World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
دوستان پچ جدید قراره کی‌ بیاید

13 نوامبر یعنی 40 روز دیگه

- - -ویرایش - - -

سلام
دوستان من بعد ریست کردن UI وقتی اسپلی استفاده میکنم این شکلی میشه . چه جوری میتونم برش گردونم به حالتی که آیکون خود اسپل رو موقع یوز کردن نشون بده ؟

شکل رو ببینید

http://upload7.ir/imgs/2014-10/10778331326488386601.jpg

مطمنی add ons نبوده ؟

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
241
سلام
دوستان من بعد ریست کردن UI وقتی اسپلی استفاده میکنم این شکلی میشه . چه جوری میتونم برش گردونم به حالتی که آیکون خود اسپل رو موقع یوز کردن نشون بده ؟

شکل رو ببینید

http://upload7.ir/imgs/2014-10/10778331326488386601.jpg

دوست عزیز در حالت نرمال کست بار اسپل ها همیشه همینجور بوده. اون چیزی که تو دنبالشی یه Add-On به اسم ACB CastBar و Az CastBar در اصل باید هر دوتارو داشته باشی و فعال کنی تا اون چیزی که می خوای نشون بده یعنی کست بار همراه با زمان کست کردن و شکل اسپل.

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
سلام.

من میخوام این بازی رو شروع کنم برای همین چند تا سوال ازتون داشتم:

1)من اگه الان WoW (لول 1-85) رو بگیرم بعدا که MoP بهش اضافه بشه به اکانت من هم اضافه میشه؟

2)کدوم class از نظر solo از بقیه بهتره؟(باهاش میشه رید های قدیمی رو تک نفره انجام داد و questing باهاش خیلی راحت تر هست)

3)کدوم class ها از نظر dps با هم رقابت دارند؟ کدوم dps از بقیه راحت تره و قابل رقابت با بقیه class ها هم هست؟ (من rdps رو ترجیح میدم و با توجه به پینگ و تجربه خودم توی class هایی که کمتر channeled ability و activation ability داره dps بهتری دارم)

4)کدوم class از نظر healing بهتر هست؟ کدوم class دارای healing راحت تری هست؟(اولی رو برای رید میگم و دومی رو بیشتر برای Dungeon میگم که البته اگه قابل رقابت باشه باهاش رید هم خواهم رفت)

5)کدوم class از نظر tanking بهتر هست؟ کدوم راحت تره؟( دوباره، اولی رو فقط برای اطلاعات عمومی میخوام چون اصلا قصد ندارم توی رید Tank باشم دومی رو برای dungeon میخوام)

اگه میشه با توضیحات کامل جواب بدید که تصمیم گیری راحت باشه و در مورد سوالات هم با توجه به WoD جواب بدید چون اگه خوشم بیاد حتما اون رو هم میخرم اما نه حالا چون 1-85 خودش کلی زمان میبره و فعلا نیازی نمیبینم که بازی رو بخرم که تا چند ماه نمیتونم بازیش کنم.

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
سلام.

من میخوام این بازی رو شروع کنم برای همین چند تا سوال ازتون داشتم:

1)من اگه الان WoW (لول 1-85) رو بگیرم بعدا که MoP بهش اضافه بشه به اکانت من هم اضافه میشه؟

2)کدوم class از نظر solo از بقیه بهتره؟(باهاش میشه رید های قدیمی رو تک نفره انجام داد و questing باهاش خیلی راحت تر هست)

3)کدوم class ها از نظر dps با هم رقابت دارند؟ کدوم dps از بقیه راحت تره و قابل رقابت با بقیه class ها هم هست؟ (من rdps رو ترجیح میدم و با توجه به پینگ و تجربه خودم توی class هایی که کمتر channeled ability و activation ability داره dps بهتری دارم)

4)کدوم class از نظر healing بهتر هست؟ کدوم class دارای healing راحت تری هست؟(اولی رو برای رید میگم و دومی رو بیشتر برای Dungeon میگم که البته اگه قابل رقابت باشه باهاش رید هم خواهم رفت)

5)کدوم class از نظر tanking بهتر هست؟ کدوم راحت تره؟( دوباره، اولی رو فقط برای اطلاعات عمومی میخوام چون اصلا قصد ندارم توی رید Tank باشم دومی رو برای dungeon میخوام)

اگه میشه با توضیحات کامل جواب بدید که تصمیم گیری راحت باشه و در مورد سوالات هم با توجه به WoD جواب بدید چون اگه خوشم بیاد حتما اون رو هم میخرم اما نه حالا چون 1-85 خودش کلی زمان میبره و فعلا نیازی نمیبینم که بازی رو بخرم که تا چند ماه نمیتونم بازیش کنم.

سلام دوست عزیز
۱) آره اضافه می‌شه
۲)پالادین و دک بلاد paladin &dk blood

۳) feral druid , warrior , mage high dps
easy rotation class hunter and dk frost
Simulationcraft Results

این به معنی‌ نیست اینا خیلی راحت و مثل آب خردنن ولی‌ همیشه تو اکثر پچ ها از بقیه کلاس ها راحت تر بودن البته هانتر بیشتر پیشنهاد می‌شه چون با range بازی کردن راحت تره تو راید و اینتر آاپ inter up هم نیاز نیست بکنی‌

4 .5 idk :d

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من خودم با Warlock تمام کانتنت های قبل از کاتا رو راحت سولو می کنم،(تقریبا با gear خوب می تونی با همه کلاس ها کانتنت قبل از کاتا رو سولو کنی) کاتا هم اکثرا می تونم سولو کنم بقیه هم کمی سخت هستن واسه سولو کردن با هر کلاسی حتی DK باید وقت زیادی بگذاری تا بتونی انجام بدی.
فعلا از لحاظ آمار و ارقام من چیز خاصی ندیدم از wod بیرون بیاد و تا وقتی هم بازی بیرون نیاد نمیشه به صورت قطعی گفت DPS فلان کلاس بهتره نسبت به بقیه (DPS همیشه بستگی به skill و تجربه خودتون از کلاس داره)
Overall DPS 25H - DPS Bot - RaidBots - Web Tools for WoW Nerds
Resto Shaman و Druid در حال حاضر بهترین هستند، در مورد WoD تا بازی لانچ نشه نظر خاصی نمیشه داد.

در حال حاضر Paladin و Druid بهترین تانک ها هستن برای Raid رفتن... گرچه اختلاف چندان زیادی بین تانک ها نیست ولی این دو کلاس بهتر هستن در حال حاضر... برای دانجن رفتن زیاد فرقی نداره چه کلاسی باشی

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
ممنون از پاسخ هاتون.

من اولین کاراکترم رو Hunter انتخاب کردم و Tailoring و Enchanting رو هم برای شغل انتخاب کردم(بیشتر به خاطر ساخت bag این رو انتخاب کردم)، این و یک کاراکتر دیگه رو تا لول 20 بالا میبرم و شغل ها رو هم تا 150 بالا میبرم بعدش میرم بازی رو میخرم :d

حالا چند تا سوال دیگه داشتم:
این سرور Chamber of Aspects کجاست که زمانش 1:30 با ما تفاوت داره؟(این سروری هست که انتخاب کردم، سرور دیگه ای هست که از نظر پینگ بهتر باشه؟ یا اینکه همشون پینگ یکسانی دارند؟)
میشه یک سری از Add-on های پرکاربرد و مفید بهم معرفی کنید که تجربه بازی رو بهتر کنه؟ یک سر به فروم بازی زدم اما هیچ تاپیک sticky ندیدم که لیست add-on های پرکاربرد و معروف توش باشه

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
ممنون از پاسخ هاتون.

من اولین کاراکترم رو Hunter انتخاب کردم و Tailoring و Enchanting رو هم برای شغل انتخاب کردم(بیشتر به خاطر ساخت bag این رو انتخاب کردم)، این و یک کاراکتر دیگه رو تا لول 20 بالا میبرم و شغل ها رو هم تا 150 بالا میبرم بعدش میرم بازی رو میخرم :d

حالا چند تا سوال دیگه داشتم:
این سرور Chamber of Aspects کجاست که زمانش 1:30 با ما تفاوت داره؟(این سروری هست که انتخاب کردم، سرور دیگه ای هست که از نظر پینگ بهتر باشه؟ یا اینکه همشون پینگ یکسانی دارند؟)
میشه یک سری از Add-on های پرکاربرد و مفید بهم معرفی کنید که تجربه بازی رو بهتر کنه؟ یک سر به فروم بازی زدم اما هیچ تاپیک sticky ندیدم که لیست add-on های پرکاربرد و معروف توش باشه
Realm که انتخاب کردی زیاد خوب نیست با توجه به اینکه جمعیت کمی داره که این مورد واقعا تاثیر داره قطعا بعدا تفاوت این قضیه رو حس خواهی کرد.
Realm واسه Horde بهت Twisting Nether و Kazzak و Draenor رو پیشنهاد میدم... واسه Ally هم Silvermoon و Frostmane و Ravencrest رو پیشنهاد می کنم.
تفاوت ساعتی سرور های اروپا همه 2 ساعت و نیم هست (الان به خاطر عقب کشیدن ساعت ما شده 1 ساعت و نیم که چند هفته دیگه درست میشه) پینگ هم نسبت به تجربه خودم فرق چندانی ندارن.

Addon هم یه سری چیزای پایه واسه PVE می تونم اینارو پیشنهاد بدم بهت DBM - Atlasloot- GTFO- OQueue - Skada - Tidy Plates...
Addon های خیلی زیادی هستن که می تونن بهت کمک کنن ولی خوب برای lvl up کردن به نظر همین ها می تونه خیلی خوب نیازهاتو برآورده کنه مثلا OQue تا مکس لول نباشی به دردی نمی خوره.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein

این addon هارو حتما باید داشته باشید :

DeadlyBossMode
Recount نمایش آمار damage heal و ...
Coordinates نمایش مختصات روی map
Postal برای مدیریت بهتر mailbox
QuestHubber برای نمایش کل quest ها روی map .

این ها هم optional هستند :

OmniCC مدت زمان cooldown اسپل هارو نمایش میده .
Prat بخش message box رو میتونید بهتر مدیریت کنید .
***ymap مینی مپ رو قشنگ تر می کنه .
AtlasLoot تمامی آیتم های بازی رو نشون میده .
Bagnon تمامی bag هارو توی یک صفحه نمایش میده .

اگر هیلر برداشتید هم GRID .

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
Realm که انتخاب کردی زیاد خوب نیست با توجه به اینکه جمعیت کمی داره که این مورد واقعا تاثیر داره قطعا بعدا تفاوت این قضیه رو حس خواهی کرد.
Realm واسه Horde بهت Twisting Nether و Kazzak و Draenor رو پیشنهاد میدم... واسه Ally هم Silvermoon و Frostmane و Ravencrest رو پیشنهاد می کنم.
تفاوت ساعتی سرور های اروپا همه 2 ساعت و نیم هست (الان به خاطر عقب کشیدن ساعت ما شده 1 ساعت و نیم که چند هفته دیگه درست میشه) پینگ هم نسبت به تجربه خودم فرق چندانی ندارن.

Addon هم یه سری چیزای پایه واسه PVE می تونم اینارو پیشنهاد بدم بهت DBM - Atlasloot- GTFO- OQueue - Skada - Tidy Plates...
Addon های خیلی زیادی هستن که می تونن بهت کمک کنن ولی خوب برای lvl up کردن به نظر همین ها می تونه خیلی خوب نیازهاتو برآورده کنه مثلا OQue تا مکس لول نباشی به دردی نمی خوره.

Chambers الان روی high هست که فقط Magtheridon , Silvermoon , Dreanor در بین سرورهای Normal روی high هستند(دلیلی که این رو انتخاب کردم اصلا همین high بودنش بود dreanor و Silvermoon که پر هستند بیشتر وقت ها پس بین Magtheridon و Chambers من Chambers رو انتخاب کردم)، سرور هایی که پیشنهاد کردید 4 تاشون pvp هستند که من اصلا طرف opvp نمیرم پس اون چهار تا اصلا جزء گزینه هام نیستند.

ممنون بابت Add-on ها

@پدرام ... tailoring برای هانتر زیاد کاربردی نداره

میدونم تنها دلیلش ساختن Bag هست نه چیز دیگه ای.

***ymap مینی مپ رو قشنگ تر می کنه .

میشه وسط کلمات نقطه بزارید که سیستم ف.یلتر نکنه، نمی تونم اون سه تا کلمه رو حدس بزنم:d

ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر