World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

ولی من دوستم مبین نت داره از وا فای که استفاده کردم واسه گوشی نمیشد سایت بتل نت رو بازکرد حالا چطوری میشه بازی کرد خدا میدونه

والا برای منم جای تعجب داره. من وقتی تهران بودم سایت Blizzard رو برای D3 و WoW رو نمی تونستم باز کنم. تهران من سرویس رو از داتک داشتم. ولی الان اینجا من سرویس Wimax رو از مبین نت دارم. بدون مشکل دارم سایت Blizzard رو باز می کنم. البته راستشو بخوای جرات ندارم وارد اکانتم بشم. با اینکه روی اکانتم Authenticator دارم ولی می ترسم به فنا بره اکانتم.

ولی اینجا مشکلی نیست. این موضوع خیلی عجیبه برای من.

یاعلی...

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
سلام

والا برای منم جای تعجب داره. من وقتی تهران بودم سایت Blizzard رو برای D3 و WoW رو نمی تونستم باز کنم. تهران من سرویس رو از داتک داشتم. ولی الان اینجا من سرویس Wimax رو از مبین نت دارم. بدون مشکل دارم سایت Blizzard رو باز می کنم. البته راستشو بخوای جرات ندارم وارد اکانتم بشم. با اینکه روی اکانتم Authenticator دارم ولی می ترسم به فنا بره اکانتم.

ولی اینجا مشکلی نیست. این موضوع خیلی عجیبه برای من.

یاعلی...
وقتی نتونی استفاده کنی فنا بره نره چه فرقی داره

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اقا حالا من اگه مبین نت بخرم پینگش خوبه!2مگ بخرم پینگش حدود چنده؟مممممنون.
شما اول بگرد یکی پیدا کن که مبین نت داشته باشه بعد امتحان کن ببین با بلیزارد مشکلی نداره ، پینگ چجوریه و از این چیزا بعد اقدام به خرید کن که بیخودی پشیمون نشی

N!ma

کاربر سایت
Sep 13, 2011
2,467
نام
نیما
شما اول بگرد یکی پیدا کن که مبین نت داشته باشه بعد امتحان کن ببین با بلیزارد مشکلی نداره ، پینگ چجوریه و از این چیزا بعد اقدام به خرید کن که بیخودی پشیمون نشی
من خودم با چیز پی ان بازی کردم ,میکنم و بازی خواهم کرد :D برام فرقی نداره با بلیزارد مشکل داره یانه!منم واسه همین سوالو طرح کردم که اگه یه نفر مبین نت داشت راهنمایی کنه!ممنون!

saeid64

کاربر سایت
Apr 2, 2009
253
خب شما همون حرف من رو تکرار کردید و گفتید حرف من درست نیست.

منم دارم میگم اگر بازی می کنید، فقط از وـ.ـی پی ان استفاده کنید. استفاده از سرویس هایی مثل S.ocks و HTTP.S توصیه نمیشه.

این حرفم هم گفتم با امتحان کردم دارم مزنم. از چند نفر هم پرسیدم همین حرف رو زدن. اگر از این دو سرویس آخری استفاده کنید، دقت کنید توی قسمت Chat log چندین بار در حین بازی می نویسه You have been disconnected from battle.net پشتش دوباره مینویسه Connect شدین. توی روند بازی تون تاثیری نمیذاره و DC نمیشید. این همون Packet lost ها هستن. همون لحظات IP ایران شما Log میشه.

نه خوب من همین رو میگم نمیشه دیگه، وقتی چیز پی ان وصلی اگر وسطش قطع بشه ip ایران لاگ نمیشه، کملا مثل اینه که اینترنتون قطع شده باشه.

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk 2

don_strife

کاربر سایت
Aug 22, 2009
271
نام
Arian
من خودم با چیز پی ان بازی کردم ,میکنم و بازی خواهم کرد :D برام فرقی نداره با بلیزارد مشکل داره یانه!منم واسه همین سوالو طرح کردم که اگه یه نفر مبین نت داشت راهنمایی کنه!ممنون!

من دوستم Wimax مبین نت داره تو تهران نمی تونه وصل شه

yasergamer

کاربر سایت
Jul 3, 2010
398
نام
یاسر
به یه نفر که کارش wow باشه نیازمندیم (قبلا یکی رو داشتیم اکانت هارو از بن در می اورد مشخصات جعلی درست می کرد برا بلیزارد می فرستاد زنگ می زد پشتیبان های بلیزارد و این حرفا :) خلاصه یکی که کارش wow باشه نه از اینا که raf می فروشن سراغ دارین پیغام خصوصی بدین
فعلا برا از بن در اوردن چنتا اکانت

sinasantana

کاربر سایت
Sep 15, 2008
60
سلام
من یه اکانت battlechest starter edition داشتم که بلیزارد بنش کرده! دلیلشو واسم ایمیل زده:

***Notice of Account Closure***

Account Name: WOW1

Reason for Closure: Terms of Use Violation -- Exploitative Activity: Abuse of the Economy

This account was closed because one or more characters were identified exchanging, or contributing to the exchange of, in-game property (items or gold) for "real-world" currency. This exchange process negatively impacts the World of Warcraft game environment by detracting from the value of the in-game economy.

Even if this is the result of account sharing, the account owner can still be held responsible for the penalty because of the impact it had on the game environment.

We've found the above behaviour is many times directly related to groups responsible for compromising World of Warcraft accounts; we take these issues very seriously. To better understand our position against exploitative activity and the risks involved, please review this article: Impact of Buying Gold - Services - World of Warcraft

The exploitative activity that took place on this account violates the World of Warcraft Terms of Use. We ask you take a moment to review these terms at Blizzard Entertainment: Blizzard Legal Documentation. Any recurring subscriptions on this account have been suspended to prevent further monetary charges.

If you believe your account was compromised, please go to the following website https://eu.battle.net/account/support/account-recovery.html. Our support staff will assist you as soon as possible. If you are unable to access your account due to the password being changed, please visit our Login Support site here: https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

For any disputes of this action or further information on Exploitive Activity, please visit the Exploitative Activity FAQ and contact page here: Exploitative Activity in World of Warcraft - Battle.net Support

Regards,

Customer Services
Blizzard Entertainment Europe
فکر کنم دلیلش این بوده که من کارکتر میفروختم یا آیتم و گلد میفروختم. آره؟ والا بخدا روحمم خبر نداره. این چرت و پرتا چیه که ایمیل زده!
بابا من 2 هفته به زوره که دارم وارکرفت بازی میکنم. از این کارایی که میگه هم بلد نیسم بخدا :p

حالا اون اکانت زیاد ارزش نداشت چون یه اکانت دیگه هم دارم که اون اصلیه. فقط میترسم که بازم بن شم.
یکی میتونه توضیح بده که واسه چی این اتفاق افتاده؟ من هیچکدوم از این چرت و پرتایی رو که گفته ، انجام ندادم بخدا. عجب گیری کردیما !

Persibox.com

کاربر سایت
Nov 3, 2011
39
نام
علی تعبیرزاده
نیاز نیست که شما حتما از اون کار هایی که گفتین انجام داده باشین تا بن بشین ... همین که از قند شکن استفاده کنید خودش خلاف مقررات بلیزراد محسوب میشه. این که گفتن Exploitative Activity داشتین واسه اینه که شما مثل یه هکر رفتار کردین.
چطوری معلوم میشه که از یه قند شکن استفاده شده؟
همونطور که خودتونم می دونید، وقتی به اینترنت وصل میشین یه آی پی به شما اختصاص داده میشه. این آی پی در واقع نشون دهنده ی موقعیت جغرافیایی شما هم محسوب میشه.

آی پی ها به دو دسته کلی تقسیم میشن:
1- داینامیک
2- استاتیک
- آی پی های داینامیک به این صورت هستن که هر باری که شما به اینترنت وصل میشین تغییر می کنن. اما رنج این آی پی ها نسبت به اون شرکتی که شما دارین از اون سرویس میگیرین فرق می کنه.
- آی پی های استاتیک بر خلاف داینامیک همیشه ثابت هستن و تغییر نمی کنن.فکر کنم تا الان حدس زده باشید که چرا خیلی ها با وجود این که از قند شکن استفاده می کنن اما بن میشن. به این دلیل که اکثر قند شکن هایی که استفاده میشه به طور رندوم به سرور های مختلف و حتی در حالت بدتر، به کشور های مختلف متصل میشن و کاربرایی که از این موضوع بی اطلاع هستن با وارد شدن به حساب Battle.net از طریق سایت یا بازی، باعث میشن تا سیستم امنیتی بلیزارد رو اون ها حساس بشه و به این صورت هست که بن میشن.

یه حالت دیگه و معمول این هست که با وجود این که از آی پی یک کشور مرتبا در حال آنلاین شدن هستین اما بازم با مشکل بن شدن مواجه شدین! در یک گفتگوی تلفنی با یکی از پشتیبان های بلیزارد داشتم، عنوان کرد که فلان آی پی که شما باهاش آن شدین دارای سابقه ی بد (فقط از نظر بلیزارد) بوده و کارهایی مثل هک و غیره با این آی پی (احتملا منظورش یه رنج از آی پی بوده) انجام شده. متاسفانه راهی برای شناسایی این مورد وجود نداره...

تلنگر:
کشور اکانت من ایران هست و به این دلیل بن شدم! --- خیر، بر خلاف نظر خیلی ها که فکر می کنن به دلیل این که کشور اکانتشون ایران و بن شدن این طور نیست. توضیح این مطلب رو با یه مثال میگم:من 6 سال پیش زمانی که ایران زندگی می کردم این اکانت رو ساختم و الان اومدم دوبی زندگی می کنم. به نظر شما اکانت من بن میشه؟ جواب منفیه!اما اگر بتونید با داشتن یه رسید بانکی یا قبض آب یا برق از یه کشور خارجی(حتی این رسید ها هم می تونه به اسم شما نباشه) بدست بیارید، با همون ها میشه کشور رو تغییر داد (یه احتمال هست و 100% نیست)

توصیه:
1- یه راه حل خوب و به نسبت مطمیئن اینه که از قند شکن هایی استفاده کنید که به شما آی پی اختصاصی (داینامیک) بده.
2- تا حداکثر امکان از یک آی پی استفاده کنید و اگر می خواین از بیش از یک آی پی استفاده کنید حتما آی پی دیگه مال همون کشور باشه و حداقل با فاصله ی زمانی مناسب (مثلا یک روز) این کار رو انجام بدین.
3- از نرم افزار های کاهش دهنده ی پینگ که خیلی ها الان دارن استفاده می کنن هم می تونید استفاده کنید اما باز به این شرط که کشور سروری که باش وصل میشین رو به خاطر داشتن پینگ بهتر عوض نکنید!!

نکته ی مهم:
تمامی گفته های بالا حاصل تجربه چندین نفر (+خودم!) از دوستانی مثل شما بوده و در قالب یک جمع بندی کلی در این پست ارائه شده و همونطور که همه می دونید هیچ چیز 100% نیست اما با راه های گفته شده کسی تا الان به مشکل برنخورده.

امیدوارم که این مطلب بتونه به دوستان کمکی هر چند ناچیز کرده باشه.

آخرین ویرایش:

game-1

کاربر سایت
May 21, 2011
31
نام
محمد
سلام من چند روز بازی World of Warcraft با World of Warcraft Burning Crusadeخریدم اما موقع نصب World of Warcraft Burning Crusade این ارور میده http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up9/04951934078449981156.jpg می خوام بدونم از چی ؟ و من قبلا World of Warcraft داشتم توی dvd قبلی مال من برنامه بود که اکانت افلاین می ساخت اگه کسی می دونه اسم برنامه چی لینکشو بزاره یا اسمشو بگه

tasnim114

عضو جدید
Aug 19, 2008
198
نام
محمد
اکانت من بسته شده و این متنی هست که بیلیزارد واسه من فرستاده

Hi there Mohamad,

There are legal sanctions on a number of countries which Blizzard is obligated to follow, including Iran. This means I am required to suspend any Battle.net account connecting from Iran, without refund or compensation.

I’m very sorry, but in accordance with current legal sanctions, Blizzard is required to suspend all licenses associated with this account. I cannot assist you further as these accounts’ service will be shut down shortly and the account will be made inaccessible.

Blizzard will lift the restrictions as soon as U.S. law allows, but in the meantime I cannot support you further.

Should you move to a different country we can of course re-open your account, in this case simply contact us again and attach a photo of a recent utility bill in your name showing your current address. A utility bill is an invoice sent to you at your legal address for gas, Internet or electricity.

Apologies for the confusion, and for you not getting this information in our first reply.

Kind regards,

Game Master Kabifuah

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر