World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
منم بعد از پچ پاندا کنسول گرفتم چون پچ پاندا منو به شدت نا امید کرد ولی الان ps4 یه گوشه افتاده و داره خاک میخوره تا وقتی یه انحصاری خوب بیاد من با اینترنت 512 نامحدود هم نمیتوانم با کنسول آنلاین بازی کنم :'(
وارلردز هم چندان عالی نیست . پاندا فقط فان بود وگرنه من ک خیلی خیلی خوشم اومد ازش . لا اقلش گریسون نداشت وقتتو اونجا نمیگرفت . الان باید روزی 4ساعت فقط کوعست روزانه بزنی .

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
پاندا یکی از بدترین سری های wow بود که اونو نابود کرد
خیلی ها گفتن خوبه ولی در کل چیزی نبود
خود منم پچ پاندا لفت دادم یه مدت
بعد وقتی warlords معرفی شد مجبور شدم pc جدید بگیرم

presfn

کاربر سایت
Aug 26, 2009
193
سلام دوستان کسی امتحان کرده احیانا با 3g پینگش کمتر از adsl شده باشه
با وجود این که فناوری بیسیم رو کلا قبول ندارم ولی adsl هم به قدری رو اعصابه که اگه 3g پینگ بهتری داشته باشه یه tangle 3g میخرم برای انلاین زدن خیال خودم رو راحت میکنم.

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
با وجود این که فناوری بیسیم رو کلا قبول ندارم ولی adsl هم به قدری رو اعصابه که اگه 3g پینگ بهتری داشته باشه یه tangle 3g میخرم برای انلاین زدن خیال خودم رو راحت میکنم.
هیچ وقت با نت گوشی بازی نکن من چند نمونشو دیدم اصلا Stable نیستن

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
درود
بله من یه مدتی با رایتل آنلاین میشدم و خیلی هم خوب بود . پینگم معمولا 100-110 بود ( البته به منطقه و آنتن دهی رایتل بستگی داره ) اما باقی اوپراتور ها رو تست نکردم

Amin.max

کاربر سایت
Jun 23, 2016
40
سلام
کسایی که تا حالا اقدام به خرید wow legion نکردن زود بخرن
ماه پیش 160 بود الان نزدیک 175تومن اومده
مطمئن باشین گرون تر هم می شه

اگه کسی addon zygor یا tycoon خواست من در خدمتم

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام من یکی از دوستام اینترنت بیسیم داره خودش میگه عالیه بینگ stable رو 120 (حالا شاید یه مقدار کمتر یا بیشتر)اما قرونه مثلا 400 تومن اینا بول مودمشه و هر1 گیگ 10 تومن
خودش گفت دانلود شبانه هم نباید داشته باشه وگرنه دیگه Stable نیست حالا من ازش بازم سوال میکنم بهت خبر میدم :D

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام
کسایی که تا حالا اقدام به خرید wow legion نکردن زود بخرن
ماه پیش 160 بود الان نزدیک 175تومن اومده
مطمئن باشین گرون تر هم می شه

اگه کسی addon zygor یا tycoon خواست من در خدمتم
یه سایت خارجی هست legion رو به قیمت 29 euro میفروشه که میشه حدود 116 تومن اگر خواستید pm بدید ادرشو براتون سند میکنم
'گیم تایم هم یجا هست میده 80 تومن

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
هللو علیکم
خب، با توجه به اینکه طبق روال اکسپنشن های قبلی، بدجور حال ما DKها رو گرفتن (مثله اختصاصی کرن بعضی اسپل ها ERW, DC, HoW, Army و برداشتن کامل بعضی اسپل های دیگه) و خلاصه در راستای جبران این نرف شدن ها و البته رسیدن به آرمان های عالیحضرت آرتاس (ره)، وظیفه الهی خودم میدونم که بعنوان یکی از نوچه های ایشون و برای بهبود وضع جامعه DKها کاری کرده باشم :D
به همین منظور تلنت پیشنهادی خودم برای DK PvE که فقط حالت پایه ای دارن رو ارائه میکنم:
Unholy DK Single

Unholy DK AoE

Frost DK AoE

Frost DK Single

Blood DK AoE

Blood DK Single

هنوز کار با Artifact weaponمون ادامه داره... یه جورایی منو یاد سیستم تلنت WotLK میندازه که بسیار هم خوب هست به عقیده من.
به هرحال بدیهی ست که این تلنت ها همیشگی نیستن و همونطور هم که گفتم فقط برای شروع هستن و تو شرایط مختلف فرق میکنن. مثلا اگر BDK قرار تانک Magical soaker باشه، تو تایر 58 باید AMS رو بگیره و یا اگه UDK شولدر لجندری گرفت باید تایر آخر سینگل تارگتش رو به Arbiet تغییر بده و الا ماشالا... از هرگونه فیدبک و بحث در این زمینه استقبال میکنم و البته از اونجایی که پلیرهای DK از درصد IQ بیشتری نسبت به بقیه کلاسها بهره میبرن، مسلماً خودشون بهتر این شرایط رو درک میکنن :D
آقا درضمن لطفاً انقدر شایعه نکنید DKها فراست مورن میگیرن lol اگه بلیزارد انقدر میخواست حال بده به ما، الان وضعمون این نبود. گرچه پرچم DK همیشه بالاست!

بنظرم اگه بقیه اساتید در بقیه کلاس ها هم یه همچین کاری واسه کلاس خودشون بکنن، که هم بار علمی تاپیک بره بالا و هم به درد پلیرهای جدید بخوره، خیلی خوب میشه.

یه چیز کلی هم درباره Legion بگم. ما که همه میخریم و بازی هم میکنیم تا تهش! اما از نظر PvE اگه بدتر نکنه وضع WoW رو بهتر هم نمیکنه با این چیزایی که من دارم میبینم. ولی خب فکر میکنم اکسپنشن خوبی واسه Semi-hardcore PvP پلیرها باشه. گرچه این وضع RNG بشدت رو مخه! فقط یه خواهش دارم، اونم اینه که از بالای همین منبر استدعا دارم آزروث رو با این موجودات شاخدار س*ک*س*ی که این روزها Demon Hunter بهشون گفته میشه، پر نکنید. :D

التماس هیل lol

• Like
Reactions: ShadowFex

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
دوستان سلام سوال داشتم
این boost lvl 100 محدودیت زمانی داره؟ تا کی؟
میشه راهنمای کنید چی کیس ببندم که تو راید یا بتل لگ نشم بوجه هم-1500،1600
ممنون

no noob

کاربر سایت
May 18, 2014
240
نام
lord dark
نتوانستم ویرایش کنم یه سوال دیگه من یه اینترنت نامحدود 512 مخابرات تهران دارم این اینترنت خوبه؟ کسی از این پایین تر بازی میکنه اینجا؟ لگ میشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر