اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
من توی ویندوز استور میخام چیزی رو دانلود کنم همین گیمای گیم پس فوقش 500 کیلوبایت سرعت میگیره با هر جور وی پی ان یا دی ان اسی با نت همراه اول که توی استیم یا جاهای دیگه 8-15 مگابایت سرعت میده
سر کنسول هم سرعت دانلود به همین شکل فاجعس یا اونجا اوکیه؟
من یه آموزش کامل برای نحوه دانلود و نصب بازیهای استور گذاشتم.
Windows Store فروشگاه رسمی Microsoft
با این روش با ماکسیموم سرعتی که داری میتونی دانلود کنی و بکاپ بازی هاروهم نگه داری برای زمانی که ویندوز عوض میکنی یا بخای روی یه سیستم دیگه نصب کنی
برو ببین اگر مشکلی بود همونجا مطرح کن تا جایی که بتونم راهنمایی میکنم.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
من توی ویندوز استور میخام چیزی رو دانلود کنم همین گیمای گیم پس فوقش 500 کیلوبایت سرعت میگیره با هر جور وی پی ان یا دی ان اسی با نت همراه اول که توی استیم یا جاهای دیگه 8-15 مگابایت سرعت میده
سر کنسول هم سرعت دانلود به همین شکل فاجعس یا اونجا اوکیه؟
اگه وی پی ان خوب داشته باشی سرعت دانلود روی ایکس باکس خیلی بهتر از استور ویندوز هست

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
درباره ی ادعای جناب نویسنده ی سایت Game Industry که یک شب تبدیل به اینسایدر فوق معتبر شد?‍♂️? اولا اگر حرف هاش درست هم باشه فقط یه نگاه به لاین آپ از موقع لانچ تا 2021 و 2022 سری ایکس داشته باشیم:
1618151859864.png

+لیست بالا ایناهم هستن که همه AAA :
Halo infinite
Starfield
Wolfenstein 3
Hellblade2
Psychonauts 2
Forza 8/horizon 5

دوما واقعا عجیبه بین این همه خبر بد برای سونی یدفعه ایشون از کجا پیداش شد و با گفتن " چندتا دوست تو استودیو ها دارم" تبدیل به اینسایدر تایید شده، شدند?‍♂️
2 ماه دیگه E3 هست همه چیز معلوم میشه که آیا مایکروسافت انقدر احمقه که بازی هایی رو معرفی کنه که واسه کنسول های بعدی میان???

mehrdadb3

کاربر سایت
Nov 15, 2007
629
دوستان سری اس بخوام بگیرم . خودشون هم توش فول بازی میکنن اگر بخوام یا نه باید اکانت گیم پس بگیرم خودم دانلود کنم
بعد این بازیهایه گیم پس تایم داره نگهداریشون ؟ یعنی بعد از یه مدت از کار میوفتن یا نه میشه نگهشون داشت

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,558
نام
محمد
سلام. یه سوال
تو‌جعبه ۳۶۰ و one هدست بود واسه لایو. تو‌جعبه sx وss هم هست؟
چجور هدستی میخوره به دسته واسه لایو؟ جک ۳/۵ ؟

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
دوستان سری اس بخوام بگیرم . خودشون هم توش فول بازی میکنن اگر بخوام یا نه باید اکانت گیم پس بگیرم خودم دانلود کنم
بعد این بازیهایه گیم پس تایم داره نگهداریشون ؟ یعنی بعد از یه مدت از کار میوفتن یا نه میشه نگهشون داشت
سلام.برا خرید فکر کنم بستگی به خودتون داره.
در مورد GP هم بازی های ترد پارتی بعد مدتی میان و میرن.
اما بازی های انحصاری اکس باکس و بتسدا تا ابد میمونن

• Like
Reactions: mehrdadb3

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
رفقا جایی توی ایران xbox expansion card موجوده؟ اصلا قرار هست وارد بشه؟
عجب سوال خوبی پرسیدی :D
من که فعلا جایی ندیدم ولی احتمالا باید پیدا بشه اگه خوب بگردی
باید منتظر موند که قیمتش کاهش پیدا کنه تا اینجا هم گیر بیاد به اندازه کافی

• Like
Reactions: reach usa

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
سلام. یه سوال
تو‌جعبه ۳۶۰ و one هدست بود واسه لایو. تو‌جعبه sx وss هم هست؟
چجور هدستی میخوره به دسته واسه لایو؟ جک ۳/۵ ؟
سلام
تا اونجاییکه میدونم 360 نسخه الیت هدست داشت. تو کنسولهای جدید نیست.
بله جک 3.5 ساپورت میکنه.

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,558
نام
محمد
سلام
تا اونجاییکه میدونم 360 نسخه الیت هدست داشت. تو کنسولهای جدید نیست.
بله جک 3.5 ساپورت میکنه.
نه عادی ها هم داشتن. من ۲۰ گیگ گرفتم سال ۸۶ داشت. اما آرکیدی که دو سال بعدش گرفتم رو یادم نیست که داشت یا نه.

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
سلام، به نظرم متن زیر می‌تونه برای درخواست اضافه شدن زیرنویس فارسی از 343 مناسب باشه. اگر متن مشکلی داره، اصلاح کنید و نظراتتون رو با هم به اشتراک بذارید تا به نتیجه برسیم.
بخش اول متن؛ معرفی و اهمیت زبان فارسی:

بخش دوم متن؛ بررسی میزان فروش واقعی بازی ها در کشور های فارسی زبان:

بخش سوم متن؛ درخواست برای اضافه شدن زیرنویس فارسی:

توضیحاتی درباره اضافه شدن زیرنویس فارسی به بازی ها (Halo Infinite):
ولی اگر پیگیر اضافه شدن زیرنویس فارسی به بازی های Xbox Game Studios بشیم و به نتیجه برسه، خیلی خوب میشه؛ حتی تصور تجربه Fable و Avowed و Halo Infinite با زیرنویس فارسی، لذت بخشه!

لیست بازی های Xbox Game Studios:
Fallout 76
Deathloop
Prey
Dishonored 2
Dishonored Death of the
Outsider
Dishonored Definitive Edition
Doom Eternal
Rage 2
Wolfenestein Youngblood
Wolfenestein II The New Colossus
The Outer Worlds
Ghost Wire Tokyo
The Evil Within 2
The Elder Scrolls Online
Halo Infinite
Halo The Master Chief Collection
Halo Wars 2
The Elder Scrolls VI
Starfield
State of Decay 2
Sea of Thieves
Gears 5
Gears Tactics
Forza Horizon 4
Bleeding Edge Hellblade Senua's Sacrifice Forza Motorsport 7
Ori and the Blind Forest
Ori and the Will of the Wisps
CrossFire X
Everwild
Fable
Avowed
Perfect Dark
Hellblade II Senua's Saga
State of Decay 3

و بیشتر...
حتی اگه به درصد کمی از این بازی ها، زیرنویس فارسی اضافه بشه، عالی میشه!
توجه داشته باشید که Bethesda به درخواست یکی از کاربران همین سایت برای اضافه کردن زیرنویس فارسی به یکی از ویدیو هاشون، جواب مثبت داد و تعداد قابل توجهی از ویدیو های ایکس باکس هم دارای زیرنویس فارسی هستن و ایکس باکس به نسبت بقیه ناشر ها، رابطه بهتری با زبان فارسی داره؛ اضافه کردن زیرنویس فارسی، برای سازندگان و ناشر ها به نسبت فروششون در ایران، به صرفه هم هست!
مثلا ویچر ۳ از زبان مجارستانی و چکی پشتیبانی می کنه. جمعیت مجارستان ۹.۷ میلیون نفر هست. جمعیت چک هم ۱۰.۷ میلیون نفر هست. اگر توی این کشور ها از هر ۴ نفر، ۱ نفر گیمر باشه و بازی ها رو اوریجینال بخره، میشه ۲.۶۷ میلیون نفر برای چک و ۲.۴۴ میلیون نفر برای مجارستان. توجه کنید که کل جمعیت اون کشور ها رو حساب کردم که شامل همه مردم اون کشور از فقیر و غنی میشه...
حالا اگر در بین یک چهارم ثروتمندتر جامعه ایران، که برابر با حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت حدودا ۸۰ میلیونی ایران هستش، ازهر ۴ نفر یک نفر گیمر باشه، ما ۵ میلیون گیمر با وضعیت مالی خوب داریم که با توجه به قشری که ازش صحبت می کردم، از هر ۲ گیمر، ۱ گیمر، آنلاین یا اوریجینال باز باشه، جمعیت گیمر های نسبتا ثروتمندی که در ایران طبق محاسبات من اوریجینال و قانونی بازی می کنند، میشه حدود ۲.۵ میلیون نفر که از مجارستان بیشتره؛ اما زبان فارسی که زبان اصلی و رسمی ایران و افغانستان و ... هست، در بازی ویچر ۳ پشتیبانی نمیشه. اما زبان مجاری که فقط در یک کشور و اون هم مجارستان، زبان اصلی و رسمی هست، در بازی ویچر ۳ پشتیبانی میشه.
پس قاعدتا زبان فارسی به نسبت زبان مجاری برای پشتیبانی در بازی ویچر ۳ باید اولویت داشته باشه. اما اصلا زیرنویس فارسی در بازی وجود نداره.
اگر جمعیت گیمر های یک ششم ثروتمندتر افغانستان رو هم در زیرنویس فارسی محسوب ‌کنیم و از هر ۵ نفر، یک نفر گیمر باشه و از هر ۲ گیمر، یک گیمر اوریجینال بازی کنه؛ ۶۰۰ هزار نفر دیگه به جمعیت گیمر های اوریجینال باز فارسی زبان اضافه میشه که مجموعا برابر حدود ۳.۱ میلیون گیمر میشه که اوریجینال بازی می کنن و فارسی زبان هستن که رقم کمی نیست و نباید به این سادگی نادیده گرفته بشه.
لازم به ذکر هست که در سراسر جهان، حدود ۱۲۰ میلیون نفر، فارسی زبان و ۱۴ تا ۱۵ میلیون نفر مجاری زبان و حدود ۱۱ میلیون نفر، چکی زبان و حدود ۸۵ میلیون نفر، ایتالیایی زبان هستن. آیا ۱۲۰ میلیون نفر، بی اهمیت هست؟
اگر هم ۱۲۰ میلیون نفر برای شرکت های بازی سازی، مهم نباشه، گیم واسه خود ۱۲۰ میلیون نفر که مهم هست. پس باید خود اون ۱۲۰ میلیون نفر فارسی زبان برای این کار اقداماتی انجام بدن. امیدوارم برای هر دو کار (رفع مشکل ایکس باکس و زیرنویس فارسی) همکاری کنیم و متحد باشیم. یکی از نکات مثبتی که زیرنویس فارسی برای سازندگان داره اینه که لازم نیست کنسول ها برای زیرنویس فارسی از زبان فارسی پشتیبانی کنند و میشه بر پایه حروف عربی (به استثنای ۴ تا حرف که از کم کاربرد ترین حروف هستن و میشه با حروف مشابه، جایگزینشون کرد و مشکلی در درک اونها هم نیست)، زیرنویس فارسی رو هم برای بازی ها منتشر کرد.

آخرین ویرایش:

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
ولی اگر پیگیر اضافه شدن زیرنویس فارسی به بازی های Xbox Game Studios بشیم و به نتیجه برسه، خیلی خوب میشه؛ حتی تصور تجربه Fable و Avowed و Halo Infinite با زیرنویس فارسی، لذت بخشه!

حتی اگه به درصد کمی از این بازی ها، زیرنویس فارسی اضافه بشه، عالی میشه!
به نظرم بهتره که هشتگ یا عنوان کمپین جمع آوری امضا (petition) به صورت خنثی باشه و اسم هیچ استودیو یا ناشری توش ذکر نشه؛ مثلا در ابتدا با هشتگ مورد استفاده و در متن petition (فکر کنم متنش قابل ویرایش هست)، Xbox Game Studios رو خطاب قرار می‌دهیم (با توجه به اینکه به نسبت بقیه ناشر ها و سازندگان بزرگ، توجه بیشتری به زبان فارسی داشتن.) و در صورتی که جوابشون مثبت بود، متن petition و متن پست ها رو تغییر می‌دهیم و یه ناشر دیگه رو خطاب قرار می‌دهیم و ازشون می‌خواهیم مثل Xbox Game Studios به درخواست ما، جواب مثبت بدن؛ اما عنوان خنثی و کلی petition و هشتگ مورد استفاده رو تغییر نمی‌دهیم تا تعداد امضا ها و تعداد پست های مرتبط با هشتگ، زیاد باقی بمونن و حیف نشن؛ هر چند که امضا ها و پست ها خطاب به یه ناشر دیگه باشن. اگر جوابشون منفی بود هم از این تعداد امضا ها و پست های هشتگ مورد استفاده، برای درخواست از یک ناشر دیگه استفاده می کنیم. پس در هر دو حالت از ناشر های دیگه (Ubisoft, Rockstar, 2K, Remedy, CD Projekt Red, Playstation Studios, ...) هم میخواهیم که با توجه به پست های زیاد هشتگ مورد استفاده و امضا های زیاد جمع شده، زیرنویس فارسی رو به بازی هاشون اضافه کنن. به نظرم، این روش بهترین شیوه ممکن برای رسیدن به این هدف هست.
حالا ازتون یه سوال داشتم:
به نظرتون بهتره اول کار از یه ناشر که بازی هاش مولتی پلتفرم هستن، مثل CD Projekt یا Ubisoft و یا Rockstar پشتیبانی از زیرنویس فارسی رو درخواست کنیم که همراهی PS فن ها رو به همراه داشته باشه و تعداد بیشتر بشه؟ یا اینکه از Xbox Game Studios بخواهیم که با توجه به اقداماتی که در گذشته ازشون دیدیم (پشتیبانی از زیرنویس فارسی در ویدیو ها) (به نظر من،) احتمال اضافه کردن زیرنویس فارسی، توسط اونها بیشتره؟

آخرین ویرایش:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوستان یه سوال دارم ایکس باکس سری ایکس بازیهای نسل قبل که تو گیم پس هست اگه اجرا کنی همون فول اچ دی اجرا میکنه یا با کیفیت فور کی اجرا میکنه مثلا بازی بتمن ارخام نایت که تو گیم پس هست همون فول اچ دی هست یا فور کی میشه بعد فریم بازی همون 30 هست یا بالاتر میره بعد کدوم اکانت گیم پس باید بگیری که زمانش تمام شد بتونی افلاین بازی کنی بازیها راحت دانلود میشن یا سخته مثلا با اینترنت شبانه همراه اول یه بازی شصت گیگی چقدر طول میکشه

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
دوستان یه سوال دارم ایکس باکس سری ایکس بازیهای نسل قبل که تو گیم پس هست اگه اجرا کنی همون فول اچ دی اجرا میکنه یا با کیفیت فور کی اجرا میکنه مثلا بازی بتمن ارخام نایت که تو گیم پس هست همون فول اچ دی هست یا فور کی میشه بعد فریم بازی همون 30 هست یا بالاتر میره بعد کدوم اکانت گیم پس باید بگیری که زمانش تمام شد بتونی افلاین بازی کنی بازیها راحت دانلود میشن یا سخته مثلا با اینترنت شبانه همراه اول یه بازی شصت گیگی چقدر طول میکشه
بازی هایی که خود مایکروسافت برای 4K و FPS Boost بهینه کرده :
List of backward-compatible games for Xbox One - Wikipedia

* بازی های بکوارد هم تو این لیستا هستند
متاسفانه دوستان میگن که قابلیت آفلاین بازی کردن روی کنسول غیرفعال شده ولی یه راه هست که میشه آفلاین بازی کرد اونم قطع کردن مودم موقعی که به اکانتت وصل هستی( وقتی خاموش کنی دوباره باید لاگین کنی)

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
اگه خود سازنده پچ مخصوص داده باشه زیر لوگو بازی علامت X/S زده اینا همه فورکی 60 فریم هست،
اگه بازی پچ فورکی روی وان ایکس گرفته باشه، مثل Prey یا Mafia 3 یا خیلی گیمای دیگه، علامت خاصی نداره با سرچ کردن میتونی لیست ببینی که همه ی اینا هم طبیعتا روی کنسول های سریز فورکی اجرا میشن، ولی 30 فریم اجرا میشن مگر اینکه فریم ریت انلاک باشه که خیلی کم پیش میاد.
اگه بازی پچ فورکی روی وان ایکس گرفته باشه و FPS BOOST هم بگیره مثل Fallout 4، 60 فریم و فورکی اجرا میشه که FPS BOOST هم علامت نداره، توی قسمت Manage گیم ها داخل لایبرری بخش Compatibility Option اگه از Auto HDR و FPS BOOST پشتیبانی کنن تیک میزنه.

سرعت دانلود هم طبیعتا بستگی به سرعت اینترنت داره جا تا جا فرق داره، اگه خوب باشه شبی 70-80 گیگ میشه بگیری، داغون باشه 10-20 گیگ

*در ضمن تلفظ بازی هم آرکام هست، آرکام نایت، آرکام سیتی و آرکام اسایلم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر