Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

kiarashdz

کاربر سایت
Jan 21, 2016
17
دوستان خسته نباشید من xbox one خریدم یک کارت xbox game pass که نوشته redeem code for 1 month free حالا کد رو وارد می کنم اطلاعات کریدیت کارت می خواد دوستان کریدیت کارت فیک ندارن بدن وارد کنم ؟؟؟

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
این جریان اینکه التیمیت بخریم گلد هم میده چیه؟من یکماهه که 1 دلار بود خریدم الان هم تاریخش تموم شده ولی میزنه 12 ماه گلد داری.تو نت سرچ کردم گویا تا 3 سال هم میشده گلد بگیریم ولی نفهمیدم دقیقا چطوریه.الان اگه این درست باشه که خیلی خوبه 1 دلار دادم یک سال گلد دارم
البته الان با ساپورتر حرف میزدم چون دیدم گیم پس 16 دلار باید بدم ولی از تاریخش گذشته و نمیشه کنسلش کرد.به ساپورتر که گفتم گفت تا 45 روز مشکلی نیست ولی بعدش دیگه نمیشه هیچ اکانت گلد یا گیم پس بخری تا پول اینو ندی.حالا نمیدونم بعد 45 روز اون 12 ماه هم که معلوم نیست چطور بهم دادن میپره یا نه؟؟

آخرین ویرایش:

UnlovelyWriter

کاربر سایت
Sep 14, 2014
441
نام
رضا
دوستان من با Xbox App پی سی خواستم بازی های گیم پسو دانلود کنم اما سرعت بی نهایت پایینه. اینطوریه که یه لحظه سرعت میره بالا بعد هر دوثانیه میره رو 0بیت (!) بعد همین روال همش تکرار میشه! کسی راه حلی میدونه بهم بگه؟ سعی کردم از fiddler هم کمک بگیرم ولی نشد.
(تاپیک PC رو پیدا نکردم اونجا بپرسم)

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
دوستان من با Xbox App پی سی خواستم بازی های گیم پسو دانلود کنم اما سرعت بی نهایت پایینه. اینطوریه که یه لحظه سرعت میره بالا بعد هر دوثانیه میره رو 0بیت (!) بعد همین روال همش تکرار میشه! کسی راه حلی میدونه بهم بگه؟ سعی کردم از fiddler هم کمک بگیرم ولی نشد.
(تاپیک PC رو پیدا نکردم اونجا بپرسم)

فیدلر نیاز نیست اصلا رو ویندوز ۱۰. شاید مجبور باشی یه تغییر DNS‌ بدی که بدون مشکل وصل شی به لایو. ولی سرعت دانلود خوبه. تمام اپهای مربوط به ایکس باکس رو هم آپدیت کن به آخرین نسخه که احتمال بروز مشکل رو کمتر کنه.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
What developers think of Xbox Game Pass
خبر برای ٢٠ روز پیش هست اما خوندنش خالی از لطف نیست. برخی از توسعه دهنده ها در جریان پنل گفتگوی gamelab نظرشون رو در مورد گیم پس و بطور کلی سرویس های اشتراک بازی بیان کردن. اینکه ایا این نوع سرویس ها به نفع توسعه دهنده هاست یا نه. نظرات میکسه، هرچند بنظر سرویس گیم پس بنظرشون شرایط مناسبی رو برای توسعه دهنده ها ایجاد کرده اما هنوز از لحاظ تجاری جای کار داره و دولوپرها اطمینان کامل بهش ندارن. در ادامه هم به بالا و پایین های تجارت با کنسول ها صحبت کردند.

UnlovelyWriter

کاربر سایت
Sep 14, 2014
441
نام
رضا
فیدلر نیاز نیست اصلا رو ویندوز ۱۰. شاید مجبور باشی یه تغییر DNS‌ بدی که بدون مشکل وصل شی به لایو. ولی سرعت دانلود خوبه. تمام اپهای مربوط به ایکس باکس رو هم آپدیت کن به آخرین نسخه که احتمال بروز مشکل رو کمتر کنه.
DNS شکنو زدم ولی فرقی نکرد...

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
DNS شکنو زدم ولی فرقی نکرد...

نه نیازی به این چیزا نیست. فقط یه لوکال IP استاتیک تعریف کن و این DNS رو هم بزنی باید اکی بشه 178.22.122.100

اگر این کار اکی نکرد احتمالا مشکل جای دیگست ولی خودمم این مشکل رو داشتم که با این حرکت رفع شد

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
تقریبا 1ماه پیش بود با قصد اینکه با خرید اشتراک یک ماهه گیم پس بشینم اکثر بازی های ایندی رو توی این یک ماه بازی کنم ، اشتراک رو خریدم. گفتم دیگه فوقش بازی های ایندی 5 6 ساعت گیم پلی داشته باشند. اولین بازی ای هم که شروع کردم با پیشنهاد علی ونوم hollow knight بود. برنامه این بود 2 روزه اینو تموم کنم و برم سراغ بقیه، الان 20 روزه دارم بازیش میکنم بیستو خورده ای ساعت و هنوزم تموم نشده :D. hollow knight بازی خیلی قشنگیه ، حال میده، تنوع محیطی بالایی داره ، پلتفرمر جذابیه اما در مواقعی هم برای پیشروی بازی که نیاز دارید مدام یک بخش رو هی تکرار کنید یا یک مسیر طولانی ای رو طی کنید روی اعصابه. گاهی هم ادم سردرگم میشه و نمیدونه باید چی کار کنه که باز همراه میشه با گشتو گذار چندینو چند باره در محیط که خسته کننده میشه ولی من حیث المجموع بازی یه درگیر کننده ای یه و با توجه به فضای مرموز ، گرافیک هنری خوب و موسیقی زیبا همراه با گیم پلی درگیرکننده ادم جذب بازی میشه.بهرحال بازی پیشنهاد میشه. نکته جالب اینکه اخرین بازی پلتفرمری که انجام دادم ori بود و وقتی هالو نایت رو شروع کردم اینقدر گیم پلی اش برام خشک و نچسب بود که کامل دلمو زد! ولی به مرور عادت کردم. ori واقعا شاهکار بود.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
تقریبا 1ماه پیش بود با قصد اینکه با خرید اشتراک یک ماهه گیم پس بشینم اکثر بازی های ایندی رو توی این یک ماه بازی کنم ، اشتراک رو خریدم. گفتم دیگه فوقش بازی های ایندی 5 6 ساعت گیم پلی داشته باشند. اولین بازی ای هم که شروع کردم با پیشنهاد علی ونوم hollow knight بود. برنامه این بود 2 روزه اینو تموم کنم و برم سراغ بقیه، الان 20 روزه دارم بازیش میکنم بیستو خورده ای ساعت و هنوزم تموم نشده :D. hollow knight بازی خیلی قشنگیه ، حال میده، تنوع محیطی بالایی داره ، پلتفرمر جذابیه اما در مواقعی هم برای پیشروی بازی که نیاز دارید مدام یک بخش رو هی تکرار کنید یا یک مسیر طولانی ای رو طی کنید روی اعصابه. گاهی هم ادم سردرگم میشه و نمیدونه باید چی کار کنه که باز همراه میشه با گشتو گذار چندینو چند باره در محیط که خسته کننده میشه ولی من حیث المجموع بازی یه درگیر کننده ای یه و با توجه به فضای مرموز ، گرافیک هنری خوب و موسیقی زیبا همراه با گیم پلی درگیرکننده ادم جذب بازی میشه.بهرحال بازی پیشنهاد میشه. نکته جالب اینکه اخرین بازی پلتفرمری که انجام دادم ori بود و وقتی هالو نایت رو شروع کردم اینقدر گیم پلی اش برام خشک و نچسب بود که کامل دلمو زد! ولی به مرور عادت کردم. ori واقعا شاهکار بود.

خوشحالم که بازی رو پسند کردی
درباره متن خلاصه ای که نوشته بودی معمولا یکی از ویژگیهای بازیهای مترویدوانیا همینه که شما با یک دشمن/سکو رو به رو بشی ولی در حال حاضر قدرت ش رو نداشته باشی و بعدا دوباره بری سراغش ولی خب استدیو موون تو اوری یک خلاقیتی که زدند بر اساس روند پیشروی تو بازی/داستان نقشه هم تغییر میکرد و خیلی از مسیر ها نصف میشدند ( مثل باد که وسط نقشه به وجود می آمد و میتونستی ازش استفاده کنی) و قابلیت های پلتفرمر ش نسبت به هالو نایت خیلی گسترده تره
در کل اون بازی معجون عجیبی از همه موارد درست در کنار همه و به نظرم یکی از دلایلی که دنباله اش اینقدر زمان برد این که مترویدوانیا بهتر ازش ساختن خیلی سخته

ولی حالا صرفا میخوای تنوع بدی پیشنهاد میکنم بری سراغ Superhot. یک شوتر اول شخص با گرافیک مینیمالی که زمان در صورتی جلو میره که شما حرکت بکنی. این یکی رو حتما امتحان کن جدا از گیمپلی 100% جدید، بازی از لحاظ داستان‌گویی روی دست استدیوهای کالیفرنیایی میزنه و بشدت حس و حال مشابه اینساید رو داره

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
درباره متن خلاصه ای که نوشته بودی معمولا یکی از ویژگیهای بازیهای مترویدوانیا همینه که شما با یک دشمن/سکو رو به رو بشی ولی در حال حاضر قدرت ش رو نداشته باشی و بعدا دوباره بری سراغش ولی خب استدیو موون تو اوری یک خلاقیتی که زدند بر اساس روند پیشروی تو بازی/داستان نقشه هم تغییر میکرد و خیلی از مسیر ها نصف میشدند ( مثل باد که وسط نقشه به وجود می آمد و میتونستی ازش استفاده کنی) و قابلیت های پلتفرمر ش نسبت به هالو نایت خیلی گسترده تره
در کل اون بازی معجون عجیبی از همه موارد درست در کنار همه و به نظرم یکی از دلایلی که دنباله اش اینقدر زمان برد این که مترویدوانیا بهتر ازش ساختن خیلی سخته

ولی حالا صرفا میخوای تنوع بدی پیشنهاد میکنم بری سراغ Superhot. یک شوتر اول شخص با گرافیک مینیمالی که زمان در صورتی جلو میره که شما حرکت بکنی. این یکی رو حتما امتحان کن جدا از گیمپلی 100% جدید، بازی از لحاظ داستان‌گویی روی دست استدیوهای کالیفرنیایی میزنه و بشدت حس و حال مشابه اینساید رو داره
علی آقا یه چندتا بازی خوبم از گیم پس به ما بگو دانلود کنیم آفلاین کنیم کنسول بزنیم منم اشتراک یک ماهه گرفتم.
کلا چون تازه ایکس باکس گرفتم هیچی از انحصاریا و بازیاشو بازی نکردم به جز هیلو 5 و گیرز 4 و فورزا 4

• Like
Reactions: Ali Venom

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613

بازی های پلتفرمر کلا پسندمه :D
خب ببین توی هالو نایت این قضیه کسل کننده میشد. از این جهت که شما مثلا توی نقشه میخوردین به یک در بسته که نیاز هست کارکتر قابلیتش رو اپدیت کنه. اینجا مشکلی که پیش میومد این بود که نقشه ی بازی بزرگه اما تو بازی مشخص نیست که با قبلیت هایی که داری میتونی چه مسیرهایی رو طی کنی در نتیجه نقشه رو که باز میکردی با چندین مسیر نامشخص مواجه میشدی که احتمالا باید یکی از این مسیرها ورودی شما برای بدست اوردن قابلیت جدید باشه و مجبور بودی تمام این مسیرها رو امتحان کنی! و برای رفتن به هر کدوم از این مسیرها هم باید یک راه طولانی ای رو طی میکردی. در مواقعی امتحان کردن این مسیرها برای پیدا کردن مسیر تازه، پرتکرار و خسته کننده میشد برام. پلتفرمر بازی که اصلا با ori قابل مقایسه نیست. ori بی نهایت خوب بود.
فعلا که هنوز درگیر همین بازیم ، قرار بود هالو نایت رو بعنوان پیش غذا برای شروع بازی کنم و بعد برم سراغ outer wild که خیلی تعریفش رو شنیدم ولی نمیدونستم هالو نایت یه وعده ی کامله :D. superhot هم در نظر دارم بازی کنم.
علی آقا یه چندتا بازی خوبم از گیم پس به ما بگو دانلود کنیم آفلاین کنیم کنسول بزنیم منم اشتراک یک ماهه گرفتم.
کلا چون تازه ایکس باکس گرفتم هیچی از انحصاریا و بازیاشو بازی نکردم به جز هیلو 5 و گیرز 4 و فورزا 4
مسترچیف کالکشن اقا ، مسترچیف کالکشن :D

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
بازی های پلتفرمر کلا پسندمه :D
خب ببین توی هالو نایت این قضیه کسل کننده میشد. از این جهت که شما مثلا توی نقشه میخوردین به یک در بسته که نیاز هست کارکتر قابلیتش رو اپدیت کنه. اینجا مشکلی که پیش میومد این بود که نقشه ی بازی بزرگه اما تو بازی مشخص نیست که با قبلیت هایی که داری میتونی چه مسیرهایی رو طی کنی در نتیجه نقشه رو که باز میکردی با چندین مسیر نامشخص مواجه میشدی که احتمالا باید یکی از این مسیرها ورودی شما برای بدست اوردن قابلیت جدید باشه و مجبور بودی تمام این مسیرها رو امتحان کنی! و برای رفتن به هر کدوم از این مسیرها هم باید یک راه طولانی ای رو طی میکردی. در مواقعی امتحان کردن این مسیرها برای پیدا کردن مسیر تازه، پرتکرار و خسته کننده میشد برام. پلتفرمر بازی که اصلا با ori قابل مقایسه نیست. ori بی نهایت خوب بود.
فعلا که هنوز درگیر همین بازیم ، قرار بود هالو نایت رو بعنوان پیش غذا برای شروع بازی کنم و بعد برم سراغ outer wild که خیلی تعریفش رو شنیدم ولی نمیدونستم هالو نایت یه وعده ی کامله :D. superhot هم در نظر دارم بازی کنم.

مسترچیف کالکشن اقا ، مسترچیف کالکشن :D
من فقط هیلو ۵ بازی کردم این مستر چیف کالکشن دانلود کردم از شماره یک کمپین شروع کردم واقعا شوترش بی نظیره به نظرم حتی شوترش از پنج هم بهتره

• Like
Reactions: stanley

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,613
من فقط هیلو ۵ بازی کردم این مستر چیف کالکشن دانلود کردم از شماره یک کمپین شروع کردم واقعا شوترش بی نظیره به نظرم حتی شوترش از پنج هم بهتره
کاش به ترتیب بازی میکردی. بنظرم نقطه عطف سری هیلو قسمت دومه. البته من halo reach رو هنوز بازی نکردم. ولی نسخه دوم پکیج کاملی از شوتر ، داستان ، روایت فوق العاده و کلا همه چی تمومه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر