World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
Ravencrest، Frostmane، Sylvanas و Auchindoun. اینا همه اروپان، من با US کاری ندارم.

ممنون اگر میشه برای us هم معرفی کن چون من خیلی باهاش کار دارم بعد توی کدوم اینا ایرانی بیشتره ؟

---------- نوشته در 06:45 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:38 AM ارسال شده بود ----------

طرف us نرو که دست از پا دارزتر برمیگردی eu اونوقت مجبوری همه پکهارو دوباره بخری

بنظرم ماییکه کپی رایت رعایت نمیکنیم اشکالی نداره مگه ما چیمون از اروپاییها یا امریکاییها کمتره که نباید پیپل ویزا یا مسترکارد داشته باشیم گناه کردیم ایرانی شدیم؟؟ بخاطر یک مشت احمق ما داریم چوبشو میخوریم تو این بیکاری و گرونی پول خرید یورو از کجا بیاریم؟؟؟ ما هرچقدر کپی استفاده کنیم حقمونه چون جدا از همه چیزها اونا نمیخوان بزارن که ما پیپل و ویزا و مسترکارت داشته باشیم و الانشم نداریم فقط بی دردها این پولها براشون چیزی نیست و بعقیه که هم با زحمت میخرند چون تفریح بهتر دیگه ای ندارن هر کار بخوایم انجام بدیم براش یک مانعی دارن و گذاشتن انواع و اقسام

داداش من us رو کامل دارم الان هم دارم eu رو میخرم فقط برای کسب اطلاعات در مورد تعداد ایرانی ها توی eu اومدم و میخوام کلا بیام eu.
در مورد حرف هات هم کاملا درسته 20 دلار بخوایم بخریم با یک اکانت پی پال یا ویزا کارت و ... 10 برابر که کارمزد میاد روش تازه باید با ان پی وی بریم که نفهمند ما ایرانی ایم بعدشم الان توی بازی هم ایرانی بزنیم مسئله داره چه برسه پی پال و کوفت زهر و مار تابستون سال پیش که دلار ارزون تر بود با cash u یک مقدار خرید انجام دادم بخاطر اینکه ایران زده بودم خرید رو قبول نمیکرد مجبور شدم 15 تومان بدم تا بریزند توی یک حساب با یک کشور دیگه من نمیدونم این مسخره بازی ها تا کی ادامه داره خودمون که هیچ کوفتی نمیسازیم یک بازی هم که میخوایم بخریم باید وام بگیریم :| جالبه الان کل بسته های بازی 30 دلار هست با هم برای همین هفته میشه یک پرس غذا برای آمریکایی ها و 24 یورو یک پرس برای اروپایی ها برای ما میشه خرج غذای کل فامیل نمیدونم :)) یا :(( ام.

---------- نوشته در 07:03 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:45 AM ارسال شده بود ----------

این روشی که اینجا گفته شده واسه بازی تو بلیزارد هم کار میکنه؟ (فکر کنم Realm رو نباید تغییر بدم؟! ) من پچی که دارم 4.3.2 هست می خوام ببرمش به 4.3.4.............. فکر نمیکنم مشکل من با این حل بشه :(( :(( :((
نه این ماله molten هست شما بازی رو پاک کن و بازی رو با فایل نصبش دوباره نصب کن خودش همون اول تبدیل میشه به 4.3.4 بعد باید کل دیتا رو دانلود کنی که معمولا اولش 13 یا 15 گیگابایت هست.

آخرین ویرایش:

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
ممنون اگر میشه برای us هم معرفی کن چون من خیلی باهاش کار دارم بعد توی کدوم اینا ایرانی بیشتره ؟

همونطور که گفتم با US سر و کارندارم اما بهترین مرجع برای گرفتن آما سرورها wowprogress.com ـه. توی Frostmane، Auchindoun و Ravencrest ایرانی هست، اما فکر نکنم رو هم اندازه Kazzak باشن که البته اونجا همه هوردن.

Pis7Aller

کاربر سایت
Jul 8, 2012
189
نام
محمد حسین
من یه مدتی هست که می خوام وارد دنیای وارکرفت شم . و تا حدی هم سعی کردم اطلاعات جمع کنم ولی چندتا از سوالاتم رو نتونستم جواب بدم . اول اینکه اگه من بخوام بازی رو نصب کنم لازمه که همهی قسمت هاش رو نصب کنم ؟ منظورم اینه که از اولین wow که اومده تا آخریش رو باید بخرم و نصب کنم؟یا فقط لازمه که آخریش رو بخرم؟دومین سوالم هم اینه که اگه بخوام اصل بازی کنم باید برای هر قسمتش یک سی دی کی جدا بخرم ؟سومین اینه که اگه همه ی قسمت هاش رو نصب کنم بازم باید patch دانلود کنم؟و آخریش هم اینه که اگه من اولین باری باشه که ثبت نام میکنم بیلیزارد به من مدتی زمانی میده تا بدونه گیم کارت بازی کنم یا نه؟
اگه وا قعا کسی بتونه به من کمک کنه ممنون میشم/

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
من یه مدتی هست که می خوام وارد دنیای وارکرفت شم . و تا حدی هم سعی کردم اطلاعات جمع کنم ولی چندتا از سوالاتم رو نتونستم جواب بدم . اول اینکه اگه من بخوام بازی رو نصب کنم لازمه که همهی قسمت هاش رو نصب کنم ؟ منظورم اینه که از اولین wow که اومده تا آخریش رو باید بخرم و نصب کنم؟یا فقط لازمه که آخریش رو بخرم؟دومین سوالم هم اینه که اگه بخوام اصل بازی کنم باید برای هر قسمتش یک سی دی کی جدا بخرم ؟سومین اینه که اگه همه ی قسمت هاش رو نصب کنم بازم باید patch دانلود کنم؟و آخریش هم اینه که اگه من اولین باری باشه که ثبت نام میکنم بیلیزارد به من مدتی زمانی میده تا بدونه گیم کارت بازی کنم یا نه؟
اگه وا قعا کسی بتونه به من کمک کنه ممنون میشم/
داداش برای بازی شما باید توی بلیزارد شما باید بازی نسخه catalysm رو داشته باشی نسخه 4.3.4 همچنین نسخه ها به ترتیب زیر هست
starter edition برای شروع هست و تا مرحله 20 میتونید بازی کنید.
classic + BC این اولین و دومین نسخه های بازی هستند که تا مرحله 70 هستند قیمت اون ها الان بین 24 هزارتومان است. البته 30 روز هم بهت وقت میده بازی کنید
LK این نسخه سوم از این بازی هست که قیمتی تقریبا 40 هزار تومان دارد و تا مرحله 80 هست.
و نسخه آخر هم که مخففش cata هست تا مرحله 85 باز میشه و ریس های worgen و goblin هم باز میکنه قمیتش هم حدود 45 هزار تومان است که اگر توی این هفته خرید کنی میتونی هر سه بسته رو 24 یورو بخری یا 30 دلار.
در ضمن اگر از طریق سیستم raf پشتیبانی نشی باید هر 2 ماه 50 هزار تومان برای شارژ بدی.

غلام تکثیر

کاربر سایت
Jul 5, 2012
34
نام
کسری
نه این ماله molten هست شما بازی رو پاک کن و بازی رو با فایل نصبش دوباره نصب کن خودش همون اول تبدیل میشه به 4.3.4 بعد باید کل دیتا رو دانلود کنی که معمولا اولش 13 یا 15 گیگابایت هست.

wow ای که من دارم نصب کردنی نیست یه جورایی portable ه ... نمیدونم چش شد یهو! خودش دانلود میکرد قبلا ً ! یه روز وسط بازی اومد بیرون یه error داد و شروع کرد به آپدیت الکی (در حالی که اون روز پچ عوض نشده بود همه داشتن بازیشونو میکردن ) این آپدیت هم به جایی نرسید و بازی خراب شد. منم بازی رو delete کردم دوباره ریختمش گفتم شاید درست شه ولی نشد که نشد... واقعا عجیبه که رو سیستم های دیگه هم که این نسخه رو میریزم آپدیت نمیشه... فکر کنم باید دوباره dvd هاشو بخرم (امکان دانلود هم ندارم :(() مثل این نرم افزارایی که trialن فقط چند روز کار میکنن این wow من هم همینطوری شده دیگه تاریخ مصرفش گذشته

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
wow ای که من دارم نصب کردنی نیست یه جورایی portable ه ... نمیدونم چش شد یهو! خودش دانلود میکرد قبلا ً ! یه روز وسط بازی اومد بیرون یه error داد و شروع کرد به آپدیت الکی (در حالی که اون روز پچ عوض نشده بود همه داشتن بازیشونو میکردن ) این آپدیت هم به جایی نرسید و بازی خراب شد. منم بازی رو delete کردم دوباره ریختمش گفتم شاید درست شه ولی نشد که نشد... واقعا عجیبه که رو سیستم های دیگه هم که این نسخه رو میریزم آپدیت نمیشه... فکر کنم باید دوباره dvd هاشو بخرم (امکان دانلود هم ندارم :(() مثل این نرم افزارایی که trialن فقط چند روز کار میکنن این wow من هم همینطوری شده دیگه تاریخ مصرفش گذشته
خوب اگر روی سیستم های دیگه هم تست کردی مشکل داره دی وی دی هارو بخر من خودم با همه آپدیت ها و multi lang بهت میدم :)

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
سومی که تو پ.ن گفتی من ازش زیاد خرید داشتم . کارش خیلی درسته و قابل اعتماد

ادیت : دوستان اگه کسی قصد بازی تو sylvanas رو داره بگه

آخرین ویرایش:

AriDark

کاربر سایت
Jul 5, 2008
260
نام
آرین
یه کم آمار بده درباره Sylvanas شاید من قصد بازی اونجا رو پیدا کنم :p من هنوز realm جدید انتخاب نکردم ...

والا من خودمم آمارو اینجا از بچه ها گرفتم :D

قصدم این بود برم سمت آلیانس دیدم اونجا واقعا پلیرای خوبی داره پرسیدم اینجا تایید کردن منم رفتم :D
اگه آلیانس میخوای انتخاب خیلی خوبیه البته میشه گفت ایرانیش خیلی کمه نسبت به دوتا realm خوب دیگه برا آلیانس که اتفاقا دلیل انتخاب منم همین بود حالا به دلایلی

اگه اومدی بگو قدمت رو چشم :D

jrzm1388

کاربر سایت
Sep 16, 2010
15
سلام دوستان یک راهنمایی فوری می خوام من wow catalysim رو به 4.0.6a ارتقا دادم
بعدش رفتم لانچر سیمرغ رو دانلود کردم ولی وقتی وارد بازی می شم یک صفحه ی Sign up مال Battle میاد و بعدش هر چی می زنم آپدیت می کنه ولی وارد بازی نمی شه کمک کنید
فوری
با هر لانچری امتحان کردم فایده ای نداشت)x

halker-sniper

کاربر سایت
Jan 2, 2011
946
نام
ΑmΨr
سلام دوستان یک راهنمایی فوری می خوام من wow catalysim رو به 4.0.6a ارتقا دادم
بعدش رفتم لانچر سیمرغ رو دانلود کردم ولی وقتی وارد بازی می شم یک صفحه ی Sign up مال Battle میاد و بعدش هر چی می زنم آپدیت می کنه ولی وارد بازی نمی شه کمک کنید
فوری
با هر لانچری امتحان کردم فایده ای نداشت)x
شما بازی رو دوباره بریز بعد بذار خودش 4.3.4 بشه همون اول ولی نذار data ها رو دانلود کنه بعد طبق آموزشی که داده بودم بازی رو تبدیل کن به 4.1.0 بعد میتونی توی molten و 30morgh/pardis بازی کنی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر