World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام
آقا من دارم با هر کی صحبت میکنم Quit خور کرده. اگر پایه هستین و میایین، به یکیتون ایمیل بدم از این دعوت نامه برگشتا بفرستین، بیام. منتها دارم میگم، اگر واقعاً پایه هستید، بیام. چون باید Cata و Game Card بخرم.

تمایل به بازی بر روی Frostmaneداشتید درخدمتیم o:-)

GlaDOS

کاربر سایت
Jun 24, 2007
530
نام
محسن
سینماتیک رو اگوست نشون میدن و 5 هم رفت PTR بتا هم تقریبا چیزی ازش نمومده فک کنم بشه انتظار عرضه در اخر تابستونو داشت ;)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
سینماتیک رو اگوست نشون میدن و 5 هم رفت PTR بتا هم تقریبا چیزی ازش نمومده فک کنم بشه انتظار عرضه در اخر تابستونو داشت ;)

بلیزارد 2 ماه قبل از عرضه تاریخ ریلیزاش مشخصه، رو کمتر از 3-4 ماه اصلا حساب باز نکن.

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
با کی صحبت کردی quit کرده؟ :D دلیلش رو بگو اگر واقعا منطقی بود بگیم این 11 میلیون آدمم از اشتباه در بیان Quit کنن برن قارچ خور بازی کنن :D بچه های auchindoun جز 2 نفر که به دلایل شخصی quit کردن همه هنوز هستن و کسی quit نکرده.
نیازی به خرید Cata نیست اگر اکانتت یه بار شارژ شده باشه، موقع استفاده از SoR کاتا رو مجانی بهت میده (که بعید می دونم اکانتت شارژ شده باشه چون پارسال هم اومدی 10 روز بازی کردی رفتی دیگه پیدات نشد :D)

بعد پایه بودن رو چی تعریف می کنی ؟ :D تا بیای 85 کنی بعدش هم دنبال gear بری و بخوای کلاست رو یاد بگیری تابستون تموم شده بعدشم quit می کنید دوباره :D
باو همین مسعود گفت با چنتا بچه ها Quit خور کردن. البته بر میگردن. خود سیاوش هم صفحه قبلی یا قبلیش گفت چنتا رفتن ولی خودش توی یه گیلد خارجی هست :D

منم Auchi بازی نمی کردم. با چنتا رفیقا همکلاسی Sunstrider بودم. Mainـم اونجاه. یه Mage 70 (یه دونه xp تا 71) با بهترین PvP Gearـه LvL خودش دارم اونجا :D

منتها همونا اذیت کردن بعد یه مدت منم ول کردم بازی رو. حالا می خوام ببینم اگر بیام گیلد خالی نیست؟ من تا برسم 85 وقت میبره :D

اون SoR هم اگر واسه من نگیره مهم نیست. بازی رو میخرم. فقط برام اینکه بچه ها باشن و بازی بچسبه مهمه.
تمایل به بازی بر روی Frostmaneداشتید درخدمتیم o:-)
قربانت آقا لطف داری. اونجا Alliance خوره. من Hordeـم :D

بچه ها همه معمولاً Auchi هستن.

R.P.G

کاربر سایت
Mar 21, 2009
1,090
نام
Marked One
دوستان من با نت مخابرات بازی میکنم خیلی داغون...کسی اینجا هست از این نت استفاده کنه؟
همیشه همینطوری یا الان ؟

مخابرات کل کشور داغونه، تقریبا 2 هفته ای هست

منم اکانتم بن شده به دلیل خرید گلد !

من نمیدونم کی گلد خریدم که بن هم شدم بابتش... :|

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
مخابرات کل کشور داغونه، تقریبا 2 هفته ای هست

منم اکانتم بن شده به دلیل خرید گلد !

من نمیدونم کی گلد خریدم که بن هم شدم بابتش... :|

خب ایمیل بزن پشتیبانی بگو من اینکارو نکردم الکی بن نمیکنه بلیزارد که.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
سلام دوستان من اولین بارمه wow بازی میکنم !
لطفاً کمکم کنید یک مشکلی دارم...مدلی که من دارم اینه wow catalysm 4.0.6a حالا من توی سرور پردیس گیم عضو شدم تو ست ریلیم رو هم درست کردم هیرو هم ساختم و میخوام وارد بازی بشم تو صفحه ی لود که میخواد وارد بازی بشه ،انگار هنگ میکنه ولی من میتونم موس رو تکون بدم و بعد شروع میکنه به دانلود کردن!! منم گذاشتم دانلود کنه 1 ساعت صبر کردم بازم هیچی نشد و دیدم بعله 500 مگ دانلود کرد حالا چیکار کنم بعد اومدم بیرون حالا چیکار کنم؟

koch

کاربر سایت
Aug 30, 2011
9
سلام. من 2-3 روزی هست wow شروع کردم.در سرور dethwhing x12 از سایت molten wow بازی میکنم.hord-troll-hanter-lvl 21 مشخصات هیرو ی منه.من نمیدونم چجوری باید حیوون رام کنم(pet)اگه یکی از دوستان راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
حالا می خوام ببینم اگر بیام گیلد خالی نیست؟ من تا برسم 85 وقت میبره
بیا برادر من بیا :D
من خودمم حس و حال wow نداشتم اون موقع که جواب دادم امیرحسین :D
الان فکر کنم از قدیمی های سمت horde 3 نفر فقط با ما نباشن سمت alliance.بقیه همه هستن. بیشتر هم شدیم :D

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,542
نام
محمدرضا . م
سلام،

من یکی از اون نفرات سمت Horde هستم توی Auchindoun که بازی رو QUIT کردم. دلیلش هم واقعا شخصی هستش. اون زمان سمت Horde همه بودن. ( سیا، مهدی، مسعود، مصطفی، ممد، سپهر، حسین، خودم، معین، اسمشو نبر دزد، آرین و ... ) ولی من تا اومدم برم اون ور، بچه و کلی گرفتاری و نشد. قرار بود که Transfer کنم به سمت Ally که نشد. من الان سرم خیلی خیلی شلوغ هستش و نمی رسم بازی کنم. اگه می رسیدم بازی کنم مطمئن باش امیرحسین ول نمی کردم بازی رو. حالا وقتی MoP بیاد باید هر جوری شده تایمم رو آزاد کنم برای بازی .

یه سوال دارم :
چه جوری میشه Inv به Beta MoP دریافت کرد؟

یاعلی...

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,454
نام
Nimo
سلام،

من یکی از اون نفرات سمت Horde هستم توی Auchindoun که بازی رو QUIT کردم. دلیلش هم واقعا شخصی هستش. اون زمان سمت Horde همه بودن. ( سیا، مهدی، مسعود، مصطفی، ممد، سپهر، حسین، خودم، معین، اسمشو نبر دزد، آرین و ... ) ولی من تا اومدم برم اون ور، بچه و کلی گرفتاری و نشد. قرار بود که Transfer کنم به سمت Ally که نشد. من الان سرم خیلی خیلی شلوغ هستش و نمی رسم بازی کنم. اگه می رسیدم بازی کنم مطمئن باش امیرحسین ول نمی کردم بازی رو. حالا وقتی MoP بیاد باید هر جوری شده تایمم رو آزاد کنم برای بازی .

یه سوال دارم :
چه جوری میشه Inv به Beta MoP دریافت کرد؟

یاعلی...

بتا رو خود بلیزارد میده ولی wow head هم الان give away گزاشته ولی بتا رو هم نزدی بهتر چون الان تو بتا هست و کلی باگو بدبختی که باید بشینی هی ریپورت کنی :d

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
جواد / مسعود / محمدرضا، آقا دم همگیتون گرم. منم میام. فقط الان بازی رو ندارم باید برم هارد به هارد کنم خونه رفیقم.

یکی که می خواد این SoR رو بفرسته به من پ.خ بده، ایمیلم رو بدم. مطمئن هم نیستم این SoR بگیره یا نه. اگر گرفت که بهتر. نگرفت هم ایرادی نداره میخرم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر