وقتی یه نفر از میلیون نمیتونه همچین چیزی جمع کنه پس میشه گفت اصلا نیستش.در ضمن یه بازی کامیوتری مثال بزنید با کیلزون ۲,سری گاد,آنچارتد,گرن توریسمو,هورایزن برابری کنه.خود شرکتها هم اینو خوب میدونن و زیاد سمتش نمیرن

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
یه بازی کامیوتری مثال بزنید با کیلزون ۲,سری گاد,آنچارتد,گرن توریسمو,هورایزن برابری کنه

از کدوم نظر گفتی؟ گرافیک یا گیم پلی؟ هر دو شو نام می برم پس. :D
البته این 2 تا با اون هایی که نام بردی, برابر نیستن. چون یه سر و گردن بالاترن این 2 تا. B-)
------------
گرافیک -> Crysis Warhead

6w2vkc.jpeg

گیم پلی -> Tiny & Big in Grandpa's Leftovers

8Sqk4.jpeg

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,793
نام
حامد
البته این 2 تا با اون هایی که نام بردی, برابر نیستن. چون یه سر و گردن بالاترن این 2 تا. B-)
------------
گرافیک -> Crysis Warhead

6w2vkc.jpeg

8Sqk4.jpeg

Tiny & Big: Grandpa's Leftovers
Crysis Warhead

The Last of Us
Killzone 2
Uncharted 4: A Thief's End
God of War III
حدس میزنم شما کلا سری بازی های گاد اف وار، انچارتد، tlou رو بازی نکردین تا مفهمون گیم پلی رو بفهمین

آخرین ویرایش:

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
------------
گرافیک -> Crysis Warhead

6w2vkc.jpeg

8Sqk4.jpeg
=))=))=))=))=))=))=))=))=))

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,534
------------
گرافیک -> Crysis Warhead

6w2vkc.jpeg

8Sqk4.jpeg
g521_200.gif

• Like
Reactions: mahdi-ps4

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,360
دوستان الان یعنی شما گرافیک کراسیس زیر سوال بردین؟
من خودم دارم the last of us بازی میکنم انصافا گرافیکش عالیه ولی کرایسیس چند سال پیش ی همچین گرافیکی داره.درکل من از کرایسیس خوشم نمیاد فقط همینطوری بازی کردم رفته ولی گرافیکش اصلا نمیشه زیرسوال برد

اون یکی ک برای گیم پلی گفت نمیدونم بازیش نکردم :D

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
Tiny & Big: Grandpa's Leftovers
Crysis Warhead

The Last of Us
Killzone 2
Uncharted 4: A Thief's End
God of War III
حدس میزنم شما کلا سری بازی های گاد اف وار، انچارتد، tlou رو بازی نکردین تا مفهمون گیم پلی رو بفهمین

از اینا فقط God of War رو PSP بازی کردم. گیم پلی خوبی داره ولی به اونی که نام بردم نمی رسه. 8->

بعدم فکر کردی امتیاز 4 تا سایت که پول میگیرن نمره میدن, پشیزی برام اهمیت داره؟! :-q

خوشحالم که موجبات شادیتو فراهم کردم. >:)

دوستان الان یعنی شما گرافیک کراسیس زیر سوال بردین؟
من خودم دارم the last of us بازی میکنم انصافا گرافیکش عالیه ولی کرایسیس چند سال پیش ی همچین گرافیکی داره.درکل من از کرایسیس خوشم نمیاد فقط همینطوری بازی کردم رفته ولی گرافیکش اصلا نمیشه زیرسوال برد

اون یکی ک برای گیم پلی گفت نمیدونم بازیش نکردم :D

Crysis وقتی اومد, چنان گرافیکش بالا بود که فکم افتاد زمین. هنوز که هنوزه و بعد از گذشت 10 سال, هنوز اون اتفاق برام تکرار نشده در مورد بازی دیگه ای. :-bd

Tiny & Big in Grandpa's Leftovers هم بازی ای هستش که نظیرشو تا حالا تو بازی دیگه ای ندیدی. (تا حالا با لیزر کوه رو از وسط نصف کردی؟! :-bd) من همیشه دنبال بازیهایی هستم که گیم پلی جدید داشته باشن. نه اون عنوان هایی که تا 10 قسمت ازش نسازن, ول کنش نیستن. تکرار تکرار تکرار ...

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,879
نام
malek
(تا حالا با لیزر کوه رو از وسط نصف کردی؟! :-bd) من همیشه دنبال بازیهایی هستم که گیم پلی جدید داشته باشن. نه اون عنوان هایی که تا 10 قسمت ازش نسازن, ول کنش نیستن. تکرار تکرار تکرار ...
تو که به لیزر و کوه علاقه داری برو gow رو بازی کن تا دهن خدایان رو هم بتونی سرویس کنی :) البته از نوع یونانی

• Like
Reactions: ali2005s

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
تو که به لیزر و کوه علاقه داری برو gow رو بازی کن تا دهن خدایان رو هم بتونی سرویس کنی :) البته از نوع یونانی

اساطیر یونان و رُم جزو جذاب ترین داستان های اساطیری هستن. و اینکه تو GOW از این داستان ها استفاده شده, جای تشکر و خوشحالیه. :-bd
البته امیدوارم یه بازی از الهه ی زیبایی (افرودیت) هم بسازن. >:)

منتظرم شبیه ساز RPCS3 به پختگی برسه و بعد برم سراغشون. B-)

• Like
Reactions: sajad-tnt

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر