اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
299
Why PS5 is outperforming Xbox Series X. It won't last. A major upgrade is coming to Xbox Series X that will put a 20-50% performance gap between the two consoles

View attachment 181260
جالبه این سورس ها قبلا بهشون گفته بودن بازیهای مولتی رو سریس ایکس بهتر ران میشه!!!!!

• Smile
Reactions: M..AR..A

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
جالبه این سورس ها قبلا بهشون گفته بودن بازیهای مولتی رو سریس ایکس بهتر ران میشه!!!!!
بله در صورتی که کد نویسی بهینه بشه!!!
پس اگه قرار باش چیزی تغییر نکنه که عصای موسی قرار نیست بزنن عملکرد بهترشه
تا سه چهار ماهه کاملا همه این مسایل حل میشه و یا سری اکس بنا بر معماری قوی تر عملکرد بهترش رو برخ میکشه یا این بهونه ها تموم میشه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,062
همین اپدیت گرافیکی که تو سری ایکس بزنم/ الان وقتی کنسول رو گرفتم دیسک رو داخل بزارم اتومات خودش فقط فایل اپدیت رو دانلود میکنه یا کل بازی رو باید دانلود کنم برای همین اپدیت گرافیکی بازی؟
والا من دیسکشو نداشتم، مستقیم از گیم پس دانلود کردم. ولی قاعدتا مشکلی نداره، دیسک رو بزاری نصب کنی، بعدش احتمالا فقط یه آپدیت میخواد.

• Like
Reactions: reza11

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
از بچه های داخلی کسی تونسته کنسول رو بخره؟ 50-55 میلیون یه مقدار زیاده :D.
من یه 360 اسلیم از اون مدلهای 4 گیگی خریدم 220 تومن فاکتورشم هنوز هست. الان با 220 تومن میشه یک جفت باطری شارژی درجه سه خرید واسه کنترلرش :D.

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
468
این بازی سال 2013 به عنوان لانچ تایتل عرضه شد ...
آیا لایق فرصت دوباره هست؟
100٪ لیاقتشو داره
من رایز رو خیلی دوست داشتم،بزرگترین مشکلش سیستم مبارزاتش بود که واقعا ساده و فاقد جذابیت لازم بود وگرنه این بازی استعدادهای زیادی داشت که متاسفانه تلف شدن

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
808
نام
رضا

هنوز هم از نظر بصری قدرتمند و چشم نواز هست . کلا سال 2013 جفت کنسولا دو بازی داشتن که به معنای واقعی تغییر نسل رو میتونستی با تمام وجودت حس کنی( RYSE _ KILLZONE SHADOW FALL) . امیدوارم نسخه دومش واقعا ساخته بشه

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
هر بار نظر سنجی گذاشتن درمورد خرید استودیو من همیشه کرایتک گذینه اولم بوده :D. خلاقیتشون ته نداره که هیچ، خود کرای انجین یه معدن طلاست.

gameforever

کاربر سایت
Nov 14, 2020
12
هر بار نظر سنجی گذاشتن درمورد خرید استودیو من همیشه کرایتک گذینه اولم بوده :D. خلاقیتشون ته نداره که هیچ، خود کرای انجین یه معدن طلاست.
همین الان کرایتک بازی رو برای SX با یه اپدیت بهینه کنه از 99درصد بازی های الان گرافیکش بالاتره

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
611

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
این نقدهای یوتیوبرهای گردن کلفت حوزه تکنولوژی رو که میبینم نکته جالب نظرات مردم زیر این نقدهاست .... برای مثال در مورد سری ایکس و اس اغلب گفتن با توجه به اینکه تلوزیون 4کی نداریم سری اس رو ترجیح میدیم! تو نقدهایی هم که دیدم تفاوت عملکرد سری ایکس و اس کاملا مشخصه ولی خیلی زیاد نیست و سری اس نهایت دو سه لول با سری ایکس فاصله داره تو بحث عملکرد گرافیکی کنسول که خب طبیعیه با توجه به قدرت بالاتر گرافیکی سری ایکس ولی فاصله قیمتی که دارن دست کم خیلی از مردم اون طرف رو قانع کرده سری اس بخرن! اغلبشون هم دلیل خرید سری اس رو نداشتن تلوزیون 4 کی میدونن و جالبه که میگن 4کی هایپه و ... ما هنوز به 2 کی واقعی هم نرسیدیم تو تصویر!! حالا اینا به کنار من خودمم نظرم اینه که سری اس خیلی میفروشه خصوصا تو ایران که فاصله قیمتی پلی استیشن تقریبا دوبرابر سری ایکس ـه در حال حاضر با اینکه هم قیمتن! این تفاوت قیمت اگر باقی بمونه دست کم تو ایران این نسل خریداران اکس باکس زیاد میشن

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
Ryse رو من اوایل سال ران کردم و واقعا خوب بود . به عنوان یه بازی لانچ خب مشکلات خودش رو داشت ولی بیس اصلی بازی واقعا میتونست جا برای نسخه دوم رو داشته باشه و راحت سه گانه بشه . از بعد گرافیکی هم حتی بعد اینهمه سال به چشم میومد !

امیدوارم مایکرو و کرایتک یه فرصت دیگه به رایز بدن ، برای من به شخصه یه بازی با پتانسیل بود .

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,226
نام
امیرحسین
هم کرایتک هم رایز قربانی سرطانی به اسم کینکت شدن! شاید اگر از اول بازی رو کرایتک بدون در نظر گرفتن کینکت می ساخت فرصت بیشتری برای عمیق تر کردن سیستم مبارزات هم می‌داشت.

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,368
نام
aliakbar
هم کرایتک هم رایز قربانی سرطانی به اسم کینکت شدن! شاید اگر از اول بازی رو کرایتک بدون در نظر گرفتن کینکت می ساخت فرصت بیشتری برای عمیق تر کردن سیستم مبارزات هم می‌داشت.
ماکروسافت یه بازی میخواست واسه معرفی کینکت کرایتیک میتونست قبول نکنه و راه خودشو بره ولی حس میکنم خود کرایتک هم راضی بود ههمه توجهش رو گرافیک باشه تا گیم پلی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر