World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

go_vahid_go

کاربر سایت
Jul 18, 2008
83
Ba salam be hame baro bache bazicenter !
belakhare bade 1 sal server haye free va az in harfa miram blizz:love:ard
ye druide lvl 20 tu kazzak daram ke in hafte vagti ADSL+2 biad uno az trial up mikonam
Omidvaram ke mano tu jame khodetun rah bedin va az ham estefade konim
felan bye ;)

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
من هم بالاخره رفتم blizz (البته خبر قدیمیه ها :cheesygri) از روش ته لاشخوری( همراه با trial:cheesygri )
الان شدم 52 هشت روز هم مونده 1 ماه free تموم بشه
یه سوال هم دارم گفتم بیپرسم
جرا warlock ها اکثرا deamonlogy نیستند؟ یعنی خیلی demonlogy کم هست. چرا؟

کلاس Warlock رو معمولاً تا lvl 55 با Affliction بالا میارن (یعنی طوری می رن که lvl 50 به Unstable Affliction برسن) بعد از اون Respec می کنن به Demonology تا FelGuard رو بگیرن
حالا چرا 55 ؟
علت اینه که اگه بخوان lvl 50 برای FelGuard برن demono، اون وقت Corruption رو نمیشه بصورت Instant داشت و خوب کلی به مشکل می خوره ...
در نهایت با سیستم 8/42/11 به 70 می رسونن (تا جایی که توی Destruction ها به Shadowburn برسن ...
عملاً میشه این شکلی که Link می کنم: http://www.wowhead.com/?talent=IV0RZbgczIiz0xstxx0z

نوشته شده توسط JewelCraft:
کلاس warlock کلا خیلی به pet وابسته هست.واسه همین برای کم کردن وابستگی و خودکفا شدن کمتر demonology میرن.معمولا ترکیبی کار میکنن.خیلی از حرفi ایها رو دیدم که 36تا تو demonology میرن و بقیه رو affliction میرن.

چه کسی این رو به شما گفته ؟
Warlock قدرتش چیزهای دیگه ایه، Pet های Warlock همه حالات کاربردی دارن، کسی برای DPS از این Pet ها استفاده نمی کنه
مثلاً Imp رو برای Blood Pact ـش می خوان، یا برای Fire Shield ـش و اگر Afflilock باشه برای Dark Pact ـش
Viod رو برای Sacrifice ـش می خوان
Succubus رو برای CC ـش
FelHunter رو برای Spelllock ـش، برای قابلیت های PvP ـش
و همه ی این Pet ها وقتی با استفاده از Demonic Sacrifice، قربانی بشن، اونوقت هر کدوم یسری قابلیت جالب رو به Warlock می دن
در نهایت Warlock در lvl 70 به دو دسته تقسیم میشه:
1: اگه بخواد بره PvP می ره SL / SL، به این معنا که توی Affliction و Demonology طوری پیش میره که Siphon Life و Soul Link برسه.
2: اگه بخواد بره تو خط PvE و Raiding هم باید بصورت 0/21/40 تلنت بده، طوری که توی Demono ها به Fel Domination و Master Summoner و Demonic Sacrifice دست پیدا کنه.
در هر دو حالت فوق Warlock یک موجود کاملاً سرخود ـه که تمام DMG ـش رو خودش می زنه، توی SL/SL با Debuff هاش و Pet ـی که به جون Healer یا Caster می ندازه تا Spell Lock ـش کنه، و توی PvE هم که اصلاً Pet ـش رو بلافاصله بعد از Summon کردن، Sacrifice می کنه برای Buff ـش (مثلاً Sacrifice کردن Succubus باعث می شه که Shadow DMG به میزان 15% افزایش پیدا کنه)

milad

کاربر سایت
Jan 28, 2006
445
نام
mld
من که همه رو خالی کردم رو Destruction .

اولاش با Pets حال میکردم ولی بیخیالش شدم ولی WarLock بدون Imp مثه زنبوره بی عسله:cheesygri

ninja_gaiden

کاربر سایت
Aug 10, 2006
484
نام
None
میشه یکی توضیح بده ( راه حل داره ؟ )
من بازی wow رو که بازی میکنم با ravencrest.nl بازی میکنم ولی گاهی اوقات هم wowscape رو بازی میکنم .....میشه کاری کرد که وقتی آی دی مخصوص هر کدوم رو میزنی خودش بره رو سرور مخصوص اون آی دی ....
الان تو realmlist هر دو رو میزارم ولی فقط یکی رو قبول میکنه ....به این ترتیب ...:
set realmlist logon.wowscape.net
set realmlist server.ravencrest.nl
راهی هست بشه مثلا چند تا سرور رو داشته باشی و نخواهی realmlist رو هی تغییر بدی ....

R3zA

کاربر سایت
Jul 10, 2008
15
نام
رضا
دوباره میپرسم:
اگهwow:wotlk امد و ما بخوایم تو blizzard بازی کنیم باید wow:bc داشته باشیم ؟به خاطر پولcdkey می گم اخه نمی خوام خیلی خرج رو دستم بیوفته.
یه سوال دیگه:برای بازی تو blizzard باید بازی اصل داشت؟

برای wotlk باید نسخه استاندارد بازی + اکسپنشنTBC رو داشته باشید...
با خرید نسخه استاندارد بازی یک ماه اکانت رایگان هم خواهید داشت و بعد از اون باید از تایم کارتهای 2ماهه استفاده کنید...
در مورد خرید تایم کارت و cdkey و باقی قضایا هم می تونید با من در تماس باشید...

x360

کاربر سایت
Aug 10, 2006
863
نام
khosro
برای wotlk باید نسخه استاندارد بازی + اکسپنشنTBC رو داشته باشید...
(منظورت رو از استاندارد نفهمیدم !!)
اگه منظورت اورجینال بازی هست . فکر نکنم لازم باشه حتما ارجینال باشه!!!
===
من که این 1 ماه شارزم تمام شد از بلیز میرم پشت سرمم نگاه نمیکنم.:sick::sick:
اصلا از وقتی رفتم بلیز از wow زده شدم.:sick::sick:

R3zA

کاربر سایت
Jul 10, 2008
15
نام
رضا
(منظورت رو از استاندارد نفهمیدم !!)
اگه منظورت اورجینال بازی هست . فکر نکنم لازم باشه حتما ارجینال باشه!!!
===
من که این 1 ماه شارزم تمام شد از بلیز میرم پشت سرمم نگاه نمیکنم.:sick::sick:
اصلا از وقتی رفتم بلیز از wow زده شدم.:sick::sick:

من برای بازی رو سرورهای رسمی گفتم و خوب 100% باید نسخه استاندارد و TBC رو داشته باشید تا بتونید wotlk رو نصب کنید...

چرا؟ لول... خوبه که... من تازه دارم خودم شروع میکنم... :blushing:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
ravencrest.nl ؟ به به .. سرور free ـه ؟
بسیار عالی . پس بگو چرا این ماجرا برای من اتفاق افتاد.

یکی توی xfire پیام داده که چجوری وصل شدی !! میگم عجب، خوب مگه چجوری وصل میشن به سرور ؟:D میگه سرور خوابیده .. میگم نه بابا ما داریم توی سر و کله هم میزنیم. خلاصه توی هیری بیری من باید جواب خراب شدن سرور free بدم.

حالا این مهم نیست. به این شخصیت عزیز که اسمش هم یادم نیست بگم .. ایها الناس من داخل سرور Ravencrest خود بلیزارد بازی میکنم . انقدر مخ من بدبخت رو نخورید ...

با تشکر.

پ.ن : به هر حال سرور خود بلیزارد هم سخته ... آدم دیر level up میشه .. gank میکنند و از این چیزها.
یکی از دوستان بود توی یکی از این سرورهای مجانی بازی میکرد میگفت xp rate که چند برابره. همچنین وقتی که 70 میشید .. آیتم های badgevendor رو که مثلا باید 150 تا badge بدبد بخرید رو با 100G میخرید و خوشحال میشید. منظورم این نیست که همه سرورهای مجانی همینطورند و هرکسی روی سرور مجانی بازی میکنه بده و اینها .. میگم تجربه بازی روی سرور مجانی و اصلی فرق میکنه ..

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
درود
خو توي سرور هاي مجاني هر لحظه امكان اين هست كه اين بابا بياد جمع كنه بند و بساط رو ملت رو دست به چيز بزاره و هيچ تعهدي وجود نداره براي حفظ كاراكتر ها . spell ها و talent ها هم كه معمولا مشكل دارن و البته يه مورد كه نسبي هستش enchant ها هستن كه به خاطر اينكه ملت هر روز آيتم عوض ميكنن خيلي كم استفاده ميشن .
به هر حال آرزوي خوش شانسي كنيد برام كه امشب با اسكرين شات archi پست بدم :دي

Primordial

کاربر سایت
Aug 26, 2007
321
نام
امین
بچه ها اگه lich king بیاد به همون سیستم واسه اجرا نیاز داره یا بیشتر ؟ :confused:

چون من تو تریلر Lich king گرافیک خیلی خوبی رو دیدم

Sir.SiSiLi

کاربر سایت
Jan 19, 2006
12
با سلام
یه اکانت wow دارم با 6تا کاراکتر لول 70 که می خوام بفروشم.
اگه کسی علاقه مند هست بگه تا توضیحات تکمیلی رو بدم.
در ضمن به بالاترین قیمت فروخته می شه..

samotras

کاربر سایت
Jul 20, 2008
47
نام
shahriar
با سلام خدمت همه دوستان

من جدیدا عضو این سایت شدم و یه ۸ ماهی هست دارم بازی میکنم (ادم از کار و زندگی میفته;))
یکی از معضلات بزرگ من که فکر کنم همه شما هم کم و بیش ذر گیر اون بودین تهیه کارت بوده
من بعد از کلی گشت و گذار و این و رو اونور زدن بلاخره یه وبلاگی رفتم که ادعا میکنه کارت شارژ رو با پکیج اورجینال میده(irangame1.blogfa.com) البته هنوز قیمت نداده ولی اگر تو زرد از اب در نیاد خیلی خوبه :cheesygri

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر