World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Sina.Tvsl

کاربر سایت
Jan 15, 2013
363
نام
SiNA
سلام
بحث جالبیه...
والا به شخصه دلیل علاقه من به سری warcraft داستان و شخصیت پردازی های فوق العاده قشنگ و بینظیرش بود اما این بازی واسه من از 5 دقیقه آخر 3.3.5a تموم شد... وقتی دیدم لیچ کینگی که انقدر خود بلیزارد بهش ابهت داده بود به اون کشکی شکست میخوره با خودم گفتم دیگه بلیزارد زد تو کار ماست مالی! و تو کاتا این حرفم ثابت شد و فقط بیلز شروع کرد به کش دادن داستاناش! از نظر گیم پلی هم بنظرمن کاتا از بالانس در اوومد و MOP هم که دیگه باید اصلا اسمشو WOW 2 میزاشتن
درباره quit کردن هم از اونجا که این آمار اخیر فقط مربوط به خود بلیزارده دلیلشو این میدونم که خیلیا quit نکردن و فقط تغییر سرور دادن... نمونمش خود من، وقتی دیدم وضعیت این پچ آخریا اینه گفتم بلیز جون تا الان می ارزید هر چفدر هزینه کردم، حتی بنظرم کم هم بود اما حالا که سیستم اینه از ما خدافظ... میرم سرور فیری پلی میکنم که الان تقریبا 75% اسکریپت شدن و هنوز که هنوزه من 3.3.5a پلی میدم... و خیلیا رو تو همین سرورای فیری دیدم که خودشون از پلیرای بلیز بودن (چه ایرانی چه خارجی) اما اومدن دارن رو سرور فیری پلی میدن
آخ پسر! دلم اصلا هوس TBC کرد!!!! واااااااای چه روزایی بود... ای بلیزارد!
به تو میگن اصیـــــل!بابا دمت گرم!:d

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
سلام
بحث جالبیه...
والا به شخصه دلیل علاقه من به سری warcraft داستان و شخصیت پردازی های فوق العاده قشنگ و بینظیرش بود اما این بازی واسه من از 5 دقیقه آخر 3.3.5a تموم شد... وقتی دیدم لیچ کینگی که انقدر خود بلیزارد بهش ابهت داده بود به اون کشکی شکست میخوره با خودم گفتم دیگه بلیزارد زد تو کار ماست مالی! و تو کاتا این حرفم ثابت شد و فقط بیلز شروع کرد به کش دادن داستاناش! از نظر گیم پلی هم بنظرمن کاتا از بالانس در اوومد و MOP هم که دیگه باید اصلا اسمشو WOW 2 میزاشتن
درباره quit کردن هم از اونجا که این آمار اخیر فقط مربوط به خود بلیزارده دلیلشو این میدونم که خیلیا quit نکردن و فقط تغییر سرور دادن... نمونمش خود من، وقتی دیدم وضعیت این پچ آخریا اینه گفتم بلیز جون تا الان می ارزید هر چفدر هزینه کردم، حتی بنظرم کم هم بود اما حالا که سیستم اینه از ما خدافظ... میرم سرور فیری پلی میکنم که الان تقریبا 75% اسکریپت شدن و هنوز که هنوزه من 3.3.5a پلی میدم... و خیلیا رو تو همین سرورای فیری دیدم که خودشون از پلیرای بلیز بودن (چه ایرانی چه خارجی) اما اومدن دارن رو سرور فیری پلی میدن

داستان تو کاتا کلا دیگه تموم میشه، داستان ورلد اف وارکرافت بعد کاتا تموم میشه، دیگه وجود خارجی نداره :D
و اینکه چ کشکی لیچ رو کشتن اینو به شما دوست عزیز بگم ک بلیزارد با منطق میره جلو ... اول ب کل پلیر ها میگه داستان داره شروع میشه همگی فلان ساعت فلان روز فلان جا باشید رمان میخواد شروع شه ...
حالا همه دوست دارن ببینن چی میشه!
همه ارزوشونه ک داستان رو ببینن...
و تو اون لحظه realm پر میشه! تازه 4k پلیر هم پشته login میمونن تا وارد شن شایدم خیلی بیشتر!
چرا اینارو میگم...چون تو اون لحظه کلی پلیر میرن تو اون مکان مورد نظر و دارن میجنگن حالا شما برو اونجا با نت فکستنی اگه تونستی بین اون همه پلیر تکون بخوری تو عمرت 20k پلیر یکجا ندیده بودی تا حالا(اگه دیدی بگو بم :| )
خوو بلیزارد ب فکر اینجور پلیرهاس ک نمیتونن تکون بخورن تو اون همه 20k پلیر مطمئنن 2k نمیتونن تکون بخورن از لگ!
واسه همین ی چیزی به اسم raid گذاشته ک پلیر ها تعدادشون کمتر شه و ی ذره بهتر بازی کنن و لذت ببرن!
اگه بلیز بخواد بگه همگی هر چند k پلیر هستید بریزید تو raid لیچ رو بزنید...خوو معلوم سختر میشه!اصن میشه گفت مثه God یا همون موجودات اولیه ک تو وارکرافت بودن و این دنیا رو ساختن میشد...ک بهش میگن Titans
اولین مخلوقات تو داستان ک با قدرتی ک داشتن دنیا رو ساختن و به زمین اسمان همه جا جون دادن و خودشونو واسه اینا فدا کردن و قدرتشونو دادن به موجوداتی ک خلق کردن مثه DW و خیلی دراگون های دیگه یا داخل زمین یا تو ی شمشیر یا تو ی چشمه این Titansها قدرتشون رو تو اینجور چیزا تقسیم کردن!
واسه همین داستان رو جوری پیش میبرن ک بگن 25 نفره 10 نفره لیچ رو میزنن ولی در اصل چند هزار نفره لیچ رو میکشن و مطمئنن خیلی هم سخت بوده کشتنش تو داستان و اینطوری الکی نمیکشنش...والا تو جنگای صلیبی و مسلمانان هر کدوم از جنگاشون به هفته ها یا حتی ماه ها طول میکشید...چ برسه ب این جنگ Heroها ک از سحر و جادو و جنگجویان استفاده میشده...
و من خیلی به رمان لیچ یا کلی بگم از همون چشمه جاودانگی تا اخرین نسخه داستان احترام خاصی دارم!
بعد کاتا...الانم ک دیگه شعری بیش نیست!
پس بهتره کلی فک کنیم بعد بحرفیم...

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
من از این حرف ها تعجب می کنم که می گن داستان تمام می شه ..... داستان wow اصلا داستان ایلیدان و لیچ کینگ و آرتاس که نیست خیلی فراتر از این حرف هاست اصلی ترین چیز هم هوردها و آلیانس ها هستند که داستان محور اونها می چرخه و اتحاد اونها و وقایع که توی این جهان اتفاق میوفته که یکی از این وقایع LK بود.
نکته دیگه اینه که پاندا توی بلیزارد بوده و اینطوری نیست که پاندا بعد از کونگ فو پاندا شکل گرفته و ...... دوستانی که warcraft3 رو بازی کردن یه جا بود یه پاندا پیدا می کردی میومد کمک خیلی هم قوی بود پس از قبل بوده .....
یه چند تا نکته هم درباره بازی wow واقعا دوران tbc دوران خیلی خوبی بود و همه پلیرها می گن بهترین اکپنشن tbc بود راید فایندر نبود ملت می ریختن دم در راید بعد join میشدیم می رفتیم راید و ....... اما یه چیزی که همه الان بهش اذعان دارن این هست که واقعا wow عمرش رو به پایان نیست چون wow یه بازی مال 7 - 8 سال پیش است و الان تو این سبک بازی های دیگه خیلی حرف برا گفتن دارن هم از لحاظ گیم پلی هم گرافیک هم .... و wow غیر داستان فوق العاده رنج بازی یکنواخت داشته و این برای بسیاری از بازیکنان رنج آور هست اما نمی شه اون رو کنار زد چون توی همون نوع خودش تک هست اما یکنواخت.
برای من wow یه سرگرمی هست که بهش علاقه دارم و تکرارش هم برام لذت بخش و توی بلیزارد بازی کردن رو با جاهای دیگه عوض نمی کنم چون کسی که می خواهد واقعا wow ازی کنه غیر اینجا یعنی وقت تلف کردن.

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من از این حرف ها تعجب می کنم که می گن داستان تمام می شه ..... داستان wow اصلا داستان ایلیدان و لیچ کینگ و آرتاس که نیست خیلی فراتر از این حرف هاست اصلی ترین چیز هم هوردها و آلیانس ها هستند که داستان محور اونها می چرخه و اتحاد اونها و وقایع که توی این جهان اتفاق میوفته که یکی از این وقایع LK بود.
داستان اصلی هورد و الاینس؟ :D شوخی می کنی دیگه؟ داستان مربوط به ایلیدن و ... نیست؟ o_O داستان warcraft در اصل بر پایه burning legion و در کنارش Titans and old gods ـه نه هورد و الاینس و این حرفا... که کاملا تمام داستان های کتاب ها و بازی های وارکرفت بر اساس این 3 مورد هست.همین LK بیس داستانیش مگه از کجا میاد؟ مربوط به Burning Legion و Ner'zhul و Kil'Jaeden بود دیگه. داستان War of the ancients مگه در مورد چی بود؟
این داستان های آبکی که بیلیزارد راه انداخته واسه MoP که نبرد بین هورد و الاینس رو خیلی epic جلوه بده واقعا خنده داره از نظر کسایی که دنبال داستان های وارکرفت بودن و هستن.

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
داستان اصلی هورد و الاینس؟ :D شوخی می کنی دیگه؟ داستان مربوط به ایلیدن و ... نیست؟ o_O داستان warcraft در اصل بر پایه burning legion و در کنارش Titans and old gods ـه نه هورد و الاینس و این حرفا... که کاملا تمام داستان های کتاب ها و بازی های وارکرفت بر اساس این 3 مورد هست.همین LK بیس داستانیش مگه از کجا میاد؟ مربوط به Burning Legion و Ner'zhul و Kil'Jaeden بود دیگه. داستان War of the ancients مگه در مورد چی بود؟
این داستان های آبکی که بیلیزارد راه انداخته واسه MoP که نبرد بین هورد و الاینس رو خیلی epic جلوه بده واقعا خنده داره از نظر کسایی که دنبال داستان های وارکرفت بودن و هستن.
من با حرف شما موافقم البته شما در مجموع می گین من wow رو گفتم world of warcraft کاری به کل داستان ندارم تو این رابطه.

draka

کاربر سایت
Feb 11, 2013
53
نام
میثم
این که داستان warcraft یه رمان فانتزی شاهکاره هیچکس شکی توش نداره و هر کسی واردش میشه توش غرق میشه و واقعا شخصیت پردازی قوی داره.
این داستان بسیار وسیعه و age های مختلفی توش از بین میرند و دوباره به وجود میاند و همینطور هر کدوم از این دوره ها قهرمان های خودشون رو دارن که با اون ها بوجود میان و از بین میرند.
درسته وقتی با یک شخصیت اخت میشی وقتی حذف میشه ناراحت میشی و یه جورایی ادامه داستان بی معنی میشه.ولی به نظر من این نقطه قوت داستان هست که شخصیت ها لوس نمیشند.

موافق نیستم که میگید بد 3.3.5 قضیه رو دارن کش میدن.... لیچ کینگ یکی از چندین شاخه این داستان تازه هنوز هم این قسمت تموم نشده.
cataclysm هم داستان فوق العاده ای داشت نقطه قوتش تو firelands بود و پایان زیبا تو hour of twilightکه یه قسمت دیگه از داستان رو تکمیل کرد و ریزه کاری های خیلی قشنگی هم داشت.
چیزی که تو TBC گیم رو جذاب میکرد گیم پلی نه از لحاظ تکنیکی چون اون خوشبختانه تا الان تقریبا اصیل مونده بلکه ساذگی و خلاقیت خاص تو raid ها وpvp بود. و خوب بازی هارد تر از این حرفها بود(مثلا صبح تا شب میرفتیم trash فارم میکردیم:d) کلا یه سادگی و جذابیت خاصی داشت.اگه بخوای از لحاظ داستان حساب کنی که زدن همه رو نیست و نابود کردند:d اونم نه جوری که لایق اون کاراکتر باشه.
اما MOP از دو لحاظ مشکل داره. من کلا با پاندا تو داستان مشکلی ندارم چون از قبل هم بوده ولی دیگه خیلی خیلی این نقش رو بزرگ کردند.
مثل اینکه دارند little Hellscream من هم حذف میکنندکه (خودم یکی از فن هاش هستم).ولی بازم نمیخوام این پچ رو از دست بدم حتما 5.3 رو بازی میکنم.
شاید بلیز به حرف old fanهاش گوش کرد تو پچ 6 یکم برگشت به اصالت واقعی warcraft. چون داستان حالا حالا ها جای کار داره;)

داستان اصلی هورد و الاینس؟
biggrin1.gif
شوخی می کنی دیگه؟ داستان مربوط به ایلیدن و ... نیست؟ o_O داستان warcraft در اصل بر پایه burning legion و در کنارش Titans and old gods ـه نه هورد و الاینس و این حرفا... که کاملا تمام داستان های کتاب ها و بازی های وارکرفت بر اساس این 3 مورد هست.همین LK بیس داستانیش مگه از کجا میاد؟ مربوط به Burning Legion و Ner'zhul و Kil'Jaeden بود دیگه. داستان War of the ancients مگه در مورد چی بود؟

حرفت درسته کلا خبری از
burning legion نیست دیگه و کلا منشا داستان گم شده.مثل اینکه دشمن اصلی azeroth فراموش شده البته تو کاتا بخشی از داستان که به old gods مربوط میشد کاملا بر میگشت به ابتدای داستان.

آخرین ویرایش:

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
یه جا شنیدم که بلیز می خواسته wow رو تموم کنه باس آخرشم قرار بوده سارگارس باشه ولی واسه پروژه تیتان و استارکرفت پول لازم داشته تندی کاتا رو داده بیرون

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
از نظر من پچ پانداریا پچ خوبیه چون بعد از جو سنگین و تاریک کاتا یه مقدار حال و هوای طنز و شوخی به بازی داد که برای تنوع خیلی لازم بود،و اینکه پلایر نمیتونه یه شبه ره صد ساله بره و باید حتما با دیلی کردن و ... به تدریج هیروش رو قوی کنه،ولی زمان لیچ کینگ طرف یه ICC میرفت از فرش به عرش میرسید(البته من زمان لیج کینگ بلیز نبودم،چون موقع خدمتم بود ولی دوستان این طور میگفتن،تو سرورای فری هم که الان همین طوره)
و واسم خیلی خنده داره که میبینم تو لیچ کینگ تو دی پی اس پالادین میاد مثلا از هانتر و میج و والاک سر میشه،البته در پچ پاندا یه مقدار در باف کردن میج و هانتر زیاده روی شده ولی حداقل آدم میگه اینا pure dps هستند و زورش نمیاد ولی وقتی هیرو هیبرید میاد دی پی اس اول میشه واسه آدم یه کم زور دارهl-)

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
منم قبل از MOP ولش کردم یادش بخیر چقدر این در اون در زدیم سر گرفتن استف لجندری دلیل ترکم تحریم نبود دیگه نمیسرفید من فقط با gold شارز میکردم یه خارجیه گیم تایم میفروخت که اونم الان ریسکیه .هنوز دوست دارم برگردم ولی حوصله دردسر ندارم با این نت من حتی روزی که کنکور داشتم یادمه یه event بود اول پاشدم quest daily رو زدم بعد رفتم سر جلسه
یه جون مرد بیاد کل داستان mopرو از ابتدا تا الان با جزییات بنویسه
Wìzard @ Auchindoun - Community - World of Warcraft

trall

کاربر سایت
Feb 17, 2008
65
دورست عزیز بازی های warcraft از نبرد بین هورد و الاینس شروع شد حالا شما وارکرفت 1 و2 رو بازی نکردی(orc and humans va tides of darkness ) دلیل نمی شه بگی اهمیت ندارن تو این داستان درسته که لژیون سوزان نقش اساسی و غیر قایل انکار داره اما دیگه نابود شده و تمام فرماندهاش سربه نیت یا کشته شدن پس طبیعیه که نبرد دوباره به همون داستان هورد و الاینس برگرده و در مورد ارتاس و ایلیدان هم باید گفت که این 2 فقط یه مهره کوچیکی توی این شطرنج عظیم دنیای وارکرفت بودند و حالا چون شما از استیلشون خوشتون اومده درست نیست که اینقدر بالاشون ببرید

Dovahkin

کاربر سایت
Aug 22, 2012
132
نام
فرنام
دورست عزیز بازی های warcraft از نبرد بین هورد و الاینس شروع شد حالا شما وارکرفت 1 و2 رو بازی نکردی(orc and humans va tides of darkness ) دلیل نمی شه بگی اهمیت ندارن تو این داستان درسته که لژیون سوزان نقش اساسی و غیر قایل انکار داره اما دیگه نابود شده و تمام فرماندهاش سربه نیت یا کشته شدن پس طبیعیه که نبرد دوباره به همون داستان هورد و الاینس برگرده و در مورد ارتاس و ایلیدان هم باید گفت که این 2 فقط یه مهره کوچیکی توی این شطرنج عظیم دنیای وارکرفت بودند و حالا چون شما از استیلشون خوشتون اومده درست نیست که اینقدر بالاشون ببرید

burning legion هنوز نابود نشده و 80 درصد فرماندهاش هنوز زندن. dread lord ها که هیچوقت نمیمیرن فقط بعد از اینکه جسمشون از بین رفت میرن به twisting nether و دو باره قدرتشونو به دست میارن و در یه موقعیت مناسب برمیگردن. حتی Mal'ganis همکه با Frostmourne کشته شد هنوز زندست. تنها dread lord که به نظر میاد کاملا مرده باشه Tichondrius که illidan توی demon form کشتش که تازه اونم معلوم نیست مرده باشه. kiljaeden هم که هنوز زندس و تو twisting nether منتظر دستور sargeras.
medivh هم هنوز زندس و به احتمال زیاد برمیگرده. اینجوری که معلومه expansion اخر بازی باید درباره بازگشت burning legion باشه که باس اخرشم sargeras میشه.

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
دورست عزیز بازی های warcraft از نبرد بین هورد و الاینس شروع شد حالا شما وارکرفت 1 و2 رو بازی نکردی(orc and humans va tides of darkness ) دلیل نمی شه بگی اهمیت ندارن
بله ما بازی نکردیم، فقط شما بازی کردی :D
هسته داستان این بازی و کلا کتاب های وارکرفت بر روی چیز هایی بود که اشاره کردم، حالا شما دوست دارید بگید نه هورد و الاینس خیلی epic خورن دیگه نظر شخصی شماست...
تو این داستان درسته که لژیون سوزان نقش اساسی و غیر قایل انکار داره اما دیگه نابود شده و تمام فرماندهاش سربه نیت یا کشته شدن
congratulations , you rest my case :D این مورد بی اطلاعی شما از داستان رو می رسونه.

Lichkinger

کاربر سایت
Nov 29, 2012
82
سلام
بحث جالبیه...
بی اغراق می گم:
لیچ کینگ خدا بود....
اگه کسی کتابشو خونده باشه میفهمه چی میگم....

---------- نوشته در 03:17 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:12 PM ارسال شده بود ----------

داستان تو کاتا کلا دیگه تموم میشه، داستان ورلد اف وارکرافت بعد کاتا تموم میشه، دیگه وجود خارجی نداره :D
و اینکه چ کشکی لیچ رو کشتن اینو به شما دوست عزیز بگم ک بلیزارد با منطق میره جلو ... اول ب کل پلیر ها میگه داستان داره شروع میشه همگی فلان ساعت فلان روز فلان جا باشید رمان میخواد شروع شه ...
حالا همه دوست دارن ببینن چی میشه!
همه ارزوشونه ک داستان رو ببینن...
و تو اون لحظه realm پر میشه! تازه 4k پلیر هم پشته login میمونن تا وارد شن شایدم خیلی بیشتر!
چرا اینارو میگم...چون تو اون لحظه کلی پلیر میرن تو اون مکان مورد نظر و دارن میجنگن حالا شما برو اونجا با نت فکستنی اگه تونستی بین اون همه پلیر تکون بخوری تو عمرت 20k پلیر یکجا ندیده بودی تا حالا(اگه دیدی بگو بم :| )
خوو بلیزارد ب فکر اینجور پلیرهاس ک نمیتونن تکون بخورن تو اون همه 20k پلیر مطمئنن 2k نمیتونن تکون بخورن از لگ!
واسه همین ی چیزی به اسم raid گذاشته ک پلیر ها تعدادشون کمتر شه و ی ذره بهتر بازی کنن و لذت ببرن!
اگه بلیز بخواد بگه همگی هر چند k پلیر هستید بریزید تو raid لیچ رو بزنید...خوو معلوم سختر میشه!اصن میشه گفت مثه God یا همون موجودات اولیه ک تو وارکرافت بودن و این دنیا رو ساختن میشد...ک بهش میگن Titans
اولین مخلوقات تو داستان ک با قدرتی ک داشتن دنیا رو ساختن و به زمین اسمان همه جا جون دادن و خودشونو واسه اینا فدا کردن و قدرتشونو دادن به موجوداتی ک خلق کردن مثه DW و خیلی دراگون های دیگه یا داخل زمین یا تو ی شمشیر یا تو ی چشمه این Titansها قدرتشون رو تو اینجور چیزا تقسیم کردن!
واسه همین داستان رو جوری پیش میبرن ک بگن 25 نفره 10 نفره لیچ رو میزنن ولی در اصل چند هزار نفره لیچ رو میکشن و مطمئنن خیلی هم سخت بوده کشتنش تو داستان و اینطوری الکی نمیکشنش...والا تو جنگای صلیبی و مسلمانان هر کدوم از جنگاشون به هفته ها یا حتی ماه ها طول میکشید...چ برسه ب این جنگ Heroها ک از سحر و جادو و جنگجویان استفاده میشده...
و من خیلی به رمان لیچ یا کلی بگم از همون چشمه جاودانگی تا اخرین نسخه داستان احترام خاصی دارم!
بعد کاتا...الانم ک دیگه شعری بیش نیست!
پس بهتره کلی فک کنیم بعد بحرفیم...
اینجا رو بد اومدی...
مرگبال یا همون deathwing تایتان ها خلق نکردن...
نلتاریون رو تایتانها خلق کردن....
اگه روز اژدهارو بخونی میفهمی چی میگم...
ولی بهترین کتابش بنظر من طلوع هورد بود...
جمله های حماسیش اشک آدمو درمیاره...

---------- نوشته در 03:20 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:17 PM ارسال شده بود ----------

لیچ بیس داستانش به موقعی بر میگرده که نرزول میفهمه کیل جیدن داره اورک هارو نابود میکنه....
قبول دارم
پانداها هیچ داستانی ندارن

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
burning legion هنوز نابود نشده و 80 درصد فرماندهاش هنوز زندن. dread lord ها که هیچوقت نمیمیرن فقط بعد از اینکه جسمشون از بین رفت میرن به twisting nether و دو باره قدرتشونو به دست میارن و در یه موقعیت مناسب برمیگردن. حتی Mal'ganis همکه با Frostmourne کشته شد هنوز زندست. تنها dread lord که به نظر میاد کاملا مرده باشه Tichondrius که illidan توی demon form کشتش که تازه اونم معلوم نیست مرده باشه. kiljaeden هم که هنوز زندس و تو twisting nether منتظر دستور sargeras.
medivh هم هنوز زندس و به احتمال زیاد برمیگرده. اینجوری که معلومه expansion اخر بازی باید درباره بازگشت burning legion باشه که باس اخرشم sargeras میشه.

اگه بخوایم اینطوری بریم تا تهش الان هم هنوز لیچ کینگ زندس!
در اصل لیچ کینگ همون شمشیر و کلاه خود هستش...ک الان زندس و ب نظر من داستان حالا حالا ها واسه بلیز پول در میاره و تمومی نداره...
بلیز نمیدونم میتونه ی نسل دووم بیاره یا نه :D
مدیراش تا ی حدی عمر میکنن خوو :|
به کی میخوان بدن داستان رو ادامه بده معلوم نی...

Sina.Tvsl

کاربر سایت
Jan 15, 2013
363
نام
SiNA
اگه بخوایم اینطوری بریم تا تهش الان هم هنوز لیچ کینگ زندس!
در اصل لیچ کینگ همون شمشیر و کلاه خود هستش...ک الان زندس و ب نظر من داستان حالا حالا ها واسه بلیز پول در میاره و تمومی نداره...
بلیز نمیدونم میتونه ی نسل دووم بیاره یا نه :D
مدیراش تا ی حدی عمر میکنن خوو :|
به کی میخوان بدن داستان رو ادامه بده معلوم نی...
احتمالا تا ابد که دنیای واقعی میخواد نابود بشه داستانو ادامه میدن،هی نسل به نسل بچه های مدیرها بلیز رو به ارث میبرن فرررررررت ادامه میدددددددن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر