World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
من آخر نفهمیدم اصلا برای چی نباید توی بلیز بازی کرد...آهن فهمیدم برای این می گید چون معتاد می شیم؟کسایی که از wow به عنوان الگو یا به قول خودت druggاستفاده می کنن مشکل از خودشون هست که معتاد می شن و کمبود های زندگیشونو توی بازی جبران می کنن..می دونم خودت تو آمریکایی ولی تا اونجایی که ما دیدیم خارجی ها (به جز چینی ها.) روزی یک-2 ساعت بازی می کنن در کنارش زندگی هم می کنن و من اصلا حرف شما رو قبول ندارم و به زودی هم wow classicرو تو blizzشروع می کنم.در ضمن signtureات هم خیلی باحال روهام
اینجا واسه ما شعار نده دوست عزیز. این آقا roham که داره این حرفو میزنه تجربه کرده که میگه. ماجرا هیچ ربطی به جبران کمبود و این حرفا نداره شما هم تا خودت گرفتار نشی نمیفهمی اون چی میگه.
کسی از wow به عنوان الگو و مواد استفاده نمیکنه اولش مثل همه بازیهای دیگست شما تصمیم نمیگیری که میخوای بهش معتاد بشی یا نه. هیچکس هم روزی یک ساعت wow بازی نمیکه , اصلا بازی طوری طراحی شده که شما اگر روزی یک ساعت بازی کی نمیتونی از بازی لذت ببری. مخصوصا وقتی به لول های بالا برسی (که اگه روزی یک ساعت بازی کنی هیچوقت نمیرسی).
حالا ما هرچی بگیم شما میگی حرفه مفته خودت برو تجربه کن میفهمی.

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
عزیز من بنده خودم 1سال هست که wowبازی می کنم اگر هم می بینی پستی اینجا ندارم صفحات اول رو بخون...خود بنده حدود 2ماه هم نو بلیز بازی کردم ولی نه به طور جدی و لول 50 هم بودم و 10 لول دیگه می خواستم تا 60 بشم که ول کردم و الان بدون فکر کردن به wowیا احساس اعتیاد حدود 3 4 ماه اصلا wowبازی نکردم الانم دوباره می خوام شروع کنم و خودم هم به اندازه کافی تجربه دارم که میام اینجا می گم شما هم انقدر پاچه خواری نکن حیف که نمی خوام هیچکدوممون بن شیم وگرنه مفهوم شعار دادن رو بهت می گفتم..روهام هم از دوستان من هست و ما یه مدت با هم تو یه سرور بازی می کردیم بنده هم با ایشون حرف زدم نه شما ;)

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
حیف که نمی خوام هیچکدوممون بن شیم وگرنه مفهوم شعار دادن رو بهت می گفتم..
من حرف بدی بهت نزدم که اینقدر بهت برخورده اگه خیلی نگران بن شدن هستی اول یاد بگیر خودتو کنترل کنی و سر هر چیز الکی دعوا راه نندازی.

اولا ما به این
که از wow به عنوان الگو یا به قول خودت druggاستفاده می کنن مشکل از خودشون هست که معتاد می شن و کمبود های زندگیشونو توی بازی جبران می کنن
میگیم شعار دادن حالا اگه شما چیزه دیگه میگی به من ربطی نداره.

دوما پاچه خواریه کی؟ چه پاچه خواریی؟ چون من با نظر یک نفر موافقم یعنی دارم پاچه خواری میکنم؟

خارجی ها (به جز چینی ها.) روزی یک-2 ساعت بازی می کنن
کاملا هم از همین حرفت معلومه چقدر با تجربه هستی.

بنده هم با ایشون حرف زدم نه شما ;)

شما اگر میخوای بدونه اینکه نظر بقیرو بدونی با دوستات صحبت کنی میتونی ار pm استفاده کنی.

آخرین ویرایش:

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
دعوا راه می اندازم من دعوا راه ننداختم اینکه گفتم بهت می فهمونم می خواستم یکی ر. که زیاد شعار می ده مثال بزنم و نه اینکه به شما فحش بدم بنده هم ولله توی friendsلیستم تو بازی همه خارجی بودن روزی 2-3 ساعت هم بیشتر آنلاین نبودن به هر حال هم شما از این به بعد هرچی می خوای بگو بنده جوابت رو نمی دم نه از این که نگران بن شدم باشم به خاطر اینه که من هرچی بگم شما حرف قبلی خودت رو می زنی و بالعکس من خودم خیلی وقته از بچگی بازی می کنم خیلی بازی های به قول مردم اغتیاد آور هم بازی کردم و معتاد نشدم حالا اگه شما شدی من نمی دونم بنده هم باور کنید داشتم با روهام حرف می زدم.و البته اگه شما قصد دعوا کردن نداشتی نمی گفتی:اینجا برای ما شعار نده دوست عزیز! اینو به هرکی بگی همین برداشت رو داره بعد هم هیچ کس برای همچین چیزی pmنمی ده حالا شما رو نی دونم ;)

آخرین ویرایش:

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
کسایی که بعد از Patch 2.4.3 مشکل Quest Helper داشتن اینو دانلود کنن کاملا Legal ـه و تا اونجایی که من تو Forum خود بازی چک کردم مردم مشکلی نداشتن باهاش:

http://wow.de.curse.com/downloads/details/9924/download/54920/
_________
در مورد اعتیاد و اینام خو اگه آدم جنبه ی چیزی رو داشته باشه هیچوقت بهش معتاد نمیشه...اگرم بشه باید بتونه خودشو کنترل کنه، همین!

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
آخ قربون آدم چیز فهم منم به خدا 3 ساعت همین رو میگم ولی آقا رضای عزیز اشتباه برداشت می کنن راستی من هنوز نفهمیدم این که بعضی ها خودشون رو fel orcمی کنن potionهست یا quest و آیا اصلا فرقی هم می کنه با orcمعمولی؟ آخه من تو یکی از ssهای روهام دیدم یه نفر fel orcبود توی ssهای زیادی هم دیدم ;)

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,609
نام
defective pixel
دوباره میپرسم:
اگهwow:wotlk امد و ما بخوایم تو blizzard بازی کنیم باید wow:bc داشته باشیم ؟به خاطر پولcdkey می گم اخه نمی خوام خیلی خرج رو دستم بیوفته.
یه سوال دیگه:برای بازی تو blizzard باید بازی اصل داشت؟

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
ببین تداوم داشتن یه بازی مثل wow اعتیاد نیست زیاد از حد بده که خود من اولاش 3 سال پیش روزی 6 یا 7 ساعت پاش بودم
شما هم لول 70 که شدی ممکنه بیشتر وققتت رو صرف کنی
ولی در مورد این حرفت که میگی کسانی که این بازی رو میکنن کمبود زندگی رو در بازی جبران میکنن دیگه از این حرفا بود

بازی open end هست روالش اینه و اگه میخوای به جایی برسی وقت میبره و تفریح به شدت عتیاد اوریه

بنده هم با ایشون حرف زدم نه شم
شما کلی گفتی :arrowd:
به عنوان الگو یا به قول خودت druggاستفاده می کنن مشکل از خودشون هست که معتاد می شن و کمبود های زندگیشونو توی بازی جبران می کنن.
و هر کسی میتونه نظرشو بگه اگه فقط به roham هست پم میدادی

آخرین ویرایش:

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
باشه باشه بابا اصلا شما درست می گید ولش کن بابا من همی جوری تو زندگی واقعی حوصله دعوا ندارم حالا بیام تو زندگی مجازی دعوا کنم؟! اصلا من تسلیم ولش کن بابا حوصله داری منم معتادم بد جوری هم معتادم هرکی هم wowبازی کنه معتاده خوب شد؟
راستی کسی می دونه چه جوری می شه با یه میج یه راج رو زد؟ من که هبچ وقت نتونستم!

Dark Light

کاربر سایت
Oct 10, 2005
177
نام
�* THE LAST WITH PAGAN BLOOD �*
باشه باشه بابا اصلا شما درست می گید ولش کن بابا من همی جوری تو زندگی واقعی حوصله دعوا ندارم حالا بیام تو زندگی مجازی دعوا کنم؟! اصلا من تسلیم ولش کن بابا حوصله داری منم معتادم بد جوری هم معتادم هرکی هم wowبازی کنه معتاده خوب شد؟
راستی کسی می دونه چه جوری می شه با یه میج یه راج رو زد؟ من که هبچ وقت نتونستم!

اصلا دعوایی در کار نبود یه مسئله رو عنوان کردی و همه میتونن نظر بدن

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
نظر شما متین و شما درست می گید من هم اشتباه کردم فقط دیدم تاپیک داره آف تاپیک می شه گفتم بحث رو عوض کنم...هر کسی هم خواست نظرش رو بده در این مورد ولی به خورده آ-تاپیک نیست؟
اصلا می شه راج رو با میج زد؟

sata

کاربر سایت
Sep 17, 2007
293
نام
سینا
Warlocks

* Demon Skin, Demon Armor, and Fel Armor are no longer Magic effects and cannot be dispelled.

Mages

* Frost Armor, Ice Armor, Mage Armor, and Molten Armor are no longer Magic effects and cannot be dispelled.
بابا یه راست spell بردار مارو هم بر میداستی خلاص
این واقعا orze ندارن کلاس بسازن
ببین به اینا تو 2.4.3 چی دادن به ما چی دادن :evil::evil::evil:

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
الان من کاملا آماتورم .مبخوام مجانی wow آنلاین بازی کنم چه فایلایی(با لینک بازی)لازم دارم کلا؟یه منبعی بدین که همه رو دانلود کنم
چقدر مفت خورم :biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر