World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
سلام من تو رید بودم بعد مردم بعد یه جنگجو یا هانتر اومد منو ress کرد یه spell رو هم زد که من تا حالا ندیده بودمش سریع ریس شودم بعدش همون spell رو زد سریع هیل شدم hp من پرید بالا druid نبود اسم spell چیه (نامردی بود اگه من نبودم همشون مرده بودن 338M hp باس بودش بعد یه ایتم هم بهم ندادن)

GRIMWAR

کاربر سایت
Sep 28, 2011
25
ریلم ها تقریبا کی به 4.3 اپدیت میشن ؟ کسی میدونه حجمش حدودا چقدر هست یا ممکن باشه ؟در مورد ریلم skullcrusher هم یکم توضیح بدید .ممنون

shell3r

کاربر سایت
Jun 27, 2011
66
نام
EssiproG
ریلم ها تقریبا کی به 4.3 اپدیت میشن ؟ کسی میدونه حجمش حدودا چقدر هست یا ممکن باشه ؟در مورد ریلم skullcrusher هم یکم توضیح بدید .ممنون
تا قبل از ژانویه نمیاد

---------- نوشته در 05:04 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:01 PM ارسال شده بود ----------

سلام دوستان کسی میدونه واسه wow به ازای هر ساعت بازی کردن چقدر حجم اینترنت کم میشه ؟:x
بستگی داره شما دقیقا توی بازی چه کار میکنی . از 5kbps تا 100kbps حتی بیشتر هم ممکنه برسه . توی گیم نت ما آنالیز کردیم متوسطش 20kbps بود

Slashlol

کاربر سایت
Nov 26, 2010
2
سلام دوستان ،قصد دارم سروری رو معرفی کنم که شاید خیلی از شما هنوز با اسم این سرور آشنا نشده اید، سرور آرنا تورنمنت ، توضیح مختصری از این سرور میدهم تا انتخاب بعدی شما این سرور باشد.

سرور در حال حاضر دارای 1 بازی می باشد. ورلد آف وارکرافت
هم اکنون نسخه ورلد آف وارکرافت 3.3.5 می باشد.
دارای لتنسی پایین ، بدونه لگ و بدونه قطعی.
.سرور به صورت تمام پی وی پی می باشد
تمامی اسپل های کلاس ها فیکس بوده . با کمترین میزان باگ که توسط تیم مدیریتی قوی پشتیبانی می شود.
سرور دارای وبسایت اختصاصی می باشد که با استفاده از این سایت بازیکنان به راحتی می توانند از اخبار سرور با خبر شوند و از خدمات سرور استفاده نمایند

برای ساخت اکانت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

www.Arena-Tournament.ir

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
بدون این که به خودم پیغامی چیزی بدید پست من و پاک کردید ، واقعا متحیرم که چرا ؟ به اندازه ی کافی همه چی واسمون سانسور شده هست ، واقعا این قدر حرف بدی زده بودم که پاک کردید ؟
یه شوخی خیلی ساده باhttp://forum.bazicenter.com/member.php?u=63350 shell3r کردم ، به جای این که خودش تشخیص بده که شوخی خوبی بود یا بد به خودتون اجازه می دید که واسش تصمیم گیری کنید ؟ خیلی حرکت ضایع و بدون توجیهی بود به نظر من . . .

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
بدون این که به خودم پیغامی چیزی بدید پست من و پاک کردید ، واقعا متحیرم که چرا ؟ به اندازه ی کافی همه چی واسمون سانسور شده هست ، واقعا این قدر حرف بدی زده بودم که پاک کردید ؟
یه شوخی خیلی ساده با shell3r کردم ، به جای این که خودش تشخیص بده که شوخی خوبی بود یا بد به خودتون اجازه می دید که واسش تصمیم گیری کنید ؟ خیلی حرکت ضایع و بدون توجیهی بود به نظر من . . .

شما باید تشخیص بدید که شوخی یا هر چیز دیگه بی ربط به موضوع گفتگو که بین دو نفر هست جاش توی پروفایل یا پیام خصوصی است و خواندن آن برای بقیه جذابیتی ندارد.
لطفاً قبل از شروع به فعالیت در یک محیط عمومی، اصول اولیه آن را فرا بگیرید که وقت و انرژی افراد را هدر ندهید.

همین الان افرادی که برای خواندن مواردی در مورد WoW این گفتگو را باز میکنند با این نوشته های من و شما روبرو میشوند که فایده ای برایشان ندارد.

آخرین ویرایش:

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
خوب از اونجائی که من خودمو مسئول میدونم در قبال یاد دادن تقویم به دیگران دوست دارم که یاد آوری کنم که سپتامبر تازه تموم شده و 3 ماه دیگه تازه ژانویه میرسه . دوست دارم بدونم این تاریخ رو از کجا آوریدن شما ؟ توی HQ گیر ندن که اطلاعاتی رو که در معرض عموم هنوز قرار نگرفته رو بیرون میدین .
ok so here's the deal , we actually tried the system that you could do whatever you want to your friend and it was between you . you might know that era as the stone age ! and then a guy said hold on a minute , lets stop doing that and don't disturb people around us ; and so far it work very well for us . and that's the reason why we have rules in case you didn't know
P S : if for some reason you think that i copied that form somewhere else you know where to stick your complaints .

shell3r

کاربر سایت
Jun 27, 2011
66
نام
EssiproG
واقعا باحال بود . ایول . اگر شک داشتم یه سری بچه اینجا رو مدیریت میکنن الان دیگه اطمینان دارم .
حیف پول پرمیوم که ریخته شد دور

خدانگهدار

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
سلام من تو رید بودم بعد مردم بعد یه جنگجو یا هانتر اومد منو ress کرد یه spell رو هم زد که من تا حالا ندیده بودمش سریع ریس شودم بعدش همون spell رو زد سریع هیل شدم hp من پرید بالا druid نبود اسم spell چیه (نامردی بود اگه من نبودم همشون مرده بودن 338M hp باس بودش بعد یه ایتم هم بهم ندادن)
من خیلی وقته wow بازی نکردم ولی فکر کنم Engineer بوده طرف ... یه چیزی تو مایه های شوک بهت وارد کرده ress شدی .. یه درصدی هم Chance عمل نکردن داشت ...( اگه اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنن )

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
شما باید تشخیص بدید که شوخی یا هر چیز دیگه بی ربط به موضوع گفتگو که بین دو نفر هست جاش توی پروفایل یا پیام خصوصی است و خواندن آن برای بقیه جذابیتی ندارد.
لطفاً قبل از شروع به فعالیت در یک محیط عمومی، اصول اولیه آن را فرا بگیرید که وقت و انرژی افراد را هدر ندهید.

همین الان افرادی که برای خواندن مواردی در مورد WoW این گفتگو را باز میکنند با این نوشته های من و شما روبرو میشوند که فایده ای برایشان ندارد.

حالت حمله ای ندارما ولی اگه این جوری که شما می گی باشه ، نصف صفحات این تاپیک باید پاک شه ، فکر می کنم که اصول اولیه فعالیت در یک محیط عمومی رو بلد باشم ، یعنی واقعا این پستی که دادم این قدر بد بود که حتی نمی تونستی یه پیغام خصوصی بدی که به فلان دلیل دوست گرامی پست شما پاک شد ؟ به هر حال گذشت رفت ، ولی کارت اصلا قشنگ نبود ، در ضمن نمی دونستم کی پستمو پاک کرده اگه می دونستم بهش پیغام خصوصی می دادم .

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
سلام من چند تا سوال داشتم (molten sargras 3.3.5)
enchantedچی هست برای چی استفاده میشه ؟
برای dps war چه ملاکی مهم هست که dps بالایی داشته باشه؟من برای pvp ,pve سوکت ارمور خوب هست یا نه؟
من با لباسایی که از تاک toc (همونایی که کنار در ورودی تاک هست ) خریدم 5.400 gs دارم ولی نمی دونم چرا دی پی اسم پایین هست کمکم کنید

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,531
دوستان من علاقه شدیدی به این بازی دارم ولی فقط تا WOW Frozen Throne تونستم بازی کنم یعنی Wrath Of The Lich King رو هم خریدم (کپی) ولی بخش Single ش رو نتونستم بازی کنم در واقع پیدا نکردم , نمیدونم شایدم نداره و فقط برای آنلاین بود.
حالا سوالم اینه که Wrath Of The Lich King و Catalysm بخش Single هم دارن؟؟؟ آگه دارن باید بازی رو اوریجینال تهیه کنم ؟؟؟

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
حالت حمله ای ندارما ولی اگه این جوری که شما می گی باشه ، نصف صفحات این تاپیک باید پاک شه ، فکر می کنم که اصول اولیه فعالیت در یک محیط عمومی رو بلد باشم ، یعنی واقعا این پستی که دادم این قدر بد بود که حتی نمی تونستی یه پیغام خصوصی بدی که به فلان دلیل دوست گرامی پست شما پاک شد ؟ به هر حال گذشت رفت ، ولی کارت اصلا قشنگ نبود ، در ضمن نمی دونستم کی پستمو پاک کرده اگه می دونستم بهش پیغام خصوصی می دادم .

قانون 13 : حق حذف یا انتقال یک نوشته یا گفتگو، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای مدیران بازی‌سنتر محفوظ است، که البته در صورت تمایل می توانند در آن مورد توضیح یا اخطار لازم را بدهند.

نصف پیامهای این گفتگو شوخی بین دونفره ؟ هی فلانی فلان چیز ؟! صحبت ها میفرمایید. پیام خصوصی و پروفایل برای همین موارده .
اگر قرار باشه برای هر پیامی که پاک میشه یک دلیل هم بنویسم و پیام خصوصی ارسال کنم که در طول روز باید از 24 ساعت، 35 ساعت توضیح بدم. وقتی کسی هنوز نمیدونه که توی محیط عمومی جای شوخی دونفره نیست، من باهاش بحثی نمیکنم. شما هم اگر دوست دارید به این روند ادامه بدید، من مسئول آموزش انجمن نیستم. کسی دیگه که این گفتگو رو باز میکنه علاقه داره ببینه بین شما و بقیه چه صحبت هایی رد و بدل میشه ؟! خیر. نمیخواد. میخواد در مورد بازی اطلاعات درست بگیره. به همین دلیل هم هست که من اینجا هستم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر