اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
@PS1FOREVER
مبارکت باشه فقط یک سوال بابت گیم پس چقدر باید پول بدیم بعدش این مشکل کمبود فضا با هارد اکسترنال حل میشه؟

عرض ادب دوست من
سلامت باشید ، سپاسگزارم
گیم پس رو
۶۰۰ گرفت ! نمیدونم ارزون یا گرون بود.....
فضا که خیلی کمه ، ولی میشه بازی رو دانلود کرد تو
هارد اکسترنال
اینرو از دیروز فهمیدم ، بازی رو دانلود میکنیم روی اکسترنال ، بعد برای بازی باید کپی بشه روی هارد داخلی ، اینطوری میشه که آرشیو داریم روی هارد خارجی که بخوایم بازی کنیم باید نصب بشه روی SSD
بازی ۳۶۰ رو اجرا میکنه از روی USB ، تست کردم
خوبیش اینه اگر هارد سریع باشه ، سرعت کپی خیلی بالاست ! واقعا تا
۷۰ ۸۰ مگ میرسه.....من با یک فلش ۱۲۸ Type C تست کردم

در خدمتم:)

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
گویا روی نسخه معمولی و دست مشتری سری اس و سری ایکس هم تونستن Emulator اجرا کنن و نکته جالب هم اینکه مثل کره داره بازی های کنسول های نینتندو مثل گیم کیوب و WII و N64 و کنسول های سگا مثل Genesis, Saturn , Dreamcast و از سونی هم PS1,PS2 را اجرا میکنه.

روی PS2 فوتیج های اجرا GOW و Silent Hill2 و ICO اومده که روون و عالی هست. خلاصه به شدت دوتا کنسول و به خصوص سری اس به خاطر قیمتش مورد توجه Retro بازها قرار گرفته. فقط امیدوارم ماکرو جلوش را نگیره و البته ساپورت WiiU, PS3 هم اضافه بشه

درسته دوست من
باید یه
یوزر دولوپر یگیریم مثل اینکه ، بهدش هم با پی سی رترو آرک رو بریزیم
قانونی هست ، نمیبنده ( انشاالله ):D
دوستان گفتن
مدیوم رو گیم پس هست ، خوشحال شدم ! ۲۰ دلار باید اضاف کنم اکانت ، اکانت رو بگیرم
اگر بشه ! من که بیهوش میشم
عالیه
<:-P

• Like
Reactions: g4mer and Bax

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
یسری سایت هست اکانت گیم پس میفروشن قیمت هاش از اینکه خودت بخری به صرفه تره سرچ کن پیدا میکنی مثلا یادمه ۶ ماهه اولتیمیت رو حدود ۳۰۰ اینا دیدم

• Like
Reactions: PS1FOREVER

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,277
نام
علیرضا
درسته دوست من
باید یه
یوزر دولوپر یگیریم مثل اینکه ، بهدش هم با پی سی رترو آرک رو بریزیم
قانونی هست ، نمیبنده ( انشاالله ):D
دوستان گفتن
مدیوم رو گیم پس هست ، خوشحال شدم ! ۲۰ دلار باید اضاف کنم اکانت ، اکانت رو بگیرم
اگر بشه ! من که بیهوش میشم
عالیه
<:-P
داداش مبارکتون باشه
انشالله فنش برات بچرخه?
برا گیم پس هم داداش اولا همه فرست پارتی ها و سکند پارتی ها گیم هاشون روز عرضه میاد رو گیم پس غیر از کراسفایر اکس.
بعدشم پیشنهاد میکنم گیم پس آلتیمیت بگیرید همیشه که بازی های eaplay هم اضافه شه و گلد نخواد و همچنین برای کاهش هزینه ظرفیت هوم اونا رو بخرید. همون ظرفیت ۳ پلی استیشن.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
گویا روی نسخه معمولی و دست مشتری سری اس و سری ایکس هم تونستن Emulator اجرا کنن و نکته جالب هم اینکه مثل کره داره بازی های کنسول های نینتندو مثل گیم کیوب و WII و N64 و کنسول های سگا مثل Genesis, Saturn , Dreamcast و از سونی هم PS1,PS2 را اجرا میکنه.

روی PS2 فوتیج های اجرا GOW و Silent Hill2 و ICO اومده که روون و عالی هست. خلاصه به شدت دوتا کنسول و به خصوص سری اس به خاطر قیمتش مورد توجه Retro بازها قرار گرفته. فقط امیدوارم ماکرو جلوش را نگیره و البته ساپورت WiiU, PS3 هم اضافه بشه
وقتی میگفتن BC بصورت کامل، من اصلا فکر نمیکردم تا این حد جدی باشن :D.

angel of grief

کاربر سایت
Sep 12, 2010
202
یسری سایت هست اکانت گیم پس میفروشن قیمت هاش از اینکه خودت بخری به صرفه تره سرچ کن پیدا میکنی مثلا یادمه ۶ ماهه اولتیمیت رو حدود ۳۰۰ اینا دیدم
300 تومن شیش ماهه؟؟؟ قیمت دلاریش دو برابر‌ه‌
یک سوال گیم پس التیمیت با گیم پس معمولی چه فرفی داره

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
این اکانت ها معمولا ریجن کشورهای دیگه هستن که قیمتشون پایین تره
اولتیمیت شامل گلد و EA PLAY هم میشه

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

• Like
Reactions: angel of grief

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
615
300 تومن حالت اکانت شیر هست
گیم پس آلتیمت شامل گلد هم میشه که میتونید آنلاین بازی کنید ولی گیم پس فقط برای نصب و بازی تو حالت سینگل پلیر هست

• Like
Reactions: angel of grief

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan

Dreamcast!!!!!!!!!!! وای خدا اشکم در اومد
چه کلکسیونی درست کنم من از تمامی کنسولها در ایکس باکس جدید

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
خیلی شبیه pc شده ایکس باکس. بعید نیست بقیه امولاتورها رو هم بشه بهش خوروند تو آینده. که این خوبه.

تو مود رزولوشن مود که 120 فریمه.میگه بین 5 تا 15 فریم بهتره ایکس.
و تو 60 فریم یه مقدار کم shadow , و foliage بهتری داره ps5.
The bottom line? Both consoles are prone to fluctuations at 120Hz, some kicking in harder on Series X at points, others on PS5 - but on the whole it is Series X with a lead, while PS5 has a small selection of visual improvements and faster loading times. For anyone looking at getting the best 120Hz performance though, the vote has to go on Series X. For the higher baseline performance, and having VRR, it has an advantage. There's little to split the two in 60fps, but 120Hz gives Microsoft's machine an identifiable plus. Where both need some work is in getting a more stable lock at 60fps. Again, Series X can lean in to VRR here, but not everyone has a suitably equipped screen. Meanwhile, Series S's overall smoother performance level suggests that the option for more aggressive DRS scaling could help to alleviate the issues. Regardless, even though there are issues, Borderlands 3 delivers a big improvement over the last-gen versions, with just a patch or two needed to get this game exactly where it needs to be.
Borderlands 3 tested on PS5, Xbox Series X and Series S - can next-gen sustain 60fps?

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
ظاهرا بوردرلندز 3 بسیار خوب دراومده روی Series S:

Xbox Series S on the other hand, lives up to its spec by targeting 1440p as the maximum resolution, with more obvious drops in resolution, down to a 2112x1188 lower bounds. Crucially though, it's a well-worked version that holds to 60fps just as well as the two premium machines - in fact, I think it actually runs a touch better. One big catch to Series S is that there's no toggle between resolution or performance modes, as there is on PS5 or Series X. It's 1440p60 with DRS and there is no 120Hz support at all.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality. It's mainly the drop to 1440p that keeps it from the same level of sharpness as PS5 and Series X, but it's still an impressive effort for a machine running at near a third of the GPU power as X.
از لحاظ جزئیات گرافیکی هیچ فرقی با کنسول های قویتر نداره و فقط رزولوشن 1440p رو هدف قرار داده و از لحاظ فریم دهی برابر و حتی بهتر از دو کنسول دیگه ست. فقط متاسفانه همون یک مود 1440p/60 رو داره و دیگه مود 120 فریم نداره.

این خیلی جالبه، چون دو کنسول دیگه در حالت 60 فریم 4k هستن و قاعدتا من تصور میکردم رو Series S بتونه 1080p باشه، ولی ظاهرا در بدترین حالت هم تا 1188p رو نگه داشته که خب از فول اچ دی بیشتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر