World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299
ااا حیف شد که فامیلت خریداری نمیکنه اون تخفیف ها رو چک کردم نبود مثل اینکه تموم شده!!! یک کاراکترتوسرورت میسازم ببینم چجوریه اقای mojy56 شما ای اس پی تون چیه؟ تو کدوم شهرهستید؟؟ ای خدا چقدربعضیها خوش شانسند!!!! اره دوستانیکه تو بلیز هستند یا اوناییکه تازه میخوان شروع کنن اول 1 ماه تست کنن و کاملا مطمئن شن بعد بیان که مثل بعضی دوستان بن نشند
من که به کل اکانت اصلی رو گذاشتم کنار سالم بمونه بهتره تا بن شم با اکانت تریال توبلیزمیچرخم :(
اکانت ساختی پ خ بده اسمت رو که add کنم خواستی یاهوت هم بده ولی امروز فکر نکنم بیام wow آخه امتحان دارم فردا

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
با تریال باهم بچرخیم تو بلیز اییی ولی از هیچی بهتره نه؟؟
به نظرم این کار رو نکنی بهتره چون بیشتر حصرت میخوری ... من دیابلو 3 تریال که بازی میکردم همش حصرت میخوردم که چرا نمیتونم ادامش برم الان که کنارش گذاشتم راحت شدم

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
به نظرم این کار رو نکنی بهتره چون بیشتر حصرت میخوری ... من دیابلو 3 تریال که بازی میکردم همش حصرت میخوردم که چرا نمیتونم ادامش برم الان که کنارش گذاشتم راحت شدم
واسه من که فعلا wow رو بعد از 6 سال کنار گذاشتم، جواب میده :D هر از چند گاهی که دلم واسه Moonglade تنگ میشه میرم یه چرخی میزنم :D

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
به همه wow باز ها تبریک می گم MMO-Champion - World of Warcraft News and Raiding Strategies هم به رحمت ایزدی پیوست

واسه من که فعلا wow رو بعد از 6 سال کنار گذاشتم، جواب میده :biggrin1: هر از چند گاهی که دلم واسه Moonglade تنگ میشه میرم یه چرخی میزنم :biggrin1:​

اره منم چند وقتی اه میزم خیلی تمیر شده و خبری از شیشه خالی دلستر و رانی و..... نیست :d
هر چند وقت یه بار میرم یه 4 تا توتم شوت می کنم میام
اما چند وقتیه یه کرمی افتاده به جونم که بر گردم بلیزارد تا الان مقاومت کردم نمی دونم تا کی می تونم دوام بیارم

mohsen67

کاربر سایت
Dec 6, 2006
519
به همه wow باز ها تبریک می گم MMO-Champion - World of Warcraft News and Raiding Strategies هم به رحمت ایزدی پیوست

اره منم چند وقتی اه میزم خیلی تمیر شده و خبری از شیشه خالی دلستر و رانی و..... نیست :d
اما چند وقتیه یه کرمی افتاده به جونم که بر گردم بلیزارد تا الان مقاومت کردم نمی دونم تا کی می تونم دوام بیارم
دیر یا زود داره اما سوخت و سوز نداره !
بازگشت همه ما بسیوی اوست :d

ghost.shadow

کاربر سایت
Oct 24, 2012
299

بابا آدم مگر چقدر عمر می کنه!!!!!؟؟؟؟
باید استفاده کرد تا وقت هست برای ما هم چیزی به جز wow وجود نداره تا دیر نشده:))

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
آین بلیز هم خدا نکنه خورش به جون آدم بیوفته که به این راحتی از فکر آدم بیرون نمیره!
با وجود تمام خطرات و این تحریم ها بازم من دارم بازی می کنم و توکلم به خداست و امیدوارم این تحریم لعنتی سریع تر تموم شه تا یه نفس راحت بکشیم همگی!
آخه هر دفعه لوگین می کنم انتظار بن شدن را دارم!

Lichkinger

کاربر سایت
Nov 29, 2012
82
بابا آدم مگر چقدر عمر می کنه!!!!!؟؟؟؟
باید استفاده کرد تا وقت هست برای ما هم چیزی به جز wow وجود نداره تا دیر نشده:))
دقیییییییییییییییییییییییییییییییییقااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
منم همیشه به همه همینو میگم:-b
به خدا wow کرم داره
اولین بار که کسی میخواست wow بم بده گفت:
اومدنش با خودته ترکش با خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
میگفت 3 ماه از زندگیش جوری شده بود که تو 1 روز فقط 1 وعده غذا میخورد
تا 3 ماه روزی 12 ساعت بازی میکرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تازه یه دوستامم به خاطر این بازی از نامزدش طلاق گرفت!!!!!
جدی wow از زندگی ادمو ساقط میکنه.....................:|
واقعا میگم اینو.................................>:)

---------- نوشته در 11:09 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:07 PM ارسال شده بود ----------

سیگارو جا انداختی...........

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
Re: همه چیز درباره‌ی World of Warcraft

منم الان چن هفتس به دوستم میگم‌برام بیاره تا نصبش کنم‌ میگه از کار و زندگی میفتی.
قرار شده یعد امتحانای ترم بیاره.
برم طرفش یا نه ؟
این لیچ کینگ و کاتاکلیست و بلیزارد و این چیزا چیه که میگن؟

Sent from my Nexus 7

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
سیگارو جا انداختی...........
سیگار نه فقط نوشیدنی ;)
آقا کسی mist of pandaria رو تو تهران داره برای من رایت کنه روی DVD ؟
10 میدم کسی بزنه برام
ممنون میشم پ خ کنید برام​

می تونی از نزدیک ترین گیم نت محلتون تهیه کنی و 100% مطمئن باشی که کار می کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر