هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

Vahidmarzban

کاربر سایت
Dec 27, 2016
7
فکر کنم این سایت خوب باشه
PS2 ISOs | Emuparadise
من ازش بازیا ps1 - sega genesis - gba و ...... دانلود کردم مشکلی نداشت اما تاحالا ازش بازی ps2 دانلود نکردم

تو سایت هایی ایرانی هم گشتم این 2 تا سایت پیدا کردم
بازی پلی استیشن 2 | دی ال فاکس|مرجع بازی رایانه ای
دانلود بازی پلی استیشن 2 | نواگیم

سایت ها خارجی اکثرا تورنتن ارزش ندارن , نمیدونم کی این تورنت ساخت :D
سلام
يعني ميشه اين بازي هايي كه فرمت iso هستن رو توي psp 3000 اجرا كرد
حتي اگه واسه پلي دو باشن؟؟
مثلا گاد اف وار يك و دو؟؟

Vahid_m4x

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
الان این سایت فایلاش مشکل داره چجوری درست میشه؟؟؟

خوب ایشون از سایت دیگه دانلود کردن , من از همین سایت
NDS ROMS PSP ROMS PSX ROMS NES ROMS SNES ROMS GBA ROMS | Emuparadise
بازیا psp هم دانلود کردم چنتایی مثل medal of honor heroes 2 - toystory 3 و .............. هیچ مشکلی نداشتن

سلام
يعني ميشه اين بازي هايي كه فرمت iso هستن رو توي psp 3000 اجرا كرد
حتي اگه واسه پلي دو باشن؟؟
مثلا گاد اف وار يك و دو؟؟
Vahid_m4x

سلام داداش
نه نمیشه بازیا ps2 روی psp اجرا کرد , قبلا یه روشی بود که psp اورکلاک میکردن با کلی کار و دنگ و فنگ بازیا ps2 روش اجرا میکردن
اما خوب احتمال سوختن psp داشت و من چون تست نکردم نمیدونم همه بازیا جواب میداد یانه و .....
خود psp کلی بازی تاپ داره که از ps2 کم ندارن خود سخت افزار psp از ps2 قوتره اما چون محدودیت ها کنسول دستی مثل باتری و ...... داره بازیاش یکمی کمتر از ps2 هستن
psp هم بازیا مشترک با ps2 داره , هم بازیا مشترک با ps3 داره , هم بازیا مشترک با wii داره , هم بای ها انحصاری ساخت سونی و کمپانی ها دیگه رو داره

مثلا بازی medal of honor heroes 2 بازی مشترک psp و wii ه واقعا قشنگه حتما بازی کن , یا حتی silent hill shared memory برای psp هم اومده
psp medal of honor heroes 2 - Google Search

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
tn_legobatman.jpg

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
از برنامه OPL برای اجرا بازیا با فلش استفاده میشه که کسایی که بازیارو با فلش روی ps2 بازی میکنن یا میخوان بعدا این کار انجام بدن باهاش آشنا هستن

اما باید گفت که نرم افزار ها اجرا بازی غیر از OPL هم هست یکی از این برنامه ها PS2ESDL هست که قادر به اجرای بازیهایی از روی فلش هست . بعضی از بازی هایی رو که با OPL اجرا نمیشه کرد با این برنامه میشه اجراشون کرد

هر دو برنامه OPL و PS2ESDL امروزه بروز رسانی میشن.

دانلود PS2ESDL

نسخه PS2ESDL v0.825
[140517]PS2ESDL_0825_bin.7z

نسخه PS2ESDL v0.821
PS2ESDL_0821_OB

دانلود PS2DCDMP برای انتقال بازیها به فلش
PS2DCDMP_099+Upgrader

پس از دانلود فایل برنامه , محتویات فایل فشرده مثلا PS2ESDL v0.825 رو به فولدری به نام PS2ESDL که خودتون تو فلش باید بسازید بریزید.
برنامه PS2DCDMP رو اجرا کنید و بازی رو به فلش انتقال بدین. برنامه به صورت خودکار بازی رو تو فولدر PS2ESDL میریزه.

بعد از تموم شدن کار فایل به طور فرض PS2ESDL v0.825.elf رو اجرا کنید.

لیست بازی هایی که با برنامه PS2ESDL اجرا میشن
PS2ESDL compatibility list

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
یادمه وقتی PS1 داشتم میرفتم پیش یه کلوپ که بهش میگفتن اکبر کلوپی -- از زمان میکرو کلوپ داشت تا اوایل PS2 ( کسی نمیدونست PS2 چیه این اولین مدل PS2 FAT ژاپنی رو آورده بود )
من برای سرویس PS1 هم خرید بازی میرفتن پیشش -- بعد ها سر PS2 یه بار برای تعویض لنز رفتم پیشش گفت بازیا PS1 ام روش بازی میکنی؟ گفتم آره
گفت بازی نکن PS1 رو بخصوص که همه بازیا رایتین --- گفتم چرا؟ گفتش که دور موتور PS2 بالاست بازیا PS1 روش بازی کنی بخصوص رایتی باشه به موتور خیلی فشار میاره به لنزم فشار میاد زود ضعیفش میکنه
ماهم دیگه بازی نکردیم ولی تو دلمون هوسش موند که کراش 4 و بقیه بازیا خوب PS1 که هیچوقت قدیمی نمیشن رو بازی کنیم

الان بعد از سال ها یاد اون خاطره افتادم -- حالا کسایی که با PS2 با فلش بازی میکنن میدونن که با این روش نمیشه بازیا PS1 اجرا کرد
اما یه برنامه شبیه ساز هست که میشه باهاش اکثر بازیا PS1 با فلش اجرا کرد اسم این برنامه POPSTARTER هست

از این لینک میتونید این برنامه دانلود کنید و کل آموزش ها مرتبط با برنامه داده
POPStarter r13 WIP 05 • Playstation 2 Homebrew • Downloads @ The Iso Zone

لیست بازی هایی که با برنامه POPSTARTER اجرا میشن
Official POPStarter USB Compatibility List, Rev 13

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان

همونطور که دیدید من تونستم یکبار برای همیشه کنسولم رو روی مموری کارت اجرا کنم!! و قرار شد که یک خبر خوب بدم واسه همه، چه دوستانی که با استفاده از بوت دیسک و یا از روی مموری بوت بازی ها رو از روی فلش اجرا میکنند(که توی این تاپیک ندیدم حرفی ازش زده بشه)

دوستانی که از نسخه ی 0.8 Open PS2 Loader یا همون OPL و بالاتر استفاده میکنند ،میتونند توی قسمت Root فلششون یه پوشه به اسم DVD بسازن و مستقیما فایل های iso رو بریزن توش و اجرا کنند.

فقط نکته ی قابل توجه اینکه باید اسم فایل iso رو به این شکل بنویسید تا قابل شناسایی باشه

SLUS_XXX.XX.Name
SCES_XXX.XX.Name
(در قسمت name نام دلخواه رو میتونید بنویسید)

مثال: بازی Silent Hill 3 حجمش کمتر از 4 گیگ هست و فایل iso رو میشه مستقیم وارد این پوشه کرد که اسمش باید به این شکل نوشته بشه

SLUS_206.22.Silent Hill 3

نکته 1: این قسمت SLUS یا SCES داخل خود DVD بازی و یا روی کاور بازی ها موجوده، دقت کنید که به همین شکلی که نوشتم بنویسید و دقیقا شماره ای که داخل ایمیج بازی هست رو بنویسید.
نکته 2: فقط قابل اجرا بر روی OPL 0.8 و بالاتر

موفق باشید

• Like
Reactions: rosgod and jhoobin

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
با سلام

من میخوام با شبیه ساز pcsx 2 بازی کنم بازی بصورت اسلوموشن اجرا میشه ( چون سی پی یوم ضعیفه )

راهی جز تعویض سیستم یا خرید کنسول وجود نداره ؟

زمانی که پلی استیشن 2 داشتم خیلی از بازی های خوب رو نصف نیمه پلی دادم, برای همین الان خیلی دوست دارم دوباره بازیشون کنم حتی بیشتر از بازی های نسل فعلی, واقعا هم میشه گفت پلی استیشن 2 سلطان کنسول ها بود به همراه پلی استیشن 1

حیف که قیمت کنسولش خیلی بالا رفته وگرنه همین چند روز پیش میخریدم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
با سلام

من میخوام با شبیه ساز pcsx 2 بازی کنم بازی بصورت اسلوموشن اجرا میشه ( چون سی پی یوم ضعیفه )

راهی جز تعویض سیستم یا خرید کنسول وجود نداره ؟

زمانی که پلی استیشن 2 داشتم خیلی از بازی های خوب رو نصف نیمه پلی دادم, برای همین الان خیلی دوست دارم دوباره بازیشون کنم حتی بیشتر از بازی های نسل فعلی, واقعا هم میشه گفت پلی استیشن 2 سلطان کنسول ها بود به همراه پلی استیشن 1

حیف که قیمت کنسولش خیلی بالا رفته وگرنه همین چند روز پیش میخریدم

سلام داداش
شبیه ساز ps2 که بالا 10 سال هم بیشتر طول کشید تا کامل بشه , برای اجرای هر بازی تنظیمات خاص و زیادی داره
تاپیک شبیه ساز ps2
آموزش برنامه PCSX2 (تنها شبیه ساز Ps2 برای PC)
مشخصات سیستم خودتو بگو , اگر گفتن مشکل نداره خوب چه بهتر , اگر گفتن ضعیفه اون زمان باید یه ps2 بخری

منم کلی بازی کردم با ps2 اما خیلی از بازیای که میخواستم نتونستم بازی کنم اون زمان , بخاطر مدرسه رفتن - بخاطر کم داشتن پول برای خرید بازیا - بخاطر اینکه هی میبردمش تعمیرات لنز ردیف کنن - بخاطر اینکه اگر یادت باشه بازی میخریدی به احتمال 60 درصد کار نمیکرد یهو 10 تا بازی میخریدی 4 تاش کار میکرد بلد نبودن رایت کنن و .............

تنوع بازی و سبک بازی ps2 خیلی زیاده , میشه گقت ps2 طولانی ترین عمر کنسولی داشت یعنی از سال 2000 که لانچ شد تا اواخر 2013 تولید شد
یعنی 3 نسل بود و 3 نسل براش بازی اومد نسل 6 - 7 - 8

ps2 قیمتی نداره , یه دست دوم تمیز پیدا کنی حدود 150 هزار تومنه کمترم میشه گیر آورد گاهی
خودم برای یکی از دوستان یه ps2 fat تمیز با لنز نرمال خریدم 85 هزار - یه بار دیگه یه مورد بهم خورد 1 ماه پیش ps2 fat وضع ظاهریش تمیز نبود اما دستگاه کپی خور نشده بود اورج خور بود از خارج اومده بود طرف میگفت 110 هزار
البته سری اسلیم بهترن بنظرم شخصی خودم
تازه قابلیت اجرا بعضی از بازیا با فلش هم هست که میتونی بازیا رو از روی فلش یا smb ( شبکه lan ) اجرا کنی روی ps2
بازیا ps1 هم از روی فلش میشه اجرا کرد رو ps2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر