اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
برای منم بازیها تا یکی دو گیگ راحت و با سرعت بالا دانلود میشه بعدش استاپ میشه و دیگه رزیوم نمیشه.
راهی هست وی پی ان روی گوشی شیر بشه؟

• Like
Reactions: AmirPh78

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
دوستان چقدر از ظرفیت هارد کنسول رو خالی میزارید ؟
( مال من الان 80 گیگ خالی داره می خوام ببینم چقدر دیگش رو میتونم استفاده کنم )
قانونی وجود نداره که چند درصد ظرفیت خالی بمونه. خودم ۹۹ درصد پره! نگران نباش حدود ۲۰۰ گیگ رزرو سیستمه.

reza51

کاربر سایت
Nov 24, 2020
428
نام
رضا
بیچاره شدیم !

بازی های خود ماکرو با نت همراه اول نه دانلود میشن نه اپدیت !

با فیلتر شکن دانلود شدن !

بقیه بازی ها دانلود میشن مثلا جیدای دانلود میشد یا اسپیریت فیرر ، ولی تتریس و فورزا و گیرز و مدیوم نه !!!

جالبیش اینه داشت میگرفت یهو اینجوری شد

البته مبین نت تست کردم مشکلی نداشت با سرعت بالا میگرفت

امیدوارم کار به وی پی ان اجباری نرسه که بازی آنلاین تعطیل میشه با وضع پینگ فیلتر شکن !

راستی من اون مشکل وصل نشدن همراه اول رو حل کرده بودم راهشم گفتم تو این فروم ، ولی کسی توجه نکرد ! هر وقت ارور داد وصل نشو برین تو تنظیمات نت گوشی قسمت Apn
authentication type رو تغییر بدین بذارید pap or chap
apn protocol هم تغییر بدین بذارید رو ipv6/ipv4 سیو کنین درست میشه

سری بعدی اگه ارور داد باز همین مولفه هارو دست کاری کنین درست میشه

نیازی به دراوردن سیم کارت و خاموش روشن کردن گوشی نیست
بنده مشکل وصل شدن با نت همراه اول رو ندارم و به راحتی با dns وصل میشه ولی مشکلی که دارم اینکه دو تا بازی تست کردم برای دانلود فقط 2 گیگ اول بازی رو با سرعت میگیره ولی بعد از اون حتی 1 کیلوبایت هم دانلود نمیکنه :(
متاسفانه فعلا نت دیگه ای ندارم که تست کنم.

راهنمایی می فرمایید ؟
برای منم بازیها تا یکی دو گیگ راحت و با سرعت بالا دانلود میشه بعدش استاپ میشه و دیگه رزیوم نمیشه
فکر نکنم حدود ۷ سال، تحمل کردن این مشکلات، کار راحتی باشه! بهتره هنوز که در ابتدای نسل نهم هستیم، مشکلات رفع بشن.
اگر بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای رفع مشکل ایکس باکس لایو اقدام کنه، می‌تونه همکاری و پیگیری رسانه های ایرانی و افزایش درخواست های رفع این مشکل از مایکروسافت توسط گیمر های ایرانی و بالارفتن احتمال رفع مشکل توسط مایکروسافت رو در پی داشته باشه.
در صورت رفع نشدن مشکل هم ممکنه باعث ایجاد راه حل هایی برای رفع مشکل از سمت ارائه دهندگان اینترنت در ایران، بشه.
قبلا، مشکل ایپکس لجندز که علتش مشابه مشکل ایکس باکس لایو بود، حل شد؛ پس این مشکل هم با پیگیری گیمر ها و همکاری رسانه ها و بنیاد ملی بازی های رایانه ای، ممکنه حل بشه.
لطفا در بخش کامنت ها یا دایرکت ازشون درخواست کنید تا برای رفع این مشکل، اقداماتی انجام بدن.
لطفا شما هم ازشون درخواست کنید تا برای رفع این مشکل، اقداماتی انجام بدن.

simplexcomic96

کاربر سایت
Jun 12, 2014
683
دوستان من با هیچ DNS ای نمیتونم APP ها رو دانلود یا آپدیت کنم ( مثل STORE یا AVATAR و ... )
جالبه خود بازی ها رو میشه آپدیت یا دانلود کرد اما اپلیکیشن ها رو نمیشه
راهنمایی می فرمایید ؟
برای دانلود app ها ابتدا باید sign out کنی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dooste.man83

aha2012

کاربر سایت
Jan 9, 2009
2,879
نام
SubZero
دوستان من با هیچ DNS ای نمیتونم APP ها رو دانلود یا آپدیت کنم ( مثل STORE یا AVATAR و ... )
جالبه خود بازی ها رو میشه آپدیت یا دانلود کرد اما اپلیکیشن ها رو نمیشه
راهنمایی می فرمایید ؟
App ها چند دقیقه اول همینجوری هستند یهو سرعت میگیرند، باید کمی صبر کنی.
دوستان چقدر از ظرفیت هارد کنسول رو خالی میزارید ؟
( مال من الان 80 گیگ خالی داره می خوام ببینم چقدر دیگش رو میتونم استفاده کنم )
قانونی وجود نداره که چند درصد ظرفیت خالی بمونه. خودم ۹۹ درصد پره! نگران نباش حدود ۲۰۰ گیگ رزرو سیستمه.
فقط حواستون باشه اگه clip و screenshot ای از بازی گرفتید حتما آپلود کنید توی xbox live یا one drive Microsoft ،چون اگه هارد یا ssd پر بشن شروع میکنه clip ها رو خود به خود پاک کردن، بعد از آپلود عکس ها رو میتونید از برنامه موبایلی xbox اگه تو xbox liveآپلود کردید بگیرید و برای one driveهم با برنامه موبایلی _ویندوزی_یا حتی تو خود xbox( دانلود onedrive تو خود xbox) میتونید دریافت کنید.
فکر نکنم حدود ۷ سال، تحمل کردن این مشکلات، کار راحتی باشه! بهتره هنوز که در ابتدای نسل نهم هستیم، مشکلات رفع بشن.

لطفا شما هم ازشون درخواست کنید تا برای رفع این مشکل، اقداماتی انجام بدن.
راه و روش و لینک هارو با توضیحات اینجا لطفا قرار بده.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
دوستان مشکلتون با لایو چیه؟ من الان هم راحت دانلود میکنم و هم به لایو وصل میشم. منتها گیم پس ندارم ببینم بازیها دارن دانلود میشن یا نه فقط یه اپدیت واسه رینبو سیکس اومده که اون داره بی دردسر دانلود میشه.

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
دوستان مشکلتون با لایو چیه؟ من الان هم راحت دانلود میکنم و هم به لایو وصل میشم. منتها گیم پس ندارم ببینم بازیها دارن دانلود میشن یا نه فقط یه اپدیت واسه رینبو سیکس اومده که اون داره بی دردسر دانلود میشه.
مشکل اینه که بازی رو میزنی برا دانلود بعد یکی دو گیگ متوقف میشه و دیگه هر چی میزنی resume دیگه ادامه دانلود انجام نمیشه جالب اینکه اون یکی دو گیگ رو با نت همراه اول و با سرعت میگیره

• Like
Reactions: reza51 and stanley

pvt.miller

کاربر سایت
May 13, 2013
831
نام
Arya Faraji
کسایی که مشکل دانلود دارن دقت کنند لطفا قبلا هم چند بار گفتم، اگه بخواید با دی ان اس دانلود کنید و به امید سازش مایکروسافت با ایران باشید برای گیم های سنگین و درست حسابی نسل بعدی که 100 گیگ به بالا هستن به مشکل شدید برمیخورید و اگه درست حسابی گیم میزنید بهتره که زودتر دنبال راه چاره باشید.
من با اینترنت های مختلف تست کردم و با اینکه عجیبه واسه من قطعا اینجوریه که هر وقت با وی پی ان از سرور های ایکس باکس دانلود میکنم سرعت نتم دقیقا همون سرعتی هست که باید باشه ولی بدون وی پی ان سرعت به شدت میاد پایین، فرقش در حد اینه با وی پی ان بین ساعت 2 تا 8 ، 120-150 گیگ با دانلود منیجر ویندوز تونستم دانلود کنم از سرور ایکس باکس، با خود کنسول هم 70-80 گیگ رو راحت میگیره
بدون وی پی ان با دانلود منیجر 50-60 گیگ و رو خود کنسول به زور 20-30 گیگ دانلود میکنه پس بهترین کار استفاده از یه وی پی ان درست حسابی هست که حداقل برای دانلود همش دنبال دی ان اس نباشید.
اگه مودمتون L2TP/PPTP یا OVPN پشتیبانی میکنه که سرویس دهنده ها آموزش استفاده رو بهتون میدن و خیلی کار راحت و بدون دردسر هست.
اگه پشتیبانی نمیکنه مودم، رو ویندوز وی پی ان خوب زیاد هست و کار باهاشون رو هر کسی بلده، تنها چیزی که نیاز دارید یه هارد یو اس بی 3 با ظرفیت 250 گیگ به بالا هست، لینک آموزش پیدا کردن لینک دانلود های لایو رو میزارم واقعا خیلی شیوه آسونی هست، کلا یه نوت پد باز کردن و یه اسم کپی پیست کردن هست اصلا چیز سختی نیست ولی در عوض وقتی یاد بگیرید میتونید راحت گیماتون رو دانلود کنید و هر حجمی هم باشه 1 شب یا 2 شب تمومه، وقتی شبی 120 گیگ میشه با دانلود منیجر یعنی شما میتونید 2-3 تا گیم سبک رو دانلود کنی و خوبی دانلود منیجر اینه خودش استارت میکنه خودت تموم میکنه خاموش میکنه و اگه برنامشو رو ست کنید یه چیز کاملا اتوماتیک میشه به شب زنده داری هم احتیاج نداره.

نحوه استخراج لینک دانلود سرور ایکس باکس لایو

این روش هست که به انگلیسی توضیح داده، مختصر و مفید و ساده هم توضیح داده، اگه زبانتون خوب نیست لینک یوتیوب هم هست داخل همین صفحه تصویری هم توضیح داده.
من با این روش، کالاف دیوتی بلک آپس کلد وار که 150 گیگ هست رو 1 شبه با ایرانسل دانلود کردم، وارزون 100 گیگی هم شب بعدی. موفق باشید.

ehsan 360

کاربر سایت
Aug 31, 2010
45
هرکسی که اندروید داره گوشیتونو فقط روت کنید هرچه سریعتر :D
میگم روت کنید واسه اینکه راههایی که بدون روت vpn میشه شیر کرد یه خط در میون کار میکنن(بیشتر اعصاب خورد کنن) از وقتی روت کردم گوشیو، رسما مشکل نداره شیر کردن.
روی لینوکسم (هر دیسترویی) هر پکیجی فیلتره اینجوری مثه آب خوردن دانلود میشه
همه هم که دارن با همراه اول دانلود میکنن قشنگ جواب میده
روت و بعدش نصب این:

VPN Hotspot

mamadha

کاربر سایت
Sep 14, 2013
374
کسایی که مشکل دانلود دارن دقت کنند لطفا قبلا هم چند بار گفتم، اگه بخواید با دی ان اس دانلود کنید و به امید سازش مایکروسافت با ایران باشید برای گیم های سنگین و درست حسابی نسل بعدی که 100 گیگ به بالا هستن به مشکل شدید برمیخورید و اگه درست حسابی گیم میزنید بهتره که زودتر دنبال راه چاره باشید.
من با اینترنت های مختلف تست کردم و با اینکه عجیبه واسه من قطعا اینجوریه که هر وقت با وی پی ان از سرور های ایکس باکس دانلود میکنم سرعت نتم دقیقا همون سرعتی هست که باید باشه ولی بدون وی پی ان سرعت به شدت میاد پایین، فرقش در حد اینه با وی پی ان بین ساعت 2 تا 8 ، 120-150 گیگ با دانلود منیجر ویندوز تونستم دانلود کنم از سرور ایکس باکس، با خود کنسول هم 70-80 گیگ رو راحت میگیره
بدون وی پی ان با دانلود منیجر 50-60 گیگ و رو خود کنسول به زور 20-30 گیگ دانلود میکنه پس بهترین کار استفاده از یه وی پی ان درست حسابی هست که حداقل برای دانلود همش دنبال دی ان اس نباشید.
اگه مودمتون L2TP/PPTP یا OVPN پشتیبانی میکنه که سرویس دهنده ها آموزش استفاده رو بهتون میدن و خیلی کار راحت و بدون دردسر هست.
اگه پشتیبانی نمیکنه مودم، رو ویندوز وی پی ان خوب زیاد هست و کار باهاشون رو هر کسی بلده، تنها چیزی که نیاز دارید یه هارد یو اس بی 3 با ظرفیت 250 گیگ به بالا هست، لینک آموزش پیدا کردن لینک دانلود های لایو رو میزارم واقعا خیلی شیوه آسونی هست، کلا یه نوت پد باز کردن و یه اسم کپی پیست کردن هست اصلا چیز سختی نیست ولی در عوض وقتی یاد بگیرید میتونید راحت گیماتون رو دانلود کنید و هر حجمی هم باشه 1 شب یا 2 شب تمومه، وقتی شبی 120 گیگ میشه با دانلود منیجر یعنی شما میتونید 2-3 تا گیم سبک رو دانلود کنی و خوبی دانلود منیجر اینه خودش استارت میکنه خودت تموم میکنه خاموش میکنه و اگه برنامشو رو ست کنید یه چیز کاملا اتوماتیک میشه به شب زنده داری هم احتیاج نداره.

نحوه استخراج لینک دانلود سرور ایکس باکس لایو

این روش هست که به انگلیسی توضیح داده، مختصر و مفید و ساده هم توضیح داده، اگه زبانتون خوب نیست لینک یوتیوب هم هست داخل همین صفحه تصویری هم توضیح داده.
من با این روش، کالاف دیوتی بلک آپس کلد وار که 150 گیگ هست رو 1 شبه با ایرانسل دانلود کردم، وارزون 100 گیگی هم شب بعدی. موفق باشید.

ممنون از توضیحاتتون، فقط یه سوال. این لینکی ک استراج میشه چقد فرصت استفاده داره؟ سر گیرز یادمه یکی دو روزه از کار میوفتاد!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر