World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
مژده مژده..اکانتم رو پس دادن :d
الان تو بازی هستم
خب قابل توجه دوستانی که مثل من نشسته بودن تا همینجوری با اون ایمیلی که داده بودن اکانتشون باز بشه
بعد از یه هفته که دیدم خبری نشد یه اکانت با یه اسم دیگه ساختم و یه ایمیل زدم
ایندفعه سول امنیتی و cd key ها رو هم به اون عکس پاسپورتم اضافه کردم.
جالبه که بعد از 15 دقیقه اکانتم رو باز کردن
اینم متنشون
Thank you for contacting us about your account.

I have sent you a couple of emails; you can ignore the ones about battle.net account email change and account verification, but you'll need to check the password reset.

After you reset the password, if you log in with this email address and the password you'll set, you'll find out your World of Warcraft account back where it was left.

I have also added 12 days of game time to your account, since it was locked for this amount of time with an active prepaid card.

We hope this solves the problem, and welcome you back on World of Warcraft.

Should you have any additional questions or concerns, please contact us again and we'll get back to you as soon as possible.

Kind regards,

Federico
Game Master Malmurfjoll
Customer Support
Blizzard Europe

miladdarren

کاربر سایت
Apr 20, 2012
559
نام
Milad
سلام دوستان من اگه تو blizz کشورو uk انتخاب کنم بعد با ip ایران connect بشم گیر می دن؟بن می کنن؟
سایتی می شناسید که آدرس های uk رو داشته باشه الکی اونجا بنویسم؟

CzAr

کاربر سایت
Jun 19, 2011
15
نام
CzAr
من بیشتر برای raf پرسیدم چون با این قیمت game card سخته بازی کردن قدیم (قبل از tbc) با بیستو هفت هشتم گیم تایم میگیرفتم سخت بود چه برسه الان بالا 100 هزار....:(

Rez9v

کاربر سایت
Apr 26, 2012
62
نام
رامتین
من بیشتر برای raf پرسیدم چون با این قیمت game card سخته بازی کردن قدیم (قبل از tbc) با بیستو هفت هشتم گیم تایم میگیرفتم سخت بود چه برسه الان بالا 100 هزار....:(

منم می خوام از raf استفاده کنم، ولی می ترسم بن شم!

madman

کاربر سایت
Dec 9, 2008
48
اکانت wow من 1 ساعت پیش بن شد....:(
میل هم برام نیومده که دلیلش رو بدونم....حالا یه تیکت زدم ببینم جریان چیه!
199 تا مانت داشتم میخواستم امشب اچیو 200 تا رو بگیرما!!!!:d

Rez9v

کاربر سایت
Apr 26, 2012
62
نام
رامتین
اکانت wow من 1 ساعت پیش بن شد....:(
میل هم برام نیومده که دلیلش رو بدونم....حالا یه تیکت زدم ببینم جریان چیه!
199 تا مانت داشتم میخواستم امشب اچیو 200 تا رو بگیرما!!!!:d

صلوات الله علیه... دوست ازیز شما از RAF استفاده می کردی؟

CzAr

کاربر سایت
Jun 19, 2011
15
نام
CzAr
منم می خوام از raf استفاده کنم، ولی می ترسم بن شم!

برای raf خیلی مهمه که از کجا میگیرید بعضی ها شارژ میکنن با کردیت دزدی و یا هزار تا داستان دیگه شما اولش اکانتت شارژ میشه ولی بعد که بلیزارد چک میکنه میبینه پول تو حسابش نرفته میاد raf رو حذف میکنه و ممکنه اکانت رو هم بن کنه ولی اگر %100 پول بره تو حسابشون دیگه مشکلی نیست
خیلیا هستش که چند ساله دارن با raf شارژ میکنن و مشکلی ندارند باید با یه نفر که قبلا شارژ کرده و مشکلی نداشته سفارش داد

madman

کاربر سایت
Dec 9, 2008
48
صلوات الله علیه... دوست ازیز شما از RAF استفاده می کردی؟

نه دوست عزیز من عادی شارژ می کنم...خوشبختانه میل بلیز اومد و مشخص شد که به خاطر trade گلد بنم کردن ( آخه بعد از ظهری یه مونت TCG خریدم 65k ) خلاصه تیکت زدم و توضیح دادم جریان رو چند دقیقه پیش هم جواب اومد که دلیل بن کردن این بوده که در هنگام خرید مونت داشتم از پراکسی استفاده می کردم (که البته استفاده هم می کنما:d) خلاصه جی ام گفت اکانتت رو باز کردم اما دفعه آخرت باشه ها!!!!:d

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
من که امروز بدون ف-ی-ل-تر ش-ک-ن اکانتم رو شارژ کردم رفتم تو بازی با پینگ 250(home و world)بازی می کردم هیچ مشکلی نبود نمیدونم بقیه چرا مشکل پیدا کردن.این BG های جدید هم بدک نیستن:d

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
دوستان یکی میگه واسه Wow از 0 میخوام شروع کنم چی لازم بخرم؟
قیمت بازی چطوره؟پچ میخواد؟
شارژ چطوره؟
از کجا بگیرمو این حرفا؟

Alonex

کاربر سایت
Nov 28, 2012
35
این 2 تا شغل مکمل همدیگه نیستند پس مسلما یا باید هیرو دیگه داشته باشین که موادشو برای skill up جور کنید و یا از AH بگیرید
موادش هم به ترتیب که lvl up میکنی به همون ترتیب برای Skill up شغل ها هست

ممنون
شغل مکمل با engine چیه ؟ مواد اولیه رو از کجا میشه بدست آورد ؟ او AH بگیرم که اصلا به صرفه نیست پس چیکار کنم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر