Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
من هنوز بلد نیستم دیسک بزارم تو دستگاه در بیارم:D گیم پس رو از همون اوایل هر بار رو 1 اکانت تریال فعال میکردم این اخر کاری که میشد با گلد ترکیب کرد 1 ساله گرفتم. فوقش 3-4 ماه 1بار 1دونه بازی بیاد بخوای بخری؛ بقیش فقط بازیای گیم پس
فقط فروش بازياي ديجيتالي سخته اگه مثله ديسك ميشد بفروشي عالي بود.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
هنوزم تردید دارم در بلند مدت انتشار روز نخست AAAهای مایکروسافت روی XGP بسودش باشه.منه آفلاین باز" بازیی که 60$ قیمت داره رو بیام با 10$ این سرویس روی کنسولم بدست بیارم و هدفم تنها یکی دو بار بازی کردنش تو همون ماه انتشار باشه" با 60$ میتونم 6 تا AAA شصت دلاری این شرکت رو تجربه کنم.این وسط مایکروسافت از من چی گیرش میاد که همچین امکانی رو در اختیارم گذاشته؟!
یه سرچ راجب مدل نتفلیکس بزنی میبینی چه سودی براش داره. فک میکنم خوب راجب فلسفه سرویس های اشتراکی که دونه دونه سنگر های صنایع سرگرمی رو دارن فتح میکنن اطلاع نداری.
در دراز مدت و کاربر های بیشتر، سودش اینجوری چند برابر میشه. بازی های فرست پارتی که قطعین!
هرچی کاربر های ماهانه گیم پس بیشتر شن، کم کم بازی های مولتی هم میان رو گیم پس از روز اول....

خصوصا وقتی اکس کلاو به صورت عمومی راه بیفته و مایکرو متصلش کنه به گیم پس، یهو کاربرای این سرویس چند برابر میشن.

آها پَ اینو بگو هنوز مایکروسافت امثال من به تورش نخورده تا حساب کار دستش بیاد:Dبازم دمش گرم چیز خوبیه تو این گرونی به ویژه واسه ایرانیهایی که قصد دارن نسل آینده XSX بگیرن.
اتفاقا من فک میکنم برعکسه. این گیم پسه که هنوز به تور شما نخورده وگرنه وارد شدن به گیم پس همانا و خروج از ازش همانا...:)
مهم نیست با هدف چه بازی ای وارد گیم پس میشی، محاله فقط همونو بازی کنی و بیخیال باقیشون شی. از بین این 240 بازی که ماه له ماه اضافه میشه بهشون، بالاخره 20 تا عنوان چشم آدمو میگیره حداقل. خلاصه نمک گیر میشه هرکی واردش شه. مایکرو هم همین میخواد. حالا الان 10تا 15 میلیون کاربر شاید داشته باشه و قطعا هدفش چندین و چند برابر این تعداده. گسترش محبوبیت سرویس رو PC ، کنسول نسل بعد در عین ادامه ساپورت کنسول این نسل و از همه مهم تر اکس کلاود کاربر هاشو تا حدی افزایش میده که این 15 کیلیون خیلی ناپیز به نظر میرسه درمقابلش.

خب دیگه هر کی از هر سرویسی بنا به نیاز و دیدگاه خودش استفاده میکنه:Dمانند این دوست پایینی که روشش اینجوریه و خیلی هم عالیه:D
نه دیگه نمیشه. ممکنه 1 هفته هم کار کنه یا 2 روز اینجوری کار کنه ولی یهو ارور میده که یا ساین این کن تو اکاانتی که عضویت داره، یا بخر از اول.

در کل 6 ماه گیم پس التیمیت (گیم پس+گلد) شد 150 تومن فقط. کاملا هم قانونی و بدون هیچ خطری.

آخرین ویرایش:

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
و يه نكته هم بازيهاي همه نسخه استاندارد هستن و كلي فروش dlc مي تونن داشته باشن يا نسخه هاي دلوكس و گلد .
مثلا من خودم fortune island فورتزا رو خريدم و اين lego expansion هم خيلي لوس بود وگرنه مي خريدم.
الان خود بانجي اومده دستني رو رايگان كرده هم براي مولتي بيشتر و هم فروش دي ال سي ها

الان بازار انلاين انقدر سود داره مثلا يه بازي مثله rocket league كه شايد به چشم نياد يا همين مانستررهانتر كه اصل درامدشون روي انلاينه و خيلي از بازيهاي گيم پس هم مولتي محور هستن...
یه سوال. برایی فورزای گیم پس میشه بسته الحاقی هاشو خرید؟ ینی خود بازی رو نخری(از گیم پس استفاده کنی) ولی مثلا لگو رو بخری براش؟

پ.ن: همه بازی ها استاندارد نیستن البته. البته فاینال فانتزی15 با 4 تا بسته الحاقی داستانی و 16 تا دی ال سی دیگه اش، به طور کامل اومدن رو گیم پس. حجم کلش 140 گیگه ولی بازی اصلی 80 تاست فقط.

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
یه سوال. برایی فورزای گیم پس میشه بسته الحاقی هاشو خرید؟ ینی خود بازی رو نخری(از گیم پس استفاده کنی) ولی مثلا لگو رو بخری براش؟

پ.ن: همه بازی ها استاندارد نیستن البته. البته فاینال فانتزی15 با 4 تا بسته الحاقی داستانی و 16 تا دی ال سی دیگه اش، به طور کامل اومدن رو گیم پس. حجم کلش 140 گیگه ولی بازی اصلی 80 تاست فقط.
اره ميشه
نسخه استانداردو با گيم پس دانلود مي كني و دي ال سي مثلا لگو رو هم وقتي خريدي دانلود مي كني و وارد بازي ميشي و استفاده مي كني.
منتهي اگه گيم پس تموم شه چون وارد بازي نمي توني بشي طبيعتا از لگو هم نمي توني استفاده كني
ضمن اينكه بازيهايي كه تو گيم پس هستن دي ال سي هاشون تخفيف هم داره...

• Like
Reactions: mobin.hb96

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
من هفته پیش باز اشتراک 1 ماهه گرفتم چندتا بازی دانلود کردم الان هم 4 روزی هست آفلاین هستم ولی میشه بازی کرد.اما اگه اینطوری که میگید هست و جدیدا دیگه نمیذاره آفلاین بازی کرد پس چندتا نکته ایرانیزه شده میگم جهت خرج کمتر :D
اول اینکه هر دفعه اکانت جدید بسازید که بشه 1 دلاری خرید(نمیدونم تا چند بار میشه ولی چند صفحه قبل یکی از دوستان گفتن محدودیت نداره).بعد از خرید میشه با اکانت اصلیتون بازی کنید.
دوم اینکه زیر قبول پول مالیات نرید.گویا 5 ایالت آمریکا مالیات نمیخواد.البته یکیش که آلاسکا بود من امتحان کردم ولی باز 5 سنت مالیات خواست.دفعات قبل 2 دلار اکانتم شارژ میکردم ولی این دفعه گفتم همینه که هست :D 1 دلار بیشتر ندارم.بنده خدا گفت به دیده منت.خودشون 5 سنت رو دادن.کلا برای مالیات اول میگه 1 دلار دیگه بریز ولی بگی نمیتونم میگه مشکلی نیست.
حرکت آخر هم اینکه پرداخت اتوماتیک رو خاموش نکنید اینطوری حدود 7 روز تا 2 هفته بیشتر میتونید بازی کنید ولی بعدش اون اکانت قفل میشه تا پولش رو بدید که اگه تا 6 ماه فکر کنم ندید باز بیخیال میشن.اکانت بن نمیشه فقط باهاش خرید نمیشه کرد.ولی با اکانت اصلیتون این کارو نکنید.
خلاصه اینم چندتا توصیه تو این اوضاع اقتصادی برای اونایی که شاید نمیدونستن.

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,859
نام
Sajjad
آخر هم اینکه پرداخت اتوماتیک رو خاموش نکنید اینطوری حدود 7 روز تا 2 هفته بیشتر میتونید بازی کنید ولی بعدش اون اکانت قفل میشه تا پولش رو بدید که اگه تا 6 ماه فکر کنم ندید باز بیخیال میشن.اکانت بن نمیشه فقط باهاش خرید نمیشه کرد.ولی با اکانت اصلیتون این کارو نکنید
من چندسال پیش چندبار با اکانت اصلیم و با کردیت کارت مجازی گلد گرفتم و auto-renew اش رو هم خاموش نکردم، الان ۳۰-۴۰ دلاری بدهکار مایکروسافتم و هیچ اتفاقی هم برای اکانتم نیفتاده:D

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
من چندسال پیش چندبار با اکانت اصلیم و با کردیت کارت مجازی گلد گرفتم و auto-renew اش رو هم خاموش نکردم، الان ۳۰-۴۰ دلاری بدهکار مایکروسافتم و هیچ اتفاقی هم برای اکانتم نیفتاده:D
چند سال پیش رو نمیدونم ولی الان چند ماه قفلش میکنه ولی اگه ببینه سفت تر از این حرفهایی بیخیال میشه :D
کلا به نظر میاد سیاست مایکروسافت اینه که هر طور شده با مشتری راه بیاد تا بیشتر خرید کنه و رو چیزهای کوچیک گیر نده

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
بازی‌های جدیدی که هفته آینده اضافه میشن:

inn1_console_tw_coming-soon_2.16_1920x1080.jpg

حضور KH3 عالیه، انتظارش رو نداشتم به این سرعت بیاد :D دوباره باید اشتراک رو تمدید کنم چرا که سه هفته دیگه هم یکی از بهترین بازی‌های امسال یعنی Ori میاد \m/

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
من چندوقتیه اداپتور اکس باکسم سوخته وقت ندارم برم درستش کنم وقت هم ندارم بازی کنم بهمین خاطر سعی کردم از گیم پس دوری کنم که مبادا یادم بیاره اینهمه بازی هست که نمیتوتم بازی کنم و الان دیدم kh نینجا گایدن و یاکوزا رو دارن میارن رو گیم پس و نمیتونم بازی کنم. چرا اینهمه من زجر میشکم

129651

• Like
Reactions: 8030v2 and sajjad++

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111

حضور KH3 عالیه، انتظارش رو نداشتم به این سرعت بیاد :D دوباره باید اشتراک رو تمدید کنم چرا که سه هفته دیگه هم یکی از بهترین بازی‌های امسال یعنی Ori میاد \m/
عناوین ثرد پارتی معمولا چه مدت روی گیم پس باقی می مونن؟ و اینکه وقتی یه بار قرار داده میشن در آینده بازم تو XGP قرار خواهند گرفت یا نه؟

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

TOW رو تموم کنم، بعدش Plague Tale رو روی PC تموم کنم بعدش برم سروقت KH3 :D

پ. ن: خدایا، بار الهی، وقت خالی ما را زیاد بفرما :D اوری 2 هم اون وسط مستا تموم کنم اکیه :D حرف دیگه ای ندارم مرسی :D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,468
نام
محمد
عناوین ثرد پارتی معمولا چه مدت روی گیم پس باقی می مونن؟ و اینکه وقتی یه بار قرار داده میشن در آینده بازم تو XGP قرار خواهند گرفت یا نه؟
فرمول ثابتی نداره، ولی خیلی هاشون بیشتر از ۱ سال می‌مونن. البته مثلا MGS V سه یا چهار ماه بیشتر نبود ولی دوباره برگشت، الان هم یادم نیست هنوز تو سرویس هست یا نه. ولی معمولا تعداد بازی‌هایی که برمی‌گردن خیلی کم هستن.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
زیر۱ سال یادم نمیاد ورداشته شده باشن.
کلا خودشون گفتن تا وقتی پلیر هاش زیاد باشه ورنمیدارن چیزی رو.
کلا هم AAA خیلی کم ورداشته میشه معمولا.
دیگه حیلی باید محبوبیتش کم باشه که وردارن

راجب سوال دوم هم اینکه فقط یادمه یه بار متال گیر ۵ همون اوایل ورداشته شد که اونم بعد یه مدت کمی دوباره برگشت و تا الان هنوز مونده رو گیم‌پس.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر