World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
^ ^
بزرگترین امتیاز wow هم lore غنی و بزرگش هست .من به شخصه به خاطر همین بازی میکردم اولین اولویتم بود البته من سر این expansion quit کردم .بعد یه چیزی که هست کلی منبع برا lore هست که با هم سر یه چیزایی اختلاف داره خلاصه که قرآن نیست .که بگی کی درست میگه کی غلط هر کی از یه منبع استفاده میکنه

Grand master

کاربر سایت
Dec 1, 2013
517
نام
الیاس
فکر کنم بنا به درخواست هند اینtauren های مقدس وارد wow شدند :dحالاtauren pala بازم یه چیزی

undead prist واقعا ....:-/ undeadکجا prist کجا

یا gnome warrior نمی‌دونم دقت کردین یا نه وقتی‌ یه gnome warrior می‌خواد با یه two hand اتک بده چطور می‌زنه من که همیشه خند‌ام میگره =)) ،شمشیرشم همیشه نصفش تو زمینه =))

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
فکر کنم بنا به درخواست هند اینtauren های مقدس وارد wow شدند :dحالاtauren pala بازم یه چیزی

undead prist واقعا ....:-/ undeadکجا prist کجا

یا gnome warrior نمی‌دونم دقت کردین یا نه وقتی‌ یه gnome warrior می‌خواد با یه two hand اتک بده چطور می‌زنه من که همیشه خند‌ام میگره =)) ،شمشیرشم همیشه نصفش تو زمینه =))
اینو قبول دارم انصافا. حتی تو d&d هم همه ی اینها تعریف شده بود. هر race یه سری ویژگی داره که بخاطرشون یه سری class ها رو نمیتونه انتخاب کنه. مثلا همینا که شما گفتید یا مثلا blood elf با اون غرور و اینا میشه rogue یکهو. اینا یکم با role play تناقض داره.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
میگم قضیه این پادگان که میتونیم بسازیم چیه ؟ نوشته که پادگان شخصی خودتون بسازید و نیرو بگیرید این نیرو یعنی هوش مصنوعی بازی یا پلیر واقعی ؟
بعد این پادگان مثل Battle pet جنبه سرگرمی داره یا تاثیری داره بدست اوردن ایتم های مختلف مثل mount داره ؟

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,476
میگم قضیه این پادگان که میتونیم بسازیم چیه ؟ نوشته که پادگان شخصی خودتون بسازید و نیرو بگیرید این نیرو یعنی هوش مصنوعی بازی یا پلیر واقعی ؟
بعد این پادگان مثل Battle pet جنبه سرگرمی داره یا تاثیری داره بدست اوردن ایتم های مختلف مثل mount داره ؟
بیشتر جنبه هوش مصنوعی داره به عنوان مثال شما یه توپخونه ساختی بعد مثلا تو یه quest میتونی ازشون کمک بگیری برات یه منطقه رو بزنن یا مثلا کمک از هوش مصنوعی بگیری بسته به ساختمونایی که ساختی .
خواست quest زدن از اون حالت خطی که در بیاد و تنوع داشته باشه

Chaos

کاربر سایت
Jun 6, 2014
129
اصلا متوجه میشی من دارم در مورد چی صحبت میکنم !؟
من دارم میگم این چیزهایی که من از رفیقام و بقیه دیدم که مسخره میکنند ؟ من چیزهایی میگم که شنیدم، حالا میخواد درست باشه یا چرت و پرت !
مثلا undead که گفتم در dragonlight ( همچین چیزی بود ) در northrend قسمت شمال غربی .. وقتی ماموریت اونجا تموم کنی فیلمی نشونت میده الیانس ها و هورد ها سراغ ارتاس اومدند که بکشنش اما یک undead با منجنیق مواد سمی میپاشه روی سر همه را از دم میزنه ... این تیکه در گیم نت سان شیراز بودیم سر این قضیه یکی که undead priest داشت مسخرش میکردیم میگفتیم ببین نشون میده فطرت undead ها خائن و پست هست ..... در صورتی که الان من female undead priest دارم !!
بازم میگم why so seious ?!
فقط داری یه چیزی را جو بی خود میدی و که اره من خدای wow هستم و از همه چیز سر در میارم
خوش باشی

عزیز دلم منم دارم بهت میگم خوب نمیدونی قضیه چیه چون خیلی راحت حرفای دوستانتو باور کردی و نرفتی ببینی اصل قضیه چیه
شما و دوستان شما با دبدن یه فیلم ازش داستان بچه گانه میسازید اگه این اطلاعات رو داشتید اونجا جای مسخره بازی خیلی منطقی جوابش رو میدادید که جریان چیه
جریان اون undead که اسمش putress بود از این قراره :
Soon after, it is revealed that Putress and several members of the Royal Apothecary Society had sided with Varimathras, who had secretly remained loyal to his nathrezim brothers and the Burning Legion while serving under Sylvanas Windrunner. Together, the two had orchestrated a coup d'état and forcefully taken control of the Undercity, nearly killing Sylvanas in the process. While Horde players band together with Thrall and Sylvanas to kill Varimathras and retake the Undercity, assaulting it directly, Alliance players join with King Varian Wrynn, embittered by the loss of Bolvar, and invade the city via the sewers to deal with Putress, and perhaps, Thrall himself. Ultimately, though Varimathras and Putress are both defeated, and Jaina Proudmoore is able to prevent Varian from attacking Thrall, hostilities between the Horde and Alliance are renewed as the king of Stormwind declares war.
سطح فکری و اطلاعات شما میگه که فطرت undead ها خائن و پست هستن چون چیزی از داستان نیمدونید و دستان بافی میکنید
من دارم جو میدم و خودمو خدای wow میدونم؟ جالب بود
خیر من فقط جلو کسی که اظلاعات غلط بده میگیرم و نمیزارم بحثو به مسخره بازی و ماست مالی کردن برسونه باحالی که خودمم میگم خیلی از داستان این بازی رو نمیدنم

chaos دوست عزیز شما میگی تاپیک جایی مسخره بازی نیست شما درست میگی ولی به نظرت اینا (highelf , bloodelf, highborne اینها در اصل children of noble birth هستن و nightelf ها children of the stars هستن پس از لحاظ رگ و ریشه اون3مورد اول رو میشه به هم ربط داد
Blood elves and high elves are for the most part the same race in terms of underlying physical biology.
باید اینطور گفت که اینها همه الف kaldorei بودن که بعد از war of the ancients به دستهای مختلف تبدیل شدن
در مورد fel magic و کیک شدنشون از الیانس :

Unfortunately, the decisions of Kael'thas to continually accept the aid of the naga and willingness to use fel magic have caused blood elves to be shunned by the Alliance.
یا
bloodelf کجا nightelf بودن؟ :biggrin1: اینا highelf بودن و بخاطر استفاده از fel magic از الیانس کیک شدن
undead ها خائن هستن؟ مشکل شما دقیقا همینه که اصل قضیه رو نمیدونید و خودتون یه جمع بندی میکنیدو یه چیزی ازش مییسازید
با حالی که از sylvanas خوشم نمیاد ولی او undead ی که تو واقعه wrathgate اون کارو کرد زیر نظر sylvanas نبود و مخفیانه این کارو کرد
در جواب بقیه حرفاتون هم فقط یه چیز میگمو بس) مسخره نیست. دوستمون میاد بازی کردنو یاد بگیره نه داستان کلاس هارو

مگه من دارم اینجا کلاس اموزشی داستان میزارم؟ فقط جواب کسیو دادم که اطلاعات غلط میده و داستان بافی میکنه
دونستن داستان فقط بازیو جالبتر میکنه حالا بعضی ها هم دوست دارن خودشون داستان بافی کنندو حال کنن

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
عزیز دلم منم دارم بهت میگم خوب نمیدونی قضیه چیه چون خیلی راحت حرفای دوستانتو باور کردی و نرفتی ببینی اصل قضیه چیه
شما و دوستان شما با دبدن یه فیلم ازش داستان بچه گانه میسازید اگه این اطلاعات رو داشتید اونجا جای مسخره بازی خیلی منطقی جوابش رو میدادید که جریان چیه
جریان اون undead که اسمش putress بود از این قراره :
Soon after, it is revealed that Putress and several members of the Royal Apothecary Society had sided with Varimathras, who had secretly remained loyal to his nathrezim brothers and the Burning Legion while serving under Sylvanas Windrunner. Together, the two had orchestrated a coup d'état and forcefully taken control of the Undercity, nearly killing Sylvanas in the process. While Horde players band together with Thrall and Sylvanas to kill Varimathras and retake the Undercity, assaulting it directly, Alliance players join with King Varian Wrynn, embittered by the loss of Bolvar, and invade the city via the sewers to deal with Putress, and perhaps, Thrall himself. Ultimately, though Varimathras and Putress are both defeated, and Jaina Proudmoore is able to prevent Varian from attacking Thrall, hostilities between the Horde and Alliance are renewed as the king of Stormwind declares war.
سطح فکری و اطلاعات شما میگه که فطرت undead ها خائن و پست هستن چون چیزی از داستان نیمدونید و دستان بافی میکنید
من دارم جو میدم و خودمو خدای wow میدونم؟ جالب بود
خیر من فقط جلو کسی که اظلاعات غلط بده میگیرم و نمیزارم بحثو به مسخره بازی و ماست مالی کردن برسونه باحالی که خودمم میگم خیلی از داستان این بازی رو نمیدنم

مگه من دارم اینجا کلاس اموزشی داستان میزارم؟ فقط جواب کسیو دادم که اطلاعات غلط میده و داستان بافی میکنه
دونستن داستان فقط بازیو جالبتر میکنه حالا بعضی ها هم دوست دارن خودشون داستان بافی کنندو حال کنن
این اخرین جواب من به تو و البته بار 6 هم هستم که دارم میزنم اما فکر کنم خودت نمیخوای ببینی و همین جور با گذاشتن لینک و جواب های دیگه میخوای بگی من فلانم !!
این چیزها یک بحث خنده دار و مسخره بین چند نفر بوده و حتی هیچ کدوممون بهش اعتقاد هم نداشتیم و فقط برای اینکه از بازی لذت بیشتری ببریم و کمی مسخره کنیم به همدیگه میگفتیم !

comic-2013-01-03-large.jpg

این کمیکی هست که در سایت خود بلیزارد گذاشته یکی با دیدنش میخنده اما فکر کنم تو میری 20 لینک پیدا میکنی در موردworgenها پیدا میکنی اینجا میزاری که کمیک نقض کنی
یا یک کمیک بود قبلا دیده بود یک gnome rogue برای ambush زدن به Tauren باید از کل بدن tauren بالا میرفت تا این کارو بکنه ( مسخره کردن کوتوله بودن gnomeها )
یک نصیحت از من گوش کن: این فقط یک بازی هست و همیشه تعادل رعایت کن !

Chaos

کاربر سایت
Jun 6, 2014
129
این اخرین جواب من به تو و البته بار 6 هم هستم که دارم میزنم اما فکر کنم خودت نمیخوای ببینی و همین جور با گذاشتن لینک و جواب های دیگه میخوای بگی من فلانم !!
این چیزها یک بحث خنده دار و مسخره بین چند نفر بوده و حتی هیچ کدوممون بهش اعتقاد هم نداشتیم و فقط برای اینکه از بازی لذت بیشتری ببریم و کمی مسخره کنیم به همدیگه میگفتیم !

comic-2013-01-03-large.jpg

این کمیکی هست که در سایت خود بلیزارد گذاشته یکی با دیدنش میخنده اما فکر کنم تو میری 20 لینک پیدا میکنی در موردworgenها پیدا میکنی اینجا میزاری که کمیک نقض کنی
یا یک کمیک بود قبلا دیده بود یک gnome rogue برای ambush زدن به Tauren باید از کل بدن tauren بالا میرفت تا این کارو بکنه ( مسخره کردن کوتوله بودن gnomeها )
یک نصیحت از من گوش کن: این فقط یک بازی هست و همیشه تعادل رعایت کن !
واقعا نمیودنم چی بگم
فقط داری بحثو عوض میکنید
جا کامیک گذاشتن و بحثو منحرف کردن لطف کن فقط جواب یکسری حرفایی رو که من بردمش زیر سوالو بده و بحثو عوض نکن بجا اینکه قبول کنی اشتباه کردی
حالا این کامیک چه ربطی داشت به بحث ما نمیدونم
Blood elf ها میگفتند اصلا هورد نباید باشند بدلیل این که زمانی night elf بودند
undead گفته میشه خائن هستند مربوط به زمان wotlk اونجا که هورد و الیانس هردو بار اول ارتاس بکشند یک undead میاد همه را از دم میخواست نابود کنه .. هم
ارتاس و هم alliance m horde
نشون میده فطرت undead ها خائن و پست هست
هر چیزی دلت خاست گفتی و بعد خیلی راحت بحث کامیکای بی ربطو جو گیمنتتونو میکشی وسط
یاد بگیر کجا شوخ باشی کجا جدی که این بحثا پیش نیاد ایجا گیم نت نیست

death wish

کاربر سایت
Aug 3, 2014
41
درود
بجه ها نظرتون راجع به wod چیه؟؟ به نظرمن تغیرات خوبی دارن میدن به این بازی حداقل از mop مسخره بهتره تا الان بهتر که چه عرض کنم عالیه حالم از هرچی فیلم و سریال و محصولات چینی واقعا بهم میخوره در مورد نزادها و کلاسها هرکسی یک سلیقه ای داره و نمیشه کسی رو بخاطر سلیقه اش مجازات کرد یا سلیقه رو نباید به کسی تحمیل کرد این no fly mount in wod قضیه اش چیه؟ من اینگلیسیم خوب نیست ولی دارم تمرین میکنم بهترش کنم کسی میتونه توضیح بده؟ با تشکر

Chaos

کاربر سایت
Jun 6, 2014
129
درود
بجه ها نظرتون راجع به wod چیه؟؟ به نظرمن تغیرات خوبی دارن میدن به این بازی حداقل از mop مسخره بهتره تا الان بهتر که چه عرض کنم عالیه حالم از هرچی فیلم و سریال و محصولات چینی واقعا بهم میخوره در مورد نزادها و کلاسها هرکسی یک سلیقه ای داره و نمیشه کسی رو بخاطر سلیقه اش مجازات کرد یا سلیقه رو نباید به کسی تحمیل کرد این no fly mount in wod قضیه اش چیه؟ من اینگلیسیم خوب نیست ولی دارم تمرین میکنم بهترش کنم کسی میتونه توضیح بده؟ با تشکر

تا اینجا که من بازی کردم تو بتا خوب بوده از لحاظ داستانی من که خیلی باحاش حال کردم با حالی که هنوز خیلی چیزهاش معلوم نیست
البته بلیزارد رو خیلی از حرفایی که زده بود نموند و البته این کار همیشش هست
stat squish تا اینجا که خوب نبوده فعلا میگن این نهایی نیست
no flying mount هم قضیش اینه که بلیزارد قصد داره تو پتچ اولش امکان استفاده ار مانت هوایی رو تو draenor برداره و گفته میشه تو 6.1 اضافه میشه و البته اگه ملت راضی بودنمانت فلای شاید تا اخر xpack همینطور بمونه

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
خوب روز عرضه سینماتیک بازی در Gamescom مشخص شد. روز 14 آگوست سینماتیک بازی در Gamescom به نمایش در می آید و در کنارش تاریخ عرضه بازی هم مشخص میشه (نظر شخصی: 14 تا 31 اکتبر زمان خوبی برای عرضه بازی هست)
You're Invited to a Warlords World Premiere - Cinematic and Release Date on August 14

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
امروز قسمتی از پچ نسخه بعدی خوندم دیدم reforger میخوان حذف کنند ... خیلی بد شد اینجوری بیخودی یکسری statها بیخودی بالاتر از نیازمون میشه و از طرفی هم نمیتونیم اون ایتمی که نیازمون هست هم نمیتونیم کنار بزاریم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر