World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

reza574

کاربر سایت
May 7, 2010
39

سلام دوستان

میخواستم بپرسم توی بلیزارد واسه hord کدوم ریلم خوبه که پر ایرانی باشه شما ها هم اونجا باشین منم بیام ؟؟؟؟

:biggrin1:
:biggrin1::biggrin1:

راستی نظرتون راجع به سرور
http://www.pandorawow.com چیه سرور خوبیه ؟؟؟

:eek:
:eek:

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
سلام دوستان

میخواستم بپرسم توی بلیزارد واسه hord کدوم ریلم خوبه که پر ایرانی باشه شما ها هم اونجا باشین منم بیام ؟؟؟؟

:biggrin1: :biggrin1::biggrin1:

راستی نظرتون راجع به سرور http://www.pandorawow.com چیه سرور خوبیه ؟؟؟

:eek: :eek:
تا اونجایی که می دونم تو skullcrasherایرانی و عرب زیاده ولی واسه hordeمن توصیه می کنم بیای تو ریلم من یعنی spinebreakerچون اینجا 96% کل بازی کن ها هورد هستند و مثلا بعضی روزا می تونی orcهایی رو ببینی که وسط stromwindدارن dance/ می کنن:biggrin1:

saeed-evil

کاربر سایت
Aug 24, 2008
311
نام
Saeed
تا اونجایی که می دونم تو skullcrasherایرانی و عرب زیاده ولی واسه hordeمن توصیه می کنم بیای تو ریلم من یعنی spinebreakerچون اینجا 96% کل بازی کن ها هورد هستند و مثلا بعضی روزا می تونی orcهایی رو ببینی که وسط stromwindدارن dance/ می کنن:biggrin1:
اتفاقا تو skullcrasher ایرانیا بیشتر hord هستن مثل من:biggrin1:

FIFA09

کاربر سایت
Mar 6, 2009
346
نام
هامون
بچه ها من پچ 3.1.3 به 3.2.2 رو دانلود کردم از rar خارج کردم 3 تا فایل WoW-3.1.3-to-3.2.0-enGB-Win-patch.preload1.sfv و wow-partial-1.MPQ و wow-partial-2.MPQ هستش
چیکارشون کنم ؟:confused:
ویرایش:راستی دوستان برای پچ 3.3.3 که آخرین پچ هست شبیه ساز سرور برای بازی آفلاین هستش ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
سلام.

2 تا سوال کوچیک و مهم دارم در مورد rouge :

1- برای اینکه یه حیوانی رو skining کنیم ، میدونید که حتما باید اول loot بشه کامل ، میخواسم بدونم هیچ راهی نداره که نیازی به loot کردن آیتم ها نداشته باشه ؟

2- چه جوری میشه rogue یه damage کلی بزنه ؟ منظورم اینه که مثلا آگروی 5 تا یونیت رو به خودش بگیره .... یا در یه لحظه یه damge کلی بزنه به چند یونیت بزنه ؟

هیچ آیتمی جادویی نداریم که اینکارو بکنه ؟ مثلا شنیدم با دینامیت میشه ... آیا صحت داره ؟

خواهشا جواب بدید ... منتظرم

Sabzali

کاربر سایت
Sep 29, 2008
76
سلام.

2 تا سوال کوچیک و مهم دارم در مورد rouge :

1- برای اینکه یه حیوانی رو skining کنیم ، میدونید که حتما باید اول loot بشه کامل ، میخواسم بدونم هیچ راهی نداره که نیازی به loot کردن آیتم ها نداشته باشه ؟

2- چه جوری میشه rogue یه damage کلی بزنه ؟ منظورم اینه که مثلا آگروی 5 تا یونیت رو به خودش بگیره .... یا در یه لحظه یه damge کلی بزنه به چند یونیت بزنه ؟

هیچ آیتمی جادویی نداریم که اینکارو بکنه ؟ مثلا شنیدم با دینامیت میشه ... آیا صحت داره ؟

خواهشا جواب بدید ... منتظرم

فکنکنم بشه باید اول لوت کنی.
برای damageشما می توانید تلنت combatرو انتخاب کنید و اول از همه این تلنت رو بگیرین(Blade Flurry)این تلنت این قابلیت را به شما می دهد که شما هر damage که دادید بین اشخاصی که دورو برتونن پخش بشه به یک میزان و آخرین تلنت رو هم بگیریدبه نام(Killing Spree)و با اون یک damageبه افراده دوروبرتون می تونید بدین و در آر یک Trinketکه به شما damage می دهد با خودتون داشته باشد و حالا روش کار:
به سرعت Trinketرا useکنید و سریع Blade Furry را بزنید و سریع Killing spreeاین روش منه که تو INSوQuestها خیلی راحت damage میدم اگر کاملا متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم.;)

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
ممنون از اینکه جواب دادید

اتفاقا من تلنت کمبات رو دارم .... اینی که من پرسیدم منظورم برای زیر لول 30 بود (یادم رفته بود بگم ببخشید) ..... رفتم دینامیت خریدم ... با اون کارم راه افتاد ... در واقع من از این روش میخواستم برای power lvling استفاده کنم :biggrin1:

pmnr

کاربر سایت
Apr 4, 2010
38
سلام دوستان من تازه به دنیای World of Warcraft Lich King قدم گذاشتم
هیرویی هم که برداشتم
یه نایت الف مجیکی هستش الانم لول 42 هستم چندتا سوال دارم(میدونم سوالام خنده داره اما خارجی ها کمکم نمیکنند(من زبونشونو نمی فهمم) .....خلاصه تازه کارم):blushing:

:( halting _سلامتی من خیلی کمه 1200تاست هی کم زیاد میشه>200 بلا یا 200 پایین میاد
.تو لول 42 همینقدر باید باشه ؟؟؟ چه جوری ببرم بالاترماله کسای دیگه لول 80_35000 بود ؟؟؟؟؟؟!!!!:eek:

این علامت zzz زیر عکسم به چه معناست هروقت میاد آخرش کله هیروم جرقه میزنه (باید بخوابم... اگه درسته آنلاین بخوابم با آفلاین(کدوم ... کلید رو بزنم..)

کدوم یکی از قسمتهای مربوط به talent این هیرو قویتر هستش (
فایر بالخ زدن)که کمتر میس بندازه؟؟؟؟؟:confused:
یه ماموت هم خریدم مال لول 40 اما اون ماموت گنده های ماله لول هشتادیارو کجای نقشه میشه خرید.
اینم از سرور...
http://neverendless-wow.com/
ممنون می شم دوستان کمکم کنند.:blushing:

آخرین ویرایش:

Sabzali

کاربر سایت
Sep 29, 2008
76
سلام دوستان من تازه به دنیای World of Warcraft Lich King قدم گذاشتم
هیرویی هم که برداشتم یه نایت الف مجیکی هستش الانم لول 42 هستم چندتا سوال دارم(میدونم سوالام خنده داره اما خارجی ها کمکم نمیکنند(من زبونشونو نمی فهمم) .....خلاصه تازه کارم):blushing:

:( halting _سلامتی من خیلی کمه 1200تاست هی کم زیاد میشه>200 بلا یا 200 پایین میاد.تو لول 42 همینقدر باید باشه ؟؟؟ چه جوری ببرم بالاترماله کسای دیگه لول 80_35000 بود ؟؟؟؟؟؟!!!!:eek:

این علامت zzz زیر عکسم به چه معناست هروقت میاد آخرش کله هیروم جرقه میزنه (باید بخوابم... اگه درسته آنلاین بخوابم با آفلاین(کدوم ... کلید رو بزنم..)

کدوم یکی از قسمتهای مربوط به talent این هیرو قویتر هستش ( فایر بالخ زدن)که کمتر میس بندازه؟؟؟؟؟:confused:
یه ماموت هم خریدم مال لول 40 اما اون ماموت گنده های ماله لول هشتادیارو کجای نقشه میشه خرید.
اینم از سرور...
ممنون می شم دوستان کمکم کنند.:blushing:

سلام به دوست تازه کار خوب
Healthشما با lvlupزیاد میشه اما نباید فقط به اون متکی باشید.
mageچون نمی تواند Leather-Mail-Plateبپوشد پس از نظر armorقوی نیست و mageشما فقطClothکه از نظر armorضعیف ترین اما از نظر arrtibuteیعنی Sprit-Agility-Streangh-Intelectوغیره clothدر spirit-Intelectخیلی قوی هست مثلا لباس های lvlبالاش 30Spiritبهت میده-برای mage-priest-shamanاین دو به درد بوخوره چرا؟چونSpiritبه شما HP(Health)میدهد و intelectمیزان manaشما رو افزایش میدهد و می توانید Spellبیشتری بزنید.
اون افرادی که شما دیدی HPشون کمه من تو server blizzard کسی رو دیدم که 53000HPداشته اون افراد دو سری هستنPaladin-Warriorچرل؟چون از lvl40به بعد plateمی پوشن که از همه نظر قوی ترین است.

اون علامتzzzیعنی شما در حاله جنگ یا .... نیستین و توی این بازی خواب معنایی نداره:(
اون چیزه مهمی نیست جدیش نگیر.
من با mageزیاد بازی نکردم و در مورد talentهاش چیزی نمیدونم.:(
در مورد mamoth باید lvl70شی بعد بریDalaranبا هزار بدبختی یک mamothمیدن دستت تازه Mountزیاد مهم نیس همشون 100% فقط یکیش ببره یکیش گاوه یکیش....همش دکو پوزه:biggrin1:.
سوالات به نظر من خنده دار نبود چون تازه وارد wowشدی اگه 2 تل lvl80 داشتی بت می خندیدم:laughing:.

pmnr

کاربر سایت
Apr 4, 2010
38
مرسی عزیز از جواب سریع و کاملتون:blushing:
Sprit-
Agility-
Streangh-
Intelect
اگه میشه یه کم در مورد آیتم هار بالا توضیح بدید ؟بعضی مورداش واردم اما بازم بهتر ازشما کار دانها هم بپرسم.;)
وغیره clothدر spirit-Intelectخیلی قوی هست مثلا لباس های lvlبالاش 30Spiritبهت میده-برای mage-priest-shamanاین دو به درد بوخوره چرا؟چونSpiritبه شما HP(Health)میدهد و intelectمیزان manaشما رو افزایش میدهد و می توانید Spellبیشتری بزنید.
مرسی عزیز اما دقیقا یا حدودا کدوم لول بهم لباسو میده آرمورش چقده(از کجا بدونم همون لباس اصلیمه الان دقیقا اچپی ومانا به مقدار زیرهستش....
1100
3500
اون افرادی که شما دیدی HPشون کمه من تو server blizzard کسی رو دیدم که 53000HPداشته اون افراد دو سری هستنPaladin-Warrior
چرل؟چون از lvl40به بعد plateمی پوشن که از همه نظر قوی ترین است.
کارکترمو عوض کنم بهتره:biggrin1: Paladin-Warrior بردارم(دوباره از اول:()؟؟؟
در مورد mamoth باید lvl70شی بعد بریDalaranبا هزار بدبختی یک mamothمیدن دستت تازه
منظورتون OUT LAND هستش دیگه.....؟؟؟
یه سوالم بود
اینکه پریدن بلا وپایین تو دویل یا جنگ چه قدر تاثیر تو ضربه ها داره (میس میندازه؟؟)من درحال ایستاده (تمرکز) با لول 40 حیونای لول 50(قرمز) رو میزنم اما از حریف لول 35 مثل شوکولات میبازم؟؟؟؟
بعد اینکه سرورم خوبه یا نه (فعلا که یه ایرانیم ندیدم)؟؟؟
اگه 2 تل lvl80 داشتی بت می خندیدم:laughing:
اییی....ی که گفتی یعنی چه....!!!؟؟؟؟:laughing::p:confused:

آخرین ویرایش:

Sabzali

کاربر سایت
Sep 29, 2008
76
سلام.
Spiritبه شما HP-Regenerationمیده مثلا شما 30تاspiritدارید در نتیجه در ثانیه 15 تا HPشما پر میشه یا بر میگرده.
Staminaمیزان HPشما به صورت عالیی افزایش میده.
Streanghبه درد close-combatها میخوره مثلWarrior-Rouge-Paladin-and......این ابیلیتیarmorوdamageشما رو بیشتر میکنده.
intelectمیزان Manaشما رو افزایش میده به درد اشخاصی میخوره که manaدارند نه Energy-Rage
agiltyدقیقا یادم نیست اما بر روی damageو میزان قدرت شخصیت شما تاثیر میزاره که برای close combatها خوب است.
Mageفقط و فقط clothمیپوشه و برای فهمیدن می توانید تو توضیحات لباس را نگاه کنید و ببینید clothاست یا نه.
نه Outlanرو میشه از lvl60بری من منظورم Dalaranتو Northrendمیشه از lvl70به بعد بری اونجا.
کشتن موجودات دورو بر آسونه چون معمولا یک حرکت را میزنن ام بازی کن ها به تعداد بالایی حرکت داند و می توانند 10لول بالاتره خوده شونو قورت بدن.
اونجا اشتپ تایپی بود منظور من این بود که اگه 2تاCharacterلول 80 داشتی.
:cool:

pmnr

کاربر سایت
Apr 4, 2010
38
سلام.
Spiritبه شما HP-Regenerationمیده مثلا شما 30تاspiritدارید در نتیجه در ثانیه 15 تا HPشما پر میشه یا بر میگرده.
Staminaمیزان HPشما به صورت عالیی افزایش میده.
Streanghبه درد close-combatها میخوره مثلWarrior-Rouge-Paladin-and......این ابیلیتیarmorوdamageشما رو بیشتر میکنده.
intelectمیزان Manaشما رو افزایش میده به درد اشخاصی میخوره که manaدارند نه Energy-Rage
agiltyدقیقا یادم نیست اما بر روی damageو میزان قدرت شخصیت شما تاثیر میزاره که برای close combatها خوب است.
Mageفقط و فقط clothمیپوشه و برای فهمیدن می توانید تو توضیحات لباس را نگاه کنید و ببینید clothاست یا نه.
نه Outlanرو میشه از lvl60بری من منظورم Dalaranتو Northrendمیشه از lvl70به بعد بری اونجا.
کشتن موجودات دورو بر آسونه چون معمولا یک حرکت را میزنن ام بازی کن ها به تعداد بالایی حرکت داند و می توانند 10لول بالاتره خوده شونو قورت بدن.
اونجا اشتپ تایپی بود منظور من این بود که اگه 2تاCharacterلول 80 داشتی.
:cool:

مرسی(
Sabzali)عزیز از توجهتون واقعا اگه شما و این سایت نبود خدا میدونست چیکار میکردم......:blushing:
اما در مورد سرور ؟؟؟
چندتا معرفی کنید خصوصا ایرانیا و شلوغ هم باشه (fun نباشه (رایگان))؟؟؟

ببخشید که با سوالام اذیتتون کردم.....:p:blushing:

Sabzali

کاربر سایت
Sep 29, 2008
76
مرسی( Sabzali)عزیز از توجهتون واقعا اگه شما و این سایت نبود خدا میدونست چیکار میکردم......:blushing:
اما در مورد سرور ؟؟؟
چندتا معرفی کنید خصوصا ایرانیا و شلوغ هم باشه (fun نباشه (رایگان))؟؟؟

ببخشید که با سوالام اذیتتون کردم.....:p:blushing:
سلام دوست عزیز به هر حال اگه من و این سایت هم نبودیم شما بعد از یکخورده کلنجار رفتن با یکسری از چیزا اون چیزا رو می فهمیدین هدف این گونه سایت ها آسون کردن کار شما عزیزان است.
در مورد sERVERمن زیاد نمی دونم اما خودم قبلا توی www.Ravencrest.nl بازی می کردم Funنیست.
www.Molten-Wow.com این هم هست میگن عالیه از بقیه بچه ها در مورد این serverو serverهای دیگه بپرس.
یک پیشنهاد دارم برات شما فعلا توی این free serverها بازی کن وقتی خودت حس کردی وارد شدی به من بگو کاری می کنم که با هزینه ی کم بیای توی server Blizzardپیش ما حدودا 30-35 نفر هستیم و 3-2 تامون کاملا حرفه ای از همه لحاظ.
به نظر من با مدت 2-1 ماه تو Free Serverبازی کردن می توانید فوت و فن های بازی را یاد بگیرید و با آمدن به Blizzardبیشتر حال می کنید.
نه عزیز من اصلا اذیت نمی شم تازه حال می کنم کسی سوال داشته باشه و من بتونم کمکش کنم;).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر