هیدکی کامیا ایده‌هایی برای ساخت Bayonetta 3 در ذهن دارد

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
درود

بعد از اتمام ساخت «Scalebound» برای Xbox One و PC، بازی بعدی پلاتینیوم گیمز چه چیز خواهد بود؟ آیا آن بازی «Bayonetta 3» است؟ طبق مصاحبه Polygon با آقای هیدکی کامیا، او گفت که ایده و برنام‍ه‌های برای «Bayonetta 3» دارد. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.
midd_hideki-kamiya-bayonetta-2.jpg

این در حالی است که ساخت «Bayonetta 3» تایید نشده و نمی‌توان با اطمینان گفت که پروژه بعدی آن‌ها «Bayonetta 3» باشد. از کامیا پرسیده شد که آیا بعد از «Scalebound»، به ساخت بازی «Bayonetta 3» فکر خواهد کرد؟ کامیا نیز گفت: «جواب سوال شما قطعا بله است.»
این بازی ساز افسانه‌ای در ادامه گفت: «در واقع، Bayonetta 3 چیزی است که به آن خیلی فکر می‌کنم. در داخل شرکت نیز خیلی در مورد آن صحبت می‌کنیم و من هم در مورد این که این بازی چگونه باید باشد، نکاتی را نوشته‌ام. من مطمئن هستم که اگر فرصت ساخت آن را داشته باشیم، عالی خواهد بود.»
با این که کامیا ایده‌هایی برای ساخت آن در ذهن دارد اما او به این نکته تاکید کرد که در حال حاضر، پلاتینیوم گیمز فقط به فرصت‌ها نگاه می‌کند. «اگر فرصتی برای ساخت Bayonetta 3 به وجود آید، بسیار بسیار عالی خواهد بود.»
دومین نسخه از سری «Bayonetta» به صورت انحصاری برای Wii U عرضه شد که نمرات عالی را از طرف منتقدین دریافت کرد. کامیا خالق و سازنده اولین شماره از این سری بود که Polygon گفت احتمالا کامیا کارگردان «Bayonetta 3» باشد.

منبع

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
من نمیدونم این نامکو باندای که اون سر دنیا ناشر یه سری بازیهای غربی میشه،چرا نمیاد ناشر بازیهای PG بشه؟
واقعا Bayonetta 2 حقش این بود که انحصاری بشه و فروش پائین رو تجربه کنه؟
با وجود اینکه سونی Nier رو داره که هرجور من نگاه میکنم یه پا DMC برا خودش،چه جالب میشه که ایندفعه سونی بیاد ناشر Bayonetta 3 بشه.
حالا که Gow هم از اون استایل شبه H&S خودش :-" دراومده.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
به نظرم این بنده خدا خودش که مشتاقه، کپکام هم از خر شیطون بیاد پایین یه DMC بده این بدبخت بسازه. به NT درپیت دادن،‌به اینم بدن! کامیا بیاد DMC بسازه از همه این بازی ها بهتره.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
به نظرم این بنده خدا خودش که مشتاقه، کپکام هم از خر شیطون بیاد پایین یه DMC بده این بدبخت بسازه. به NT درپیت دادن،‌به اینم بدن! کامیا بیاد DMC بسازه از همه این بازی ها بهتره.
مخالفم باهات ماکان :D به نظرم DMC با کارگردانی ایتسونو در وضعیت کاملا خوبی به سر میبره :D کارهای کامیا یه خرده بیش از حد تند و سرعتی هستن و بیشتر به Bayo میاد تا DMC.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
مخالفم باهات ماکان :D به نظرم DMC با کارگردانی ایتسونو در وضعیت کاملا خوبی به سر میبره :D کارهای کامیا یه خرده بیش از حد تند و سرعتی هستن و بیشتر به Bayo میاد تا DMC.

کامیا خودش DMC رو خلق کرده بعد الان الان به DMC نمیاد؟:D

اتفاقا به نظرم این DMC هست که اصلش یکم فاصله گرفته. DMC از اول به خاطر یه دانته شوخ و غیر جدی که همه چیز رو به مسخره میگیره و سکانس های کاملا سورئال معروف بوده. و ایتسونو هم خوبه چون تونست چیزی که کامیا ساخته رو به بهترین شکل ادامه بده (DMC3). اما بعدا توی DMC4 خیلی دوز این چیزا کم شد.

حالا به هر صورت از DMC که ایتسونو بسازه استقبال میکنیم. شخصیتش هم دانته یا ورژیل یا شخص اسپاردا باشه (و nero نباشه) که چه بهتر. اما به نظر من کامیا میتونه بازی بهتری بسازه. حداقل اگه یه شماره فرعی هم میدادن کامیا بسازه، دستش رو باز میزاشتن منفجر میکرد. کامیا مخصوصا میتونه شخصیت های جدید بهتری وارد داستان کنه. و با Bayonetta نشون داد که میتونه باز هم HnS این مدلی بسازه که هم جدید باشه و نوآورانه و هم خفن باشه و بوی DMC های اورجینال رو بده (از حیث فان و سورئال بودن).

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
کامیا خودش DMC رو خلق کرده بعد الان الان به DMC نمیاد؟:D

اتفاقا به نظرم این DMC هست که اصلش یکم فاصله گرفته. DMC از اول به خاطر یه دانته شوخ و غیر جدی که همه چیز رو به مسخره میگیره و سکانس های کاملا سورئال معروف بوده. و ایتسونو هم خوبه چون تونست چیزی که کامیا ساخته رو به بهترین شکل ادامه بده (DMC3). اما بعدا توی DMC4 خیلی دوز این چیزا کم شد.

حالا به هر صورت از DMC که ایتسونو بسازه استقبال میکنیم. شخصیتش هم دانته یا ورژیل یا شخص اسپاردا باشه (و nero نباشه) که چه بهتر. اما به نظر من کامیا میتونه بازی بهتری بسازه. حداقل اگه یه شماره فرعی هم میدادن کامیا بسازه، دستش رو باز میزاشتن منفجر میکرد. کامیا مخصوصا میتونه شخصیت های جدید بهتری وارد داستان کنه. و با Bayonetta نشون داد که میتونه باز هم HnS این مدلی بسازه که هم جدید باشه و نوآورانه و هم خفن باشه و بوی DMC های اورجینال رو بده (از حیث فان و سورئال بودن).
خلق کرد ولی ایتسونو معنیش کرد با 3 و 4 :D خودت هم قبول داری DMC 3 بهترین شماره توی کل سری هست.

4 رو به خاطر شخصیت Nero میکوبونن که به کاملا به جاست. داستانش هم تا حدودی مشکل داره که خب امضای این سری هست :D کلا داستان توی این سری تعطیله :D ولی شخصیت دانته توی این شماره شوخ طبعی رو به نهایتش رسونده :D ایضا شماره 4 توی حیطه گیم پلی بهترین DMC هست که تا الان ساخته شده.

نمیدونم اگر دست کامیا باشه چیکار میکنه ولی به شخصه به قدری به ایتسونو اطمینان دارم که احساس نمیکنم به کامیا نیازی باشه :D بعد از اون دقت کرده آخرین ساخته کامیا (Scalebound) چقدر متفاوت تر از اون چیزیه که کامیا رو کامیا کرده؟ یعنی امضای اصلی بازی های کامیا یعنی سرعت از توی بازی حذف شده. من یکی که هیچ امیدی به این بازی ندارم. البته به این معنی نیست که دلم میخواد شکست بخوره. امیدوارم بر خلاف تصورم با یه بازی فوق العاده روبرو بشیم.

شخصیت جدید رو هم موافقم باهات. شخصیت هایی که کامیا میسازه خیلی خوبن :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
خلق کرد ولی ایتسونو معنیش کرد با 3 و 4 :D خودت هم قبول داری DMC 3 بهترین شماره توی کل سری هست.

4 رو به خاطر شخصیت Nero میکوبونن که به کاملا به جاست. داستانش هم تا حدودی مشکل داره که خب امضای این سری هست :D کلا داستان توی این سری تعطیله :D ولی شخصیت دانته توی این شماره شوخ طبعی رو به نهایتش رسونده :D ایضا شماره 4 توی حیطه گیم پلی بهترین DMC هست که تا الان ساخته شده.

در اینکه ایتسونو با DMC3 این سری رو به تکامل و یه جور بی نقصی رسوند که اصلا شکی نیست. حتی در مورد DMC2 هم میکامی یبار ازش دفاع کرد و گفت پروژه رو زمانی گرفت دستش که عملا از دست رفته بود و باز دمش گرم تونست جمش کنه! در مورد DMC4 به نظرم چندتا ایراد اساسی داره. اول از همه شخصیت Nero که باز چیزی که باعث میشه بدباشه (از نظر من) بی رگ و ریشه بودنشه. یعنی میشه یه حدسایی زد که... اما حدس و گمان رو ول کن! مهم پشتوانه داستانی جذاب هست که مطلق نداره. مثلا دانته که پسر اسپاردا هست و... خوب نیرو کیه؟ چاله بعدی خود داستانه. که باز از نظر من رسما افتضاحه و دیگه خیلی بده. مورد آخر هم طراحی مراحل که مجبور بودی یه محیط رو ان بار بری و بیای و باس های تکراری بزنی و ... گیم پلی هم درسته که کامل ترینه اما خوب بالاخره نسل عوض شده بود. و اینکه گیم پلی پیش رفت کنه یه امر بدیحی. نه اینکه بگم بد بودا. اتفاقا خودمم گیم پلیش رو خیلی دوست داشتم و ایرادم به بازی چیزهایی هست که نوشتم.

نمیدونم اگر دست کامیا باشه چیکار میکنه ولی به شخصه به قدری به ایتسونو اطمینان دارم که احساس نمیکنم به کامیا نیازی باشه :D بعد از اون دقت کرده آخرین ساخته کامیا (Scalebound) چقدر متفاوت تر از اون چیزیه که کامیا رو کامیا کرده؟ یعنی امضای اصلی بازی های کامیا یعنی سرعت از توی بازی حذف شده. من یکی که هیچ امیدی به این بازی ندارم. البته به این معنی نیست که دلم میخواد شکست بخوره. امیدوارم بر خلاف تصورم با یه بازی فوق العاده روبرو بشیم.

کامیا با SB داره کلا یه چیز دیگه جدای از HnS رو تجربه میکنه. در نتیجه تا نیاد و بازی نکنیم نمیشه روش بحث کرد. اما به نظر من اگه کامیا یه DMC بسازه، و همونقدر نوآورانه و جذاب باشه که Bayonetta ها بودن، به دلیل جذابیت های ذاتی DMC یه چیز فوق اصیل و فوق خفنی میشه. مخصوصا اگه دستش برای خلق شخصیت های جدید باز باشه. ایتسونو هم کارش درسته و اگه خدا قبول کنه، بالاخره یه DMC بسازه، لذت خواهیم برد. مخصوصا با تغییر ژانری که GoW داده و مرگ NG (خدا بیامرزتش) به شدت به یه DMC اصیل و واقعی نیازه. وحشتناک نیازه!

شخصیت جدید رو هم موافقم باهات. شخصیت هایی که کامیا میسازه خیلی خوبن :D

کامیا تو این زمینه همیشه عالی عمل کرده. الان مثلا کامیا میومد یه عضو جدید از خانواده اسپاردا خلق میکرد عالی میشد. حتی یه شخصیت دختر مثل بایونتا تو دنیای DMC باحال میشد.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
با کمی(!!!) تاخیر تازه این تاپیک رو دیدم :D

@Cloud Strife
@Safety & Peace

هی من هیچی نمیگم اینا میزنند نیرو رو میترکونند :| :D نیرو شاید داستان و شخصیتش توی کات‌سین‌ها زیاد جالب نبوده باشه ولی از لحاظ گیم‌پلی و مسخره‌ بازیهایی که توی Taunt هاش در میاره، اینقدر خداست که خود من خیلی ناراحت میشم اگه توی نسخه بعدی خبری از نیرو نباشه :D خصوصا بحث گیم‌پلی که باشه Red Queen و قابلیت Exceed ـش بلایی به سر من در آورده بود که تا یه مدت کلا هیچ سلاح دیگه‌ای رو نمیتونستم تحمل کنم (حتی توی خود سری DMC - البته الان تا حدودی همین وضعیت رو با یاماتو و Perfect Judgment Cutـش توی DMC4SE دارم.... So freaking awesome )

اینکه نیرو اصل نصبش مشخص نیست موقع عرضه یه ایراد بزرگ برای شخصیتیش به حساب میومد و این رو کاملا قبول دارم ولی خب با توجه به چیزایی که الان میدونیم، خداییش دوست ندارید بیشتر در مورد گذشته اش بدونید؟ :D

xz7z0wafytgmt8cvn7is.jpg

در مورد ایرادات DMC4 هم خب خودمونیم دیگه، بعد از این همه سال دیگه هممون میدونیم که بازی به دلایل مختلفی نصفه و نیمه بود و ایراداتی مثل داستان و Level Design و اینجور مسائل توش کاملا مشهود و بعضا زجر آور هستن. ولی همین که سیستم مبارزات بازی با وجود این همه مشکلات باز بعد از سال‌ها هنوز جذبمون میکنه و برامون تکراری نشده خودش نشون میده چه نبوغی ایتسونو و تیمش توی طراحی اون به خرج دادن. به نظرم اگر DMC5 با یه بودجه و زمان توسعه کافی توسط تیم ایتسونو ساخته باشه، پتانسیل این رو داره که یه بازی انقلابی دیگه در حد DMC3 از آب در بیاد :D

نهایتا اینکه خود کامیا هم قبول داره DMC دست خوب کسیه :D

5x1tmgbh50qcaqp3m3uy.png

در ضمن این مردک ترول اگه قرار باشه بازی مرتبط با سری DMC هم بسازه باید بره اون Bayonetta X DMC رو به واقعیت تبدیل کنه که تا حالا ۶۰ هزار بار توی توییتر با نظرسنجی‌هاش ملت رو سوژه کرده :|:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
علی من نظرم در باری نیرو رو گفتم. ایراد همون نداشتن پیشینه هست. وگرنه خود شخصیتش جالب بود منم دوست دارم. منتها مثلا بیا با دانته یا ورژیل مقایسه کن. جفتشون یه بک استوری خیلی خفن دارن و با علم به اینکه کین و چی کاره ان و چی کار میخوان بکنن باهاشون میریم جلو اما در مورد نیرو همه چیز گنگه. یعنی ابعام انقدر از حد میگذره که آدم رو مشتاق نمیکنه حدس بزنه و ... بلکه باعث میشه فقط گیج و زده بشه. ضمن اینکه ان سال از عرضه DMC4 گذشته و من شخصا دیگه سرد شدم. وگرنه اون موقع ها با دوستان قدیمی بازیسنتر زیاد بحث میکردیم که مثلا دانته عموی نیرو هست و ...

ولی گیم پلی DMC4 خیلی خوب بود. و یه خوبی که داشت وقتی با مهارت بازی میکردی واقعا بیش از اندازه حال میداد!:D مخصوصا روی درجات سختی بالا. من روی Son of Sparda بازی میکردم یه جاهایی دیگه خودم از خودم میترسیدم!:D لول عین حضرت NG که وقتی روی کمبوها مسلط میشدی روال میشد میزدی پدر همه رو در میاوردی.

خلاصه کلا من خیلی خیلی منتظر DMC جدیدم. امیدوارم این TGS دیگه معرفی بشه. و اینکه کپکام جوگیر نشه گند بزنه بهش یه بازی عجیب غریب بسازه!:D در این قحطی HnS همون کلاسیک موندن و فاز نوآوری برنداشتن خودش یجوری نوآوری محسوب میشه!:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر