World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
دوست عزیز اگه exeهات ویروسی شدن چرا می خوای الکی پول بدی یکی دیگه بخری ببین کسی هست exe رو برات اپلود کنه بعد جایگزینش کن

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,179
نام
بهداد
دوست عزیز اگه exeهات ویروسی شدن چرا می خوای الکی پول بدی یکی دیگه بخری ببین کسی هست exe رو برات اپلود کنه بعد جایگزینش کن
اخه نزدیک 20 30 تا فایل
کی حوصله داره
راهی هست که بشه ویروس رو از تو اونا پاک کنم ؟(خوده فایل پاک نشه؟):(

Sowan

کاربر سایت
Feb 7, 2010
62
lol !!!
اینو بگیرین راحتتر نیست ؟! :-/ :-/
http://hotfile.com/dl/79910462/fce1767/WoW-4.0.0-Trial-enGB-Installer.exe.html

ENGB هست یه دانلودر هست که 30MB هست بعد که اجراش کردین خودش حدود 10-11 GB میکنه بعد Luncher WoW میاد اونم 6-7 GB دانلود میکنه بعدم همچی تموم میشه !!! احتیاجی به قبلیا هم نداره.
من همین امروز دانلودشو تموم کردم و باهاش بازیهم کردم ! lol !
My King عشقه من Varian Wrynn دقیقا 103000000 HP داره !
یه ScreenShot از SW هم گرفتم !
wowscrnshot112510115258.jpg

Deathwing این بلارو سر SW آواردها و اون خرابیا جاپای Deathwing هستن !
سنگ فرش SW رو هم عوض کردن و همینطور ActionHouse و Bank و....
اگه میخواین بگین بازم ScreenShot بزارم.

آخرین ویرایش:

toxic_devilcs

کاربر سایت
Aug 28, 2007
416
نام
اصغر
اخه نزدیک 20 30 تا فایل
کی حوصله داره
راهی هست که بشه ویروس رو از تو اونا پاک کنم ؟(خوده فایل پاک نشه؟):(
- چرا راهی هست ،اگه ویروس باشه آنتی ویروس هم داره مثل یه ویروس قدیمی به نام Win32-Jeffo که فایلهای Exe رو آلوده می کرد ،اسم ویروس رو اگه می تونی پیدا کن کمکی از دستم بر اومد ،چشم.

گفتم شاید کسی لازم داشته باشه :D
Win32-Jeffo Antivirus : Download Here ( 74.0 KB )

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
این ویروس رو کامپیوتر منم بوده فکر نکنم راهی برای نجات فایلات باشه خیلی لاته اسمشم فولدر اپشنه avast می تونه پاکش کنه اما اگه کامپیوترت ویروسی باشه نمی زاره اجرا بشه اول باید ویندوز عوض کنی بعد وارد هیچکدوم از درایوات نری بری avast نصب کنی هر فایلی رو که گفت باید پاک کنی چون ویروسه رحم نداره
ولی به نظر من دنبال همون exe ها بگردی بهتره

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,179
نام
بهداد
- چرا راهی هست ،اگه ویروس باشه آنتی ویروس هم داره مثل یه ویروس قدیمی به نام Win32-Jeffo که فایلهای Exe رو آلوده می کرد ،اسم ویروس رو اگه می تونی پیدا کن کمکی از دستم بر اومد ،چشم.

گفتم شاید کسی لازم داشته باشه :D
Win32-Jeffo Antivirus : Download Here ( 74.0 KB )

یعنی اینو نصب کنم میتونم ویروس ها رو از تو فایل های EXE پاک کنم؟
قبلشم باید آنتی ویروسم و disable کنم؟
اگه تو این عکس نگاه کنید میبینید که همه فایل های application ویروس داره:(
wpwysefjfht3qmix2u74.jpg

toxic_devilcs

کاربر سایت
Aug 28, 2007
416
نام
اصغر
یعنی اینو نصب کنم میتونم ویروس ها رو از تو فایل های EXE پاک کنم؟
قبلشم باید آنتی ویروسم و disable کنم؟
اگه تو این عکس نگاه کنید میبینید که همه فایل های application ویروس داره:(
wpwysefjfht3qmix2u74.jpg

- دوست عزیز این ویروس Sality یه آنتی داره واست Up کردم بگیر تست کن بینم Clean می شه یا نه ،در ضمن Nod 32 رو هنگام Clean رو حالت غیر فعال بزار اذیت نشی:
Win32 Sality Antivirus : Download Here - 244 KB
- یه Restart هم بده :) . . .

• Like
Reactions: βehdad

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
فایلای exe دیگه درست نمیشن باید پاک بشن اول یه نگاه بنداز ببین فولدر اپشنت فعاله یا نه نود سیودو بعضی موقه ها قاطی میکنه همه چیزو ویروسی میبینه

• Like
Reactions: βehdad

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,179
نام
بهداد
- دوست عزیز این ویروس Sality یه آنتی داره واست Up کردم بگیر تست کن بینم Clean می شه یا نه ،در ضمن Nod 32 رو هنگام Clean رو حالت غیر فعال بزار اذیت نشی:
Win32 Sality Antivirus : Download Here - 244 KB
- یه Restart هم بده :) . . .

فایلای exe دیگه درست نمیشن باید پاک بشن اول یه نگاه بنداز ببین فولدر اپشنت فعاله یا نه نود سیودو بعضی موقه ها قاطی میکنه همه چیزو ویروسی میبینه
دستتون درد نکنه ولی پاک نشد
اون آنتی رو زدم(نودم غیر فعال بود) یه کارایی کرد وقتی یه رستارت کردم دوباره نودم رو ENABLE کردم دوباره ایراد گرفت
:((
همه چیزه نودم فعاله
اینجارو

y99oyfvoo40rks4ib4tj.jpg

azaramir

کاربر سایت
Nov 28, 2010
736
نام
امیر
بهتره اول مطمعن بشی ویروس داری چون من نود رو سیستمم نصب بود چند بار explorer رو ویروسی گرفت بعد ببین شاید بقیه دوستان راه حلی داشته باشن برا پاک کردنش

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
lol !!!
اینو بگیرین راحتتر نیست ؟! :-/ :-/
http://hotfile.com/dl/79910462/fce1767/WoW-4.0.0-Trial-enGB-Installer.exe.html

ENGB هست یه دانلودر هست که 30MB هست بعد که اجراش کردین خودش حدود 10-11 GB میکنه بعد Luncher WoW میاد اونم 6-7 GB دانلود میکنه بعدم همچی تموم میشه !!! احتیاجی به قبلیا هم نداره.
من همین امروز دانلودشو تموم کردم و باهاش بازیهم کردم ! lol !
My King عشقه من Varian Wrynn دقیقا 103000000 HP داره !
یه ScreenShot از SW هم گرفتم !
wowscrnshot112510115258.jpg

Deathwing این بلارو سر SW آواردها و اون خرابیا جاپای Deathwing هستن !
سنگ فرش SW رو هم عوض کردن و همینطور ActionHouse و Bank و....
اگه میخواین بگین بازم ScreenShot بزارم.
داداش شما کدوم ریلم بازی میکنی !؟
----
همه جا داغون شده ! فقط SW نیست که !
من هورد بازی میکنم : ارگیمار که پاک ترکیده Hillbard Foothills هم که دیگه بدتر کامل عوض شده !
خیلی باحال تر شده به نظر من !
----
کسایی هم که میخوان Cataclysme بازی کنن !
برن توی سایت Eu.battle.net از اونجا اینستالر بازی رو دان کنن ! بزارن دانلود کنه با پچ ها حدود 15~16 گیگ دانلود داره ! من خودم دانلود کردم ! یکم اعصاب خورد کنی داره ولی میارزه بهش !
یه سری Q داستانیم به بازی اضافه شده که خیلی باحالن ! نمیدونم کسی تا حالا رفتشون یا نا ؟! مثلا Fiona Caravan هست ! که خیلی جالب بود !
خیلی جاها هم Alliance ها و Hord ها به هم کمک میکنن ! خیلی جالب بود ! :D !
-----
3تا سوال؟
1.این ENGش نیومده؟
2.این دانلود بشه به قبلیا نیازی نداره(LK و قبلیش )؟
3. کسی هست بازیو با پچ 4.0.1(اخری هست فکر کنم) داشته باشه(کامل) من خریدارم(ماله خودم تمامیه فایل ها با پسوند exe ویروس دارن)؟ تمام هزینه هاشم میدم
PLZ جواب بدید

آخرین ویرایش:

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,179
نام
بهداد
بهتره اول مطمعن بشی ویروس داری چون من نود رو سیستمم نصب بود چند بار explorer رو ویروسی گرفت بعد ببین شاید بقیه دوستان راه حلی داشته باشن برا پاک کردنش
ok ممنون
اقایون کسی نبود؟
فقط یه رایت + یه پست (که هزینه شو میدم)
یا اینکه یه جوان مرد بیاد فایل ها رو واسم آپلود کنه;;):x
کلا فکر کنم 300 مگا بایته :">:">:">:">:">

βehdad

کاربر سایت
Feb 3, 2010
1,179
نام
بهداد
داداش شما کدوم ریلم بازی میکنی !؟
----
همه جا داغون شده ! فقط SW نیست که !
من هورد بازی میکنم : ارگیمار که پاک ترکیده Hillbard Foothills هم که دیگه بدتر کامل عوض شده !
خیلی باحال تر شده به نظر من !
----
کسایی هم که میخوان Cataclysme بازی کنن !
برن توی سایت Eu.battle.net از اونجا اینستالر بازی رو دان کنن ! بزارن دانلود کنه با پچ ها حدود 15~16 گیگ دانلود داره ! من خودم دانلود کردم ! یکم اعصاب خورد کنی داره ولی میارزه بهش !
یه سری Q داستانیم به بازی اضافه شده که خیلی باحالن ! نمیدونم کسی تا حالا رفتشون یا نا ؟! مثلا Fiona Caravan هست ! که خیلی جالب بود !
خیلی جاها هم Alliance ها و Hord ها به هم کمک میکنن ! خیلی جالب بود ! :D !
-----

داداش 30 نوامبر بازی رفت روی 4.0.3a که همه چی عوض شد یعنی تغییرات Cataclysme انجام شد !
شما بگو کجایی من اگه توستم برات میفرستم !
منPATCH هاشو دارم فقط DVD یکشو ندارم که ویروس داره

Crystal Vamp

کاربر سایت
Jun 4, 2006
1,126
نام
عماد
منPATCH هاشو دارم فقط DVD یکشو ندارم که ویروس داره

من بازی خودم رو برات میفرستم دیگه !
Compress ـش میکنم روی چنتا DVD برات میفرستم خودم دارم باهاش بازی میکنم مشکلی هم نداره !
5 دقیقه پیش دوباره آپدیت شد !
دیگه داره روزانه آپدیت میده :D !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر