امتیازات The Last Guardian

پیش بینی میانگین امتیازات

• مجموع رای دهنده‌ها
    137
  • نظرسنجی بسته شده است .

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
دوستان باور کنید بازی عالیه هیچ چیزی کم نداره نمی تونم براتون توضیح بدم چون واقعا به حرف نمیکشه گیم پلی تو عالی ترین سطح خودش هست هوش و رفتار تریکو روانی کنندس اینایی هم که میگن گیم پلی ار مد افتاده شما اول برو بازی رو زودتر ازبقیه بخر بعد بیا اینجا فکت صادر کن:D
اگه هر کسی که فن بازی های اوئدا هست و این بازی رو بخره کلمه ای جز شاهکار به زبونش نمیاد لحظاه ای نیست که سر جریان معماها و رفتار تریکو و گیم پلی از هوش نره
اینایی هم که میان اینجا فکت صادر میکنند نه فن بازی هستند نه بازی رو انجام دادند سر جریان 2 تا منتقد نفهم میان اینجا بحث راه میندازن حالا بیاین اینجا تیکه بندازین که شما از منتقدا بیشتر سرت میشه...مگه منتقد کیه اسطورس؟ اونم مثل ماست اونی هم که میاد تو نقدش میگه گیم پلی از مد افتاده منتقد نیست کاملا روانیه روانی

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
@Cloud Strife

ماکان من اون گیم پلی از مد افتاده رو برای TLG نگفتم، یکم پست های قبلتر رو ببین یه بنده خدایی تاکید داره همچین عواملی باعث میشه یه بازی تبدیل به بهشت گیمران بزرگ و عمیق مفهم و هاردکور بشه! وقتی یه جمله رو فقط نقل قول میکنی همین میشه :D اصلا من کاری به TLG نداشتم در اون جمله، کلیتش وسط بود.

Mo7aMMaD

کاربر سایت
Dec 11, 2007
1,205
نام
محمد
خوب خدا رو شکر که بعد این همه تاخیر بازی برای فن هاش همون چیزیِ که میخواستن و میتونیم یبار دیگه غرق دنیای خاص بازی اودا بشیم.فقط خدا کنه اخریش نباشه و تو فروش موفق باشه. با افت فریم کلا مشکلی ندارم و تاثیری تو لذت بردنم از تجربه بازی نمیگذاره. مثلا یکی از top10 نسل قبلم، از این نظر مشکلش حاد بود و ظاهرا تا 18 هم میرسید ( Cv:los ) یا sotc . تا قبل ازین نسل هم اصلا از همچین پدیده ای خبر نداشتم:D

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوستان باور کنید بازی عالیه هیچ چیزی کم نداره نمی تونم براتون توضیح بدم چون واقعا به حرف نمیکشه گیم پلی تو عالی ترین سطح خودش هست هوش و رفتار تریکو روانی کنندس اینایی هم که میگن گیم پلی ار مد افتاده شما اول برو بازی رو زودتر ازبقیه بخر بعد بیا اینجا فکت صادر کن:D
اگه هر کسی که فن بازی های اوئدا هست و این بازی رو بخره کلمه ای جز شاهکار به زبونش نمیاد لحظاه ای نیست که سر جریان معماها و رفتار تریکو و گیم پلی از هوش نره
اینایی هم که میان اینجا فکت صادر میکنند نه فن بازی هستند نه بازی رو انجام دادند سر جریان 2 تا منتقد نفهم میان اینجا بحث راه میندازن حالا بیاین اینجا تیکه بندازین که شما از منتقدا بیشتر سرت میشه...مگه منتقد کیه اسطورس؟ اونم مثل ماست اونی هم که میاد تو نقدش میگه گیم پلی از مد افتاده منتقد نیست کاملا روانیه روانی
نه به اون شوری شوری نه به این بی نمکی. این که هر کس از بازی انتقاد کرده روانیه دست کمی از اون حرف نداره که بازیش از مد افتاده و عقب مونده اس، هر کدوم از یه طرف بودم افتادن. شما خودت از اون سری ها هستی که اصلا نمیشه به حرفت اعتماد کرد معلومه از بس فن هستی کلا چشمت رو بستی به هر مشکلی که بازی داره.

• Like
Reactions: saphire

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
نه به اون شوری شوری نه به این بی نمکی. این که هر کس از بازی انتقاد کرده روانیه دست کمی از اون حرف نداره که بازیش از مد افتاده و عقب مونده اس، هر کدوم از یه طرف بودم افتادن. شما خودت از اون سری ها هستی که اصلا نمیشه به حرفت اعتماد کرد معلومه از بس فن هستی کلا چشمت رو بستی به هر مشکلی که بازی داره.
داداش حقیقته کسی که تا حالا دوتا بازی قبلی رو نقد نکرده و انتظار یه بازی اکشن داره و میاد به رفتار تریکو گیر میده در صورتی که اصلا نمیدونه چطوری تو بازی با تریکو رفتار کنه تا کار درست رو انجام بده یا میاد میگه بازی هیچ کمکی در روند پیش برد بازی نمیکنه خیلی شیکم میاد به 60 به بازی میده چی میگی؟ البته از اینجور منتقدا که که کل دوران گیمیرشون فقط بازی اکشن انجام دادن نبایدم انتظار داشت شما هم منطقت هرچی میگه برا من اهمیت نداره نظرتم درمورد اون منتقدی که میاد این چیزا رو میگه بازم برام اهمیت نداره:D فقط خواستم پست قبلیم رو کامل کنم

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
داداش حقیقته کسی که تا حالا دوتا بازی قبلی رو نقد نکرده و انتظار یه بازی اکشن داره و میاد به رفتار تریکو گیر میده در صورتی که اصلا نمیدونه چطوری تو بازی با تریکو رفتار کنه تا کار درست رو انجام بده یا میاد میگه بازی هیچ کمکی در روند پیش برد بازی نمیکنه خیلی شیکم میاد به 60 به بازی میده چی میگی؟ البته از اینجور منتقدا که که کل دوران گیمیرشون فقط بازی اکشن انجام دادن نبایدم انتظار داشت شما هم منطقت هرچی میگه برا من اهمیت نداره نظرتم درمورد اون منتقدی که میاد این چیزا رو میگه بازم برام اهمیت نداره:D فقط خواستم پست قبلیم رو کامل کنم
شما که ماشالا خودت رو فقط قبول داری، نمی دونم اومدی تو تایپک امتیاز بازی چکار کنی.

• Like
Reactions: saphire and pxc33

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
واقعیت اینه که تا 2013 شاید بیشتر از 95% گیمرای ایرانی تو فاز اوریج نبودن و هر چی دستشون میرسید میزدن تو رگ:Dاصلا هم متا و نقدا اهمیتی نداشت که کی چی گفته" هر کس بر اساس تجربه خودش نظر میداد. ولی الان چون بازیی 200 چوق قیمتشه خب نداریم تند تند گیم بخریم دیگه:D و با کلی صرفه جویی عرضی و طولی یه دونه بازی میرسه دستمون:Dدر جریان این فاصله که هیچی دستمون نیست مجبوریم وقتهای خالی رو یه جوری پر کنیم:D و از 3-4 سال گذشته به این سمت بحث های گوتی"متا و بازی نسلُ قرن(که هر سال داره بیشتر میشه) وظیفه پر کردن این فاصله های زمانی رو بر عهده گرفتن:D
یادش نیک باد تا چند سال پیش تند تند بازیها رو تموم میکردیم که بیاییم نظرات خودمون رو اینجا با همدیگه به اشتراک بزاریم(در حد مفتی بود آخه:D) اگرم دعوایی میشد طبق تجربیاتی بود که خودمون داشتیم نه اینکه هنوز هیچی ندیدیم از روی نظرات یه سری منتقد خارجی بیاییم خِرِ همدیگه رو بچسبیم:D یعنی به معنای واقعی گیمر بودیم:D
:Dخلاصه مطلب کی بشه PS4 کپی خور بشه که دوباره گیمر واقعی بشیم:D(توی ایرانُ میگم که یه جزیره جدا افتادس:D) وگرنه همه اوریج بازا از احترام ویژه ای برخوردان:D
اتفاقا تا اونجا که به یاد دارم تاپیک های متای بازی ها اون زمان تا ۷۰-۸۰ صفحه میرفت. و بحث های بهترین بازی سال و ورژن قبلی قبلی vga خون و خون ریزی میشد .

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,333
نام
امیرعلی
واقعیت اینه که تا 2013 شاید بیشتر از 95% گیمرای ایرانی تو فاز اوریج نبودن و هر چی دستشون میرسید میزدن تو رگ:Dاصلا هم متا و نقدا اهمیتی نداشت که کی چی گفته" هر کس بر اساس تجربه خودش نظر میداد. ولی الان چون بازیی 200 چوق قیمتشه خب نداریم تند تند گیم بخریم دیگه:D و با کلی صرفه جویی عرضی و طولی یه دونه بازی میرسه دستمون:Dدر جریان این فاصله که هیچی دستمون نیست مجبوریم وقتهای خالی رو یه جوری پر کنیم:D و از 3-4 سال گذشته به این سمت بحث های گوتی"متا و بازی نسلُ قرن(که هر سال داره بیشتر میشه) وظیفه پر کردن این فاصله های زمانی رو بر عهده گرفتن:D
یادش نیک باد تا چند سال پیش تند تند بازیها رو تموم میکردیم که بیاییم نظرات خودمون رو اینجا با همدیگه به اشتراک بزاریم(در حد مفتی بود آخه:D) اگرم دعوایی میشد طبق تجربیاتی بود که خودمون داشتیم نه اینکه هنوز هیچی ندیدیم از روی نظرات یه سری منتقد خارجی بیاییم خِرِ همدیگه رو بچسبیم:D یعنی به معنای واقعی گیمر بودیم:D
:Dخلاصه مطلب کی بشه PS4 کپی خور بشه که دوباره گیمر واقعی بشیم:D(توی ایرانُ میگم که یه جزیره جدا افتادس:D) وگرنه همه اوریج بازا از احترام ویژه ای برخوردان:D
همين نكته اى كه اشاره كردى ديد جالبى به اين قضيه هست ولى چيز ديگه اى هم كه بود اينكه هيچوقت هيچكس قبل از خريد بازى منتظر نمره و نقدها نميموند كه بعد ببينه ارزش خريد داره يانه چون بقول شما تقريبا مفت بودن بازيا. همين باعث ميشد كه هم حساسيت به نمره ها كمتر باشه هم بحث هاى منطقى بيشر.
البته اگه از يه زاويه ديگه به اين تغيير نگاه كنيد ميشه آگاه تر شدن مخاطب رو دليلش دونست، كه معمولا افرادى كه فاكتورهاى خودشون رو براى انتخاب يه بازى دارن و تجربه بيشترى دارن نه براشون امتياز اون بازى مهمه نه جوايزش نه نظرات ديگران و با اين ديدگاه هيچوقت هم باتعصب دربارش با ديگران بحث نميكنن.
متاسفانه اين سيستم امتيازدهى همونطور كه بارها گفته شده بيشتر لطمه ميزنه به هنر و يجور نابرابرى بين خالقين اين اثرها بوجود مياره.(هم تو سينما هم تو گيم)

• Like
Reactions: Metal Gear

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
داداش من شما رو قبول ندارم برا همین دوس ندارم باهات بحث کنم چون به نتیجه ای نمیرسه
شما که گفتی هیچ کس رو قبول نداری به جز خودت، دلیل اینکه امتیاز بازی رو دنبال میکنی من می خواستم بدونم. بحثی ندارم باشما. مگه اینکه فکر کردی نظرت خیلی مهمه تر از نظر همه کسایی هست که قبولشون نداری که این همه اعتماد به نفس رو بهت تبریک میگم.

• Like
Reactions: mgs4 and sajjad++

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,568
نام
Mehrdad
حقیقتش تا چند سال پیش اصلا تو فاز متا و گوتی نبودم و بیشتر فعالیتهام تو اینجا خلاصه میشد به تبادل نظر توی تاپیکها.قبلشم که همزمان تو یه سایت خدا بیامرز فعالیت میکردم.کلا این بحثای متا و گوتی واگیرداره:Dوگرنه فرضا بازیی مثل Onimusha: Dawn of Dreams که 10 سال پیش خیلی خیلی باهاش حال کرده بودم 2 سال قبل همینجوری گفتم ببینم متاش چند شده و وقتی با نمره 81 مواجه شدم تعجب کردم چون انتظار به مراتب بالاتری داشتم.کلا فرقی که الان با مثلا 10-15 سال پیش داره اینه که قبل از اینکه یه عنوان رو تجربه کنیم با ذهنیت اینکه نمرش شده فلان و فلان منتقد اینجوری گفته به سراغ اون بازی میریم(تو مملکت ما هم که زبان انگلیسی اونچنان جایگاهی نداره که طرف بتونه ترجمه کنه منتقدی که ایراد گرفته یا تعریف کرده دقیقا برای چی بوده و بیشتر اوقات میبینیم که اون نمره فقط بولد میشه نه دلایلش) دیگه طوری شده که درصدی از گیمرا میگن اگه متا به اون حد از مقدار مورد نظرشون نرسه بیخیالش میشن!
نمونه روشن بهت بگم من 3 سال هست که عناوین یوبیسافت رو کمپلت گذاشتم کنار چون اینقدر مزخرف ساخت که بصورت شخصی به این نتیجه رسیدم اینا بازیساز نیستن تو کار جنس فله این.نه متایی این طرز فکرو بهم قالب کرد نه منتقدی همش تجربه شخصی خودم بود.

درسته" با گسترش ارتباطات و اینترنت گریزی از این قضایا نیست ولی دستکم اختیار تجربه خودم رو که دارم.بعنوان نمونه من وقتی سازنده فیلمی Akira Kurosawa باشه دیگه نمیرم ببینم متاش چند شده و فلان منتقد چی گفته" بدون تردید اونو نگاه میکنم حتی اگه سطحش از شاهکارهای قبلیش پایینتر باشه.متا و گوتی چیزای 100% بدی نیستن ولی طوری داره پیش میره که برای گیمرا فرع داره جایگزین اصل میشه و شایدم شده(شامل خودمم میشه این قضیه).در مجموع اول به خودم و به بعد دیگر دوستان نه بعنوان نصیحت بعنوان یه پیشنهاد میگم پیگیر مسائل حاشیه ای گیم باشید ولی اصل داستان رو که بازی کردن خود گیم هست فراموش نکنید.

منم وقتی متا بعضی از بازی های مورد علاقه قدیمیم را دیدم خصوصا ps2 به قبل قشنگ شکست عشقی خوردم:D شاید هر کدوم را چند صد ساعت بازی کرده باشم و شدید لذت برده باشم و حتی هنوز بازی کنم.
Toy Story 2 : Buzz Lightyear To The Rescueو متای 75 برای نمونه:D

ولی به دور از شوخی همین جا ها بهم ثابت شد که واقعا نباید همیشه به متا توجه کنم. در واقع ادمی شدم که وقتی متا پایینه اصلا انگار متا نیست و وقتی متا بالاست انگار متا هست! :D سونی مایکرو و pc هم برام نداره.. منظور اصلا نقد ها نیست. جدی گرفتن متا فقط. نقد داستانش خیلی با متا فرق داره. در واقع میشه با خوندن 10 نقد مورد پسند و حرفه ای گیمر خودش یک متا شخصی تو ذهنش به وجود بیاره. فکر کنم خیلی از دوستان و گیمر ها به این شکل باشند..

البته مطمئنا بحث گیم های متا سبز دیگه حداقل 70 به بالا. چون وقتی متا زرد و قرمز میشه خب مشخصا داره توضیح میده که بازی به معنای واقعی ایراد داره. بماند که متا زرد مورد علاقه هم زیاد دارم:D:-"

پ ن : بحث مارکتینگ و رقابت به نظرم کاملا با تجربه شخصی فرق داره و متا همیشه شدیدا توش مهمه:D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
Push Square:90

The Last Guardian is a modern masterpiece, and a worthy addition to Team ICO's already flawless track record. Some will be unable to look past the mechanical shortcomings, but they'll be missing out on one of those most meaningful and truly original experiences in years

GameCrate:78

Despite the overwhelming quality of its emotional storytelling and the fantastic characterization of the game's protagonists, every frustrating puzzle, every quirk of the controls, and every graphical hitch will leave you wondering why, after such a painfully long wait, this was all The Last Guardian could shape up to be.

این دومیه اولین نقدیه که من دیدم به پازل های بازی گیر داده ... البته نقدشون نکرده .. میشه فهمید حسابی سرشون کلافه شده ... newcomer ایا ؟

• Like
Reactions: m.a.t

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
منم وقتی متا بعضی از بازی های مورد علاقه قدیمیم را دیدم خصوصا ps2 به قبل قشنگ شکست عشقی خوردم:D شاید هر کدوم را چند صد ساعت بازی کرده باشم و شدید لذت برده باشم و حتی هنوز بازی کنم.
Toy Story 2 : Buzz Lightyear To The Rescueو متای 75 برای نمونه:D

ولی به دور از شوخی همین جا ها بهم ثابت شد که واقعا نباید همیشه به متا توجه کنم. در واقع ادمی شدم که وقتی متا پایینه اصلا انگار متا نیست و وقتی متا بالاست انگار متا هست! :D سونی مایکرو و pc هم برام نداره.. منظور اصلا نقد ها نیست. جدی گرفتن متا فقط. نقد داستانش خیلی با متا فرق داره. در واقع میشه با خوندن 10 نقد مورد پسند و حرفه ای گیمر خودش یک متا شخصی تو ذهنش به وجود بیاره. فکر کنم خیلی از دوستان و گیمر ها به این شکل باشند..

البته مطمئنا بحث گیم های متا سبز دیگه حداقل 70 به بالا. چون وقتی متا زرد و قرمز میشه خب مشخصا داره توضیح میده که بازی به معنای واقعی ایراد داره. بماند که متا زرد مورد علاقه هم زیاد دارم:D:-"

پ ن : بحث مارکتینگ و رقابت به نظرم کاملا با تجربه شخصی فرق داره و متا همیشه شدیدا توش مهمه:D

شکست عشقی یعنی اینکه بعد چند سال که با متا اشنا شدی بیای ببینی متای یه شاهکار مثل clock tower شده عدد منحوس 69 تا یه هفته خود خوری میکردم. همین متا و همین منتقدا باعث شدن این دست از بازیا کاملا محو شن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر