اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Abyss Watchers

کاربر سایت
Nov 8, 2019
136
من که از طراحی کنسول بشدت خوشحال شدم و چون سونی فن هستم دوست دارم پلی استیشن بعدی هم همچین طراحی داشته باشه!
جالبه کنسول اندازه یک RTX 2080 فقط GPU اش قدرت داره اونم تو این جعبه کوچیک، این یعنی یک مهندسی ابر شاهکار
همین الان بخوای همین قطعاتی که داخل این کنسول استفاده شده رو برای کامپیوتر استفاده کنی باید یک کیس رو بخری که اندازه اش 5 برابر این باشه، صرفا جهت اطلاع میگم GTX 970 و که 5 سال پیش خریدم 360 میلیمتر فقط طول گرافیکش هست:| حالا پاور و مادبرد و سی پی یو و...الی اخر رو باید طوری طراحی کنی در عین کوچیک بودن بتونی تحمل فشار و پردازش رو هم داشته باشی! و در عین حال در یک جعبه کوچیک هم باشی! خیلی ها چون نمیدونید دارید این طوری ترول میکنید

aso.leo

کاربر سایت
May 18, 2014
76
نام
Saadi
من که از طراحی کنسول بشدت خوشحال شدم و چون سونی فن هستم دوست دارم پلی استیشن بعدی هم همچین طراحی داشته باشه!
جالبه کنسول اندازه یک RTX 2080 فقط GPU اش قدرت داره اونم تو این جعبه کوچیک، این یعنی یک مهندسی ابر شاهکار
همین الان بخوای همین قطعاتی که داخل این کنسول استفاده شده رو برای کامپیوتر استفاده کنی باید یک کیس رو بخری که اندازه اش 5 برابر این باشه، صرفا جهت اطلاع میگم GTX 970 و که 5 سال پیش خریدم 360 میلیمتر فقط طول گرافیکش هست:| حالا پاور و مادبرد و سی پی یو و...الی اخر رو باید طوری طراحی کنی در عین کوچیک بودن بتونی تحمل فشار و پردازش رو هم داشته باشی! و در عین حال در یک جعبه کوچیک هم باشی! خیلی ها چون نمیدونید دارید این طوری ترول میکنید
منم میخواستم همینو بگم که این دوستمون اشاره کردن

این طراحی یه خوبی که داره برای یاندل و طراحی استیکر هست عالیه

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
بچه های بخش سخت افزار به نظرتون cpu کنسول های نسل بعد چقدر قوی ترن از این نسل تقریبی و تفاوتشان چشمگیره؟

گفتن ۴ برابر cpu قوی تر شده و گرافیک هم یکم بیشتر از ۲ برابر از one x قوی تره

تفاوت که چشمگیر هست ۱۰۰ درصد چون از حافظه های پرسرعت و جدیدتری استفاده کردن در کنار تکنولوژی های جدید و افزایش قدرت توی بخش پردازنده( ۴ برابر ) و گرافیک ( ۲ برابر )

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
سوال اینجاست که این کنسول قراره ادامه one و one s و one x باشه یا نه .یعنی قراره بازیهاش رو نسخه های وان با گرافیک کمتر قابل اجرا باشه یا نه.
از سیاستی که ماکروسافت تو این سالها پیش گرفته دور از انتظار نیست این اتفاق بیوفته.
اگه اینطور بشه من چون one x دارم با هارد SSD احتمالا نخرمش منکه گرافیک خیلی متفاوت باشه .
باید بیاد ببینیم از طرفی باید چند ماه صبر کرد دید وضعیت بازی ها تعدادشون و انحصاریهاش چطوره. من هنوز به این باورم که زود بود معرفی شد و کنسول one x قدرت پردازش گرافیکهای خیلی بیشتری داشت
یاد نسل قبل xbox 360 بخیر کامل شیره کنسولو با red dead redemption و GTA V گرفتن ‌.الان دیگه اینکارو نمیکنن پشت سر هم کنسول میدن

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
سوال اینجاست که این کنسول قراره ادامه one و one s و one x باشه یا نه .یعنی قراره بازیهاش رو نسخه های وان با گرافیک کمتر قابل اجرا باشه یا نه.
از سیاستی که ماکروسافت تو این سالها پیش گرفته دور از انتظار نیست این اتفاق بیوفته.
اگه اینطور بشه من چون one x دارم با هارد SSD احتمالا نخرمش منکه گرافیک خیلی متفاوت باشه .
باید بیاد ببینیم از طرفی باید چند ماه صبر کرد دید وضعیت بازی ها تعدادشون و انحصاریهاش چطوره. من هنوز به این باورم که زود بود معرفی شد و کنسول one x قدرت پردازش گرافیکهای خیلی بیشتری داشت
یاد نسل قبل xbox 360 بخیر کامل شیره کنسولو با red dead redemption و GTA V گرفتن ‌.الان دیگه اینکارو نمیکنن پشت سر هم کنسول میدن

مسله اینکه شیره X1 معمولی تاحد نهایی به نظر گرفته شده باشه. با مقایسه گرافیک بازیهای Geow 4 با 5، FH3 با 4، RE2 و 3 به نظرم از لحاظ دستاورد فنی و بصری وان 2013 به انتهای چرخه عمر خودش رسید و این تغییر نسل منطقی هست. RDR2 هم نقطه اوج بود.

به احتمال 90% در تولید بازیهای جدید Xbox One X هنوز پشتیبانی بشه ولی وان معمولی نه دیگه. برای همین هم پلتفرمهای نهایی hellblade 2 رو دقیق مشخص نکردند چون تا زمان عرضه One 2013 عمر زیادی نخواهد داشت

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,354
مسله اینکه شیره X1 معمولی تاحد نهایی به نظر گرفته شده باشه. با مقایسه گرافیک بازیهای Geow 4 با 5، FH3 با 4، RE2 و 3 به نظرم از لحاظ دستاورد فنی و بصری وان 2013 به انتهای چرخه عمر خودش رسید و این تغییر نسل منطقی هست. RDR2 هم نقطه اوج بود.

به احتمال 90% در تولید بازیهای جدید Xbox One X هنوز پشتیبانی بشه ولی وان معمولی نه دیگه. برای همین هم پلتفرمهای نهایی hellblade 2 رو دقیق مشخص نکردند چون تا زمان عرضه One 2013 عمر زیادی نخواهد داشت
بار ها گفتم
امکان نداره one x نسل بعد هم پشتیبانی بشه
اختلاف cpu هیچ
مایکروسافت وعده SSD سرعت حداقل 3 گیگابایت بر ثانیه داده یعنی 20 تا 30 برابر سریع از HDD های ONE X

ONE X با CPU که 30 درصد و هارد که با ترفند ها مختلف دو برابر بهتر از ONE

آخرین ویرایش:

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
به احتمال 90% در تولید بازیهای جدید Xbox One X هنوز پشتیبانی بشه
علی جان خداروشکر کاربر بازیسنتری و صاحب مایکروسافت نیستی وگرنه در عرض چند ماه ماکروسافت رو از رو کره خاکی محو میکردی.د آخه برادر من اونوقت کسی کنسول نسل بعدی مایکرو رو نمیخره همه میرن سراغ وان اکس که ارزونتره.

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
بار ها گفتم
امکان نداره one x نسل بعد هم پشتیبانی بشه
اختلاف cpu هیچ
مایکروسافت وعده SSD سرعت حداقل 3 گیگابایت بر ثانیه داده یعنی 20 تا 30 برابر سریع از HDD های ONE X

ONE X با CPU که 30 درصد و هارد که با ترفند ها مختلف دو برابر بهتر از ONE
دقیقا اصلی ترین مشکل نسل فعلی همین CPU شون هست که برمیگرده به AMD(عملکرد ضعیف دمای بشدت بالا) برا ONE X هم اومدن فقط فرکانس رو افزایش دادن...!

• Like
Reactions: che-jaleb

Jebaited

کاربر سایت
Feb 5, 2018
739
نه راس میگه Minecraft رو میتونه 8K اجرا کنه 120 فریم.
واقعا امیدوارم سونی دیگه ازین خالی بندی ها نکنه برا تبلیغات، بچه گول میزنن انگار :|
حالا گیرم 99% قابلیت 8k و 120 فریم دروغه 1 درصد فکر کن دروغ نباشع شما با مانیتور crt فول اچ دی که داری میخای تست کنی؟5سال دیگه شاید گیرمون بیاد مانتیور 8کا به قیمت 365 میلیون تومن که به این چیزا گیر میدیم

SHAM

کاربر سایت
Nov 22, 2008
306
اگر بخوان بازی های نسل جدید روی one x اجرا کنن هیچ کس نمیاد کنسول نسل جدید بخره
ولی اسم گذاریشون یکم مشکوکه چرا سری x
چون one x میشه سری اول x یعنی قراره one x هم بازی های نسل جدید اجرا کنه :-?
چرا اسم دیگه ای مثل xbox 2 نزاشتن ؟

SHAM

کاربر سایت
Nov 22, 2008
306
حالا گیرم 99% قابلیت 8k و 120 فریم دروغه 1 درصد فکر کن دروغ نباشع شما با مانیتور crt فول اچ دی که داری میخای تست کنی؟5سال دیگه شاید گیرمون بیاد مانتیور 8کا به قیمت 365 میلیون تومن که به این چیزا گیر میدیم

هنوز تلویزیون 8k تولید انبوه نرسیده
خودم 1ماه پیش چون تلویزیونم 4k نبود one x نخریدم one s گرفتم
حالا همه گیر دادن 8k
تا تلویزیون 8k تولید انبوه برسه قیمتش بیاد پایین بشه بخریش اونموقع هم کنسول میان نسلی میدن بشه 8k به خوبی اجرا کنه
ما توی این موقعیت زمانی همین 4k بتونیم داشته باشیم زیادم هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر