Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
علی آقا یه چندتا بازی خوبم از گیم پس به ما بگو دانلود کنیم آفلاین کنیم کنسول بزنیم منم اشتراک یک ماهه گرفتم.
کلا چون تازه ایکس باکس گرفتم هیچی از انحصاریا و بازیاشو بازی نکردم به جز هیلو 5 و گیرز 4 و فورزا 4
من فقط هیلو ۵ بازی کردم این مستر چیف کالکشن دانلود کردم از شماره یک کمپین شروع کردم واقعا شوترش بی نظیره به نظرم حتی شوترش از پنج هم بهتره

والا شما که دستت خیلی باز هست و میتونی سراع بازیهای مثل رایز و سانست و کوانتوم بریک و همین اری که بحث بود. و به نظرم یک چشم و نظری به مولتی پلتفرم های بزرگ هم داشته باش که روی پلتفرم قبلی ت بازی نکردی چون خیلی زیاده تعداد شون

ولی خب همین هیلو مسترچیف انتخاب خیلی خوبی بود

===

stanley@ شرمنده من گزینه ها کم کم یادم میاد ولی Brothers: A Tale of Two Sons هم از دست نده، (البته یکم قدیمیه شاید بازی کرده باشی) ولی خیلی بازی قشنگی هست. شما در عین واحد باید کنترل دوتا برادر رو بدست بگیری که ویژگی های فیزیکی متفاوتی دارند و در طول گیمپلی باید با همکاری بین این دو به مقصد برسی (که دلیل سفرشون هم خیلی دراماتیک هست) و در نهایت از طریق گیمپلی یک داستانی روایت میشه که اخرش واقعا سخته فراموش کنی

مثل سوپرهات نسبتا بازی کوتاهی هست و سریع جمع میشه

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
از اونجایی که بازی Blair Witch تاپیک ی نداره (حتی خبری) و روز اول روی گیم پس عرضه میشه تریلر جدیدش رو اینجا میذارم
یوتیوب

5 شهریور روز اول عرضه برای گیم پس منتشر میشه و خیلی شبیه به اوت لست/رزیدینت اویل 7 هست و داستانش هم جزه خط داستانی اصلی سری فیلمهای Blair Witch هست

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
کسی هالو نایت رو تموم کرد ؟ من ۳۰ ساعت بازی کردم اما هنوز تموم نشده این آخراش هم خیلی دیگه سخته آدم نمی دونه چارم خاصی رو باید بدست بیاره یا مثلا تو همون وضعیت هم میشه باس فایت رو زد، مخصوصا الان که مپ خیلی دیگه بزرگ شده.
تا یه جایی بازی خیلی rewarding بود و قابلیت هایی که بدست میوردی به سختی هاش می ارزید، الان ولی اصلا نمی دونم بازی رو تا آخر برم یا نه ، بیش از حد طولانیش کردن:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
کسی هالو نایت رو تموم کرد ؟ من ۳۰ ساعت بازی کردم اما هنوز تموم نشده این آخراش هم خیلی دیگه سخته آدم نمی دونه چارم خاصی رو باید بدست بیاره یا مثلا تو همون وضعیت هم میشه باس فایت رو زد، مخصوصا الان که مپ خیلی دیگه بزرگ شده.
تا یه جایی بازی خیلی rewarding بود و قابلیت هایی که بدست میوردی به سختی هاش می ارزید، الان ولی اصلا نمی دونم بازی رو تا آخر برم یا نه ، بیش از حد طولانیش کردن:D
من امروز بخش داستانی رو تموم کردم. ٢٧ ساعت طول کشید و تقریبا کل نقشه رو گشتم جز یه قسمت کوچیک و با ٧۴ درصد بازی تموم شد. احتمالا اخرای بازی هستی ، نکته ی جالب اینکه بازی ۵ یا ۶ تا پایان داره. برای باس فایت ها یدونه خیلی اذیت شدم اونم فکر کنم lost kin اسمش بود بقیه اش سخت بود ولی لذت بخش. سعی کن بخش مبارزه ی بازی رو بری و از طریق pale ore اگه اشتباه نکنم که بهت میده شمشیرت رو قوی کنی. چارم ها هم بنا به باس فایتی که میجنگی و روشی که خودت میجنگی انتخاب کنی تاثیر داره. مثلا برای من چارم های اتک سریع ، بزرگ تر شدن شعاع ضربه خیلی کمک میکرد.
پ.ن: بخش مبارزه بازی، همون تورنومنتی منظورمه که اون گوشه سمت راست بالای نقشه هست و با هر راند پولو ، ناتچ و pare ore بهت میده

• Like
Reactions: worm

worm

کاربر سایت
Jul 12, 2012
626
نام
Amir
من امروز بخش داستانی رو تموم کردم. ٢٧ ساعت طول کشید و تقریبا کل نقشه رو گشتم جز یه قسمت کوچیک و با ٧۴ درصد بازی تموم شد. احتمالا اخرای بازی هستی ، نکته ی جالب اینکه بازی ۵ یا ۶ تا پایان داره. برای باس فایت ها یدونه خیلی اذیت شدم اونم فکر کنم lost kin اسمش بود بقیه اش سخت بود ولی لذت بخش. سعی کن بخش مبارزه ی بازی رو بری و از طریق pale ore اگه اشتباه نکنم که بهت میده شمشیرت رو قوی کنی. چارم ها هم بنا به باس فایتی که میجنگی و روشی که خودت میجنگی انتخاب کنی تاثیر داره. مثلا برای من چارم های اتک سریع ، بزرگ تر شدن شعاع ضربه خیلی کمک میکرد.
پ.ن: بخش مبارزه بازی، همون تورنومنتی منظورمه که اون گوشه سمت راست بالای نقشه هست و با هر راند پولو ، ناتچ و pare ore بهت میده
من lost kin رو زدم ولی به نظرم این باس هایی که باقی مونده خیلی سخت تر از لاست کینه، نمی دونم شاید چارم خاصی می خواد ندارم

• Like
Reactions: stanley

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
من lost kin رو زدم ولی به نظرم این باس هایی که باقی مونده خیلی سخت تر از لاست کینه، نمی دونم شاید چارم خاصی می خواد ندارم
lost kin وقتی توی رویا باهاش میجنگی خیلی برای من سخت بود. درکل چارم ها تاثیرگذارن ولی ضروری نیستن.از طرفی شمشیرت رو اپگرید کنی خیلی تاثیر داره. من کلا با چارم افزایش شعاع ضربه و سریع تر زدن اتک ها تا اخر بازی رفتم :D البته چارم موقعیت و به عقب برنگشتن موقع ضربه هم استفاده میکردم.
یه چیز دیگه هم بگم که کلا lore و داستان بازی هم خیلی قشنگه سعی کن بفهمی چی داره میشه البته من زیاد نفهمیدم! تا اینکه تو اینترنت سرچ کردم یه چیزایی دستگیرم شد :D

• Like
Reactions: worm

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
یه بازی مسخره از گیم پس دانلود کردم به اسم manual samuel که خیلی مسخرست و از مسخرگیش داره خوشم میاد:D. یه بابا پولداری که دست به سیاه سفید نزده بنا به دلایلی میمیره میره جهنم. تو جهنم بهش میگن باید کار کنی ، اینم که تا حالا کوچترین کاری انجام نداده از تنبلی بیش از حدش تصمیم میگیره با "مرگ" که از قضا یه جوونک صورت جمجمه ای با کلاه cap ، هودی و اسکیته(:D) معامله کنه که در ازای کاغذ اعمالش ( که واحد پولیه تو جهنم) بهش فرصت بده به دنیا برگرده. مرگ هم با یک شرط این معامله رو قبول میکنه که تا ٢۴ ساعت تمام رفتار بدنش بصورت دستی (بدون غریزه) انجام میپذیره! فلذا بازی برای هر کدوم از کارهای بدن مثل حرکت پای چپ ، پای راست ، دم و باز دم ، پلک زدن و غیره یک دکمه مشخص میکنه که شما باید اونها رو بصورت درست بزنید تا سم به مشکل بر نخوره. در همین راستا سم در طی این ٢۴ ساعت باید با مشکلات دیگه ای روبرو بشه و این وظیفه ی شماست که سم رو از این معامله که با مرگ انجام داده پیروزمندانه خارج کنید. در طول بازی مرگ هم با شما میچرخه :D دیالوگ و فضای بازی خیلی فانه ولی درکل بازی مسخره ایه:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
در ادامه بازیهای indie گیم پس چندتا بازی دانلود کردم و به هر کدوم یه ناخونکی زدیم که ببینم کدومش بیشتر بهم کیف میده بشینم بازی کنم. بین بازی ها متاسفانه از super hot زیاد خوشم نیومد! یعنی first impression اش زیاد چنگی به دل نزد. همه چیز خشک بی روح و ساده است. حتی میکانیزم گیم پلی بازی که زمان بر اساس حرکت شما به جلو میره انچنان برام جذاب نبود. البته زیاد بازی نکردم ولی خب چندین مراحل بازی که رفتم جذابیتی نداشت. در کمال ناباوری بازی outer wilds هم که خیلی مورد انتظارم بود در اولین قدمی که به دنیای بازی پا گذاشتم پس ام زد :D ولی خب اینو زیاد بازی نکردم و هنوز زوده برای قضاوت. بازی بعدی اما خدا بود! thimbleweed park که اونقدر عالیه بازی که یحتمل همینو فعلا برم. پارک تیمبل وید یه بازی اشاره کلیک ماجراجویی یه که دوتا کارگاه، یکی مرد یکی زن، یکی تازه کار یکی کار کشته، باید سر از قتلی که اتفاق افتاده در بیارن. توی بازی های اشاره و کلیک، بهترین بازی ای که انجام دادم گریم فندنگو هست اونم به خاطر دیالوگ های فوق عالی بازی ( البته پازل های خیلی سخت و چالشی هم داشت ) که خیلی با بازی حال کردم. پارک تیمبل وید شاید از لحاظ ستینگ بازی به اندازه ی گریم فندنگو خلاقانه نباشه ولی دیالوگ های بازی واقعا در همون حد عالی کار شده و شخصیت های بسیار جالبی داره!فضا سازی بازی تیره ، رازالود و کمیکی هست که باهاش حال کردم. بنظرم دوست داران اشاره و کلیک این بازی رو از دست ندن.
پ.ن: از اتاق فرمان بهم اطلاع دادن گریم فندنگو بازی اشاره و کلیک نیست ... حالا هرچی :D

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مثل اینکه DMCV در راه گیم پس هست فعلا به عنوان شایعه در نظر بگیرید ولی ممکنه سوپرایز گیمرکام بوده باشه

evamndsmp4e31.jpg

ترلوژی The Bard's Tale به همراه نسخه چهارم به زودی به گیم پس اضافه میشن
نسخه سی سالگی سری ویستلند هم اواخر سال میاد

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,338
نام
امیر
مثل اینکه DMCV در راه گیم پس هست فعلا به عنوان شایعه در نظر بگیرید ولی ممکنه سوپرایز گیمرکام بوده باشه

View attachment 112586

ترلوژی The Bard's Tale به همراه نسخه چهارم به زودی به گیم پس اضافه میشن
نسخه سی سالگی سری ویستلند هم اواخر سال میاد
کاش DMC : Devil may cry رو هم دوباره به گیم پس برگردونن :-<

• Like
Reactions: stanley

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
دوستان اگر قبل از تمام شدن مدت گیم پس کنسول آفلاین کنی میشه از بازیهای دانلودی بعدش استفاده کرد؟
الان که گیم پس دارم بعضی وقتا که آفلاینم بازیارو اجرا نمیکنه

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
دوستان اگر قبل از تمام شدن مدت گیم پس کنسول آفلاین کنی میشه از بازیهای دانلودی بعدش استفاده کرد؟
الان که گیم پس دارم بعضی وقتا که آفلاینم بازیارو اجرا نمیکنه

با کسی هوم زدی؟ چون وقتی هوم زده باشی و بری آفلاین بازیهای دیجیتالی(گیم پس) رو اجرا نمیکنه

Delux1

کاربر سایت
Nov 18, 2014
864
نام
رضا
سلام من میخوام از این سرویس روی pc استفاده کنم منتها اولش یک دلار میخواد لطفا اکه کسی سایت خوبی میشناسه خصوصی کنه

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
با کسی هوم زدی؟ چون وقتی هوم زده باشی و بری آفلاین بازیهای دیجیتالی(گیم پس) رو اجرا نمیکنه
من تازه ایکس باکس گرفتم نمیدونم هوم یعنی چی!
ولی وان ایکس از این بنده خدا گرفتم ۳ تا اکانت داشت رو کنسول که رو هر کدوم چندتا بازی دیجیتالی خریده بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر