Zero Escape: Virtue's Last Reward

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان

Virtues Last Reward

سازنده : Chunsoft
منتشر نسخه Japan : Chunsoft JP
ناشر نسخه امریکا : NA Aksys
ناشر نسخه اروپا : Risign Star Games
پلتفرم: 3DS - Vita
تاریخ انتشار: 23 اکتبر 2012
سبک : Adventure - Visual novel
مد : Single player

بازی Virtues Last reward دومین قسمت از سری Zero escape هست که پیشتر به نام 999 برای NDS عرضه شده بود. قسمت دوم این سری بازی اینبار به Vita هم امده. در این قسمت برعکس قسمت اول محیطها و شخصیتها همگی در حالت 3D رندر میشن و به علاوه بازی دارای صداگزاری کامل به زبان Japanese و English در نسخه NA و فقط Japanese در نسخه EU - AU هست ( لول ) .

بازی VLR از ان دسته بازیهایی هست که بسیار بر روی داستان تمرکز دارد. داستان بازی از انجایی شروع میشود که شما شخصیت اصلی بازی به اسم Sigma یک دانش اموز ساده دانشگاهی هست. او با دختری اشنا میشود که Phi نام دارن و به نظر میرسد که وی Sigma رو میشناسد. همین هنگام روی صفحه مانیتور توی اسانسور ظاهر خرگوشی پیدا میشود که در واقع وی یک AI هست به اسم Zero3 و به Sigma میگوید که او و Phi بایستی راه خارج شدن از اسانسور رو پیدا کنند. پس از بیرون رفتن از اسانسور Phi و Sigma با دیگر اشخاصی اشنا میشند که مثل اونها گیر افتاده بودند ! اما به نظر میرسه راه خروجی نیست.... Zero 3 به انها میگوید به NONARY GAME AMBIDEX EDITION خوش امدید ! تنها اشخاصی موفق به فرار هستن که امتیاز 9 رو به دست بیارن . این امتیاز با همکاری یا با خیانت به هم دیگه به دست میاد ... و اینجاست که اصل بازی شروع میشه.....

Gameplay بازی به سه دسته مکانیزم تقسیم میشه. دسته اول قسمت داستانی بازی هست که به صورت Visual novel یا رمان تصویری روایت میشود. دسته دوم بخش حل معماهای بازی هست که به شیوه POINT N CLICK دنبال میشود. بازی دارای اطاقهای متعددی هست که تغریبا میشه گفت هیچ یک از عناصر داخل محیط بدون دلیل طراحی نشدن و به بازیباز فشار میاورد تا هر سانتیمتر محیط رو برای سره نخهای حل معماها جست و جو کنند. دیگر مکانیزم بازی سیستم Cooprate or Betray به معنای همکاری یا خیانت هست که در واقع به شما BP میده. هر چقدر در بازی بیشتر پیش روی میکنید نه تنها انتخابهای جالبی به شما داده میشه بلکه تصمیم گیری در اونها بسیار سختر میشه چون شما به شخصیتهای بازی بیشتر اشنا میشید. در نهایت میشه گفت VLR یکی از بهترین gameplay های بازیهای سبک Adventure رو در سالهای اخیر داره . سالهایی که واقعا جای بازیهای ناب Adventure خالی بودن.

در نهایت من خودم به شخصه این بازی رو حتما پیشنهاد میکنم.

آخرین ویرایش:

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,816
نام
مرتضی
مرسی بابت تاپیک واقعا حیف بود این بازی تاپیکی با این توضیحات خوب نمیداشت:d

---------- نوشته در 09:07 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:03 PM ارسال شده بود ----------

بابت زدن تاپیک تشکر میکنم....
:)
توضیحات خیلی خوبی بود...مرسی

شما هر 4 تا پایان اصلی رو رفتی دیگه؟ داستان بازی کامل برات مشخص شده؟
حالا اون پایان های اضافی هم چیزای جالبی درباره کاراکتر ها و ... میگه؟
یعنی به اندازه پایان های اصلی جذاب هستن؟

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین

---------- نوشته در 09:07 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:03 PM ارسال شده بود ----------

شما هر 4 تا پایان اصلی رو رفتی دیگه؟ داستان بازی کامل برات مشخص شده؟
حالا اون پایان های اضافی هم چیزای جالبی درباره کاراکتر ها و ... میگه؟
یعنی به اندازه پایان های اصلی جذاب هستن؟

من هنوز بازی رو کامل نکردم....پایان های اضافه معمولا منجر به مرگ یا گیر افتادن یا اتفاق های دیگه میشه...و اون پایان های اصلی شامل فرار شما میشه...فکر کنم البته....
همونطور هم که قبلا گفتم شما باید همه پایان هارو ببینی تا داستان کامل دست بیاد و بله جزییاتی در مورد داستان و کاراکتر ها در هر بخش وجود داره چه اصلی و چه غیر اصلی....ولی خب شاید جذاب نباشه یکی از در رد بشه و شما تا پایان عمر محبوس بشید...یا اتفاق های دیگه ولی دلیل نمیشه چون جذاب نیستن اون هارو نبینید برای تکامل داستان بهتره همه رو ببینید...

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان

اره ...شاید اینجا زیاد طرفدار نداشته باشه اما بازی عالی هست ! .... الان بیشتر همه تو حال و هوای Shooting - FPS - ACTIOn ...
اما این رو بازی کنن ! به زورم که شده !!!! ... در میابند که این بازی واقعا گنجینست !!!

IGN هم که بازی 9.5 داده بود !!!! ...

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
راستی آرمان فکر کنم یه جا یه اشتباه کوچیک کرده باشی...سیگما پسر بچه دبیرستانی نیست اون 22 سالشه و احتمالا دانشگاهی....

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
راستی آرمان فکر کنم یه جا یه اشتباه کوچیک کرده باشی...سیگما پسر بچه دبیرستانی نیست اون 22 سالشه و احتمالا دانشگاهی....
اگر تونستم سورسی پیدا کنم که داستان و شخصیتها رو دقیق توضیح میدم تو پست اول با Spoiler اپدیت میکنم

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
اگر تونستم سورسی پیدا کنم که داستان و شخصیتها رو دقیق توضیح میدم تو پست اول با Spoiler اپدیت میکنم

سورس جلوت نشسته....البته بهتره بگم جلوت کامنت داده....یا....ولی جدی من دیگه تقریبا آخراش هستم اندکی دیگه بازی رو پلات میکنم....شاید بتونم به بیشتر پرسش هاتون راجع به داستان و کرکترها پاسخ بدم....

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
خب بالاخره تمام شد:(
بازی رو پلات کردم اولین بازی که تو عمرم پلات میکنم.....من خیلی به تروفی اهمیتی نمیدم ولی در مورد این بازی تروفی ها داستان رو روشن میکنن......
بازی رو بعد از حدود 40 ساعت گیم پلی تو درجه هارد تموم کردم.....خب خیلی خوشحال هستم که به عنوان آخرین بازی رو ویتا این رو تجربه کردم....درمورد بازی وارد جزییات نمیشم ولی به طور کلی باید اصلاح کنم که بازی یه پایان اصلی داره نه 4 تا....به هر حال سوالی در مورد داستان یا هرچیز دیگه ای داشتین در خدمت هستم الان دیگه داستان بازی 100% روشن شده واسم.......
اگر هم کسی این بازی رو خواست بگه من خودم دارم ویتا رو میفروشم اکانت رو میدم بهش البته پست فروش رو تو بازارچه همینجا و پرشین تولز هم میزنم.

SMM9

عضو تحریریه
Aug 9, 2010
6,816
نام
مرتضی
خب بالاخره تمام شد:(
بازی رو پلات کردم اولین بازی که تو عمرم پلات میکنم.....من خیلی به تروفی اهمیتی نمیدم ولی در مورد این بازی تروفی ها داستان رو روشن میکنن......
بازی رو بعد از حدود 40 ساعت گیم پلی تو درجه هارد تموم کردم.....خب خیلی خوشحال هستم که به عنوان آخرین بازی رو ویتا این رو تجربه کردم....درمورد بازی وارد جزییات نمیشم ولی به طور کلی باید اصلاح کنم که بازی یه پایان اصلی داره نه 4 تا....به هر حال سوالی در مورد داستان یا هرچیز دیگه ای داشتین در خدمت هستم الان دیگه داستان بازی 100% روشن شده واسم.......
اگر هم کسی این بازی رو خواست بگه من خودم دارم ویتا رو میفروشم اکانت رو میدم بهش البته پست فروش رو تو بازارچه همینجا و پرشین تولز هم میزنم.
یک پایان اصلی داره؟ با کدوم ها بریم بیرون پایان اصلی هست؟

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
یک پایان اصلی داره؟ با کدوم ها بریم بیرون پایان اصلی هست؟

همونطور که قبلا هم گفته بودم باید همه پایان هارو ببینید تا بتونید پایان اصلی رو ببینید...پایان اصلی مربوط به فای هست....
بی صبرانه منتظر نسخه بعدی بازی هستم....داستان در نسخه بعدی تکمیل میشه...امیدوارم برای پلتفرم های بیشتری بزنن

آخرین ویرایش:

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
چه گرد و خاکی دارم زیرخاکی بیرون میکشم...:)
دوستانی که این بازی رو دوست داشتن و علاقه دارن نسخه قبلی که انحصاری ds بود رو بازی کنن و آیفون هم دارن(تقریبا تو کل ایران کسی با همه این شرایط به جز خودم وجود نداره!)
بازی رو برای آیفون از لینک زیر دانلود کنن کلی صبر کردم تا کرک شدش اومد یه جورایی نایابه گفتم بزارم برای اون 0.1 درصد که میخوانش!:
این هم بازی 999 nine people nine hours nine doors بازی برای آیفون 4 به بالا گمان کنم ریلیز شده
Бесплатный файлообменник TurboBit.net — обмен файлами до 100 Гб, бесплатный хостинг файлов

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
برا اندروید نیست :d منم خیلی از این بازی خوشم میاد. داستانش که قشنگ معلومه اسرار آمیز و باحاله ;)

نه متاسفانه یا خوشبختانه:)
;)ios هم مثل سونی با انحصاری هاش منو مجذوب خودش کرد
من با اندروید دشمنی فامیلی دارم کلا:)
اره دیگه داستان بازی از اینهاست که معمایی هست و کلی تویست داره و خلاصه حسابی جذابه تصمیم هات هم روند داستان رو تحت تاثیر میزاره ولی یه اما بزرگ توش هست که خیلی جالبش میکنه منظورم اینه مثل کارهای دیوید کیج نیست که داستان ماهیت نداشته باشه یعنی هرجور تموم کنی همونطور بشه تو سری zero escape هم تصمیم گیری هست هم داستان اصالت داره....بعد بهت تصمیم های دشوار میده خلاصه واقعا سبک خوبیه البته به شاهکاری نسخه دوم نمیرسه....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر