اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
View attachment 200943
Microsoft and Bethesda E3 Events Will be in the Same Stream, but “There Will be a Delineation” – Rumour طبق چیزهایی که از E3 دراومده باید رویداد مایکروسافت و بتسدا با هم باشه ولی بتسدا بخش خودش Xbox بخش خودش
به نظرم بهتره که کلا جدا باشه :>
View attachment 200944
دلتا( سازنده Battletoads ) داره روی یه بازی محبوب کار می کنه
Dlala Studios (Developers of Battletoads) is working on a "much-loved established IP" - XboxEra

دلالا استودیو البته.
ماچ لاود؟ ممکنه Conker باشه؟ :Thinking:
--

مراسم E3 حدود ۱۰ هفته دیگست. از چیزی که فکر میکنیم بهمون نزدیکتره! :-t

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
ایونت این ماه که قراره برگذار بشه درسته در مورد معرفی بازی نیست. ولی در مورد مباحث جذابی صحبت میشه!

- تو این ایونت قراره DX12 'Agility' SDK معرفی بشه.
- فیچرهای جدید توسعه برای Xbox
- کلود گیمینگ
و موارد دیگه.

SDK جدید که تو این ایونت معرفی میشه قراره پیشرفت گرافیکی قابل توجهی ایجاد کنه برخی توسعه دهنده ها مثل Turn10 و 343 و Epic games اون رو تست کردن.
در مورد رشد گیم پس صحبت میشه که آخرین آمار ۱۸ میلیون عضو اعلام شده بود.
گیم پس و XCloud برای آیفون و آیپد معرفی و قابل دسترس خواهد بود.
انتظار میره در مورد قابلیت های جدید گرافیک نسل بعدی مثل FidelityFX engine برای دیوایس های RDNA2 (سوپر رزولشن و..) و ری تریسینگ DX12 صحبت شه.

XBOX.G4m3r

کاربر سایت
Apr 3, 2021
83
همچین چیزی محاله مگه سبیل‌های ea حسابی چرب شده باشند والا این تاخیری ریلیزی که ea بازیهاش رو برای گیم پس میده خیلی زیاده مثلا توی فیفا کسی پرو باشه برای التیمیت یه ماه هم بعد ریلیز بخواد جوین بشه کلی دیره و عقب افتاده از بقیه حالا چه برسه به اینکه 7 ماه هم بگذره عملا برای قشر پرو بی استفاده ست
مصطفی جان تو بازی مثل gta و fifa و battleکه مود انلاین حرف اول رو میزنه یوزر حتما پول میده و بازی رو خرید میکنه چون مثل gta همیشه قابل بازی نیست رو گیم پس و گیم پس هم نه ادعا داشته نه میتونه ادعا کنه که هر بازی که ارایه میده برای همیشه قابل بازیه!
پس کسانی که پلیر پرو و تمام وقت فیفا‌ هستن از روز اول بازی ۶۰ دلاری رو خرید میکنن!
این وسط میمونه کسانی رو که یوزر pes هستن یا اصلا علاقه ای به این بازی ندارن که در این صورت هر تایمی که بازی بیاد رو گیم پس سنگ مفت گنجشک مفت و در کنار بازی و سبک مورد علاقش میتونه بازی که به احتمال خیلی پایین ممکن بود پلی کنه و لکر هزینه و خرید به سرش بزنه حالا با رایگان شدنش قابل تجربه و احتمال جذب پلیر رو نسخه بعدی و پولی و هزینهای دیگه هم بشه!
بتلفیلد هم با سرمایه گذاری دو طرف میاد رو سرویسی با ۲۰ مسلیون IB که میتونه کلی بترکونه و جذب مشتری کنه!!!
حالا چرا باید غیر ممکن باش؟

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
خیلی خوبه که امسال e3 برگشته ولی چه فایده دیجیتال حال نمیده
کاش یه فرمتی در نظر بگیرن مثلا یه تعداد ازفن ها و ژورنالیست هارو دعوت کنن به استودیو

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
مصطفی جان تو بازی مثل gta و fifa و battleکه مود انلاین حرف اول رو میزنه یوزر حتما پول میده و بازی رو خرید میکنه چون مثل gta همیشه قابل بازی نیست رو گیم پس و گیم پس هم نه ادعا داشته نه میتونه ادعا کنه که هر بازی که ارایه میده برای همیشه قابل بازیه!
پس کسانی که پلیر پرو و تمام وقت فیفا‌ هستن از روز اول بازی ۶۰ دلاری رو خرید میکنن!
این وسط میمونه کسانی رو که یوزر pes هستن یا اصلا علاقه ای به این بازی ندارن که در این صورت هر تایمی که بازی بیاد رو گیم پس سنگ مفت گنجشک مفت و در کنار بازی و سبک مورد علاقش میتونه بازی که به احتمال خیلی پایین ممکن بود پلی کنه و لکر هزینه و خرید به سرش بزنه حالا با رایگان شدنش قابل تجربه و احتمال جذب پلیر رو نسخه بعدی و پولی و هزینهای دیگه هم بشه!
بتلفیلد هم با سرمایه گذاری دو طرف میاد رو سرویسی با ۲۰ مسلیون IB که میتونه کلی بترکونه و جذب مشتری کنه!!!
حالا چرا باید غیر ممکن باش؟
من نگفتم غیر ممکن گفتم سبیل‌های ea باید بیشتر چرب بشه و منظورم اینه مایکرو باید بیشتر دست به جیب بشه تا بتلفیلد 6 day one روی گیم پس بیاد بنظرمم منطقی گفتم

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
سلام سلاطین :D
آقا من یه سری ایکس دست دوم گرفتم ، بعد توش یه سری بازی هست مثل اساسینز و رد دد و فیفا و اینا بعد یارو گفت قبل اینکه آنلاین شی پاکشون کن ، اینا از چه دسته بازیهاین ؟ پاکشون نکنم آنلاین شم چی میشه ؟ و اینکه نمیشه دیتاشون رو ذخیره کنم یجوری بعد قانونی بگیرم و انتقال بدم ؟ ممنون
بعد یه سوال اینکه فرق اینکه گیم پس هوم بخرم یا کامل چه فرقی داره ؟ گیم پس التیمیت هوم میشه باهاش آنلاین زد ؟ یعنی لایوش کار میکنه ؟ بعد مثلا تخفیف های مخصوص گلد رو میتونم استفاده کنم ؟

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,029
نام
مصطفی
سلام سلاطین :D
آقا من یه سری ایکس دست دوم گرفتم ، بعد توش یه سری بازی هست مثل اساسینز و رد دد و فیفا و اینا بعد یارو گفت قبل اینکه آنلاین شی پاکشون کن ، اینا از چه دسته بازیهاین ؟ پاکشون نکنم آنلاین شم چی میشه ؟ و اینکه نمیشه دیتاشون رو ذخیره کنم یجوری بعد قانونی بگیرم و انتقال بدم ؟ ممنون
بعد یه سوال اینکه فرق اینکه گیم پس هوم بخرم یا کامل چه فرقی داره ؟ گیم پس التیمیت هوم میشه باهاش آنلاین زد ؟ یعنی لایوش کار میکنه ؟ بعد مثلا تخفیف های مخصوص گلد رو میتونم استفاده کنم ؟
به به مبارکه!
فکر میکنم اینا اکانتی هست و بعد اینکه بازی رو دستگاه میریزن اکانت پاک میکنن و اگه شما آنلاین بشی بازیا میپره. نمیدونم میشه جای دیگه ذخیره کرد یا نه ولی فکر کنم اگه روی دستگاه باشه و بصورت قانونی بگیری دوباره نیاز به دانلود نباشه.
هوم با کامل فرق چندانی نداره تو فعال کردن هوم یک مرحله کار بیشتر داره که کامل راهنمایی میکنن و خودشون میگن کامل به درد 2 کاربر میخوره من خودم ظرفیت کامل گرفتم ولی ظاهرا هوم هم بگیری فرقی نمیکنه.
بله میشه با هوم هم آنلاین زد و تخفیفات هم میگیری و از این جهت فرقی با کامل نداره.

Arshiixx

کاربر سایت
Apr 5, 2016
1,159
به به مبارکه!
فکر میکنم اینا اکانتی هست و بعد اینکه بازی رو دستگاه میریزن اکانت پاک میکنن و اگه شما آنلاین بشی بازیا میپره. نمیدونم میشه جای دیگه ذخیره کرد یا نه ولی فکر کنم اگه روی دستگاه باشه و بصورت قانونی بگیری دوباره نیاز به دانلود نباشه.
هوم با کامل فرق چندانی نداره تو فعال کردن هوم یک مرحله کار بیشتر داره که کامل راهنمایی میکنن و خودشون میگن کامل به درد 2 کاربر میخوره من خودم ظرفیت کامل گرفتم ولی ظاهرا هوم هم بگیری فرقی نمیکنه.
بله میشه با هوم هم آنلاین زد و تخفیفات هم میگیری و از این جهت فرقی با کامل نداره.
آنلاین شم بن اینا که نمیشه ؟ بدون اینکه پاکشون کنم

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,029
نام
مصطفی
آنلاین شم بن اینا که نمیشه ؟ بدون اینکه پاکشون کنم
والا تا جایی که من میدونم بن نمیشه ولی بازم بپرس من خیلی در جریان این روش نیستم چون تا حالا امتحان نکردم.
بزار بقیه بچه ها که بیشتر میدونن جواب اینو بدن تا وقته آفلاین همینا رو بزن :D

• Like
Reactions: Arshiixx

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
من نگفتم غیر ممکن گفتم سبیل‌های ea باید بیشتر چرب بشه و منظورم اینه مایکرو باید بیشتر دست به جیب بشه تا بتلفیلد 6 day one روی گیم پس بیاد بنظرمم منطقی گفتم
داش گفتی محال ولی خب به هرحال? این پولا واسه مایکروسافت عددی حساب نمیشه در برابر سودش

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
سلام،
چطوری می‌تونم کاری کنم که چند تا از بازی هام توی پروفایلم نمایش داده نشن؟ مثلا بخوام که بقیه بتونن لیست بازی هام رو به استثنای Batman Arkham Knight (نسخه گیم پس) ببینن، باید چیکار کنم؟ اصلا امکان پذیره‌‌؟

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام،
چطوری می‌تونم کاری کنم که چند تا از بازی هام توی پروفایلم نمایش داده نشن؟ مثلا بخوام که بقیه بتونن لیست بازی هام رو به استثنای Batman Arkham Knight (نسخه گیم پس) ببینن، باید چیکار کنم؟ اصلا امکان پذیره‌‌؟
سلام دوست عزیز. میخوای به کسی بیرون خونه (مثلا مغازه) پروفایلتو نشون بدی یا مهمون میخواد بیاد خونتون که ندونند چه بازی هایی داری؟
اگه بیرون ببری پروفایلتو رو کنسول دیگه وارد کنی بازیها نمایش داده میشن ولی اگه مهمون داری میتونی تو قسمت my games and app اونجاییکه نوشته my own games روی هر بازی دکمه menu رو بزنی و بعد hide کنی(ولی بازیهاییکه نصب شدند باز نمایش داده میشند تو قسمت installed)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Adam
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر