World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
این جور که معلومه این wow انلاینش مالی نیست خوب شد نخریدمش
این که شما می گین ping چنده منظورتون همون سرعت اتصال به اینترنت؟ منظورتون چیه
من اشتراک 512 kb/s هست سرعت دانلودمم بین 50 تا 70 کیلوبایت هست .معمولا با این مشخصات پینگ من باید چند باشه؟ تو بازی swat4 یه عدد هست که فکر کنم همون پینگ که شما می گین برای من زده 500 . و این عدد همون سرعت اتصال؟ اگه درست می گم این عدد باید چند باشه که بگیم خوبه؟ ممنون می شم اگه کسی راهنمایی کنه

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,792
نام
امین
این جور که معلومه این wow انلاینش مالی نیست خوب شد نخریدمش

به بزرگترین بازی انلاین جهان توهین شد :eek::eek:
الان هزاران نفر از همه ی دنیا wow رو انلان بازی میکنن!!

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
به بزرگترین بازی انلاین جهان توهین شد :eek::eek:
الان هزاران نفر از همه ی دنیا wow رو انلان بازی میکنن!!

:cheesygri اینو می دونم حتی تو کانال giga game خدا بیامرز هم بیشتر وقتها انلاین مسابقه می دادن اما اون warcraft نه world of warcraft این wow اصلا ربطی به وارکرافت نداره چون اصلا استراتژیک نیست!!! و حتما یا من اشتباه می کنم یا شما !؟
فقط من پست قبلیم مربوط به ایرانه اخه هیچ بازی پیدا نکردم که انلاینش مالی باشه فقط سوات 4 بدش نبود .منم یکم اماتورم تازه 3 ماه اشتراک ای دی اس ال دارم واسه همین اگه یک نفر کامل جواب این پستمو بده ممنون می شم
در ضمن کسی که این تاپیک نوشته همون اول گفته که wow انلاینش خیلی مزخرفه و افلاین بهتر بازی کرد که من نفهمیدم منظورش از افلاین چیه یعنی با کامپیوتر .تنها حرف من نیست نمی دونم تو این تاپیک بود یا یه جای دیگه که می گفت انلاینش برای سرور های ایران خیلی خلوت در حد 25 نفر !
دوما من اصلا این بازی نخریدم و حتی یک نسخشم ندارم پس حرفی که من می زنم نباید کسی ناراحت کنه من فقط می خوام بدونم ارزش خرید داره چون از گرافیکش زیاد خوشم نیومده ولی اگه انلاینش خوب باشه ارزش داره .
اگه در مورد این دو تا بازی وارکرافت 3 و ورلد اف وارکرافت یکم توضیح بدی خوبه کدمشون انلاین بهتری داره

mohammad1365

کاربر سایت
Mar 1, 2006
128
آن لاينش تو ايران مزخرفه.چون سرور اصلي بازي اصلي رو. ميخاد.ما هم كه همگي كپي مصرف ميكنيم.پس بايد خودمون سرور بزنيم.سرور هاي ما هم ماكزيمم چند ده نفر با هم بازي كنن.اما سرور اصلي بيليزلرد بعضي شبا بالاي 100000 نفر كاربر داره و اين عاليه. پس ما كه بازي كپي داريم و نميتونيم آن لاين حال كنيم بايد با سرورهاي آف لاين حال كنيم. دوستان صفحه قبل معرفي كردن.در ضمن سبك بازي Mmorpg هستش. كلا خداست

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
آن لاينش تو ايران مزخرفه.چون سرور اصلي بازي اصلي رو. ميخاد.ما هم كه همگي كپي مصرف ميكنيم.پس بايد خودمون سرور بزنيم.سرور هاي ما هم ماكزيمم چند ده نفر با هم بازي كنن.اما سرور اصلي بيليزلرد بعضي شبا بالاي 100000 نفر كاربر داره و اين عاليه. پس ما كه بازي كپي داريم و نميتونيم آن لاين حال كنيم بايد با سرورهاي آف لاين حال كنيم. دوستان صفحه قبل معرفي كردن.در ضمن سبك بازي Mmorpg هستش. كلا خداست
:confused: می رم می خرمش .مرسی از جواب . مردشور هر چی سی دی کپی یارو مغازه داره با ادعا می گه که اینجا سی دی دونیی 800 تومنه ولی کشور های اروپایی امریکایی 40-50 دولار .منم بش گفتم سی دی یات اگه می تونی تو اروپا امریکا اب کن فرداش که سی دی با 1000 جور بد بختی و مصیبت نصب کردن می یان ک... می زارن . یارو ماتش برده بود . چون اینارو من تو ذهنم گفتم . بعد بش گفتم می دونی adsl چیه .گفت نه :eek: باورتون می شه نماینده علی بابا نمی دونه ای دی اس ال چیه . گفتم همون اگه می دونستی که انقدر نبض اقتصاد نمی دونستی.تو اگه می تونی یکی از این بازی هات که تو مغازه هستو انلاین بازی کن .حتما اینم نفهمید:confused:
این جا بود که بشر مغزرشو به کار انداخت:cheesygri ببخشید اگه اینجا بیان کردم فقط می خوام این باور ارزونی سی دی ها در ایرانو علتشو بدونین که سی دی ها همشون کپی هستن و هیچ ارزشی ندارن چون هیچ کدوم انلاین بازی نمی شه کرد اونایی هم که می شه به خاطر اینه که انلاینش فری هست یه نمونشم مثل همین بازی که تو این تاپیک گفته شد می بینین که انلاین اصلی بازی ما نمی تونیم استفاده کنیم .

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
سلام
شما حتما به بازی اورجینال احتیاج ندارید برای بازی تو همه ی سرور های آنلاین . اگه صفحه قبل و ببینید چند تا سرور اسم برده شده که اینا هم تفاوت زیادی با سرور های اصلی ندارن فقط خلوت ترن .
نمایندگی ها خیلی هاشون مغازه داشتن گفتن بریم نمایندگی فلان شرکت رو بگیریم . البته خیلی هاشون رو هم که من میشناسم از نظر اطلاعات از هممون سر تر هستن و اونی که شما گفتین هم دلیلی نداره آشنایی داشته باشه با سرویس های اینترنتی و این جور چیز ها .
یه چیز دیگه : این تن بمیره رعایت اسم تایپیک رو بکنید و بحث اقتصادی و اجتماعی رو بذارین برای تایپیک مخصوص خودش (چت روم:cheesygri ;) )

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
سلام
شما حتما به بازی اورجینال احتیاج ندارید برای بازی تو همه ی سرور های آنلاین . اگه صفحه قبل و ببینید چند تا سرور اسم برده شده که اینا هم تفاوت زیادی با سرور های اصلی ندارن فقط خلوت ترن .
نمایندگی ها خیلی هاشون مغازه داشتن گفتن بریم نمایندگی فلان شرکت رو بگیریم . البته خیلی هاشون رو هم که من میشناسم از نظر اطلاعات از هممون سر تر هستن و اونی که شما گفتین هم دلیلی نداره آشنایی داشته باشه با سرویس های اینترنتی و این جور چیز ها .
یه چیز دیگه : این تن بمیره رعایت اسم تایپیک رو بکنید و بحث اقتصادی و اجتماعی رو بذارین برای تایپیک مخصوص خودش (چت روم:cheesygri ;) )

سلام .جالب اینجاست که طرف می گه شرکت الی بابا ماله ما :eek: ولش کن .منم می رم world of warcraft می خرم ببینم انلاینش چطوره.تشکر:love:

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
با سلام ...
اولا مه این بازی هزاران نفر بازی کننده نداره بلکه 4 میلیون نفر بازی کننده داره ...
ثانیا اون هایی که نمی تونن به سرور های پولی (هر 2 ماه 40000 تومن) وصل بشن خوب این سرورهای ایرانی و مجانی همچین بدم نیست ( مثل GGS و RapGame ) من خودم الان با سرور GGS بازی می کنم ... خوب ایراد زیاد داره یکیش این که بعضی وقت ها سرور dc میشه ... ولی در کل خیلی حال می ده ... در ضمن با دیال آپ هم وصل میشم پینگم هم معمولن 1300 ...
در کل یه بازی فوق العادست ... باگ خیلی زیاد داره ولی باز هم فوق العادست ... اگه نبود 4 میلیون نفر در دنیا این هم پول و وقت صرف این بازی نمیکردن ...

Don_Lethon

کاربر سایت
Sep 24, 2006
467
نام
Amin
یه مشکل دیگه اینکه بعضی ماموریتها مثل اینکه مشکل دارن و نمیشه تمومشون کرد . :(
.

برای این که راحت تر گوئست ها رو انجام بدی برو به سایت gamepressure.com بعد WOW رو انتخاب کن بعدشم Quest بعد اون منطقه ای که اونجا هستی ... حالا دنبال گوئستی بگرد که نتونستی انجامش بدی ...

FashisT

کاربر سایت
Sep 26, 2005
109
برای اینکه همه با هم بازی کنن و یا تنها خودت بازی کنی نیاز به سرور داری.

در واقع خود wow که نصب میشه client بازی هست که باید به یه سرور وصل بشه.

شبیه ساز سرور نرم افزایه که سرور رو شبیه سازی میکنه .

چند تا شبیه ساز برای wow ساخته شده که یکیش UWC هست که بچه ها معرفیش کردن

البته برای بازی تو شبکه یک مقدار config یا پیکربندی هم لازمه که همه بتونن باهم بازی کنن.

نه نمیشه .
نه بالاتر نه پایینتر - البته بیشتر مواقع 1.9 با مثلا 1.9.1 یا هر 1.9.x سازگاره ولی با 1.10 نه

من که سرور درست حسابی blizlike ندیدم.:(

بهتره تا اومدن burning crusade صبر کنیم تا همه سرورها ورژنشون یکی بشه.

بعدش بازی کردن تو blizlike فرقش تا اونجایی که من میدونم روی xp rate هست.

سرورهای fun experiance rate بالایی دارن . سریع level بدست میارین .
ولی blizlike ها شاید برای لولهای بالا مجبور باشی 1 هفته بازی کنی.
سلام محمد!! خوبی؟!
هنوزم بازی میکنی؟!! من فعلا چند وقتی هست ترک کردم!! دنبال بهونه ام دوباره برم سرش!! ..

ما تو فروم بلک مایس یه بحث کلی در مورد ارکرافت داریم ولی چون برای مهمان ازاد نیست لینک نمیدم که بعدا سوبرداشت نشه ولی مورد های که نیاز باشه رو میگم!!
برای پیدا کردن سرور میتونید برید به این لینک :
http://www.wowstatus.net/serverlist.php
برای اپ گرید کردن پچ ها هم از اینجا میتونید بگیرید :
http://www.strategyinformer.com/pc/patches/worldofwarcraft/patch.html
...
فعلا اخرین ورژن 1.12.1 هست !! میتونید دانلود و نصب کنید و سرور هم پیدا میشه!!
سئوالی بود در خدمتیم!!
فعلا

omidsx

کاربر سایت
Dec 6, 2006
2
help

من این بازی رو نصب کردم World of Warcraft ولی از مرحله اول این بازی سر در نمی ارم که با این قهرمانی که میسازم باید چی کار کنم و به کجا بروم در ضمن من افلاین بازی میکنم . اگر ممکن منو راهنمایی کنید .

omidsx

کاربر سایت
Dec 6, 2006
2
یکی نیست راهنمایی کن ؟

من این بازی رو نصب کردم World of Warcraft ولی از مرحله اول این بازی سر در نمی ارم که با این قهرمانی که میسازم باید چی کار کنم و به کجا بروم در ضمن من افلاین بازی میکنم . اگر ممکن منو راهنمایی کنید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر