اخبار و شایعات پیرامون Xbox Series X | S

176699
thet_rib.jpg

176713
176727
176728
176729
176737
176730
176731
176732
176736
176733
176714
-The Medium ساخته استودیوی لهستانی Bloober در ژانر ترسناک روانشناختی که برای XSX|S و PC در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک بازی The Medium
-بازی Scorn که توسط Ebb Software برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Call of the sea که در سبک ماجراجویی توسط Out of the blue games برای PC و XSX|S در دست توسعه قرار دارد.
-بازی The Ascent که توسط Neon Giant و در سبک اکشن نقش آفرینی سایبرپانکی برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد. لینک تاپیک Scorn
-بازی Second Extinction که توسط Systemic Reaction و در سبک شوتر اول شخص برای XONE و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
-کمپین بازی Crossfire X که توسط رمدی برای PC و XSX|S در دست ساخت قرار دارد.
482d_tech.png

3me3_poweryourspecs.jpg

176712
-فناوری VRS که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا به شکل بهینه‌ای از تمام قدرت Xbox Series X/S استفاده کنند. بجای آن که تمام سیکل‌های گرافیک را برای تک تک پیکسل‌های روی نمایشگر به کار گیرند، آنها می‌توانند روی بخش‌های خاصی از شخصیت‌های بازی یا اشیاء مهم محیط اولویت بندی کنند. این تکنیک اجازه می‌دهد تا شاهد فریم ریتی پایدار و وضوحی بالاتر باشیم که البته روی کیفیت نهایی تصاویر نیز تاثیر گذار نخواهد بود
-شتاب دهنده سخت افزاری DirectX Ray Tracing که به معنی نورپردازی نزدیک به واقعیت و بازتاب‌های دقیق به صورت real time خواهد بود.
-استفاده از پورت HDMI 2.1 که باعث حالت Low Latency و Variable Refresh Rate در کنسول جدید میشود
-همکاری با کمپانی Seagate برای عرضه هاردهای 1 ترابایتی SSD مخصوص این کنسول که مشابه با کارتریج ویژه سریX|S طراحی میشوند. کنسول این هارد اضافی را نیز به عنوان حافظه ی اصلی شناسایی میکند. این هارد ها، همزمان با کنسول های نسل بعد به بازار عرضه میشوند.
176709
132210

• دارای D-Pad جدید و دکمه‌ی Share
  • استفاده از بلوتوث کم انرژی یا BTLE که در آن داده‌ها به صورت منقطع و محدود ارسال می‌شوند و در عوض مصرف کم انرژی از اولویت بالاتری برخوردار است
  • دارای کمترین Latency با استفاده از تکنولوژی DLI
  • قابلیت پشتیبانی از دستگاه های مختلفی مانند گوشی های هوشمند
  • قابلیت استفاده از پک های باطری قابل شارژ معرفی شده برای کنترلر های elite مایکرسافت
  • امکان به یادآوردم چند دستگاه مختلف (کنسول، کامپیوترهای خانگی یا گوشی های هوشمند) توسط کنترلر که میتولند باعث راحتی هرچه بیشتر جابجایی بدون نیاز به سیم بین آن ها شود.
  • وجود درگاه USB-C که به گیمر اجازه میدهد بدون نیاز به شارژ کنترلر و با اتصال آن به دستگاه، از آن استفاده کند.
  • اضافه کردن یک الگوی نقطه لمسی بر روی بامپر ها و تریگر ها که باعث بهبود احساس و عملکرد در هنگام بازی می شود
مقاله سایت بازی سنتر در مورد کنترلر Xbox Series X|S
176708
ویژگی های جدید

• قابلیت quick resume برای اولین بار برای کنسول های نسل هشت معرفی شد که اجازه میداد در حین انجام بازی به داشبورد کنسول خود رفته و در هر زمان دلخواه، بازی را به سرعت ادامه داد. حال با گسترش این ویژگی امکان استفاده همزمان آن برای چند بازی وجود دارد.
  • تاثیر پویا ورودی یا DLI که میتواند ورودی را بدون تاخیر با چیزی که نمایش داده می‌شود همگام سازی کند تا شاهد کنترلی دقیق‌تر و پاسخگوتر باشیم.
  • ویژگی Smart Delivery که اجازه می دهد تا با تهیه یک نسخه از بازی، به سایر نسخه های بازی نیز بدون پرداخت هزینه اضافی، دسترسی داشت. این قابلیت به خصوص در صورتی که شایعات مربوط معرفی کنسول دوم مایکروسافت حقیقت داشته باشد، می تواند بسیار جالب باشد. گفتنیست گرچه تمام بازی های ساخته شده توسط استودیو های داخلی مایکروسافت از این ویژگی استفاده خواهند کرد، اما استفاده از آن توسط سایر توسعه دهندگان به انتخاب خود آن ها بستگی دارد. با اینحال CD Project Red اولین شرکتی بود که حمایت خود از این ویژگی را اعلام کرد. بر این اساس با تهیه نسخه نسل حاضر بازی بسیار مورد انتظار Cyberpunk 2077 ،بدون پراخت هزینه اضافی به نسخه بهبودیافته نسل بعد این بازی نیز دسترسی خواهید داشت.
سرویس Backward Compatibility

• مایکروسافت پشتیبانی کنسول خود از سرویس بکوارد را تایید کرده است. برخلاف رقیب، سرویس بکوارد مایکروسافت، نه تنها شامل تمام بازی های نسل 8 میشود، بلکه در مجموع 616 بازی از نسل های شش و هفت نیز تحت این سرویس قرار میگیرند.
  • تکنیک بازسازی HDR سری اکس باعث میشود تا تمام بازی های اکس باکس اوریجینال و اکس باکس 360، به صورت اتوماتیک و بدون داشتن اثر منفی منفی روی پرفورمنس بازی، از این ویژگی بهره مند شوند.
  • بر اساس صحبت های جیسون رونالد، تیم بکوارد مایکروسافت، با اختراع تکنیک هایی جدید، امکان دوبرابر شدن نرخ فریم مجموعه مشخصی از بازی های بکوارد، روی XSX|S را فراهم کرده اند. به این صورت که برخی بازی های 30 فریم به 60، و برخی بازی های 60 به 120 فریم بر ثانیه ارتفا می یابند.
  • تایید شده است که قابلیت Quick Resume ، بر روی تمام عناوین نسل های گذشته اکس باکس هم قابل اجرا می باشد و منحصر به بازی های نسل آینده نمیشود.
176707
177104 177105 177106 177107 177108 177109 177110 177111 177112 177113 177114
177115

176706

nmas_poll.png

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
‌ تغریبا ۱ هفته مونده کنسول رو تحویلم بدن...البته اگر بهونه ای برایه تاخیر به خاطره کرونا نباشه!
ببینیم چی کرده مایکروسافت با Series X
بازی هم که‌ن نیست ?? ولی شدیدا جذبه legion شدم ?
اینم وضعیت این روزهای ما ?

qy89_img_20201031_152707.jpg

:D

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
‌ تغریبا ۱ هفته مونده کنسول رو تحویلم بدن...البته اگر بهونه ای برایه تاخیر به خاطره کرونا نباشه!
ببینیم چی کرده مایکروسافت با Series X
بازی هم که‌ن نیست ?? ولی شدیدا جذبه legion شدم ?

دم شما گرم.
یادمه ابتدای نسل قبل هم دوتا کنسول رو روز لانچ گرفتین و بررسی کردی :D
یه همچون تاپیکا و حالا اگه تاپیک نشد پستایی مدنظرمه :D

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دم شما گرم.
یادمه ابتدای نسل قبل هم دوتا کنسول رو روز لانچ گرفتین و بررسی کردی :D
یه همچون تاپیکا و حالا اگه تاپیک نشد پستایی مدنظرمه :D
هر جفت کنسولها به دستم میاد البته ۵ خواب بودم از قرار خوش قل‌ بودن رایان خان که قرار بود قبلش با وقت زیاد اعلام کنن پیش‌خریدها کی باز میشه... لول - ولی XSX رو تایید شده day1 دارم فقط ممکنه تاخیر به خاطره کرونا پیش بیاد - ۵ هم بعدا
این‌دفعه‌پیش‌‌ خریدها با میدون جنگ فرقی نداشت لول ۳ تا جا پیش‌ پرداخت کردم تا یکیش تایید شد! ۵ هم ظاهرا مثل Xbox وضعیت پیش‌خریدها بد بود - کلا سرورها جوابگو نبودن ولب شخصا این نسل Xbox خیلی دوست‌دارم‌
بله...دوست دارم اگر وقت اجازه بده
یادش‌‌ بخیر انجمن قدیم صفایی داشت ???

Sam Drake

Shook Ones
Gold User
Dec 24, 2010
548
نام
Ahmadreza
تصویر بالا ری ترسینگ اجرا شده روی Series X
تصویر پایین ری ترسینگ اجرا شده روی کارت گرافیک انویدیا
خیلی جالبه. قدرت این RT روی بازی های مختلف خیلی به چشم میاد. مثلا COD CW رو روی SX ندیدم ولی یه ویدیوی کلی که از نسخه PCش اومده بود رو دیدم ظاهرا خیلی RT قوی داشت.
ولی در کل چیزی که برام اثبات شده زیاد به تصاویر و ویدیو ها (حتی استریمر ها و منتقد ها) نمیشه اعتماد کرد. چون خودم بارها تجربه ش رو داشتم. تو خیلی شرایط میبینی دقیقا عکسش رخ میده

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
خیلی جالبه. قدرت این RT روی بازی های مختلف خیلی به چشم میاد. مثلا COD CW رو روی SX ندیدم ولی یه ویدیوی کلی که از نسخه PCش اومده بود رو دیدم ظاهرا خیلی RT قوی داشت.
ولی در کل چیزی که برام اثبات شده زیاد به تصاویر و ویدیو ها (حتی استریمر ها و منتقد ها) نمیشه اعتماد کرد. چون خودم بارها تجربه ش رو داشتم. تو خیلی شرایط میبینی دقیقا عکسش رخ میده
مخصوصا یوبی سافت :)))
ولی خودم فکر میکنم چون بازی کراس جن هست ری ترسینگ روی حالت متوسط اجرا بشه ...
زمانمی بره تا با سخت افزار جدید آشنا بشن

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,747
از یه طرف خیلی جالبه فیل اسپنسر با جنگ کنسولی مخالف بود ولی در یک حرکت غافلگیر کننده میره Zenimax رو میخره. :D
آخرشم میگه تمام انحصاری هامون برای PC میاد (حرفی از PS5 نمیزنه). :D
خلاصه معلوم نیست تو کله فیل چی میگذره باید منتظر بود و دید.
اما اصلا با عقل جور در نمیاد ماکروسافت بعد این همه خرجی که کرده اگه بخواد نصف بازی هاشو انحصاری کنه بدتر ضرر میکنه. به احتمال قوی اکثر بازی های ماکروسافت برای PS5 منتشر میشه. اگه به نظر سنجی ها نگاه کنی، مگه ماکروسافت چقدر کنسولش فروش میره که بخواد همچین کاری کنه؟

یه چیز تو مایه های Death stranding و Forza هستش. جفتشون روی PC هستن ولی روی کنسول رقیب نه!
من کامنت شما رو از تاپیک vs آوردم اینجا، چون فکر کنم با فضای اوجا در تضاد بود:D و اینکه اینجا اگر دوستان نظری دارن بتونیم راحتتر به اشتراک بزاریم.

تو این چند وقت اخیر خبر راجع به این موضوع زیاد اومده و تقریبن همه هم میدونن که رسانه ها چقدر مایکروسافت و شخص اسپنسر رو برای موضوع انحصاری تحت فشار گذاشتن.
من اینجا میخام نظر خودمو بگم و همین ابتدا هم تاکید میکنم که هیچکدومش فکت نیست. تحلیل شخصی مناسب ترین عنوانیه که میشه بهش نسبت داد.
فیل اسپنسر شخصیت بسیار جالب و جذابی داره. نمیخام ازش قدیس بسازم ولی واقعن آدم کولیه.:D
یه مقاله هم گیم اسپات در موردش نوشته که پیشنهاد میکنم بخونیدش تا با زوایای مختلف این بشر آشنا بشید.
Phil Spencer Is Exactly Who You Think He Is

با توجه به رفتارها و شخصیت اسپنسر و البته صحبت ها و مصاحبه هاش در چند وقت اخیر، من به این نتیجه رسیدم که دو احتمال کلی وجود داره.
1. فیل اسپنسر هراس داره از اینکه اذعان کنه بازیهای فرست پارتی آیندش انحصاری ایکس باکس خواهند بود.
دلیلش خیلی سادس. مدتهاست رسانه ها از جمله همین بازیسنتر خودمون، ایشون رو متهم به دروغگویی کردن. حالا فکر کنید در همچین برهه حساسی، فیل اسپنسر اذعان کنه که بازیهاش انحصاری خواهند بود. به زرس قاطع حمله ها و مقالات کلیک بیتی در سطح کلان در فضای مجازی منتشر خواهد شد با این مضامین: "دیدید اسپنسر حرف خودشو نقض کرد. دیدید دروغ گفت که مخالف انحصار طلبیه" و به همین ترتیب تکفیرش خاهند کرد. یکی از مصادیق این حرف هم همین مصاحبه با ریاکتوره که خبرنگار به هر دری میزنه تا کلمه انحصار طلبی رو از زبون اسپنسر بیرون بکشه. که خب موفق هم نمیشه.

2. فیل اسپنسر قلبن اعتقاد داره که انتشار بازیهاش روی اکوسیستم ایکس باکس، انحصار طلبی نیست.
در همون مصاحبه با گیم ریاکتور متوجه میشید که ایشون چطور با حوصله داره توضیح میده که بازی کردن روی ایکس باکس چه معنایی داره و اینکه خیل عظیمی از پلیرها کماکان به بازیهاشون دسترسی خاهند داشت. اسپنسر به این موضوع اعتقاد داره که اگر فرست پارتیها به طور انحصاری روی اکوسیستم ایکس باکس منتشر بشن، معنای انحصار طلبی نمیده. دلیلش هم اینه که مخاطبان ایکس باکس میلیاردی هستند. به عبارت دیگه چطور میشه به کسی که بازیهاشو روی اندروید دیوایس ها ، pc و ios قابل دسترس میکنه، گفت انحصار طلب؟ وقتی هم که ازش میپرسن چرا بازیهاتو روی پلی استیشن یا سوییچ قابل دسترس نمیکنی، با کمی چاشنی ترول جواب میده : "اونجا مخاطب زیادی وجود نداره که بخایم به دستش بیاریم" که این موضوع به نوعی حقیقت هم داره. با توجه به گستردگی اندروید یوزرها و pc گیمرها و به زود مخاطبان ios ، دیگه چه نیازی داره روی اون دو کنسول هم سرویس گیم پس رو گسترش بده؟

من به شخصه با توجه به شناختی که از اسپنسر پیدا کردم، گزینه 2 رو بسیار محتمل تر میدونم. بازیهای فرست پارتی ایکس باکس بیش از بازیهای هر کمپانی ترد پارتی مولتی سازی، برای مردم دنیا قابل دسترسه و اینکه صرفن روی دو پلتفرم خاص (ps5 و سوییچ) منتشر نمیشه، معنی انحصار طلبی نمیده.
به هرحال طبق شواهد موجود استقبال از گیم پس و حتی کنسول جدید ایکس باکس برای مایکروسافت رضایت بخش بوده و اسپنسر هم تا به اینجای کار به درستی این برند رو هدایت کرده و امیدوارم که این روند به همین نحو پیش بره.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
یک چیز دیگه هم من بگم در مورد گیم پس و چطور به گیم پس نگاه می کنه اسپنسر
به دنبال راه جایگزین برای تجربه بازی کردن نیست بلکه می خواد گزینه های بیشتری باشه خودش گفت که هنوز حتی خودش بازی تکی می خره
هر کی هر چی دوس داره
و خودم فک می کنم به خاطر شناخته شدن گیم پس صرفا دارن تبلیغ می کنن نه اینکه به چیز دیگه ای فکر نکنن یا حتی نقشه شوم داشته باشن
یک چیزی که خودم کیف کردم از خوندنش این بود که
در جواب این که چه بازیی رو مناسب گیم پس می دونه و سوال این بود که آیا gaas هست
میگه بازی داستانی و میگه ما نمی خوایم با دو تا بازی شما رو مشغول کنیم بلکه دوست داره بازی بیشتری تجربه بشه
از اون چیزی که اتفاق افتاده کاملا مشخصه:-"
فک می کردم همین باشه جواب ولی به مدل تجاری تری فکر می کردم نه در این حد جواب شایسته ای!
و یک سوال دیگه اجبار می کنن استدیو بازی که می خوان بسازه
میگه استدیو، بازیی که می خواد می سازه
و اگه ما چیزی رو می خوایم که نداریم، استدیو یی که می خواد که بازیی که ما می‌خوایم بسازه رو می خریم>:)
قبلا این جا زحمتش رو کشیده بودن فک کنم ولی واسه دل خودم گفتم:-"
هنوز کاملش رو نخوندم :(ولی خیلی عالی بود

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,458
نام
امین
بازیهای فرست پارتی ایکس باکس بیش از بازیهای هر کمپانی ترد پارتی مولتی سازی، برای مردم دنیا قابل دسترسه و اینکه صرفن روی دو پلتفرم خاص (ps5 و سوییچ) منتشر نمیشه، معنی انحصار طلبی نمیده.

من چند بار این جمله رو خوندم و اخرم نفهمیدم چطور این نتیجه رو گرفتی!

مثل اینه الان ps بره کونامی رو بخره و شماره بعدی pes رو انحصاری کنه و فقط برای ps و pc عرضه ش کنه.
نتیجه چی میشه؟
انحصاری کنسولی ps و معنیش این میشه دارندگان کنسول های سوییچ و اکس باکس ازش محروم میشن که به صورت واضح میشه انحصار طلبی.
خلاص.

اینکه ماکرو با خرید بتسدا یه اس بزرگ و رو کرد و کسی کتمان نمیکنه، کسی هم نمیتونه بهش خرده بگیره.
به قولی دارندگی و برازندگی!
ولی دیگه بخوایم چیزی که مثل روز روشنه رو شب نشون بدیم جالب نیست.
این دقیق معنیش میشه انحصارطلبی و چیز بدی هم نیست یه استراتژیه که انتخاب کردن و باید دید نتیجه ش چی میشه.

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش

مثل اینه الان ps بره کونامی رو بخره و شماره بعدی pes رو انحصاری کنه و فقط برای ps و pc عرضه ش کنه.
نتیجه چی میشه؟
انحصاری کنسولی ps و معنیش این میشه دارندگان کنسول های سوییچ و اکس باکس ازش محروم میشن که به صورت واضح میشه انحصار طلبی.
خلاص.

اینکه ماکرو با خرید بتسدا یه اس بزرگ و رو کرد و کسی کتمان نمیکنه، کسی هم نمیتونه بهش خرده بگیره.
این دقیق معنیش میشه انحصارطلبی و چیز بدی هم نیست یه استراتژیه که انتخاب کردن و باید دید نتیجه ش چی میشه.
ببين اين تعريف اكو سيستم داره اينو ميگه ما بستر بازي كردن رو خيلي گسترش داديم
يعني فقط كنسول نيست و پي سي و گوشي هاي هوشمند و حتي تي وي هاي هوشمند هم قابليت استفاده از بازيهاي مارو دارن
يعني بحث اينه كه ما مجبور نميكنيم هر كسي واسه تجربه بازيهاي ما كنسول رو بخره
دقيقا بر عكس سوني و نينتندو شما مجبوري واسه بازيهاش حتما كنسول رو بخري.
جفتشون هم يه جامعه بزرگ روي پي سي و موبايل و تبلت رو كاملا ناديده گرفتن فقط براي فروش پلتفورم خودشون.
خوب الان ماكروسافت ميگه ما يه پلتفورم خيلي خيلي بزرگتر داريم
و اينجا اتفاقا سوني انحصار طلبه اونم بياد بازيهاش رو روي پي سي منتشر كنه
مثلا الان روي پي سي هم ماكرو انحصاري نكرده و روي استيم هم همه بازيهاش ميان
منتهي مسلما براي جذب مخاطب يسري فيچرها بايد اين سرويس داشته باشه كه خوب انحصارا مربوط به همين اكو سيستم باشه.

شما يه طرفه قضيه رو ميبيني كه سوني و نينتندو به انحصار طلبي رو ادامه بدن ولي ماكرو بياد همه بازيهاش رو مولتي پلتفورم كنه.
مسلما روي كنسول تا وقتي كه سوني اينكارو ميكنه ماكرو هم به نوعي مقابله به مثل ميكنه با اين تفاوت كه انحصاري ماكرو رو بقيه پلتفورمها هم هست منتهي سوني و نينتدو فقط روي كنسولشون بازي رو دارن.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف

نتیجه چی میشه؟
خلاص.

امین منظور این دوستمون اینه که شما مجبور نیستی برای تجربه بازی x، بری 500 دلار (یا 300 دلار) پول کنسول بدی اونم برای تجربه یک بازی 60-70 دلاری

ماکرو میگه اوکی شمایی که همه بازیای محبوبت سمت سونی/نینتندو هستن لازم نیست برای یک بازی خاص پلتفرم مارو (کنسول xbox) خریده باشی. شما اگه یک pc داشته باشیم میتونی به بازی ما دسترسی داشته باشی. حتی pc قدرتمند نبود هم با pc ضعیف و یا حتی پلتفرم های اندروید (و گویا ios) میتونی به صورت cloud به بازی دسترسی داشته باشی.
حالا شاید نشه اون بازیو روی کنسول ps5 و یا سوییچ پلیش کرد ولی شمایی که میخوای میتونی با کمترین هزینه (در صورت داشتن یک اسمارتفون ساده و با 10 دلار گیمپس) به بازی دسترسی داشته باشی

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157

نتیجه چی میشه؟
خلاص.

اگه من بخوام بپرم وسط با اجازتون :-"
اگه انحصار رو گرفتن یک بازی از یک سونی فن یا نیتندو فن در نظر بگیریم
این کار مایکروسافت گرفتن یک بازی از کنسول اون فنه نه خود اون فن روی گوشی ش حتی می تونه بازی کنه روی تلویزیون یخچال کمد :|
دردسترسه :-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• amir7
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر