World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
یاد موییه " Onyxia Wipe Animation" افتادم (تو google یا یو توب سرچ کنید ، ته خندست) عزیزم چرا این قدر عصبی میشی بی خودی ؟ :) کسی حرف بدی نزد که ! ایرانی بازی که تو بیشتر در اوردی الان ، نه؟

---------- نوشته در 12:38 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:35 AM ارسال شده بود ----------

اوه چه قلمبه سلمبه جدی :D حالا منو بن نکنیا خواستم حال و هوا عوض شه :D

تورو هم 6 ماه بن کردم (توی تصوراتم) :D

پ.ن: نقل قول خودم ادیت کردم اگر یه موقع سوالی پیش اومد.

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
بله بله . لابد وقتی توی فروم WoW دعوا شد که چرا برای یک SQL Query در انتقال کاراکتر بین سرور ها از ما 30 یورو میگیرید . 15 دقیقه بعدش Rift کل Character Transfer هارو رایگان کرد اتفاقی بود؟

وقتی heroicleap کلاس Warrior باگ شده بود 1 اینچ به سمت بالا عمل نمیکرد بعد Rift اومد همون اسپل رو تا 15 یارد!!!! به سمت بالا رو آزاد گذاشت اتفاقی بود ؟

وقتی توی Cata همه هر روز توی Dungeon ها می مردن بعد Rift اومد راهنما گذاشت دلش برای مردم سوخته بود ؟

Zam Official هم از بس از ریفت تبلیغ کرد درش تخته شد .

---------- نوشته در 11:48 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:41 AM ارسال شده بود ----------

شما قدیمی ترین Dungeon رو در wow در نظر بگیرید . مثلا Uldaman . طراحی این Dung برای 6-7 سال پیش است . یعنی تکنولوژی و ایده ی 7 سال پیش . ببینید چقدر هارمونی داخل اون گرفته تا تطابق استایل فایت Mob ها با Boss ها . واقعا یک کار بی عیب و نقص هست . حالا برید داخل dung ها ریفت رو در youtube ببنید . نتیجه گیری با شما\

7 سال پیش
2 تا Raid توی WoW گذاشتن (Naxx-AQ) که الان همه میگن یک افسانه بوده برای خودش . Raid ها و PVE ریفت هم دیدیم :)) کسی بهم نمیگفت فکر میکردم از بازی های وطنی هست

از lore هایی مثل Qiraji Battle و... هم بی شمار داریم در WoW کلاسیک که مال سالها پیش هست طراحیش . ریفت هم Lore داره بله بله :)
ببین دوست عزیز اینجا فروم هست و همه میتونن توش نظر بدن !
منم نگفتم Rift عالیه ، یا WOW چرت ، دارم میگم شمایی که گیر میدی و ادعات میشه گیمر Hardcore هستی نمیدونی 99% MMORPG ها شبیه هم هستن ؟!
همشون یه بیس دارن، اگه قرار اینطور باشه که شما میگی ، کل بازی ها تقلیدن، اینکه ضعف های یه گیم دیگرو برطرف کرده باشن، یعنی سوء استفاده و چرت بودن و ...
پس بفرمایین صنعت گیم خلاص کنه بزاره دنده عقب !؟
فدات شم، اولن شما که از رو ویدئو درباره بازی نظر میدین، خودتون بزرگترین اشتباه رو میکنین ، جلوی یکی که WoW بازی نکرده یه کلیپ تاکتیک بزارید، بعد از 2 دقیقه سیستمش رو خاموش میکنه میره.
شما تعصب داری، بقیه که ندارن و فن نیستن چه گناهی کردن ؟

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
do i need to bother even answering you now that you call what i said BS ? what part of what i wrote up there is too strange to be written by me ?
here is a suggestion for you for your one week ban ; think about why did you get banned and what should you do with your life so you wont get banned in real life . here's a starter for you : when you join a debate you need to accept that there might be someone who knows something better than you and have the tendency to be able to accept that .

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
سرعت خوبی که نداره
از کجا میتونم بخرم؟:-/
فایده نداره بخری ... بهتره اگه هارد اکست داری بدی یکی واست از رو هاردش کپی کنه ولی اگه نتونستی از همین سایت p30gamers که بازیسنتر تبلیغ میکنه میتونی بخری با پچ هاش میفروشه .

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
lol just tell me which part of the BS u copied from god knows where was related to any part of my post?

شما عین طلب کارهای خون پدر دارید هی پست میدید . اون یارو هم که طوری صحبت میکنه که عین این پرمدعا های تعطیل انگار در طراحی بازی های MMOG با هواپیما شخصی میان دنبالش ببرن نظر بده .

ایرانی بازی همینه دیگه . وقتی به نظر بقیه گیر میدی کامنت میکنی باید ***** کرد بهت

اصلا به کسی چه کی راجبع چی نظرش چیه ؟ یکی سوال کرد منم نظرم رو بهش گفتم . این وسط به کسی چه نظر من چیه . تو چی هستی به نظر من کار داشته باشی ؟؟؟؟؟؟؟ کی هستی؟

من هر کسی هستم مسئولیتم اینجا اینه که جلوی حرفهای صد من یک غاز رو بگیرم که کسی که اصلا نمیدونه RIFT چیه، نیاد اینجا نظر کارشناسی تو رو بخونه و بگه این که کپی WoW هست !
تو هم باید یک روزی یاد بگیری که بدون تجربه کردن چیزی نمیشه در موردش "نقد" نوشت.

mnime

کاربر سایت
May 23, 2011
213
نمی دونم والا یه دفه گرفتم بهم انداختن حالا این دفه سفارش دادم از p30gamers ببینم چی میشه
احتمالا اونی که گرفتی فقط تبدیل 3.3.5 به 4.0.1 بوده. با اون 2 تا DVD فقط اگر تا پچ 3.3.5 نصب داشته باشی می تونی اونو نصب کنی. با اینکه دانلود کنی بهتره، چون حجم دانلودی از حجم اونی که از 3.3.5 آپدیت شده کمتره، خیلی هم کمتره، اما بازم واسه اطمینان بهتر بود از یکی می گرفتی که داره بازی می کنه. چون معمولا فروشنده ها به طور حرفه ای از WoW باخبر نیستن و ممکنه یه مشکلاتی داشته باشه نصبش.
امیدوارم این سایت من راه بیفته، حالا همینجوری مشکل پشت مشکل پیش میاد برام!!! قبلا مشکل طراح سایت داشتم حالا هاست 99.9 % آپ تایم خیر سرش الان 12 ساعته مدام داره قطع میشه! شانس به این میگن.

راستی دوستانی که گیلد ایرانی دارن توی بلیزارد، اگر مایل بودن میتونن اسم گیلدشون رو بدن به من، Realm و Horde یا Alliance بودن هم بگن، تا من توی Forum های سایت یه انجمن برای گیلدشون باز کنم. هم از نظر جذب بازیکن به نفع گیلد های ایرانی میشه و هم اینکه در آینده نزدیک بهشون فضا میدم تا سایت اختصاصی خودشون رو داشته باشن. امکانات خیلی بهتر از سایت هایی مثل Wowstead یا سایر سایت های گیلد به شما میدم با امکانات Premium این سایت ها.
هم از طریق همین انجمن می تونید به من پیغام بدید. هم میتونید به Forum برید http://wowguru.ir/Forum (که البته در حال حاضر قطع شده :-w) و ثبت نام کنید و به admin پیغام بفرستید. حتما اسم Character خودتون رو بنویسید، Character شما باید Officer یا Guild Master باشه و جهت اطمینان هم توی بازی به شما whisper میدم.

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
ممنون میشم ایمیل یا شماره یا وب سایت کسی رو که کارای ترانسفر رو انجام میده برام بزارید
تیدیل کاراکتر از horde به Ally مشکلاتی برای اچیوها ایجاد نمیکنه ؟ مثلا for the Horde چی میشه ؟
N_aggressive%20%284%29.gif

شنیدم mount ها کم میشه اگه بریم Worgen , خب فقط mount کم میشه یا تو قسمت اچیو 100 mount هم کم میشه ؟

Eb6e

کاربر سایت
Sep 8, 2006
62
نام
ابراهیم
با سلام
این shadowfind prist دقیقاً فقط به درد mana پر کردن میخوره ها کارایی دیگه نداره؟
بعد تو pvpکه فکر نمی کنم اصلاً به درد بخوره اگر اشتباه می کنم بگین من تازه کارم تازه هم 66 شدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر