Xbox Game Pass [پست اول مطالعه شود]

سوال: چه بازی هایی به گیم پس اضافه میشه؟
جواب: همه بازی های انحصاری مایکروسافت به صورات دی وان و عناوین ترد پارتی مختلف

سوال: چند مدل گیم پس داریم؟
جواب: دو مدل.

1.گیم پس معمولی که شامل اشتراک گیم پس فقط بر روی کنسول های XBOX.

2. گیم پس التیمیت که شامل اشتراک گیم پس+اشتراک گلد+اشتراک EA PLAY بر روی کنسول های اکسباکس، پی سی و تلفن های همراه و به زودی تلویزیون های هوشمند می باشد.

سوال: آیا موضوع تحریم بودن ایران توسط مایکروسافت باعث میشه ما نتونیم از گیم پس استفاده کنیم؟
جواب: خیر! شما به راحتی میتونید این تحریم رو دور بزنید و از سرویس گیم پس بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

سوال: برای دور زدن تحریم چیکار باید کنیم؟
جواب: باید از DNS استفاده کنید.

سوال: آیا DNS مشخصی برای دور زدن تحریم وجود داره؟
جواب: بله! هرکدوم از DNS های پایین رو وارد کنسولتون بکنید به راحتی وارد اکانتتون بشید و بازی های گیم پس رو دانلود و استفاده کنید.

Primary IPv4 DNS: 178.22.122.100
Secondary IPv4 DNS: 185.51.200.2

Primary IPv4 DNS: 185.55.225.25
Secondary IPv4 DNS: 185.55.226.26

سوال: آیا بازی های گیم پس برای همیشه روی این سرویس میمونن؟
جواب: بازی های انحصاری برای همیشه بر روی این سرویس باقی خواهند موند اما بازی های ترد پارتی بعد از مدتی ممکنه از روی سرویس حذف بشه. شما زمانی میتونید وارد بازی های موجود بر روی گیم پس بشید که اون بازی حتما بر روی این سرویس حضور داشته باشه.

سوال: راهی هست که بشه فهمید یه بازی کی از سرویس خارج میشه؟
جواب: معمولا مایکروسافت چند هفته قبل از پاک شدن یک بازی از سرویس اطلاع میده.

سوال: آیا برای تهیه اشتراک گیم پس ما باید حتما ماهیانه 15 یا 10 دلار اکانتمون رو شارژ کنیم یا راه ارزونتری هم وجود داره ؟
جواب: راه های ارزونتری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره که شما میتونید با صرف مبلغ منصفانه ای اشتراک گیم پس رو تهیه کنید.

سوال: راه های مناسب برای تهیه اشتراک گیم پس چیه؟
جواب: شما میتونید از کانال های مختلف توی تلگرام اشتراک گیم پس رو به صورت "هوم" یا "غیر هوم" تهیه کنید. در حالت عادی شما برای تهیه اشتراک 1 ساله گیم پس التیمیت شما باید سالی 180 دلار خرج کنید اما با این روش (هوم و غیر هوم) شما میتونید با صرف هزینه ای حدود 800 الی 1 میلیون اشتراک یک ساله گیم پس رو تهیه کنید که مبلغ ناچیزی هست برای یک سال دسترسی به این اشتراک!

سوال: چجوری میتونم از آفرهای تبلیغاتی مایکروسافت استفاده کنم؟
جواب: با تهیه گیفت کارت و صحبت کردن با ساپورت مایکروسافت.

سوال: در حال حاضر چه آفری برای تهیه اشتراک گیم پس وجود داره؟
جواب: شما میتونید با 1 دلار یک ماه اشتراک گیم پس التیمیت رو تهیه کنید.

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,246
نام
امیرحسین
دوستان سوال فنی
برای گیم پس روی پی سی
میشه گیفت کارد xbox خرید و ریدیم کرد ؟؟
و این کانال هایی که برا فروش گیم پس هستن برا پی سی هم خدمات می دن
یه جا یکی گفته بود ea پلی کار نمیکنه باید حتما با اکانت خودت ریدیم کنی
داستانش چجوریاس ؟
وقتی روی اکانتتون آلتیمیت فعال کنید روی pc هم به گیم‌پس دسترسی دارید.

• Like
Reactions: MAG1991

MAG1991

کاربر سایت
Feb 3, 2018
440
وقتی روی اکانتتون آلتیمیت فعال کنید روی pc هم به گیم‌پس دسترسی دارید.
من xbox ندارم
میخوام برای pc گیم پس بگیرم
می گفتن برا پی سی حتما باید روی اکانت خودت گیم پس فعال بشه تا بتونی به ea پلی دسترسی داشته باشی
با این ظرفیت هوم و اینا نمیشه ظاهرا !؟

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,763
من xbox ندارم
میخوام برای pc گیم پس بگیرم
می گفتن برا پی سی حتما باید روی اکانت خودت گیم پس فعال بشه تا بتونی به ea پلی دسترسی داشته باشی
با این ظرفیت هوم و اینا نمیشه ظاهرا !؟
گیم پسهای pc که در ایران به فروش میرسه به 3 شکله:

1. خرید گیم پس روی اکانت خودتون که خب بدون هیچ مشکلی به تمام خدمات گیم پس دسترسی دارید

2. خرید اکانت هایی که شما به پسورد و ایمیلش دسترسی ندارید. روش کار به این شکله با ریموت دستکتاپ به pc شما متصل میشن و اکانت دارای گیم پس رو وارد مایکروسافت استور (ویندوز استور) میکنن. شماهم اکانت شخصی خودتون رو وارد xbox app میکنید که آچیومنت ها و سیوها در اکانت خودتون ذخیره بشه. در این روش شما به بازیهای ea دسترسی ندارید.

3. خرید اکانت هایی که شما به ایمیل و پسوردشون دسترسی دارید یا به اصطلاح اکانت های ظرفیت کامل. در این نوع اکانت ها هم مثل روش قبلی شما اکانت رو وارد ویندوز استور میکنید و با اکانت شخصی خودتون در xbox app ساین این میشید. تنها اختلافش با روش 2 اینه که تو این نوع اکانتها شما میتونید به بازیهای ea هم دسترسی داشته باشید. اما اختلافی که با روش 1 داره اینه که با اکانت شخصیتون نمیتونید بازیهای ea رو پلی بدید. به عبارتی دیگر تمام سیوهای بازیهای ea داخل اکانتی ذخیره میشه که از فروشنده گرفتید که این نوع اکانتها معمولن قابل تمدید نیست و اگر شما بخاید مثلا یک سه ماهه دیگه بخرید، فروشنده یه اکانت جدید بهتون میده.
----------------------------
نتیجه گیری:
برای بازیهای ea بهترین روش همون شماره 1 هستش. به خاطر اینکه در روش شماره 3 شما هر چند وقت یکبار مجبور میشید بازیها رو از اول انجام بدید. چون برای استفاده از ea play باید اکانت ویندوز استور، xbox app و ea desktop یکی باشه.

نکته:
در حال حاضر بازیهای ea در pc هیچگونه اچیومنتی ندارن و مشخص هم نیست این مشکل کی قراره حل بشه. اگر این مورد براتون مهمه، فعلن بیخیال ea بشید و با هزینه کمتر از روش های 2 یا 3 استفاده کنید.
لازم به ذکره روش 1 گرونترین و روش 2 ارزونترین حالت برای استفاده از گیم پس در pc هستش.

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
یه سوال. دوتا FIFA 21 هست. من ورژن X|S رو دانلود کردم ولی حجمش کمتر از ورژن xbox one هست. تفاوت‌شون رو کسی اطلاعی داره؟

آخرین ویرایش:

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
618
یه سوال. دوتا FIFA 21 هست. من ورژن X|S رو دانلود کردم ولی حجمش کمتر از ورژن xbox one هست. تفاوت‌شون رو کسی اطلاعی داره؟
من خیلی وارد نیستم ولی چیزی که شنیدم از دوستان ظاهرا قضیه ازین قراره که در نسل جدید به دلیل استفاده از اس اس دی نوع کمپرس (فشرده سازی) بازی ها به صورتیه که حجم بازی ها کمتر میشه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,459
نام
امین
نسخه نسل جدید فشرده سازی روش انجام میشه و با ssd سازگارتره واسه همینم حجمش کمتره.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,033
نام
مصطفی
Microsoft Flight Simulator (Xbox Series X|S) – July 27 / مرداد 5

Hades (PC, Cloud, and Console) – August 13 / مرداد 22

Dungeons and Dragons: Dark Alliance (PC, Cloud, and Console) – June 22 / تیر1

The Ascent (PC, Cloud, and Console) – July 29 / مرداد7

Twelve Minutes (PC, Cloud, and Console) – August 19 / مرداد28

Psychonauts 2 (PC, Cloud, and Console) – August 25 / شهریور 3