X vs Y - Never Walk Alone (FINAL)

X vs Y - Never Walk Alone Final

• مجموع رای دهنده‌ها
    44
  • نظرسنجی بسته شده است .

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
من به شخصه کاری ندارم‌منبع الهام و از این حرفا، gow 2018 با اختلاف فعلا بهترین کامبت تاریخ رو داره:D این خودش تکلیفش رو معلوم میکنه. و اگر rdr2 با اون دنیا و کارکترها و داستان نبود، قطعا با اختلاف بهترین بازی نسل میشد حداقل برای من :D
این که اصلا و به هیچ عنوان گزاره درستی نیست :D یعنی من همین الان میتونم کلی مشکل از گیم پلی بازی بکشم بیرون.
درسته GOW 2018 ریسک هایی کرده که خوب اغلب به ظاهر جواب گرفته ولی فکر میکنم یکی از مهم ترین دلیل هاش همون ترنزیشن درست تمپوی مبارزات بازی های قبلی.
از لحاظ گیم پلی که مهم ترین مشکل بازی دوربین که اصلا و ابدا استفاده درستی ازش تو مبارزات نمیشه یعنی تنها زمانی که میتونیم بفهمیم یکی از پشت داره حمله میکنه نشونه قرمزی که یک ثانیه قبلش ظاهر میشه بنابر باید همش فرار کنیم تا بتونیم دشمن ها رو تو یه کادر داشته باشیم. یا مثلا این گیر دادن کارگردان به کات نخوردن خیلی صحنه های اضافی و فیک لودینگ های زیادی وجود آورد که به نظرم اصلا نمیرزید بخواد همچین ریسکی بکنه. من رو هارد بازی کردم و به نظرم به شدت غیر بالانس بود بازی. یعنی اون هفت هشت ساعت اول بازی از باس فایت آخر خیلی سخت تر بود. دلیلشم این که با قدرت کم اول بازی دشمن ها عملا هر کدوم واسه خودشون یه باس فایتن :D اینقدر الکی hp اینا رو بالا بردن که عملا هر کدوم یه یکی دو دقیقه ای طول میکشید زدنشون. بعد یکی از مزخرف ترین المنت های بازی چیزی که یکی از منتقد ها بهش میگفت move assist! یعنی به شدت غیر قابل پیش بینی حرکات دشمن ها با این قضیه. دو متر عقب ترن یهو با move تلپورت میکنن میان بهت ضربه میزنه.مپ مارکر ها پازل های تکراری و آسون نسبت به قبلی ها پیاده روی و climbing های بی مورد و... ازین مشکلات تو گیم پلی خیلی خیلی زیاد که به نظرم او لقب بهتربن کامبت تاریخ اصلا به تیپ و قوارش نمیخوره :D

در مورد داستان و رابطه کریتوس و آترئوس که به نظرم از بعد داستان آترئوس یه جایی که میدونید به شدت out of character تصمیماتش و یهو dick میشه و بعد یهو خوب میشه بدون هیچ دلیلی :D بازی هیچ دلیلی تو گیم پلی نمیاره که بخوایم به آترئوس اهمیت بدیم. مثلا تو بازی مثل TLOU شما بار ها و بار ها مثل لحظات تخته گذاشتن برای الی این احساس مهم بودن و مواظبت کردن از شخصیت ضعیف تر بهتون دست میده و این باعث میشه واقعا اهمیت بدی بهش ولی این بازی عملا آترئوس یه ai. یا مثلا این همه از سختی رسیدن به قله یوتنهایم میگه بازی بعد آخرش با یه تلپورت میرسی نوک قله:|

خلاصه gow به نظرم بازی خیلی خوبی ولی خیلی بازی ها هستند که خیلی کاملتر و درست تر المنت های بازی رو پیاده کردن.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
میدونستین کریتوس سر راهش برای رسیدن به آخر بازی، یه سر به Sekiro هم زد که ازش یه سری نکات یاد بگیره اما نتیجه جالب نبود؟

View attachment 158401
این شات هم مربوط به یکی از باس فایت های حذف شده ی بازی بوده که به نسخه ی بعد شیفت دادن:D

158431

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,329
نام
امیر
از همین جا و همین لحظه هرگونه رفاقت و آشنایی با خائن شماره یک و سردسته خائنین بازیسنتر یعنی @The End Of Ps رو تکذیب می‌کنم . :)
@Timeless One آقا یه لطفی بکن بی زحمت اول یه جعبه از اون آناناس ها برای خائنی که نام بردم بفرست بعد هم بگیر بنش کن یه چند ماه . :-bd

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
از همین جا و همین لحظه هرگونه رفاقت و آشنایی با خائن شماره یک و سردسته خائنین بازیسنتر یعنی @The End Of Ps رو تکذیب می‌کنم . :)
@Timeless One آقا یه لطفی بکن بی زحمت اول یه جعبه از اون آناناس ها برای خائنی که نام بردم بفرست بعد هم بگیر بنش کن یه چند ماه . :-bd
یعنی امیر بخدا سر تک تک نظرسنجی ها پدر منو در آوردی :)) بابا من دلیل دارم برا کارام :D خدایی نمیخواستم رای بدم ولی دیگه دیدم نظرسنجی یه حالتی شده که گویا بعضی ها بخاطر مشکلاتی که با ND و نیل دارن اونوری رای دادن (یعنی در حدی که نک VS تلو بذارن هم باز بیان به نک رای بدن) برا همین به TLOU رای دادم . وگرنه GOW اول بشه من عشق هم میکنم فرقی برام نداشت کدوم اول شه

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
خدا وکیلی تو مقایسه استودیو ها هم چیز خنده داریه ... کلا اگه ناتی داگ نبود ، شاید الان پلی استیشنی هم نبود که بخواد سر بازی هاش بحث و جدلی بشه ....
وقتی سانتا خودش رو پاره می‌کنه نسلی یه دونه بازی میده ... ناتی داگ ۳ تا بازی درجه یک میده ...

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خدا وکیلی تو مقایسه استودیو ها هم چیز خنده داریه ... کلا اگه ناتی داگ نبود ، شاید الان پلی استیشنی هم نبود که بخواد سر بازی هاش بحث و جدلی بشه ....
وقتی سانتا خودش رو پاره می‌کنه نسلی یه دونه بازی میده ... ناتی داگ ۳ تا بازی درجه یک میده ...
158475

ناتی داگ نبود پلی استیشن نبود ؟ :D زمان PS1 که اینا اصن استودیوی سونی نبودن ، اون موقع حضرت پلی فونی یه تنه کشید بالا ، سر PS2 هم که اینا داشتن جک و دوستان رو میساختن که سانتا مونیکا با گاو و کریتوس مسکات جدید پلی استیشن رو به همه معرفی کردن :D سر PS3 هم که ناتی سر آنچارتد 1 زایید و همه میگفتن کلون توم ریدر ، از اونور سانتا یه تریلر از گاو 3 داد جهان ترک خورد :D از آنچارتد 2 به اینور بود که فرمول بازی موفق ساختنو پیدا کردن و اومدن توو کار که باز بخش اعظمی از اون جریان هم مدیون ICE تیم هستن که کد نویسی کابوس وار PS3 رو در حد تخمه شکوندن آسون کردن (که باز اونم میکس از برو بچه های خفن مشترک از همه طرف سونی بودن) :D
از گاو 3 به بعد سانتا به کلی مشکل داخلی و مدیریتی خورد که فاصله تا گاو 2018 انقدر شد ، از مولتی کارگردان بودن نسخه های گاو گرفته و یه چرت و پرتی به اسم اسنژن رو ریلیز کردن که فقط دست خالی نباشن و یه فروشی بکنن تا تغییر مکان و هزینه کردن استیگ روی یه پروژه ی از اول باخته که استودیو رو داشت تا مرز ورشکستگی می برد و باقی ماجرا. و گرنه خیلی قبل تر از ناتی داگ ، سانتا هر چی گاو شماره دار میساخت متا زیر 90 به خودش نمی دید اونم جایی که ناتی داگ یه 90 به زور داشت باقی همه زیر 90 :D

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad

برا اولین بار کاملا باهات موافقم مقایست خیلی خنده دار بود :D

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
View attachment 158475

ناتی داگ نبود پلی استیشن نبود ؟ :D زمان PS1 که اینا اصن استودیوی سونی نبودن ، اون موقع حضرت پلی فونی یه تنه کشید بالا ، سر PS2 هم که اینا داشتن جک و دوستان رو میساختن که سانتا مونیکا با گاو و کریتوس مسکات جدید پلی استیشن رو به همه معرفی کردن :D سر PS3 هم که ناتی سر آنچارتد 1 زایید و همه میگفتن کلون توم ریدر ، از اونور سانتا یه تریلر از گاو 3 داد جهان ترک خورد :D از آنچارتد 2 به اینور بود که فرمول بازی موفق ساختنو پیدا کردن و اومدن توو کار که باز بخش اعظمی از اون جریان هم مدیون ICE تیم هستن که کد نویسی کابوس وار PS3 رو در حد تخمه شکوندن آسون کردن (که باز اونم میکس از برو بچه های خفن مشترک از همه طرف سونی بودن) :D
از گاو 3 به بعد سانتا به کلی مشکل داخلی و مدیریتی خورد که فاصله تا گاو 2018 انقدر شد ، از مولتی کارگردان بودن نسخه های گاو گرفته و یه چرت و پرتی به اسم اسنژن رو ریلیز کردن که فقط دست خالی نباشن و یه فروشی بکنن تا تغییر مکان و هزینه کردن استیگ روی یه پروژه ی از اول باخته که استودیو رو داشت تا مرز ورشکستگی می برد و باقی ماجرا. و گرنه خیلی قبل تر از ناتی داگ ، سانتا هر چی گاو شماره دار میساخت متا زیر 90 به خودش نمی دید اونم جایی که ناتی داگ یه 90 به زور داشت باقی همه زیر 90 :D
البته جدا از پرافتخارتر بودن ناتی باید به اینم توجه کنیم که ناتی به هر سبکی دست زده بهترین توی اون سبک رو ساخته(بقا و پلتفرمر و ادونچر) ولی سانتا از اولش فقط یه بازی ساخته :D حالا کاری ندارم که مثلا یه کمک ریزی هم سر چندتا بازی داشته ولی ترجیح میدم اول بیاد یه ip جدید بده بعد مقایسه کنیم:D

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
خدا وکیلی تو مقایسه استودیو ها هم چیز خنده داریه ... کلا اگه ناتی داگ نبود ، شاید الان پلی استیشنی هم نبود که بخواد سر بازی هاش بحث و جدلی بشه
GIFPI3usbnTOxXAGoPQ8m.gif

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
البته جدا از پرافتخارتر بودن ناتی باید به اینم توجه کنیم که ناتی به هر سبکی دست زده بهترین توی اون سبک رو ساخته(بقا و پلتفرمر و ادونچر) ولی سانتا از اولش فقط یه بازی ساخته :D حالا کاری ندارم که مثلا یه کمک ریزی هم سر چندتا بازی داشته ولی ترجیح میدم اول بیاد یه ip جدید بده بعد مقایسه کنیم:D
ناتی داگ که فقط داره اکشن ادونچر میسازه در حال حاضر :D حالا اسمش رو بذاریم تلو یا آنچارتد ، جفتش با یه فرمت و فرمول مشابه داره ساخته میشه :D (نمی خوام بگم چیز بدیه، ولی اینکه میگی سبک های مختلف مخالفم ، منهای حالا جک که دیگه سراغش نمیرن. یه شایعه هم هست که بازی بعدیشون FPS سایبرپانکیه که نمی دونم چقدر درسته ولی فعلاً همونی که گفتم میشه :D)
حالا در مورد بهترین/بدترین :D این بهترین داری بین کل بازیا میگی طبیعتاً یا انحصاریا ؟ اگه جواب کلی ـه که همون آناناس :D رچت > جک
توی سبک بقا هم باز چیزای بهتری داریم :D نه از لحاظ متا و گوتی و فلان ، اینا به هزار و یک فاکتور بستگی دارن که از حوصله ی این تاپیک خارجه :D ولی صرفاً شیره ی سبک و گیم پلی رو بخوای در نظر بگیری عناوین خیلی معروف تر و بهتری هم داریم :D
اینکه چون چندتا گوتی گرفتن و متاهای خوبی دارن (قبلاً اشاره کردم اینا به خیلی چیزا بستگی داره) بگیم پس اینا دست به خاک میزنن طلا میشه و اینا فقط من باب کل کله نه بحث منطقی :D مثال نقض هم زیاد داره ، همین اکشن ادونچر خفن رو بتمن آرکام سیتی با تریلی از روش رد شد :D

حالا چون بازی مورد علاقتون اونجور که میخواستید خودنمایی نکرده دلیل نمیشه بزنید زیر میز بازی و هر چی روی میز هست بریزید زمین :D Do not be sorry , Be better :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,207
عزیزان، هر دو این بازیها برای بهترین استودیوهای سونی هستن:D جنگ مایکرو و سونی نیست که دارین اینطوری سانتا مونیکا رو میکوبید:D خودیه این بنده خدا:D

سانتا مونیکا چند سال با مشکلات جدی داشته دست و پنجه نرم میکرده و در همون دوران ناتی داگ حسابی پیشرفت کرده و خودشو بالا کشیده. الان سانتا دوباره جون گرفته و برگشته به همون دوران درخشانش. اتفاقا از اینجا به بعدش هیجان انگیز تر میشه:D به یه طرفه قضاوت نکنید.

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,160
نام
Amir
ناتی داگ که فقط داره اکشن ادونچر میسازه در حال حاضر :D حالا اسمش رو بذاریم تلو یا آنچارتد ، جفتش با یه فرمت و فرمول مشابه داره ساخته میشه :D (نمی خوام بگم چیز بدیه، ولی اینکه میگی سبک های مختلف مخالفم ، منهای حالا جک که دیگه سراغش نمیرن. یه شایعه هم هست که بازی بعدیشون FPS سایبرپانکیه که نمی دونم چقدر درسته ولی فعلاً همونی که گفتم میشه :D)
حالا در مورد بهترین/بدترین :D این بهترین داری بین کل بازیا میگی ؟ اگه جواب آره ـس که همون آناناس :D رچت > جک
توی سبک بقا هم باز چیزای بهتری داریم :D نه از لحاظ متا و گوتی و فلان ، اینا به هزار و یک فاکتور بستگی دارن که از حوصله ی این تاپیک خارجه :D ولی صرفاً شیره ی سبک و گیم پلی رو بخای در نظر بگیری عناوین خیلی معروف تر و بهتری هم داریم :D
اینکه چون چندتا گوتی گرفتن و متاهای خوبی دارن (قبلاً اشاره کردم اینا به خیلی چیزا بستگی داره) بگیم پس اینا دست به خاک میزنن طلا میشه و اینا فقط من باب کل کله نه بحث منطقی :D مثال نقض هم زیاد داره ، همین اکشن ادونچر خفن رو بتمن آرکام سیتی با تریلی از روش رد شد :D

حالا چون بازی مورد علاقتون اونجور که میخواستید خودنمایی نکرده دلیل نمیشه بزنید زیر میز بازی و هر چی روی میز هست بریزید زمین :D Do not be sorry , Be better :D
حالا اینا که فقط بحث جنگ داخلیه و کلا شوخیه مگرنه گاد ۲۰۱۸ بعد از تلو و رد دد بهترین بازی نسلمه و دوبارم تمومش کردم :D گاد ۳ و یکی از نسخه‌های psp هم اخیرا دوباره رفتم سمتشون. بحث اکسپلور و ادونچر توی هم تلو و هم آنچارتد وجود داره ولی خدایی اصا جو دوتا بازی تفاوتشون در حد زمین تا آسمونه:D مثلا اون اوایل معرفی تلو یادمه سر اولین بازی بزرگسال ناتی خیلی ترس وجود داشت و اینکه تا این حد رفتن سمت دارک بودن و کلهم یه دنیای متفاوتی‌ان؛ مخصوصا پارت ۲ بیشتر به رزیدنت ایول(مصداق اصلی وحشت و بقا) شباهت داره تا آنچارتد(جدا از یکسری ست‌پیس‌ها:D) و دوست دارم پارت ۲ رو بازی کنی شاید نظرت راجب این قضیه تغییر کنه چون یک‌سری جاهای بازی واقعا ترسناکن. بتمن رو حقیقتش خیلی وقت پیش بازی کردم و خیلی باب میلم نبود و بحثی سرش ندارم. میخوام بگم که تفاوت آنچارتد و تلو به حدی هست که نتونیم بگیم وقتی یک استودیو یه اکشن ادونچر درجه یک میسازه حتما میتونه که یه چیزی مثل تلو هم بسازه و ریسک نیست براش.

• Like
Reactions: only sony

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,959
نام
آریا
هرکدوم از استودیوهای سونی گلی هستن با عطر و بوی مخصوص خودشون! :D مقایسه نکنین و این رو بنوشین و با هم دوست باشین! :D

9qtl_685978.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر