مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید جریان این چیه به کار ما میاد؟

http://pascal.avajang.com/

جریانی نداره،شما یه کارت گیگابایت GTX 1080 بخر، ثبت نام کن و یه کوله پشتی هدیه بگیر!
مثلا اگه 500 تومن سود وارد کننده باشه توی فروش این کارت، 100 تومنش رو با این کار به خریدار برمیگردونن.

سلام دوستان کسی تجربه کار با مانیتور asus rog pg278q را داره ؟ کیفیتش چطوره ؟ و تصویر افت نمیکنه ؟
آقا فرشید نظرت درباره مانیتور asus 348q چیه ؟ میشه با یه gtx 1080 به صورت 4k راحت بازی کرد ؟ و پنل این مانیتور مشکل نداره ؟ گارانتی ویستا پاسخگو هست بنظرت ؟

برای بازی و داشتن فریم ریت بالا و روان بودن نمایش صحنه ها بسیار عالی هست و طیف رنگی مناسب و یکنواختی هم داره، اما از نظر کیفیت پنل TN هم یکی از مدلهای خوب هست، هر چند که به پنل IPS نمیرسه
اگه حساسی باید از نزدیک هم در بازی و هم فیلم بررسی کنی.

در مورد رزولوشن 4K خیر، موافق نیستم، حتی 1080 هم هنوز در برخی بازیها برای 4K کافی نیست و ترجیح قطعی من بازی در 2K و در عوض داشتن فریم ریت بالای 100 هست.
من 4K رو هنوز برای بازی توصیه نمی کنم اما رزولوشن Ultra Wide به علت سبکتر بودن قابل قبول تر هست ولی از نظر ابعاد باز هم در همه ی بازیها پشتیبانی نمیشه، از طرف دیگه asus 348q کیفیت پنلش خیلی خوبه.

سلام آقا فرشید.
بین دو مانیتور benq rl2455hm و asus vx248h کدوم رو برای گیمینگ PC و PS4 پیشنهاد میدید؟یا اگر گزینه ی بهتری توی این رنج فیمت هست لطفا معرفی کنید.
با تشکر.

بین این دو تا مدل ایسوس رو توصیه می کنم، نتایجش کمی بهتر بوده
مدل سامسونگ S24D595H با این که گیمینگ نیست اما برای بازی مخصوصا روی کنسول کیفیتش خیلی خوبه.

سلام
با بودجه 200 تومن چه ایرفونی پیشنهاد میشه؟
وضوح و بلندی صدا + دکمه قطع و وصل پخش از اولویت هاست.
به گوشی اندروید 4.3 هم میخواد متصل بشه!
ممنونم

مدلای زیادی هست اما Razer Hammerhead Pro یه گزینه ی خیلی خوبه.

king pozitron

کاربر سایت
Jun 2, 2006
120
نام
morteza
دوستان اهل فن !!! یک عدد دسته Xone داریم می خوایم واسش سیستم کامل برا بازی با بودجه حدود 4-4.2 ببندیم :D ممنون می شیم راهنمایی کنید. واسه وسایل جانبی مثل کیس، درایو، ... در حد همین که کار راه انداز باشه بسه جعبه مقوایی هم واسه کیس قابل قبوله :D !!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان اهل فن !!! یک عدد دسته Xone داریم می خوایم واسش سیستم کامل برا بازی با بودجه حدود 4-4.2 ببندیم :D ممنون می شیم راهنمایی کنید. واسه وسایل جانبی مثل کیس، درایو، ... در حد همین که کار راه انداز باشه بسه جعبه مقوایی هم واسه کیس قابل قبوله :D !!!

نام قطعه
Intel Core i5 6600 CPU
Asus H170 Pro Gaming/Gigabyte GA-H170 Gaming 3 MotherBoard
GSkill RipjawsV 2*8GB DDR4 2400 RAM
GTX 970 OC 4GB DDR5 VGA/ GTX 1060 6GB
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
GREEN X3 + Viper Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4100

Asad111

کاربر سایت
Jul 20, 2016
16
سلام دوباره طبق فزمایشات آقا فرشید فعلا بازی GTA V در توان مالی و سخت افزاری سیستم من نیست حالا در مورد سه بازی دیگه و با همون مشخصات قبلی سوال داشتم .
قبلا یکی از دوستان گفته بودن مد مانیتور و رزولیشنی که دوست داری بگیری رو هم بگو.

اینم مشخصات مانیتور و درباره رزولیشن هم رووترینی که میشه گرفت.
LG E2040 (Analog

دیگر مشخصات رو هم ضمیمه میکنم.

این هم سه بازی مورد نظر.
Mafia 3
Grand Theft Auto IV: Complete Edition
PES 2016 Digital Exclusive Bundle

Attachments

• y.PNG
    y.PNG
    52.9 KB · مشاهده: 12
  • 1.PNG
    1.PNG
    9.9 KB · مشاهده: 11
آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوباره طبق فزمایشات آقا فرشید فعلا بازی GTA V در توان مالی و سخت افزاری سیستم من نیست حالا در مورد سه بازی دیگه و با همون مشخصات قبلی سوال داشتم .
قبلا یکی از دوستان گفته بودن مد مانیتور و رزولیشنی که دوست داری بگیری رو هم بگو.

اینم مشخصات مانیتور و درباره رزولیشن هم رووترینی که میشه گرفت.
LG E2040 (Analog

دیگر مشخصات رو هم ضمیمه میکنم.

این هم سه بازی مورد نظر.
Mafia 3
Grand Theft Auto IV: Complete Edition
PES 2016 Digital Exclusive Bundle

نقل قول نکردید ولی برای GTA V باید کارت گرافیکتون رو ارتقا بدید، قبلا هم گفته بودم یادمه

رزولوشن مانیتورتون هم 1600 در 900 هست که باز برای کارتهای ضعیف بهتره.
در مورد این بازیها باید چه نظری بدم؟ اینا که در دسترس هستن اگه نصب و اجرا کنید بهتر نیست تا این که من بگم چجوری ممکنه اجرا بشه؟!

هر 3 اجرا خواهند شد، اما بازم اون کارت گرافیک خیلی ضعیفه.

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
برای بازی و داشتن فریم ریت بالا و روان بودن نمایش صحنه ها بسیار عالی هست و طیف رنگی مناسب و یکنواختی هم داره، اما از نظر کیفیت پنل TN هم یکی از مدلهای خوب هست، هر چند که به پنل IPS نمیرسه
اگه حساسی باید از نزدیک هم در بازی و هم فیلم بررسی کنی.

pg279q نیست توی بازار؟ توی سایت ها هر چی میگردم نیست ، آریا کامپیوتر هم فقط قیمتشو زده... هم g-sync ـه هم ips خیلی خوبه.

بعد یه سوال ، میارزه واسه رزولوشن 1440*3440 سیستمو با 1070 بست؟ یا باید باید 1 تومن بیشتر داد واسه 1080؟

golzare5

کاربر سایت
Apr 19, 2012
88
سلام خدمت آقا فرشید یه سیستم فقیرانه معرفی کنید که پول کمی بخاد. بعد بتونم قوی کنم کم کم هرچی باصرفه تر بهتر با تشکر که جواب میدی

dark_shadow

کاربر سایت
Nov 28, 2009
137
در نظر دارم یک هارد 4 ترابایت بگیرم( برای گیم و هم آرشیو) . بین Seagate Barracuda (که گویا سرعت چرخشش 5900 هست ) و Seagate Surveillance ( که 7200 هست ) دچار تردیدم !!! :D
کدوم مدل پیشنهاد میشه؟ ( کلا اگر انتخاب بهتری هم برای آرشیو و گیم موجود هست راهنمایی کنید، ممنون میشم)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید خسته نباشید برای بستن یک کامپیوتر برای اجرای روون بازی مثل gta v تا چقدر هزینه لازم هست ؟
اگه میشه مشخصات رو بدین

این سیستم برای تنظیمات خیلی بالا ، رزولوشن 1080p و فریم متوسط 40 توصیه میشه.
نام قطعه
Intel Core i5 6400 CPU
ASUS B150 Pro MotherBoard
2X GSkill Ripjaws V 4GB DDR4 2400Mhz RAM
Gigabyte GTX 960 4GB VGA
Seagate 7200 64MB 1TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN 650A-UK Power
Green X2 Jaguar Case
جمع کل‌ (تومان) --- 2950

سلام
این لب تاپ ارزش داره 1600 ؟
Acer Aspire E5-575G-583C

برای چه کاری ارزشش رو داره؟
برای بازی که قطعا ضعیفه و پردازنده ی 2 هسته ای ضعیفی هم داره و در کارهای معمولی هم ممکنه کند ظاهر بشه.
هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

pg279q نیست توی بازار؟ توی سایت ها هر چی میگردم نیست ، آریا کامپیوتر هم فقط قیمتشو زده... هم g-sync ـه هم ips خیلی خوبه.

بعد یه سوال ، میارزه واسه رزولوشن 1440*3440 سیستمو با 1070 بست؟ یا باید باید 1 تومن بیشتر داد واسه 1080؟

خیر این مدلا رو در تعداد وارد نمی کنن، بیاد هم زود تموم میشه
در مورد گرافیک هم با اون رزولوشن قطعا باید کارت 1080 و حتی دوتا شو در حالت SLI داشت. البته G-Sync کمک می کنه و جور فریم ریت پایین رو می کشه، اما یه کارت GTX 1080 حتما توصیه میشه.

سلام خدمت آقا فرشید یه سیستم فقیرانه معرفی کنید که پول کمی بخاد. بعد بتونم قوی کنم کم کم هرچی باصرفه تر بهتر با تشکر که جواب میدی

همونطور که گفتن اولویت و بودجه مهم هست، البته در پروفایل هم راهنمایی کردم.

در نظر دارم یک هارد 4 ترابایت بگیرم( برای گیم و هم آرشیو) . بین Seagate Barracuda (که گویا سرعت چرخشش 5900 هست ) و Seagate Surveillance ( که 7200 هست ) دچار تردیدم !!! :D
کدوم مدل پیشنهاد میشه؟ ( کلا اگر انتخاب بهتری هم برای آرشیو و گیم موجود هست راهنمایی کنید، ممنون میشم)

بله مدل 4 ترابایتی باراکودا هم دور پایین و 5900 دور هست، حتما دیدی که معمولا فقط مدل یک و دو ترابایتیشو پیشنهاد می کنم. برای ظرفیتهای بالا مدلهای سروری و کپچر DVR که همون Surveillance باشه توصیه میشه. البته در این ظرفیت و این تعداد پلاتر سرعت خواندن و نوشتن با دور پایین هم اونچنان بد نیست.

البته سری Barracuda Pro که از 6 ترابایت شروع میشه 7200 هست و بالاترین سرعت ها رو داره.

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
ا

خیر این مدلا رو در تعداد وارد نمی کنن، بیاد هم زود تموم میشه
در مورد گرافیک هم با اون رزولوشن قطعا باید کارت 1080 و حتی دوتا شو در حالت SLI داشت. البته G-Sync کمک می کنه و جور فریم ریت پایین رو می کشه، اما یه کارت GTX 1080 حتما توصیه میشه.

به نظرتون مانیتور 1440 2560 به همراه g-sync بهتره یا ultrawide 1440p بدون g-sync ، خودم سال هاست بدون جی سینک دارم گیم میزنم Tearing خاصی هم نداشتم ،از یه طرفی هم گیم ها تو ultrawide واقعا محشرن...

• Like
Reactions: MAKAV3LI

sharoshor

کاربر سایت
Mar 6, 2007
1,165
نام
شهاب
مدلای زیادی هست اما Razer Hammerhead Pro یه گزینه ی خیلی خوبه.
فرشید جان بابت پیشنهادت ممنون واقعا عالیه!
یه دونه هدست هم برای خواهرم میخوام توی بازه ی 100 تومن! بهترین چیزی که توی این قیمت ها میشه گیر آورد چیه؟!
بازم ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر