اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
آقایون داداشام :D
اگه ایرانی طوری حمله نکنیم پیج اینستاگرام گرینبرگ عالیه واسه اینکار
فالور کمی داره و اینکه مرتب پیجش هم چک میکنه و کامنتا رو هم میخونه(تقریبا تمام کامنتای پست اخرش رو لایک کرده و تعدادیشون رو هم جواب داده)
حالا نظر من اینکه واسه اینکه طرف وحشت نکنه:D چهار پنج تا از بچه ها برن متن های مختلفی رو واسش تو پست اخر کامنت بذارن و بیان اینجا اطلاع بدن که بقیه اون کامنتا رو لایک کنن...فقط تو رو خدا همه نریزید تو پیجش کامنت بدین??

اینم پیج عشقتون8->:D

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
اوری شاهکاره...
سلست نمیدونم روی گیم پس هست یا نه، ولی اینارو هم‌ تست کن:
Dead cells
Celeste
Hollow knight
Hades
....
داستانی مشتی دوست داری حتما یاکورز از 0 بزن‌به‌بعد فوقالعاده ارزندست این کالکشن.به جز لایک درگون که جی ار‌پی‌جی‌طوره و‌سلیقه‌ای هست.
Jedi fallen order هم اگر‌نزدی اوپتیمایز شده واسه ی s/x حتما تستی بکن.
آره Jedi fallen order گذاشتم تایم مناسب سر حوصله بزنم Hades رو سوییچ بازی کردم.. تو بازی های ایندی که تازگیا اومده گیم پس CyberShadow خوشم اومده دارم بازی میکنم پیشنهادش میکنم

• Like
  • Smile
Reactions: R.I.P and IMANOKA

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
یه جور حرف میزنین خداوکیلی آدم ندونه فک میکنه بچه ی ۱۱ ساله داره این حرف هارو میزنه،الان مثلا با دیدن تویت های ما اسپنسر بدو بدو میره دره خزانه داری آمریکا راپورت میده سرویس فلان شرکت برای ایران مسدود نیست لدفا پیگیری کنید،
مرد حسابی امریکا کارش به جایی رسیده اشخاص حقیقی ایرانی رو که با فلان مسئول سلام لیک کرده تحریم کرده اون وقت نمیدونه مثلاpsn برای ایران مسدود نیست،
نگید این حرف هارو تورو خدا آدم خندش میگره

یاد این صحنه مورینیو افتادم راحت میشه از این قضیه Meme ساخت :D

مورینیو=فیل اسپنسر . کمک مربیش=‌ما توییت کننده ها . داور=خزانه داری آمریکا

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
476
فالور کمی داره و اینکه مرتب پیجش هم چک میکنه و کامنتا رو هم میخونه(تقریبا تمام کامنتای پست اخرش رو لایک کرده و تعدادیشون رو هم جواب داده)
حالا نظر من اینکه واسه اینکه طرف وحشت نکنه:D چهار پنج تا از بچه ها برن متن های مختلفی رو واسش تو پست اخر کامنت بذارن و بیان اینجا اطلاع بدن که بقیه اون کامنتا رو لایک کنن...فقط تو رو خدا همه نریزید تو پیجش کامنت بدین??

با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی البته برید داخل پیجش،
فقط دوستانی که برای عملیات آزادسازی live میرن حتما به مستر گرینبرگ یاد آوری کنن که انلاین بازی کردن شامل هیچ تحریمی نیست و اینا کاسه ی داغتر از آش شدن

• Like
Reactions: John-117

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
آره Jedi fallen order گذاشتم تایم مناسب سر حوصله بزنم Hades رو سوییچ بازی کردم.. تو بازی های ایندی که تازگیا اومده گیم پس CyberShadow خوشم اومده دارم بازی میکنم پیشنهادش میکنم
گرفتمش‌روی پی‌سی هنوز درست پاش ننشستم دمت.
ایول همه سوییچ‌بازا:D هیچی ماریو‌اودیسه‌نمیشه!

arnino

کاربر سایت
Jun 15, 2012
1,495
نام
آرمین ریاضی

یه نفر بره بقیه لایک کنن یا تایید کنن دیگه

AminMoradiX

کاربر سایت
Nov 24, 2017
846
ببخشید اما شما هیچ جوره نمیتونی حتی تضمین بدین که XBOX live از فلیتر در میاد چه برسه به اینکه بتونین بگین هیچ مشکلی برای انها ایجاد نمیکنه با توضیح دادن شما نه سروری فلیتر میشه نه از فیلتر در میاد اون کسی که فیلتر میکنه و از فلیتر در میاره کس دیگه ای هستش .

تحریم های وزارت خزانه داری امریکا مربوط به تمام روابط مالی و ارائه خدمات به کشور ایران میشه. درسته تراکنش مالی رخ نمیده اما خدمات دهی داره صورت میگیره نظر شما به عکس پایین جلب میکنم.

به بعضی ها خودشون اجازه فعالیت میدن بعضی ها هم میبندن اینکه به کی اجازه داده میشه به کی اجازه داده نمیشه مشخص نیست چون نمیخوان ایران کره شمالی کنن برای همینه حتی برای شما وی پی ان هم مجانی ارائه میدن تا بتونی به خارج از کشور دسترسی داشته باشی.

برعکس چیزی که همچی خودی و غیر خودی در نظر میگیرن این یک بحث شخصی فقط برای کسایی که مشکل دارن نیست این بحث که امکان داره برای همه اتفاق بیفته اگه درست این کار انجام بدین هیچ کسی مشکلی نداره به شخصه کمکت هم میکردم اما وقتی اشتباه میکنین و طریقه اشتباهی انجام میدین و بهتون گفته میشه که چه احتمال های وجود داره بازم فکر میکنن قراره چوب لای چرختون گذاشته بشه ادامه بدین انشالله که موفق بشین .
جالبه سودان از لیست خارح شد. الان فقط همینا مونده. :)

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
هرچند با این تعداد کم بعیده کمپین به جایی بررسه ولی چندتا پیشنهاد دارم:
به غیر از اکانت های اسپنسر و گررینبرگ و ایکس باکس، چندتا اکانت پر طرفدار مثل Klobrill , XboxERA , XboxNews , Coltstad,colteastwood و .... رو تگ کنید و ازشون بخواین کمک بکنن
چه مرتبط یا غیر مرتبط از دوستای مجازیتون بخواید که تو درخواست رو منتشر کنن با اکانتشون
یه نفر که هم به استیم و هم ایکس باکس لایو دسترسی داره، یه ویدئو درست کنه و نشون بده که فقط لایو تو ایران تحریم هست

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
اگر میخاید یک متن درست حسابی بنویسید باید یک توضیحی مثلا در مورد وضعیت ایکس باکس در ایران از ورود تا دوران درخشان 360 و بعدش و تعداد یوزرها حداقل طبق منابع رسمی و تخمینی و ... در قالب State Of Xbox In Iran و.. بنویسید که نویسنده بفهمه قضیه چیه. من یادمه آماری از فروش تخمینی 360 یک زمان از بنیاد فکر کنم در اومده بود میتونید به اونها اشاره کنید. اینکه ایران بزرگترین بازار بازی خاورمیانه است و ...

بعد مثلا اشاره به موضع گیمینگ به عنوانی چیزی که نباید تحث تاثیر سیاست قرار بگیره و ....

آخر سر به مورد ایکس باکس و عدم توانایی در اتصال اشاره بشه. مقاله طور میتونید بنویسید بعد حتی ایمیل بزنید به ماکروسافت. یا بفرستید به Gameindustry.biz اونا احتمال داره پوشش بدن. به شرطی که درست حسابی نوشته بشه.

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,684
نام
Sepehr

چند وقت پیش گیت‌هاب خدماتش رو برای ایران آزاد کرد(بعد از اینکه یه مدت محدودیت‌هایی رو برای ایرانی ها ایجاد کرده بود.)
Advancing developer freedom: GitHub is fully available in Iran - The GitHub Blog
گیت‌هاب هم برای مایکروسافته...
فلذا این چیزی که درخواست می‌کنیم با سیاست‌های خود مایکروسافت هم راستاست...

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
اگر میخاید یک متن درست حسابی بنویسید باید یک توضیحی مثلا در مورد وضعیت ایکس باکس در ایران از ورود تا دوران درخشان 360 و بعدش و تعداد یوزرها حداقل طبق منابع رسمی و تخمینی و ... در قالب State Of Xbox In Iran و.. بنویسید که نویسنده بفهمه قضیه چیه. من یادمه آماری از فروش تخمینی 360 یک زمان از بنیاد فکر کنم در اومده بود میتونید به اونها اشاره کنید.
از اتصال آیپی ها به شبکه لایو و آمار کاربران مناطق و کشورهای مختلف از زمان Xbox original دارن که ببینن چه کاربرایی عضو لایون و عضو اکانت گلدن و خرید بیشتری میکنن وقتی می بینن ایرانیا اینقدر منفعلن منم هد xbox باشم شاید حرکت خاصی نزنم براشون! مگر اینکه دلم براشون بسوزه!

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
حداقل مرد باشین نقل قول کنین تا جواب بشنوین .

کسی گفت حرف نزنین ؟ خدا شفا بده انقدر بچگانه رفتار میکنین که آدم خندش میگیره جواب حرف هاتون بده .

شما الان مطمئنی فلیتر داخلی صورت نگرفته ؟ ملت قبل از هر عملی اول فکر میکنن دلیل جویا میشن بعد با فکر عمل میکنن .

خودخواهی رفتار افرادی مثل شماست که Steam و PSN هم شاید با رفتارتون فیلتر کنین .

واقعا یک مشت بچه جمع شدین رفتار های بچگانه انجام میدین انتظار دارین باهاتون مثل ادم های عاقل و بالق رفتار بشه .

این با اختلاف ایرانی‌ترین چیزیه که تو زندگیم دیدم.
که حق خودتونو نگیرید که مبادا منی که اون چیزو دارم ازش محروم شم ها.
بعد اصلا هیچ ربطی هم به پلتفرم ها و سرویس های آنلاین دیگه نداره. احتمالش یک در صد و پنجاه میلیونه که واسه بقیه اتفاقی بیوفته.

و این خیلی محشره که این خودخواهی نیست که بیای بگی "تو این شرایط مالی و روانی مملکت نرید تلاش کنید کنسولی که چند صد دلار پولشو دادید مثل ادم به لایو وصل شه و دهنتون سرویس نشه سر dns و Vپی ان" !
ولی این خودخواهیه که همچین چیزی رو بخوایم.
همینکه تونستی مفهموم خودخواهی رو برعکس کنی دست خوش انصافا
مغز ادم سوت میکشه این چیزا رو می‌خونه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Akiba
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر