World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

rezausa2010

کاربر سایت
Jun 27, 2012
67
دوستان کسی اگه جدید میخواد بیاد و alliance بازی میکنه من میتونم کمکش کنم . از لحاظ گلد و بگ و چیزایی که اولش نیاز داره. کلا کسی هم اگه پایه هست بازی کنیم باهم بگه من آیدی دیسکورد و بتل تگمو میزارم کسی خواست پی ام بده
battletag : RezaSmith#2850
discord : RezaSmith#3901

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,551
کسی از دوستان اکانتم بدردش میخوره؟ تا اکسپنشن bfa روش هست با چند تا کارکتر ۱۱۰ که خیلی وقته بازی نمیکنم و به کارم نمیاد. خیلی وقته شرایط بازی کردنش رو ندارم.

rezausa2010

کاربر سایت
Jun 27, 2012
67
یه سوال از عزیزان اگه من اکانت اروپا بگیرم و با ای پی ایران بازی کنم بن نمیشم
تجربه من اینه که shadowlands یه جوری شده یه سری جاها اصلا واست لود نمیشه و گیر میکنی !!! کلا من صبح میخوام کامپیوترو روشن کنم ای پی مو عوض میکنم تا زمانی که کامپیوتر خاموش بشه هست!

• Wow
Reactions: REZA CRAFT

dark_knight

کاربر سایت
Dec 2, 2011
367
نام
علی
از چه vpn یا سرویس کاهش پینگی استفاده می کنید؟ چند تا vpn خوب بود که زدن ترکوندن
Godping گرفتم ولی قطعی زیادی داره اصلا قابل بازی نیست.
pinghint باز بهتره ولی محدودیت پهنای باند داره تو raid کم میاره.

amir1867

کاربر سایت
Nov 24, 2012
11
سلام وقت بخیر
لطفا من رو راهنمایی کنید:

من حدود دو هفته وارد حالت رایگان بازی شدم دوتادکرکتر ساختم دروید و هانتر داخل رلیم کازاک
قبلا داخل کنسول ps4 خوره وارفریم و دستنی یک و دو و چنتا بازی دیگه بودم
الان با یه سیستم و اینترنت قوی برای اولین بار دارم وارکرفت رو تجربه میکنم.

درواقع دلیل اولم برای این بازی پیشنهاد دوستم بود که گفت میشه ازش با فروش گلد کسب درامد کرد.
اما متاسفانه الان زیاد بازی نمیکنه و حسابی تنهام. یعنی تا الان تنهایی کلی درباره وارکرفت و دنیای واقعا پیچیدش تحقیق کردم چون واقعا به گیم علاقه دارم.(خداییش بعد از ده سال گیم هنوز به این عظمت ندیده بودم.

الان که بازی علاقه مند شدم و کلی کوپست رفتم نمیدونم ایا واقعا میشه از بازی کسب درامد کرد یا نه؟(منظورم فروش گلد برای پول واقعی هست)
این رو هم میدونم که هنوز نمیتونم گلد فارم کنم اما باتوجه به خوره گیم بودنم میدونم میتونم روزی حدود ۸ ساعت براش وقت بزارم و حسابی توش رشد کنم.
ایا برای خرید بسته الحاقی اخر بازی اقدام کنم؟

درنهایت خوشحال میشم کسی که صبحا و عصرها تایم بازی داره RAF بشم باهاش

REZA CRAFT

کاربر سایت
Sep 9, 2020
40
نام
رضا نظری
از چه vpn یا سرویس کاهش پینگی استفاده می کنید؟ چند تا vpn خوب بود که زدن ترکوندن
Godping گرفتم ولی قطعی زیادی داره اصلا قابل بازی نیست.
pinghint باز بهتره ولی محدودیت پهنای باند داره تو raid کم میاره.
ping pass استفاده کن

• Like
Reactions: dark_knight

REZA CRAFT

کاربر سایت
Sep 9, 2020
40
نام
رضا نظری
سلام وقت بخیر

من حدود دو هفته وارد حالت رایگان بازی شدم دوتادکرکتر ساختم دروید و هانتر داخل رلیم کازاک

درواقع دلیل اولم برای این بازی پیشنهاد دوستم بود که گفت میشه ازش با فروش گلد کسب درامد کرد.
اما متاسفانه الان زیاد بازی نمیکنه و حسابی تنهام. یعنی تا الان تنهایی کلی درباره وارکرفت و دنیای واقعا پیچیدش تحقیق کردم چون واقعا به گیم علاقه دارم.(خداییش بعد از ده سال گیم هنوز به این عظمت ندیده بودم.

الان که بازی علاقه مند شدم و کلی کوپست رفتم نمیدونم ایا واقعا میشه از بازی کسب درامد کرد یا نه؟(منظورم فروش گلد برای پول واقعی هست)
این رو هم میدونم که هنوز نمیتونم گلد فارم کنم اما باتوجه به خوره گیم بودنم میدونم میتونم روزی حدود ۸ ساعت براش وقت بزارم و حسابی توش رشد کنم.

برای فروش گلد میتونی به سایت هایی که انجام میدن مراجعه کنی

amir1867

کاربر سایت
Nov 24, 2012
11
برای فروش گلد میتونی به سایت هایی که انجام میدن مراجعه کنی
ببخشید شما میدونید بعد از حدود چند وقت چه مقدار گلد میشه فارم کرد؟
و ایا وقت گذاشتن به این منظور ارزش داره؟
سایت مطمءنی رو میتونید معرفی کنید؟(اگر اینجا مانع داره داخل خصوصی)
نرخ تبادلش الان چقدره؟
ممنون

یه سوال دیگه
به جای vpn از سرویس پینگ استفاده کنم؟
در حال حاضر برای وارکرفت از توربو vpn استفاده میکنم. روی بستر فیبرنوری مخابرات هستم و ۴.۲.۲.۴ رو ۱۳۰ms بدون vpn میگیرم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: REZA CRAFT

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
ببخشید شما میدونید بعد از حدود چند وقت چه مقدار گلد میشه فارم کرد؟
و ایا وقت گذاشتن به این منظور ارزش داره؟
سایت مطمءنی رو میتونید معرفی کنید؟(اگر اینجا مانع داره داخل خصوصی)
نرخ تبادلش الان چقدره؟
ممنون

یه سوال دیگه
به جای vpn از سرویس پینگ استفاده کنم؟
در حال حاضر برای وارکرفت از توربو vpn استفاده میکنم. روی بستر فیبرنوری مخابرات هستم و ۴.۲.۲.۴ رو ۱۳۰ms بدون vpn میگیرم
سلام دوست عزیز
جواب دوتا سوال اولت که به خودت بستگی داره، چون مثل دستگاه ماینینگ بیت کوین نیست که بشه حساب کرد.
جواب دوتا سوال بعدیت رو نمیدونم

من از vpn express استفاده میکنم که پولی هست و پینگ خوبی هم دارم باهاش (معمولا زیر 100) و پیشنهادم به شما بازی با پینگ زیر 100 هست

ولی یه سری پیشنهاد کلی (از نظر خودم) برای شما که تازه وارد هستین و قصد/فکر پول در آوردن دارین، اول از همه شروع کنید به سرچ کردن تو یوتیوب که چطوری میتونین از wow پول در بیارین و تا میتونین ویدیو ببینین تا خوب متوجه بشین قضیه از چه قراره، چون خیلی روش برای پول درآوردن هست از گدایی جلوی اورگیمار بگیر تا Hire boosting . و یادتون باشه که ویدیوهای مربوط به shadowlands و classic هردوتاش رو ببینین تا اول بتونین انتخاب کنین کدوم ورژن از wow رو میخواین بازی کنین (حداقل یه هفته وقت بزارید برای اینکار). موقع ساخت اکانت تو بلیزارد هم کشورتون رو ایران انتخاب نکنید! اگه خیلی حرفه ای میخواین گلد در بیارین در آینده حتی ممکنه به VPS و Credit card هم احتیاج پیدا کنین.

TLDR: و درنهایت اینکه من خودم wow برای پول در آوردن بازی نمیکنم (چون فلسفه یه دنیایی که پول توش اهمیتی نداره رو بیشتر دوست دارم) همینکه 2ماه یه بار با گلد تو بازی گیم تایم میخرم خوشحالم :D اما آدمی هم میشناسم که 12 میلیون ماه پیش در آورد ولی نه ساده، ایشون با یه تیمی کار میکنن که هر کس حداقل سه تا اکانت داره (برای جلوگیری از به فا* رفتن برای وقتی که بن میشن) و هر کدومشون یه سایت دارن برای تبلیغ بوست و فروش گلد که خود سایتاشون هم تو گوگل ادز هست! و دم و دستگاههای دیگه. پس مثل هر کار دیگه ای تو اینجا هم اشل های کاری مختلفی وجود داره برای کسب درآمد و باید در نظرشون بگیرین اگر دنبال این رقم ها هستین. شاید پیدا کردن همچین تیمهایی و عضو شدن توشون هم ایده بدی نباشه... ولی بخاطر قضیه ریپورت و خطر بن شدن مسلما سخت خواهد بود پیدا کردنشون.

موفق باشید

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
سلام وقت بخیر

خیلی ساده بهت بگم با توجه به اینکه تازه کاری تنها شیوه کسب درآمد مناسب فروش بوسته دانجن میتیکه، فروش بوست برات فوق العاده سخته و نشدنی خواهد بود. اولا که به تیم نیاز داری و با توجه به تازه کار بودنت تقریبا هیچ تیمی باهات همکاری نخواهد کرد. باید از همه کلاس ها حداقل یه کرکتر داشته باشی که کاملا فول باشن (فول bis) و دانش بازی کردن با همشون در بهترین سطح ممکن رو داشته باشی. این داشتن دانش بازی مناسب خودش نیاز به سال ها تجربه داره و شما نمیتونی با 2 ماه بازی کردن بیشتر از 10 تا کلاس و چند ده اسپک رو در بالاترین سطح یاد بگیری. بوست کردن ملت تو دانجن M+15 آب خوردن نیست. شما داری تو گروهی بازی میکنی که یک یا دو نفر تقریبا نیستن و هیچ خاصیتی ندارن و شما داری بوست میکنی. شما باید کلا باید زندگیت رو بذاری برای فروش بوست و روزی حداقل باید 10-14 ساعت بازی کنی. اصلا فکر نکن که کسب درآمد از wow راحته. گروه های فروش بوست تعطیلی و شب و نصفه شب ندارن و تقریبا همیشه باید آماده بازی کردن باشی.
مشکلات خیلی خاصی هم بنا به تبادل گلد وجود داره و شما باید همیشه در نظر بگیری که اکانتی که ماه ها براش وقت گذاشتی ممکنه تو یه لحظه برای همیشه بن بشه.

CrazyMember

عضو جدید
Jan 24, 2021
1
سلام دوستان
من دنبال یک گیلد ایرانی داخل ریلم Kazzak میگردم. من بیشتر PVP بازی میکنم در کنارش PVE هم بازی می کنم اما خیلی تنهام یه گیلد ایرانی اگر بتونید بهم معرفی کنید.
آیدی من : Navido#21479

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر