اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
553
klob هم انتظار داره تا قبل از پایان 2020 نمایشی از بازی های جدید XGS ببینیم...
View attachment 183545

احتمالا خیلی زیاد همون استارفیلده چون تنها بازی بود که گفتن به زودی نمایش داره یا هل بلید که اصلا هیچی نشون ندادن امسال. بعید میدونم avowed یا فیبل باشه

• Like
Reactions: gameforever

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
اینجا هیچ چیزی بهبود پیدا نکرده (از نظر بهینه سازی) بازه DSR از 1440 به 1180 کاهش پیدا کرده واسه همین تو سنگین ترین صحنه ها افت فریم ایجاد نمیشه

افتضاحه واقعا ... هرچقدر خوب کار کردن روی Series S گند زدن به ورژن PS5 و XSX

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,527
نام
محمد
افتضاحه واقعا ... هرچقدر خوب کار کردن روی Series S گند زدن به ورژن PS5 و XSX
این یوبیسافت از قدیم استاد تر زدن بود. بنظرم نباید انتظار بازی بدون باگ و افت فریم و رزولوشن و ... رو‌ ازشون داشت :D

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
یکم نوستالژی ببینیم

View attachment 183597

هیلو ساز تو‌‌ بودی. ۳۴۳ اداتو در میاره :D

یادش بخیر. من وقتی 360 خریدم 18 سالم بود. ولی شبی که کنسول رو اوردم خونه از خوشحالی خوابم نمی‌برد :D
اولین کنسولی بود که با پول خودم خریدم، دورانی هم که خریدمش خیلی وقت آزاد داشتم و اولین تجربم با دنیای HD بود. واقعاً یادش بخیر. الان همه کنسولا و بازی‌ها و بهترین PC و تمام وقتِ آزادِ دنیا رو هم بهم بدی دیگه اون حس بر نمی‌گرده =((

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,527
نام
محمد
یادش بخیر. من وقتی 360 خریدم 18 سالم بود. ولی شبی که کنسول رو اوردم خونه از خوشحالی خوابم نمی‌برد :D
اولین کنسولی بود که با پول خودم خریدم، دورانی هم که خریدمش خیلی وقت آزاد داشتم و اولین تجربم با دنیای HD بود. واقعاً یادش بخیر. الان همه کنسولا و بازی‌ها و بهترین PC و تمام وقتِ آزادِ دنیا رو هم بهم بدی دیگه اون حس بر نمی‌گرده =((
دقیقا. منم چون ۱۶ سال داشتم بهترین تایمم بود واسه بازی. واسه همین ۳۶۰ یه کنسول افسانه ای شده واسم. همچنین LIVE . بعضی وقتا بعد ۱۰ سال یاد اون روزا و بچه های باحالی که باهاشون تا نصف شب MW2 میزدیم میافتم یه حسرتی تو دلم میاد. یادش بخیر.دوران فوق العاده ای بود=((

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,080
یکم نوستالژی ببینیم

View attachment 183597

هیلو ساز تو‌‌ بودی. ۳۴۳ اداتو در میاره :D
با چند تا از بچه های ایرانی کلن داشتیم تو ریچ (حتی پول دادیم گیمرتگ هامون هم یکی کردیم). فکر کنم مجموع play timeـم بالای 1000 ساعت باشه :D هیلو 3 هم تو همین مایه هاست.
واقعا دوران طلایی بود. کنسول بازهای ایرانی با 360 آنلاین گیمینگ رو تجربه کردن. امیدوارم دوباره اون دوران زنده بشه با Xbox Series S|X

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,527
نام
محمد
با چند تا از بچه های ایرانی کلن داشتیم تو ریچ (حتی پول دادیم گیمرتگ هامون هم یکی کردیم). فکر کنم مجموع play timeـم بالای 1000 ساعت باشه :D هیلو 3 هم تو همین مایه هاست.
واقعا دوران طلایی بود. کنسول بازهای ایرانی با 360 آنلاین گیمینگ رو تجربه کردن. امیدوارم دوباره اون دوران زنده بشه با Xbox Series S|X
اگه اسپم به حساب نمیاد....
فک کنم GT ت babi black یا همچین چیزی بود. من با رادنی THEGAME WORLD هیلو ریچ بازی میکردم :D
دوران خوبی بود که شاید سن و سالمون نزاره تکرار بشه:|

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
اگه اسپم به حساب نمیاد....
فک کنم GT ت babi black یا همچین چیزی بود. من با رادنی THEGAME WORLD هیلو ریچ بازی میکردم :D
دوران خوبی بود که شاید سن و سالمون نزاره تکرار بشه:|

METRO_2034

کاربر سایت
Oct 29, 2010
2,826
دقیقا دوران 360 جزو بهترین دوران اکثر ماها حساب میشه:D از نبود مشکل خرید گیم و دلار و این مشکلات الان گرفته تا پینگ و تایم اوت و این مزخرفات. و بعدم از اون طرف مولتی بازی هایی مثل هیلو و گیرز 3 و ... که یکی از یکی بهتر بودن.

چقدر تو اون پارتی چتا میخندیدیم:D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
البت خیلیا توی psn هم مدرن 2 آنلاین می‌زدند اون زمان ولی 360 از لحاظ دسته و شبکه آنلاین بهتر بود

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
دقیقا دوران 360 جزو بهترین دوران اکثر ماها حساب میشه:D از نبود مشکل خرید گیم و دلار و این مشکلات الان گرفته تا پینگ و تایم اوت و این مزخرفات. و بعدم از اون طرف مولتی بازی هایی مثل هیلو و گیرز 3 و ... که یکی از یکی بهتر بودن.

چقدر تو اون پارتی چتا میخندیدیم:D
بن ویو ندیدی انقدر بهت خوش گذشته؟ :D

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

navid+267

عضو جدید
Apr 23, 2019
1
وااااااااااای خدا ... دوران 360 عاااااالی بود ... من اصلا تجربه مولتی بازی کردن نداشتم تا اون موقه / 16 سالم بود فک کنم که خریدم / با لایو و این داستانا اشنا شدم و یادمه اولین بار که وصل شدم (اکانت تریال 1 ماهه میداد) گرفتم گرز 2 رو گذاشتم / ینی لحظه ای که فهمیدم چنتا ادم واقعی دارن بازی میکنن و صداهاشون اومد قشنگ گرخیده بودم / یعنی بعد از اولین رابطه ای که داشتم بیشترین لذتی که از زندگی بردم همین تجربه XBOX LIVE بود / شاید عجیب باشه براتون ولی واقعا یه حس نوستالژی طور فکر خراب کن داره برام اون روزا / شت واقعا / چقد خوب بود اون زمان

navid+267

عضو جدید
Apr 23, 2019
1
بن ویو ندیدی انقدر بهت خوش گذشته؟ :D

اقا این داستان شانسی طور بود ؟ من نمیدونم چرا کلا بن نشدم / یادمه حتی اصلا احتیاط خاصیم نمیکردم چون مثلا میگفتن فلان بازی رو نزنید که داستان میشه و اینا ولی من میزدم و نشدم بازم

• Like
Reactions: Bax

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,187
نام
سامان
اقا این داستان شانسی طور بود ؟ من نمیدونم چرا کلا بن نشدم / یادمه حتی اصلا احتیاط خاصیم نمیکردم چون مثلا میگفتن فلان بازی رو نزنید که داستان میشه و اینا ولی من میزدم و نشدم بازم
شانسی که بود ولی به دیسک بازی و زمانی که بازی میکردی هم ربط داشت هر از چند گاهی یه موج جدید میومد کلی بن میشدن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر